Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Exprezident je opět v nemocnici: Klaus si zlomil kotník při procházce v Krkonoších

 
Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si kotník. Informaci, kterou dnes přinesl server Blesk.cz, potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Po ošetření ve Fakultní nemocnici Bulovka bude osmdesátiletý exprezident podle něj zřejmě nějakou dobu chodit o berlích.
05.12.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků) , Petr Václav (976 článků)

Prezident Klaus si v Krkonoších zlomil kotník

 
Druhý český prezident Václav Klaus se na procházce zranil. V Krkonoších si zlomil kotník.
05.12.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Exprezident Klaus: Uklouzl a zlomil si kotník! Osudná mu byla procházka v Krkonoších

 
Smůla se mu doslova lepí na paty. Po několikaměsíčním zdravotním trápení, které dovršil minulý týden v nemocnici, si chtěl o víkendu exprezident Václav Klaus (80) »orazit«. Šel tedy na procházku v Krkonoších. Místo dobrého pocitu si ale z výletu odnesl zlomeninu kotníku!
05.12.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Pětikoalice? Experiment, na který doplatíme. Nekompetence většiny voličů. Klaus prezidentem. Spisovatel Junek bez servítků

 
Václav Klaus není žádný romantický rebelant, nýbrž osvědčený praktik, člověk s velmi širokým politologickým povědomím, muž vůle a skutečný politik s příslušným značně rozsáhlým zázemím. Osobně jsem byl zklamán, když posledně nekandidoval proti Miloši Zemanovi a nevrátil se na Hrad. To říká autor mnoha knih literatury faktu a bývalý ředitel pražské Lucerny Václav Junek. ParlamentníListy.cz se s ním bavily hlavně o tuzemských prezidentech a o současné politické situaci.
03.12.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Exprezident Václav Klaus (80) je znovu v péči lékařů: Infuze v Motole

 
Bývalý prezident Václav Klaus (80) má stále zdravotní potíže. Kvůli nim musí podle informací Blesku opakovaně docházet na urologii do nemocnice v pražském Motole. Problémy měla bývalá hlava státu už v září. Tehdy byl Klaus hned třikrát krátce hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici.
27.11.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Neziskovky a povinné vakcíny? Klausovi se smáli. Deset měsíců staré video nabralo nový rozměr

 
Vláda začíná čím dál tím věhlasněji hovořit o povinném očkování pro lidi určitého věku či profese. Institut Václava Klause si v tomto ohledu neodpustil připomenout leden 2021, kdy Václav Klaus v pořadu DVTV tvrdil, že vakcína brzo může být povinná. Ukazují, že došlo na jejich slova i přesto, že v té době byl bývalý český prezident oficiálně vedený jako dezinformátor.
25.11.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

„To jste se zbláznili“. Bez souhlasu prezidenta se ministrem nestane nikdo, říká docent Koudelka. Rychetského soud asi bude stranit nové koalici...

 
Ministra jmenuje prezident republiky. A bez jeho souhlasu se nikdo ministrem nestane, říká jednoznačně docent Zdeněk Koudelka, ústavní právník s praxí dlouholetého poslance. A připomněl slova Václava Klause, který tento proces zažil v pozici kandidáta na ministra, premiéra i prezidenta. Klaus vzpomínal, kolikrát jako prezident říkal nad návrhem premiérů „to jste se zbláznili“. A často se prý stalo, že potom premiér ustoupil.
19.11.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Petr Macinka: Řekněte, jak to je. Bezinfekčnost očkovaných? Vyvráceno. Landu pošpinili, toto nevíte

 
„Bojím se, že všem už jde pouze o to, aby se pomocí stupňovaného nátlaku vyočkovalo do lidí co nejvíce vakcín,“ říká k aktuálním krokům vlády Petr Macinka, politolog z Institutu Václava Klause. Tolik diskutovaná „epidemie neočkovaných“ je podle něj pouhé lhaní si do kapsy, což dokládá například stanovisko českých přírodovědců z Univerzity Palackého v Olomouci. Dnes démonizovaný Daniel Landa je podle Petra Macinky především naštvaným otcem tří dospívajících dcer. V rozhovoru došlo i na Landovy nezištné kroky během pandemie, o kterých se nyní mlčí. A také na podivnou náhodu, kdy Český rozhlas zveřejnil Landova slova, ale bez toho podstatného. Nebo to nebyla náhoda, nýbrž aktivismus?
18.11.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (609 článků) , Václav Klaus (10630 článků) , Václav Český (595 článků) , Petr Václav (976 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků)

Profesor Budil kandiduje na předsedu Trikolory

 
Profesor a antropolog Ivo Budil vyhlásil, že hodlá kandidovat na předsedu Trikolory, kterou založil Václav Klaus mladší, ale do voleb už stranu, která neuspěla a do Sněmovny se nedostala, nevedl. Podle svých vlastních slov potkal v Trikoloře řadu skvělých lidí a nechtěl, aby jejich energie vložená do hnutí přišla vniveč. Hodlá vyhrát příští parlamentní volby.
18.11.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků) , Ivo Budil (57 článků)

Forejt je po mrtvici zase na nohou: „Jsem urputný pacient“. A co Zeman v pyžamu s Čaputovou?

 
Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt se vrací pomalu k běžnému životu. Po mrtvici se učí vytrvale znovu chodit. Vozík už používá stále méně a méně, častěji totiž bere do ruky viceopěrnou hůl. V rozhovoru pro Blesk Zprávy popsal, jak vypadají jeho rehabilitace, kdy začne opět naplno pracovat i co ho přivedlo v minulém týdnu opět do Institutu Václava Klause. Zhodnotil také z pohledu protokoláře cestu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) ještě před svítáním k památníku na Národní třídě a řekl i to, jestli odpustit Miloši Zemanovi pyžamo, které měl v nemocnici i v době, kdy ho navštívila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
18.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků) , Andrej Babiš (23854 článků) , Zuzana Čaputova (48 článků)

Forejt vstal po mrtvici z vozíku a navštívil Klause. Bývalý prezident mluví o zázraku

 
V únoru prodělal mrtvici, lékaři ho uvedli do umělého spánku a exministr Daniel Herman rozšířil zprávu o jeho smrti. Rehabilitační centrum v Kladrubech pak bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt opouštěl před dvěma měsíci na vozíku. Dnes už je na nohou a minulý týden navštívil svého někdejšího „šéfa“ prezidenta Václava Klause v jeho institutu na pražské Hanspaulce. Bývalá hlava státu a jeho tým mluví o zázraku.
17.11.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků) , Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Havel měl chyby, ale byl gigantem. Ty pijavice okolo něj, „havlisté“... Chartista Vlk o 17. listopadu bez příkras

 
Na to, co se událo před 32 lety, nebyl nikdo připraven. Až se náhle po listopadu 1989 na východě Evropy objevil „věrozvěst kapitalismu a svobody bez přívlastků “ jménem Václav Klaus, a všechno bylo jinak. Tak vzpomíná publicista Václav Vlk na přelomové události našich dějin, přičemž Václav Havel byl podle něj muž, bez kterého bychom dodnes byli my a naši sousedé jen zaostalou provincií Evropy jako třeba Ukrajina. Bez ohledu na jeho rozporuplnou poslední prezidentskou fázi ho signatář Charty 77 považuje za giganta naší politiky. Vadí mu však všichni ti „havlisté“, kteří se na jeho jméno přisáli jak pijavice.
17.11.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6142 článků) , Václav Klaus (10630 článků)

Kocáb v ráži. To ať si Klaus vyrazí kladivem z hlavy! Železný to mírnil

 
„Ani náhodou, to ať si pan bývalý prezident Klaus vyrazí kladivem z hlavy, ani náhodou nám komunisté nedali moc na talíři,“ uvedl ve vysílání ČT24 občanský aktivista, hudebník a někdejší ministr Michael Kocáb v reakci na dnešní slova exprezidenta Václava Klause.
17.11.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (751 článků) , Václav Klaus (10630 článků) , Michael Michael (1748 článků) , Michael Michael (44 článků)

Klaus: Komunismus neporazili studenti ani disidenti, 17. listopad byl poslední kapka

 
Pád komunismu měl globální charakter, komunismus neporazili ani naši studenti, ani naši disidenti, zhroutil se jako každý podobný namyšlený pokus násilím potlačit lidskou svobodu, řekl při středeční pietě u Hlávkovy koleje bývalý český prezident Václav Klaus. Na místě, kde nacisté 17. listopadu 1939 zatýkali studenty a odváželi je do koncentračního tábora, řekl, že pošlapání památky statečných studentů o 50 let později se stalo poslední kapkou, jíž pohár přetekl.
17.11.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Zvěrstva nacistů a oběti studentů. Pamětník u Hlávkovy koleje

 
Před Hlávkovou kolejí v Praze se konala tradiční připomínka Mezinárodního dne studentstva. Na akci promluvil druhý český prezident Václav Klaus. Po něm dostal slovo místopředseda Českého svazu bojovníků za svobodu Rudolf Weinberger. Připomněl, že nacisté páchali za druhé světové války velká zvěrstva.
17.11.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků) , Václav Český (595 článků)

Klaus: Zase vnucují a zakazují. Prý epidemie a teplo. Nesmířit se!

 
Ve svém projevu u Hlávkovy koleje u příležitosti výročí 17. listopadu 1989 a 1939 bývalý prezident Václav Klaus nejen připomínal, ale také přirovnával. „Opět je nám – se stále větším tlakem a silou – vnucována utopie, která o sobě prohlašuje, že je založena na vědě, opět jí má být – ve jménu údajných vyšších cílů – obětována svoboda jednotlivce. Opět překáží svoboda slova, svoboda názoru, svoboda svědomí,“ kritizoval současnou situaci ohledně boje s pandemií i se změnou klimatu. A doplnil, že jsou vyžadovány oběti, z nichž výsledky vzejdou až za několik století nebo také nikdy. „Hlasatelé a propagátoři nové jediné pravdy nakonec prohrají,“ vzkázal.
17.11.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Historik vydal knižní rozhovor s vůdcem dělníků a polistopadovým ministrem Millerem

 
Mluví o korektních vztazích s Václavem Havlem, konfliktech s Václavem Klausem i zklamání ze spolupráce s Milošem Zemanem.
14.11.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6142 článků) , Václav Klaus (10630 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

„I ten Klement Gottwald se k moci dostal legálněji!“ Známý právník natřel Pekarovou Adamovou

 
Právník a bývalý poradce prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf tvrdí, že se šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dostala k funkci předsedkyně Poslanecké sněmovny na hranici legálnosti. „I ten Klement Gottwald se dostal k moci legálněji,“ prohlásil znechucený Hasenkopf.
11.11.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Klement Gottwald (158 článků) , Václav Klaus (10630 článků)

Likvidace střední třídy, tu nenávidí. Revolucionáři to berou přes klima, covid jim pomohl, udeřilo z Klausova institutu

 
Ekonom Jiří Weigl z Institutu Václava Klause varuje, že zastánci levicového progresivismu plánují ve jménu klimatického boje postupně zničit střední třídu v západní společnosti. Tito noví revolucionáři podle něj již infiltrovali rozhodující akademické, mediální i státní instituce a mají zároveň k dispozici prostředky světových miliardářů, kteří jsou tak bohatí, že si mohou dovolit sociálně inženýrské přebudování světa. „Podivná pandemie covidu-19“ podle něj byla jen urychlením plánovaného pádu střední třídy.
09.11.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)

Jen naučené fráze, nic nechápou. Šichtařová se obává končin, do kterých ajťák Stanjura dovede finance

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Rétorika vlády tak úplně nesedí s realitou, a to ještě vláda nezačala konat. Mluví o snižování počtu státních úředníků, ale zvyšuje počet ministrů. Před volbami slibovala, že nepřipustí lockdown, teď už o něm mluví. Markéta Šichtařová dává v souvislosti s obsazením postu ministra financí také za pravdu Václavu Klausovi s chybějící backgroundovou znalostí financí. „Právník Sobotka, chemik Kalousek a právnička Schillerová ukázali, kam to s veřejnými financemi vede, když je neřídí ekonom. Do stejných končin, které se vulgárně nazývají jednou částí těla, to pravděpodobně povede i pod vedením ajťáka.“ míní.
07.11.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »