Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Ivan Pilip po telefonu řídil redaktory ČT. Tchoř Klaus. Vzpomínky televizní rebelky, jak se za sarajevského atentátu rodilo „bratrstvo pravdy a lásky“

 
VZPOMÍNKY A PERLY „Jak jsme svrhávali Václava Klause.“ Jana Bobošíková ve své knize „Nebudu mlčet“ popisuje mimo jiné i pozadí tzv. sarajevského atentátu, kdy lidé okolo Jana Rumla a Ivana Pilipa chtěli změnu v čele ODS. Vzpomíná na to, jakým způsobem tehdy pracovala Česká televize. Údajně se tehdy neměřilo všem stejným metrem. Velké nadšení mělo v redakci panovat především pro Unii svobody. Naopak „těžší“ to měl samotný Václav Klaus. I v redakci ČT však panoval rozkol, a někteří Klausovi fandili. V okamžiku pravdy se však podle Bobošíkové ukázalo, kdo skutečně ovládal zpravodajství ČT. Měli to být tři vysoce postavení politici.
04.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Jana Bobošíková (641 článků) , Jan Ruml (3 články) , Ivan Ivan (1523 článků)

Bartoš a jeho těhotná „kněžka“ četli jména mrtvých Romů, Klaus ml. bránil vtip s Romem

 
Za jedinou noc nacisté v Osvětimi zplynovali víc než 3000 Romů – zejména žen, dětí a starých lidí. Uctění obětí romského holokaustu pojali politici různě. Zatímco šéf Pirátů s těhotnou manželkou navštívili pietní akci, poslanec Václav Klaus ml. (Trikolóra) to schytal za údajně rasistický vtip a pak se bránil. Spory jsou hlavně kolem vyvěšování romských vlajek.
03.08.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Zkoušel lidi a mlátil se do čela, jak to, že jsou tak blbí. Vašek Klaus dělal z lidí blbce, ale to Valtr Komárek taky. Unikátní vzpomínka z ústavu zvaného „Jakešova věštírna“

 
VZPOMÍNKY A PERLY Obsáhlý rozhovor Petra Husáka s Tomášem Ježkem, politikem a jednou z hlavních tváří privatizace, je po všech stránkách fascinující čtení. Kniha vyšla v roce 1997 pod názvem BUDOVÁNÍ KAPITALISMU V ČECHÁCH. Ježek popisuje téměř na tři sta stranách celý svůj dosavadní život. Své začátky v Ekonomickém ústavu ČSAV, přátelstvím s Václavem Klausem, prostředí proslulého Prognostického ústavu nebo své porevoluční, politické působení jako ministr privatizace. Kniha obsahuje mnoho osobních a trefných postřehů o tehdejších politických osobnostech. Zajímavostí je, že Petr Husák knihu vydal i přes Ježkův výslovný nesouhlas.
03.08.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Petr Vašek (14 článků) , Petr Václav (861 článků)

,,Ty hříčky lidi nebavěj.“ Týdny neklidu proti Zemanovi. Drahoš a kníže. O Jiřím Bartoškovi přitom v archivu leží nečekané zjištění

 
VZPOMÍNKY A PERLY Píše se rok 1998. Václav Klaus se potýká s obrovskou vnitřní krizí své ODS. Stranu, kterou zakládal, opustilo mnoho výrazných tváří a na pravici vyrostla nová nadějná konkurence. Zemi navíc v legendárním autobusu Zemák křižuje Miloš Zeman, předseda ČSSD, který tuší výjimečnou příležitost oplatit Klausovi dva roky starou porážku ve sněmovních volbách. Ani se tolik nediskutuje o tom, zda Klaus prohraje, ale spíše o kolik. Ve hře je všechno a občanští demokraté přemýšlí, jak z toho ven. A tak se před kameru staví Jiří Bartoška a další celebrity. Bartošku přitom lidé znali jako přítele Václava Havla. I proto je zajímavé, jaká slova při záchraně ODS v roce 1998 volil.
03.08.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Jiří Bartoška (674 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Miloš Zeman (24031 článků) , Jiří Havel (416 článků) , Jiří Havel (416 článků) , Jiří Drahoš (1160 článků)

„Otevřete oči!“ Klaus ml. odhalil tanečky kolem „Istanbulu“. Zlá realita

 
ROZHOVOR Voliči by měli konečně otevřít oči, říká pro ParlamentníListy.cz předseda Trikolóry a poslanec Václav Klaus v reakci na dění kolem (ne)schvalování Istanbulské úmluvy v českou vládou. “Lež jako věž!” Komentuje Klaus způsobem, jakým premiér Babiš schválí výsledky nedávného evropského summitu. Konkrétně též vyjmenoval, proč musíme důrazně odmítat přijetí Istanbulské úmluvy, jde prý o hodně.
29.07.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Klaus mladší vtipkoval o „silách pokroku“. Nikdo nemá ve sněmovně takové procento žen jako Trikolóra...

 
Poslankyně Tereza Hyťhová, známá tvář hnutí Tomia Okamury, odchází z hnutí. „Ukončila jsem členství v SPD i jejím poslaneckém klubu,“ uvedla. Rozhodla se doplnit tým Trikolóry Václava Klause mladšího. A právě ten nyní její krok okomentoval na sociálních sítích.
28.07.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Terezko, jsi příliš mladá. Slečinky, co se do politiky dostaly Bůh ví jak... Poslanec SPD tvrdě reaguje na zradu

 
Poslankyně Tereza Hyťhová oznámila, že opouští poslanecký klub SPD i hnutí Svoboda a přímá demokracie a bude spolupracovat s Trikolórou Václava Klause mladšího. Mezi poslanci SPD i příznivci Tomia Okamury svým rozhodnutím vyvolala velké roztrpčení.
28.07.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Václav Svoboda (250 článků)

Dezerce! Tomio Okamura vyzval přeběhlou poslankyni Hyťhovou ke složení mandátu

 
Předseda SPD Tomio Okamura vyzval poslankyni Terezu Hyťhovou ke složení mandátu. Učinil tak poté, co se Hyťhová rozhodla jeho hnutí opustit a vstoupila do Trikolóry Václava Klause mladšího. Šéf SPD rozhodnutí známé poslankyně vnímá jakožto „dezerci“.
27.07.2020 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Tomio Okamura (2339 článků)

Okamura dostal košem od mladé poslankyně. Dala přednost Klausovi ml. a zkritizovala SPD

 
Poslankyně Tereza Hyťhová (25) končí v SPD. Ve Sněmovně zůstane - jako nezařazená poslankyně. Nezastírá však, ke komu bude mít blízko. K Václavu Klausovi mladšímu a jeho Trikolóře, se kterou chce spolupracovat. SPD to označila za dezerci. Pro Okamuru jde však v krátkém sledu o další špatnou zprávu. Tou předchozí bylo zrušení jeho youtube kanálu.
27.07.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Válka: Klaus ml. získal novou poslankyni. Z SPD

 
Rána pro SPD. Poslankyně Tereza Hyťhová, známá tvář hnutí Tomia Okamury, před několika okamžiky na sociálních sítích oznámila, že s SPD končí. “Ukončila jsem členství v SPD i jejím poslaneckém klubu,” uvádí. Ještě větší šok pro vedení hnutí možná bude, koho bude nyní podporovat. Doplní tým Trikolóry Václava Klause mladšího.
27.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Poslankyně Hyťhová opustila klub SPD, míří ke Trikolóře

 
Poslankyně SPD Tereza Hyťhová opustila poslanecký klub svého hnutí a přidala se ke Trikolóře Václava Klause ml., který tak získal třetího poslance. Hyťhová uvedla na svém Facebooku, že odeslala rezignační dopis předsedovi klubu SPD Radimu Fialovi.
27.07.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Radim Fiala (307 článků) , Radim Fiala (307 článků)

Senátor Nenutil otupil nadšení Farského: Federalizace EU? V žádném případě...

 
ROZHOVOR „Žádné zadlužení není příjemné. Rozhodující je účel zadlužení. V tomto případě jde z většiny o nápravu stavu věcí, se kterými nemohl nikdo počítat ani u nás, ani v EU, ani ve světě. Důležité bude, jak efektivně my i další unijní země vypůjčené prostředky využijí,“ říká senátor za Chebsko a Tachovsko Miroslav Nenutil při hodnocení summitu lídrů Evropské unie. „Deficit je ve výši cca 1/3 jednoho ročního rozpočtu naší republiky. Pan exprezident by si mohl vzpomenout, jaký byl deficit v době, kdy on byl ministrem financí a pak předsedou vlády. A to žádná krize nebyla,“ reaguje na kritiku Václava Klause.
24.07.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Miroslav Nenutil (8 článků)

Klaus ml. ve válce s Okamurou? Silná slova

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší rozdával slovní rány nalevo, napravo. Řezal to hlava nehlava. Pořádný slovní kopanec od něho schytala EU, ale stejně nemilosrdný byl i vůči vládě Andreje Babiše (ANO) a vůči poslancům Pirátů, TOP 09, STAN a lidovců. Nikterak nešetřil ani Tomia Okamuru (SPD).
24.07.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18943 článků)

Okamura: Babiš zradil. Česko zaplatí hostinu EU! A Klaus ml.? Pozor

 
Šéf SPD Tomio Okamura se v novém videu velice ostře opřel do Andreje Babiše za to, co dohodl a hlavně nedohodl v Bruselu. Z Česka prý premiér udělal „užitečného idiota“, který bude platit bohatším zemím, kde jsou větší platy a důchody. A Babiš prý zradil Polsko a Maďarsko, které si vyhádaly mnohem lepší podmínky. Nechyběly ani výtky na adresu Václava Klause mladšího, že nehlasoval proti usnesení v Parlamentu.
23.07.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18943 článků) , Tomio Okamura (2339 článků)

Okamura: Zrádce Babiš. Česko zaplatí hostinu EU! A Klaus ml.? Pozor

 
Šéf SPD Tomio Okamura se v novém videu velice ostře opřel do Andreje Babiše za to, co dohodl a hlavně nedohodl v Bruselu. Z Česka prý premiér udělal "užitečného idiota", který bude platit bohatším zemím, kde jsou větší platy a důchody. A Babiš prý zradil Polsko a Maďarsko, které si vyhádaly mnohem lepší podmínky. Nechyběly ani výtky na adresu Václava Klause mladšího, že nehlasoval proti usnesení v parlamentu.
23.07.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Andrej Babiš (18943 článků) , Tomio Okamura (2339 článků)

Klaus ml. udeřil: 500leté sucho? Kolik politických šíbrů tu vytloukalo politický kapitál. A kolik hlupáků to hýkalo s nimi?

 
500leté sucho. Po vydatných deštích se toto slovní spojení, dříve používané vážně, stalo slovní hříčkou. A dle ČHMÚ se vylepšuje i stav podzemních vod, tedy voda jen tak nezmizí. Ale Václav Klaus mladší se ptá: „A kolik politických šíbrů a zelených lobistů tu dva roky vytloukalo politický kapitál ‚500letého sucha‘. A kolik internetových hlupáků tu hýkalo s nimi?“
21.07.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Rodinný archiv Maláčové: Mým vzorem byl Klaus!

 
Fotkou z rodinného alba se na sociálních sítích pochlubila ministryně práce Jana Maláčová (39, ČSSD). Je na ní vyfocená jako jedenáctiletá holčička se svým vzorem. A kdo že jím byl? Exprezident Václav Klaus (79).
21.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Maláčová v teplácích a pantoflích hltala Klause. Teď dává od dětského vzoru ruce pryč

 
V mládí prochází člověk různými vývojovými etapami. Paradoxy dospívání se projeví až v dospělosti. A rodinná alba často vydají různé skvosty. Levicová politička, místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová teď na sebe práskla, že jako malá vzhlížela k Václavu Klausovi. Dokonce se s ním v teplákách a červených pantoflích i vyfotila. Dnes stojí ale každý na jiném břehu. Klaus nemůže Maláčové v mnohém přijít na jméno.
20.07.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Fotka s Ortelem: Vypatlanci, ňoumové, zuří liberálové. Z druhé strany také ostře

 
Poslankyně Trikolóry se na rockovém festivalu vyfotila se zpěvákem Tomášem Ortelem. Z Aktuálně.cz a SeznamZpráv pak přišlo upozornění, co vše se o Ortelu říká. Poslankyně na to odpověděla, že kádrování bylo dost za komunistů a Václav Klaus mladší doplnil, ať média pošlou seznam kontroverzních a pokrokových umělců. Ale Jan Moláček z Deníku N mluví o vypatlancích, Apoléna Rychlíková o fašizoidních ňoumech a přisadil si i senátor Láska nebo Jakub Szántó z ČT.
20.07.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)

Václav Klaus: Z vlastní zkušenosti vím, že obhájit mandát je obtížnější a složitější, než ho získat poprvé

 
Václav Klaus poblahopřál Andrzeji Dudovi k znovuzvolení do funkce prezidenta Polské republiky
19.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »