Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Ivan Stránský: Dnešní pohádka na dobrou noc

 
My všichni, co spolu chodíme, se tváříme, že rok 1989 a listopad byla spontální akce jakýchsi disidentů, vrcholící studentskou demonstrací. Ignorujeme skutečnost, že na převratu se dohodli na jedné straně vedení tehdejší KSČ (Mohorita, Hegenbart, Lorenc, Čalfa) se spolupracující "protistranou", vedenou Václavem Havlem a spol.
23.02.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Ivan Ivan (1497 článků)

Havla v Kongresu USA ocenil potlesk vestoje. Od poradců dostal před 30 lety „za uši“

 
Moment, který se už nebude opakovat. Zaplněný americký parlament vestoje tleská malému muži, který ráčkuje a svoji řeč přednáší v rodné češtině. Tím člověkem není nikdo jiný než prezident Václav Havel (†75). V pátek to bylo přesně 30 let od jeho slavného projevu v Kongresu Spojených států.
22.02.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

Senátor Fischer promluvil o smrti syna Vojty: Sáhli jsme si na dno, ale zvládli to

 
V mládí byl talentovaným a nadějným hudebníkem, dnes je veřejnosti znám jako bývalý prezidentský kandidát, vysoce postavený diplomat a výrazný pražský senátor. Často bývá navíc spojován s osobností Václava Havla, se kterým dlouhá léta spolupracoval. Musel se ale také vyrovnat se smrtí prvorozeného syna Vojty, který trpěl těžkým postižením a v roce 2013 své nemoci nakonec podlehl. O ranách, které mu zasadil osud, promluvil senátor Pavel Fischer v pořadu České televize 13. komnata.
22.02.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Pavel Fischer (158 článků)

Havel přinesl do parlamentu obrázek od kamaráda, ať prý ho hned schválí jako státní znak. Všichni jen koukali. Vzpomínky profesora Jičínského na počátky demokracie

 
30 LET POTÉ - KROKY K DEMOKRACII Doyen české politiky, bývalý disident, právník a dlouholetý politik Zdeněk Jičínský se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vrací až na počátek devadesátých let minulého století, aby vzpomněl mimo jiné na počátky naší demokracie, na první nemotorné politické kroky Václava Havla, na tzv. pomlčkovou válku, či na politický vzestup Václava Klause.
22.02.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Václav Klaus (9937 článků) , Zdeněk Jičínský (39 článků)

Havla neposlouchali? Erik Best vzpomíná na slavný projev v USA. Ale trochu jinak. Přinesl zajímavý text

 
Letos uplynulo 30 let od slavného vystoupení Václava Havla v Kongresu, v němž Američany požádal o pomoc Sovětskému svazu a prohlásil, že když ho v roce 1989 naposledy zatýkali, nevěděl, jestli to je na dva měsíce, nebo na dva roky. Erik Best se k tehdejšímu Havlovu projevu postavil způsobem sobě vlastním. Nahlédněte.
21.02.2020 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

30 let od Havlova projevu: Pomozte Sovětům, a pomůžete i nám!

 
Moment, který se už nebude opakovat. Zaplněný americký parlament vestoje tleská malému muži, který ráčkuje a svoji řeč přednáší v rodné češtině. Tím člověkem není nikdo jiný než prezident Václav Havel (†75). Dnes je to přesně 30 let od jeho slavného projevu v Kongresu Spojených států.
21.02.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

ČSSD: Podporujeme co nejrychlejší výstavbu železničního spojení na Letiště Václava Havla

 
Pražská sociální demokracie vítá rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 6, které podpořilo návrh SŽDC na železniční spojení z centra Prahy na Letiště Václava Havla s využitím tzv. jižní varianty tunelů.
21.02.2020 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

To tam vede Šojdrová, Pánek a Halík? Komentátor Vyoral si dělá drsnou srandu z Tomáše Kluse

 
Písničkář Tomáš Klus prohlásil, že „neonacisté v Řecku loví děti migrantů“, a komentátor Tomáš Vyoral nevěřícně kroutí hlavou s otázkou, jestli to tam v takovém případě vede Šojdrová, Rozumek, Pánek, Halík, nebo Petříček? Klusovi navíc v komentáři na svém blogu vzkazuje, že „drogy jsou nepěkná věc, a nejsou-li toho příčinou, pak ještě hůře“. A došla slova i na Václava Havla a jeho lavičky.
19.02.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Tomáš Klus (1001 článků) , Tomáš Vyoral (76 článků)

Šmejdi, život vás potrestá. Ringo Čech a 30 let demokracie: Na nikoho nezapomněl

 
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII „Jaký je rozdíl mezi soudružkou Balášovou a šéfem zábavy v České televizi, když mě na 25 let odstřihli úplně od mé televizní práce?“ bilancuje třicet let demokracie umělec a bývalý politik František Ringo Čech. K hodnocení divokých devadesátek uvádí. „Dneska jsou z nás skladníci. Budujeme sklady a zastavujeme ornou půdu halama. Zavzpomínal i na kuponovou privatizaci a vyjádřil se k dnešní kriminalitě. Rozdělení Československa ho mrzí dodnes. „Byl to můj stát, mně ho rozbili,“ říká a nejen v tu chvíli ne zrovna pochvalně zmiňuje Václava Havla. Dodal také, že doufá, že Praha nikdy „humanitární bombardování“ nezažije. Ohledně Miloše Zemana vzkazuje: „Zaplať pánbůh, že ho máme!“
18.02.2020 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Miloš Zeman (23981 článků)

Je to klaun! Vlhké sny. Výsměch Hřibovi za nápad s Lavičkou Václava Havla

 
Publicista Tomáš Vyoral se směje pirátskému primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. Prý se chová jako klaun.
17.02.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Tomáš Vyoral (76 článků)

Jak jsme s Havlem hledali hospodu, problém pro „cikány“, nebo honičky s policisty. Schwarzenberg bavil historkami

 
REPORTÁŽ / FOTOGALERIE Jako sjezd pravdoláskařů to na valentýnský večer vypadalo v kadaňském domě Orfeum. Senátor Přemysl Rabas na svou akci pozval knížete Schwarzenberga. Džamila Stehlíková objímala muže, který dotáhl prince Charlese na Jezeří. První porevoluční starosta Chomutova mluvil o „trochu jiných lidech“. Proč se parket pomaloval barvou exkrementů? O „sametovém prezidentovi“ promluvil i bývalý tibetský láma. Místní výtvarník přišel s darem. O euforické době, kdy Václav Havel objížděl republiku, je stále co nečekaného říci, jak jsme zjistili.
15.02.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Džamila Stehlíková (86 článků) , Přemysl Rabas (39 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)

Chtěli vyslechnout Havla. Dubček dostal tajný materiál. Milan Žitný o letech těsně po revoluci

 
30 LET Bezpečnostní analytik Milan Žitný patří k nejinformovanějším znalcům světa českých i slovenských tajných služeb, i podsvětí. V první části vzpomínkového rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vzpomíná na zásadní změny, které se odehrály po roce 1990 ve světě tajných služeb. Upozorňuje rovněž na polistopadové osudy předrevolučních elit StB, včetně samotného generála Alojze Lorence. Kvůli jeho vyšetřování dokonce chtěli opakovaně vyslýchat Václava Havla.
14.02.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

Kdyby žil Václav Havel, už by humanitárně bombardovali Varšavu. Doktor Macek zavedl jednotku 1 joura

 
Glosátor společenského dění Miroslav Macek to vzal zase jednou od podlahy. Pustil se do české eurokomisařky Věry Jourové, konstatoval, že kdyby ještě žil Václav Havel, mohli bychom se dočkat bombardování Varšavy. Zmínil také snahu politiků zabránit lidem v tom, aby se mohli chránit se zbraní v ruce, a nakonec se pozastavil nad ekologickými plány EU.
14.02.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

Politický vandalismus, strašný pán Hradu, zuří po volbě Křečka v Havlově knihovně Žantovský. A hned začal vymýšlet protiúder

 
Strašliví: Hrad, Andrej Babiš (ANO), komunisté, Tomio Okamura (SPD) a zdecimovaná ČSSD. Ti všichni stojí podle ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského za zvolením Stanislava Křečka ombudsmanem. Žantovský má za to, že ve stávajících politických poměrech to snad ani nemohlo dopadnout jinak. A zamýšlí se nad tím, jak z této situace vybřednout.
14.02.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Andrej Babiš (18784 článků) , Stanislav Křeček (488 článků) , Tomio Okamura (2323 článků)

Milenecký poměr Dagmar Havlové ještě za Václavova života? Spor s vydavatelstvím jede dále

 
Nakladatelství Bauer Media se odvolalo proti rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, podle kterého má vyplatit Dagmar Havlové odškodné 4 miliony korun. Odškodnění se Havlová domáhá za článek v časopisu Pestrý svět, který bývalou první dámu nařkl, že měla milenecký poměr už v době, kdy umíral prezident Václav Havel.
10.02.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Dagmar Havlová (1290 článků)

Vichr si pohrával s letadly přistávajícími v pražské Ruzyni

 
Se silným větrem se v pondělí potýkali i piloti přistávající na pražském letišti Václava Havla. Poryvy větru si s jejich stroji mnohdy pohrávaly a několik letů bylo zrušeno.
10.02.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

Silný vítr komplikuje leteckou dopravu. Na ruzyňské letiště nedorazilo už pět spojů

 
Silný vítr, který bičuje severní a západní Evropu, se podepisuje i na letecké dopravě. Konkrétně na Letiště Václava Havla nedorazilo již pět spojů. Šlo o dvě linky z Amsterdamu, dále z Londýna, Kolína nad Rýnem a Düsseldorfu. V Praze by měl orkán Sabine kulminovat v noci z neděle na pondělí.
09.02.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

Loučení s Havlovým kancléřem Lubošem Dobrovským (†87): Odmítl poctu od Babiše!

 
Zaplněné strašnické krematorium. Tak se včera loučili s exministrem obrany a někdejším kancléřem Václava Havla (†75) Lubošem Dobrovským (†87), který zemřel 30. ledna, politici i kamarádi. Vzpomínali na jeho nekompromisní náturu a europoslanec Alexandr Vondra (58, ODS) připomněl jeho nebojácnost i odmítnutí metálu od premiéra Andreje Babiše (65, ANO).
08.02.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Andrej Babiš (18784 článků) , Alexandr Vondra (1218 článků)

Z Prahy odletí poslední letadlo do Číny

 
V sobotu ve 12:15 odletí z pražského Letiště Václava Havla poslední letecký spoj do Číny, lety jsou pozastaveny na neurčito. Jde o linku společnosti Sichuan Airlines mezi Prahou a Čcheng-tu. Opatření zavedla vláda kvůli šíření koronaviru v Číně.
08.02.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

„Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova kancléře rýpl do Babiše

 
Bývalé ministry i řadu dalších politických kolegů Luboše Dobrovského přivedla do pražských Strašnic smutná událost. S někdejším ministrem obrany a bývalým kancléřem prezidenta Václava Havla se přišel naposledy rozloučit třeba bývalý diplomat Michael Žantovský nebo někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Na pohřbu promluvili armádní generál Petr Pavel a europoslanec Alexander Vondra (ODS). Blesk Zprávám poté sdělil, že svůj projev si psal do noci. Nechyběla v něm zmínka o tom, že Dobrovský odmíl převzít ocenění od premiéra Andreje Babiše (ANO).
08.02.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Petr Pavel (650 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Michael (1510 článků) , Michael Alexander (4 články) , Alexander Alexander (311 článků) , Michael Alexander (4 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (46 článků) , Michael Alexander (2 články) , Michael Alexander (2 články) , Alexander Alexander (70 článků) , Michael Alexander (2 články)