Články k osobnosti

Václav Klaus

  politik, exprezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Klaus »
 

Zeman a Klaus podpořili před slovenskými volbami Ficův Směr-SD

 
Bývalí čeští prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus podpořili před nadcházejícími předčasnými parlamentními volbami na Slovensku sociální demokraty (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica, kteří jsou podle průzkumů favoritem voleb. Směr-SD na internetu zveřejnil nahrávku se Zemanovým vyjádřením i Klausův dopis a za podporu oběma poděkoval.
22.09.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Robert Fico (1019 článků) , Miloš Zeman (27964 článků)

Václav Klaus: Stále znovu o státním rozpočtu

 
Jednou z našich domácích aktualit je příprava státního rozpočtu na rok 2024. Už jsme toho o tom v našem institutu napsali hodně, nechci se opakovat, ale vím, že jeopakování nutné. Někteří žádné argumenty však slyšet nechtějí. Prodloužení naší čtyřleté éry Babiše a Fialy – 2020 až 2023 – deficitů státního rozpočtu kolem 300 miliard korun ročně i na rok 2024 je zprávou samozřejmě velmi varovnou.
22.09.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Václav Fiala (193 článků)

To po Fialovi zůstane a potáhne se to, ukázal Paroubek. Po větě „nejhorší je za námi“

 
Proč byl nedávno v Číně? A za jakým účelem se tam znovu v říjnu chystá? I o tom tentokrát mluvil pro ParlamentníListy.cz expremiér Jiří Paroubek. Dostal se i k nedávnému rozhovoru premiéra Fialy, který vyšel na iDNES.cz. Nevynechal ani blížící se volby na Slovensku a vysvětlil, proč poslal za spolek Nespokojení dopis Robertu Ficovi. „V podstatě musím říct, že je stále více věcí, kde se s ním politicky můžu shodnout,“ říká pak na adresu Václava Klause v souvislosti s tím, že i exprezident Roberta Fica podpořil.
21.09.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Jiří Paroubek (4704 článků) , Robert Fico (1019 článků) , Jiří Fiala (363 článků) , Jiří Fiala (363 článků)

Zdeněk Jemelík: Na okraj Otázek VM ze 17. 9. 2023

 
Václav Moravec a jeho „Otázky“ bývá často předmětem kritiky a návrhů na zrušení pořadu a popřípadě i jeho propuštění. Přesto stále zůstává na programu. Jeho sebevědomé úvodní sdělení, že Otázky otvírají témata, o nichž se po jejich odvysílání bude mluvit, je zjevně nesmyslné a oprávněně dráždilo již prezidenta Václava Klause. Mluví se v nich až na výjimky vždy o věcech již otevřených.
18.09.2023 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Václav Moravec (745 článků)

Jsou Černochová a Pekarová schopné uvažovat neukrajinsky? Václav Klaus zneklidněn. Touto zprávou

 
Exprezident Václav Klaus se v glose, kterou zveřejnil na webu svého institutu, zamyslel nad českou, německou i evropskou ekonomikou, které podle něj stagnují. „Jsou charakterizovány velmi pomalým ekonomickým růstem, v řadě zemí růstem prakticky nulovým,“ zmínil a rozebral příčiny.
16.09.2023 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků)

Václav Klaus: Dá se vyvléknout z naší pasti?

 
Páteční glosa Václava Klause
15.09.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků)

Václav Klaus podpořil Fica a nazval ho zárukou demokracie. Slovenský politik přitom o svých oponentech lže a posílá jim výhrůžky

 
Český exprezident Václav Klaus se rozhodl promluvit do politické situace na Slovensku. Jeho institut odeslal Klausovým jménem dopis, kde straně Směr, a konkrétně jejímu šéfovi Robertu Ficovi, vyjadřuje podporu. Fico je přitom podle mnohých pozorovatelů tím, který situaci u našich sousedů před volbami vyostřuje a nešetří vůči svým oponentům hanlivými výrazy, závažnými obviněními, a dokonce výhružkami. Klaus dopis uveřejnil na svých webových stránkách.
14.09.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Robert Fico (1019 článků) , Václav Český (624 článků)

„Pokud uspějete, Slovensko má šanci.“ Fico dostal z Česka nečekanou podporu. Kvůli rvačce

 
Podporu v závěru předvolebního boje vyjádřil dopisem bývalý prezident Václav Klaus slovenskému expremiérovi Robertu Ficovi. Učinil tak poté, co se v rámci velmi vyostřené kampaně před předčasnými parlamentními volbami slovenský expremiér Igor Matovič (OLaNO) popral na tiskové konferenci strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) s jejími představiteli. „Ve Vašem úspěchu vidíme šanci, aby Slovensko zůstalo demokratickou zemí,“ píše Robertu Ficovi bývalý prezident České republiky.
13.09.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Robert Fico (1019 článků) , Igor Igor (185 článků) , Igor Igor (329 článků)

Past na Petra Pavla. Začínají problémy, přijde zklamání. U Klause jsou si jisti

 
Ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl hodnotil výkon nově zvoleného prezidenta Petra Pavla. „Funkcí prezidenta by měla politická kariéra člověka vrcholit, končit, nikoli začínat,“ uvádí Weigl v Rádiu Prostor s tím, že to vnímá jako jisté riziko. „Zklamání musí nevyhnutelně přijít.“
13.09.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Petr Pavel (2465 článků)

Ivo Strejček: Několik odpovědí čtenáři Lidových novin

 
Lidové noviny (7. 9. 2023) přinesly pod názvem „Co podle Václava Klause musíme a jak tomu opravdu je“ text jednoho ze svých čtenářů, ve kterém se vymezuje proti obsahu projevu Václava Klause „Je smysluplné humanizovat svět?“. S tímto projevem vystoupil prezident Klaus minulý týden na významné mezinárodní konferenci v Portugalsku a českou verzi přetiskly Lidové noviny. Aniž bych chtěl brát komukoliv právo na vlastní názor, zřejmě záměrné a chtěné zjednodušení Klausových myšlenek, jejich karikování a zlehčování jedním ze čtenářů Lidových novin po několika odpovědích volají.
08.09.2023 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Ivo Strejček (259 článků)

Klaus mluvil s podnikateli o Fialovi, ťukají si prý na čelo. Řeší jen Ukrajinu, řízení státu neexistuje

 
Bývalý prezident Václav Klaus v pořadu Co na to vaše peněženka, vysílaném na CNN Prima News, kritizoval současné dění na české politické scéně v souvislosti se soubojem vlády a opozice o tzv. konsolidační balíček. Jde podle něj jen o hru na politiku, vláda podle jeho slov nemá žádnou strategii a opozice je bezbarvá a bez myšlenky. Sleduje i snahy prezidenta Petra Pavla se od vlády „odtáhnout“. „Fiala se tváří, že ho zajímá jen Ukrajina; u nás neexistuje politické řízení státu,“ konstatuje Václav Klaus.
06.09.2023 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Václav Fiala (193 článků)

Všichni už vidí, že jsme v průšvihu, říká Klausův Jakl. Jen se neshodnou, kde je příčina

 
Publicista, hudebník a bývalý tajemník prezidenta republiky Václava Klause a šéf politického odboru jeho kanceláře Ladislav Jakl v pořadu XTV hovořil o dvojím metru, který by v rámci práva neměl existovat, soudy podle něj ale neumí této současné společenské atmosféře čelit a zachovat si objektivitu. V kontextu s prezidentskou volbou prohlásil, že Petr Pavel si nic neodpracoval, pouze naslouchal jiným rozkazům.
02.09.2023 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Petr Pavel (2465 článků)

Ničivá ideologie. Musíme to odmítnout. Václav Klaus burcuje

 
Rehumanizujme svět. Tak zní název konference, na niž byl do Portugalska pozván exprezident Václav Klaus. On sám s ním ve svém komentáři pro server Lidovky.cz polemizoval.
01.09.2023 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků)

Prezidentský pár utrácí miliony za vybavení nového sídla. Luxusní sedačka za osmdesát tisíc a majlant za koberce

 
Prezident Petr Pavel plánuje v Lumbeho vile, kde sídlili i jeho předchůdci Miloš Zeman a Václav Klaus, provést rekonstrukci s rozpočtem až 2,2 milionu korun. Prezident společně s chotí Evou volí nábytek z různých zdrojů, včetně oblíbeného řetězce IKEA. Napsal o tom server Novinky.cz.
30.08.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Miloš Zeman (27964 článků) , Petr Pavel (2465 článků)

Václav Klaus: Nedoceňovaný význam cenové stability (aneb Malá rekapitulace některých známých souvislostí)

 
Již nejméně od první poloviny roku 2021 téměř bez přestání varuji před inflací, před touto vážnou ekonomickou poruchou. Dlouho nás s takto jednoznačným postojem u nás mnoho nebylo. Pozornost byla zcela neadekvátně obrácena na covid, očkování a lockdowny a jen malá skupina ekonomicky myslících už tehdy protestovala proti viditelnému rozvratu financí státu, proti obřím deficitům státního rozpočtu.
29.08.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků)

„To nemůže normální člověk udělat!“ Chtěli to Fialovi vysvětlit, marně. Klaus se drží za hlavu

 
Bývalý prezident Václav Klaus se v internetové televizi XTV věnoval politickému dění, především pak počinům premiéra Petra Fialy (ODS), který podle něj ukázal, že nerozumí cenotvorbě. Nevycházel z údivu ani z jeho slov, že Andrej Babiš může potraviny zlevnit. „Takhle je možné ekonomiku popisovat snad pro žáky mateřských nebo základních škol,“ kroutil hlavou exprezident. Pozastavoval se i nad vystoupením prezidenta na pietním aktu k 55. výročí okupace Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy. A komentoval například i kauzu ministra spravedlnosti Blažka. Ten dostal od premiéra žlutou kartu, což Klaus označil za „dětinské chování“.
26.08.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Andrej Babiš (26000 článků) , Petr Fiala (5707 článků) , Václav Fiala (193 článků)

Dvojka, co naháněla Blažka po taverně: Vždycky napíšou blbost a pak se to zpětně přepisuje. Xaver s Macinkou vzpomínali

 
Luboš Xaver Veselý a spolupracovník Václava Klause Petr Macinka se setkali v pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz. A témata? Zatčení exprezidenta USA Donalda Trumpa, ale samozřejmě, že i setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s lobbistou Martinem Nejedlým. A nechybělo ani okomentování skutečnosti, že se prezidenta Petr Pavel objevil na trutnovském hudebním festivalu.
25.08.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Donald Trump (6019 článků) , Pavel Blažek (808 článků) , Petr Pavel (2465 článků) , Luboš Veselý (675 článků) , Martin Blažek (64 článků)

„Srpen 1968 neviděli, ale pak si vzpomněli.“ Zdeněk Zbořil koření výročí

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Obávám se, že se při této příležitosti nezapomene ani na Andreje Babiše, Václava Klause a Miloše Zemana. Naopak, objeví se, jako už v minulosti opakovaně, jména lidí, kteří svědky srpnových událostí nebyli,“ uvedl politolog Zdeněk Zbořil k dnešnímu výročí. V památný den přidal i pár slov o lidech, o nichž se často čtenáři PL domnívají, že jim lze důvěřovat, protože na ně ještě nedosáhla neviditelná ruka trhu. V úvodu se soustředil na přeháňky a bouřky.
21.08.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků) , Andrej Babiš (26000 článků) , Miloš Zeman (27964 článků)

Klaus: Do srpna 1968 jsme se o něco pokoušeli. Teď už jen přikyvujeme

 
Druhý český prezident Václav Klaus se v myšlenkách vrátil do noci z 20. na 21. srpna 1968 a tuto pro Čechoslováky pochmurnou noc propojil s tím, co se dnes děje na Ukrajině.
21.08.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10999 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »