Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Zkoumám, kolik peněz mají neziskovky. To byste se divili! VIDEO mladé komentátorky, která natírá i „angažovanou“ mládež

 
Zprávám z nedávných dnů se na XTV věnovala komentátorka Karolina Stonjeková. Na přetřes přišel Brexit, Klára Dostálová, Kalouskovy výhrady k rozpočtu, slova Václava Klause mladšího i výzvy ke stávce a nevole k pozvání Jiřího Ovčáčka na VŠE. Stonjeková Veselého ujistila, že Brexit bude a Kalouskovi nebudou jeho protesty nic platné. Schytaly to od ní neziskovky i studenti, kteří chtějí místo argumentace vytěsnit názorovou opozici.
11.12.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Jiří Veselý (178 článků) , Jiří Veselý (178 článků) , Jiří Veselý (178 článků)

Klaus mladší, Robejšek a Svobodní plánovali společnou kandidátku do voleb. Jenže z toho nakonec sešlo...

 
Od jara tohoto roku byl ve hře plán na vznik nové politické strany, která mohla zabodovat v Evropských volbách příští rok na jaře. Lídrem měl být poslanec ODS Václav Klaus mladší, který EU opakovaně označil za zlo. Klausovi měli sekundovat Realisté Petra Robejška a Svobodní. Za ty by mohl kandidovat bývalý europoslanec Petr Mach. Jenže z celého plánu na nové euroskeptické hnutí nakonec nic nebude.
10.12.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Petr Václav (787 článků)

Stanjura utřel Klause ml.: Jeho názory jsou ve straně vysoce minoritní

 
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura se v rozhovoru pro SeznamZpávy.cz rozpovídal o tom, že v dalších volbách levicovo-komunistickou vládu Babiše jistě porazí. Prozradil, s kým by si v budoucnu dokázal představit koalici. Kromě toho také připomněl, že názory Václava Klause ml. jsou v ODS minoritní a nechyběl ani komentář k nedávné zprávě BIS.
08.12.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Zbyněk Stanjura (247 článků)

Neziskovky se pakují. „Nekompetentnost“, zoufalý Klaus junior tlačil na Babiše, ten ho nedokázal uspokojit

 
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší sdílel na svém facebookovém profilu video ze včerejšího jednání Poslanecké sněmovny, kdy interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO) ve věci financování českého školství.
07.12.2018 20:47 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Andrej Babiš (15403 článků)

Klaus mladší vytočil Kalouska. Tak moc, že vzal na milost i Babiše

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že na předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) nenechává nit suchou. Považuje ho za děsivého oligarchu, který pokřivuje demokratická pravidla. Poslanec ODS Václav Klaus mladší však provedl něco, po čem i Kalousek prohlásil, že ten Babiš není v porovnání s tím poslancem z řad ODS tak špatný.
07.12.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Miroslav Kalousek (6664 článků)

„Kradli jste. Vraždili.“ Ostré hádky poslanců o privatizaci, schytali to komunisté i Havel

 
Ve Sněmovně to ve čtvrtek pořádně vřelo. Komunisté se dočkali a z jejich iniciativy se dnes poslanci vydali debatovat o privatizacích z 90. let. Strhla se tak přestřelka o to, kdo kradl před revolucí a kdo po ní. Na přetřes přišla jména jako Václav Klaus, jeden z „otců transformace“, kterému děkoval poslanec Jan Skopeček (ODS). Poslanci se přeli i o Václava Havla. Ale také o vraždy a zločiny minulého, totalitního režimu.
06.12.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5103 článků) , Václav Klaus (9346 článků) , Jan Skopeček (249 článků)

Václav Klaus vzpomínal na George Bushe: Byl to poslední velký prezident. Ti po něm na něj neměli

 
Občané Spojených států se dnes loučili se svým 41. prezidentem Georgem Bushem starším. Zavzpomínal na něj i druhý český prezident Václav Klaus starší. Nástupce Václava Havla má za to, že George Bush starší byl zatím poslední velký prezident Spojených států.
05.12.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5103 článků) , Václav Klaus (9346 článků) , George George (518 článků)

Václav Klaus ml.: Navrhuji Památný den sokolstva

 
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu.
05.12.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků)

Protokolář Forejt promluvil v bulváru: Kdo strhl prezidentskou vlajku, urazil i Masaryka a Havla

 
Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt poskytl rozhovor bulvárnímu serveru Extra.cz. Z Hradu odešel v prosinci roku 2016, nyní je zaměstnán v Institutu Václava Klause.
04.12.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Václav Havel (5103 článků) , Václav Masaryk (130 článků) , Jindřich Havel (7 článků)

Klaus ml. a Kalousek. Průšvih, Babiši? Vlastimil Tlustý bez milosti o ODS i o akci EU proti nám

 
Exministr financí Vlastimil Tlustý se pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o současných politických trendech. Odhaluje, co vlastně voliče přitahuje na Andreji Babišovi a proč tradiční strany, jako je KSČM a ČSSD, selhávají. Pokud by na Česko „zaklekla“ Evropská komise kvůli Babišovým dotacím pro Čapí hnízdo, může to mít podle Tlustého nedozírné následky, hrozí zastavení penězovodů z EU. Samotné dotace ale podle Tlustého ničí spravedlivý konkurenční boj. Zkušený pravicový matador rovněž kroutí hlavou nad promarněnou příležitostí, kterou si ODS nechala doslova ukrást od Pirátů. Podle Tlustého má ODS jistou naději ve Václavu Klausovi mladším, ale má to svůj háček. „Dokud bude v situaci nepodporovaného v rámci vlastní strany, která se bohužel čím dál více posouvá směrem ke Kalouskovi, to znamená je to čím dál méně ta původní ODS, tak potom to nemůže fungovat,“ varuje Tlustý.
04.12.2018 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Vlastimil Tlustý (233 článků)

Srovnání Merkelové s Adolfem Hitlerem. Jede Českem jako blesk. Mrazivé

 
Slov německé kancléřky Angely Merkelové o tom, jak by se národní státy měly vzdát suverenity, si všiml politik ODS Václav Klaus mladší. Jeho statusu na Facebooku, kterým se k tomu vyjádřil a nepřímo srovnal kancléřku k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, pak přidalo komentář téměř 300 uživatelů, sdílelo jej témě 1300 příznivců a lajkovalo jej 2600 lidí.
04.12.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (692 článků) , Václav Klaus (9346 článků) , Angela Merkelová (2450 článků)

Soudce Kydalka prohlásil, že amnestie Klause byla šita na míru určitým osobám. A nyní padl trest

 
Soudce Kamil Kydalka je znám tím, že se občas nezdráhá vyslovit výrok, kterým rozvíří české společenské vody. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy.cz prohlásil, že amnestie exprezidenta Václava Klause mohla být šita na míru některým osobám. Za tento výrok byl soudce potrestán.
28.11.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků)

Pražský soudce Kydalka dostal za slova o zaplacené Klausově amnestii důtku

 
Důtkou potrestal soudce pražského městského soudu Kamila Kydalku kárný senát Nejvyššího správního soudu v Brně (NSS). Kydalka se provinil tím, že v reportáži redakce Seznam Zprávy hovořil o tom, že amnestie exprezidenta Václava Klause mohla být zaplacená.
28.11.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků)

Au! Václav Klaus ml. si to vyřídil s vlastními straníky, Jourovou, poslankyní TOP 09 i s „psím ocasem“

 
Na XTV se v novém pořadu JB Talk sešel s moderátorkou Janou Bobošíkovou poslanec, ředitel gymnázia a jeden z nejoblíbenějších politiků ODS, Václav Klaus mladší. Probrali spolu Klausova oblíbená témata: EU, inkluze, svazky homosexuálů, i jeho návrh zákona, který má zaručit svobodu slova na sociálních médiích. A zabrousili i do poměrů v ODS. „Jsou tam také lidé, jejichž duševní pochody příliš nechápu, kteří jsou v takovém tom poloudavačsko převychovávacím spolku českých poslanců, který vede poslankyně Pekarová,“ řekl Klaus.
26.11.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Jana Bobošíková (604 článků)

Kalousek? Jako sňatkový podvodník, udeřil Václav Klaus mladší. Aktuální vyjádření, která vzbudí rozruch

 
ROZHOVOR „Vláda přijímá evropské, nesmyslné zákony, buzeruje směnárníky s vracením peněz. Čili tato vláda není dobrá vláda,“ tvrdí poslanec a občanský demokrat Václav Klaus mladší s tím, že proto bude hlasovat proti ní. Ohřívat si „polívčičku“ na kauze s Andrejem Babišem mladším ale nehodlá, protože jde o věc morálky. Upozornil však, že když Miroslav Kalousek mluví o ústavnosti a demokracii, je to, jako když sňatkový podvodník mluví o lásce.
18.11.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Andrej Babiš (15403 článků) , Miroslav Kalousek (6664 článků)

Až budete, liberální demokraté, rozkopávat ty svíčky... Krutý výsměch Václava Klause mladšího

 
Poté, co aktivista ze spolku Kaputin Otakar van Gemund nad ránem do kamery TV Prima řekl, že Andrej Babiš a Tomio Okamura by neměli mít právo pokládat květiny k památníku 17. listopadu, zařídili se další „oblíbenci“ těchto skupin po svém. Korunu všem večer nasadil poslanec Václav Klaus.
17.11.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Andrej Babiš (15403 článků) , Tomio Okamura (2188 článků)

Bakalu vyvlastnit! Agrofert vyvlastnit! Sváteční akci revoluční levicové mládeže završila show s gumovým Klausem

 
REPORTÁŽ Gumový Václav Klaus, coby hlavní architekt kuponové privatizace v Česku, rozhazující do vzduchu bezcenné papírky, slova o cenově nedostupném bydlení, horentně se zvyšujících nájmech a pracující chudobě – zhruba v takto negativním stylu si výročí 17. listopadu 1989 na pražském náměstí Republiky připomněli levicově naladění aktivisté. Demonstraci s názvem „Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou“ na místo svolaly iniciativa Socialistická solidarita, iniciativa Bydlet-Žít a Alternativa zdola.
17.11.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků)

Zdeněk Lanz: Palermo

 
K pochopení události, která se stala před více než dvaceti lety, musí mít člověk už nějaký ten křížek za sebou. Prostě musí být pamětníkem. V pátek 28. listopadu 1997 předstoupili před novináře „hrdinní“ členové ODS Jan Ruml a Ivan Pilip. Přečetli předem připravené prohlášení, v němž vyzvali Václava Klause k odstoupení z čela ODS. A protože byl předseda vlády Klaus právě pracovně v Sarajevu, vžil se pro tuto událost název „sarajevský atentát“, krátce „Sarajevo“. Tato událost vedla k demisi vlády, k předčasným volbám v roce 1998 a k převzetí moci levicí.
16.11.2018 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Ivan Ivan (1106 článků)

Aby Bílá bílá byla: Lucie odmítla zpívat, protože v sále ji má poslouchat Babiš

 
Lucie Bílá (52), která je známá tím, že má přátelský vztah s Václavem Klausem (77), učinila politické gesto. Odmítla zpívat na akci, kterou navštíví premiér ČR Andrej Babiš (64).
16.11.2018 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2328 článků) , Václav Klaus (9346 článků) , Andrej Babiš (15403 článků)

Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem

 
Poté, co reportéři webu Seznamzpravy.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík zveřejnili reportáž, ve které s nimi ve dveřích bytu hovořil zjevně vyděšený syn premiéra Andreje Babiše, se mezi některými novináři začala událost srovnávat s únosem slovenského premiéra Michala Kováče v divokých devadesátých letech. Bezpečnostní expert Jan Schneider ale celou kauzu vidí výrazně jinak a svůj text nazval „Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox“ Sarajevo je kauza z roku 1997, kdy Jan Ruml s Ivanem Pilipem počkali, až premiér Václav Klaus odletí do Bosny, a pak jej vyzvali k odstoupení. Babiš byl ve chvíli zveřejnění článku v letadle z Francie do Itálie.
13.11.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9346 článků) , Andrej Babiš (15403 článků) , Sabina Slonková (168 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »