Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Eva Pilarová (80) v péči sester boromejek: Neztrácí humor a myslí na Vojtu Dyka

 
Vleklé zdravotní problémy dostaly Evu Pilarovou opakovaně do péče lékařů, ze špitálu ji nedávno ale přestěhovali k milosrdným sestrám boromejkám, které se například staraly před smrtí o Václava Havla (†75). V případě zpěvačky naštěstí jde nejspíš jen o doléčování, už má plány na podzim.
26.02.2020 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Vojtěch Dyk (809 článků) , Eva Pilarová (454 článků)

Napsali jsme Gorbačovovi! Kocáb sdělil, jak odsouval Sověty

 
Dnes si připomínáme, že je to třicet let od dne a od chvíle, kdy Československo a Sovětský svaz podepsaly smlouvu o odsunu sovětských vojsk, a tím vlastně byla ukončena okupace, která byla zahájena v srpnu 1968. Smlouvu podepsali v Kremlu ( Moskvě) ministři zahraničí tehdejších států, to znamená za Československo Jiří Dienstbier a za Sovětský svaz Eduard Ševardnadze. Přihlíželi také Michail Gorbačov a Václav Havel. O smlouvě v ČT24 hovořil Michael Kocáb.
26.02.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Michael Kocáb (711 článků) , Eduard Ševardnadze (2 články) , Jiří Havel (410 článků) , Jiří Havel (410 článků) , Michael Michael (1510 článků)

Zpěvačka Eva Pilarová (80): Z nemocnice putovala do péče boromejek!

 
Evu Pilarovou (80), kterou po operaci ledviny trápil vážný zánět v těle, převezli o víkendu do Domova svatého Karla Boromejského v pražských Řepích. Zpěvačka se tak svěřila do rukou řádových sester, které kdysi pečovaly i o prezidenta Václava Havla (†75).
26.02.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Eva Pilarová (454 článků)

Babiš po krizovém zasedání: Raději necestujte do oblastí Itálie postižených koronavirem. Hamáček a Vojtěch: Jsme připraveni na výskyt viru u nás

 
V úterý podruhé zasedala kvůli vývoji čínského koronaviru Bezpečnostní rada státu, podle Úřadu vlády především z preventivních důvodů. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval občany zvážit jakoukoli cestu do zahraničí. Doposud bylo v České republice testováno 98 pacientů s podezřením na výskyt koronaviru, z nichž žádný neměl test pozitivní. V karanténě jsou aktuálně lidé v Jihočeském i Moravskoslezském kraji. Z Letiště Václava Havla v Praze odvezli v úterý do Nemocnice Na Bulovce pětici českých studentů, kteří přicestovali z Íránu, výsledky budou známy ve středu.
25.02.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Andrej Babiš (18756 článků) , Václav Vojtěch (108 článků)

Umělec Vojta Dyk: Na Zemana se zapomene. Moudrý Havel. A nabídky od Milionu chvilek...

 
Moderátor Čestmír Strakatý tentokrát hostil herce a zpěváka Vojtu Dyka z kapely Nightwork. V rozhovoru došlo i na politiku a Milion chvilek pro demokracii. Vyznal se z obdivu k Václavu Havlovi. „Nebyl pouze chytrej. Ale byl moudrej,“ prohlásil o něm. Zato na Miloše Zemana se prý brzy zapomene. Podpořil Minářův spolek, ale dodal, že na demonstracích slyšel pár hysterických projevů. Což ale omlouval tím, že ne každý na akci je profesionální řečník.
25.02.2020 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Vojtěch Dyk (809 článků) , Miloš Zeman (23973 článků)

„Z Italů čiší nervozita,“ říká o koronaviru Martin. A popsal šok po návratu: Let nikoho nezajímal

 
V Itálii se začíná šířit obava kvůli novému koronaviru. Na letištích tak probíhají masové kontroly cestujících. „Procházeli jsme koridorem, kde každému měřili teplotu. Kdo ji měl zvýšenou, musel jít do péče zdravotníků,“ popsal Blesk Zprávám Čech Martin Š. (28) návrat z Milána. O to víc byl v šoku po návratu do Česka. Na Letišti Václava Havla se o cestující z letu z rizikové oblasti podle něj nikdo nezajímal, potenciální pacienti se rozprchli do města v rouškách. Letiště se hájí. Mluvčí Roman Pacvoň uvedl, že je letiště připraveno a o víkendu zavedlo přísnější hygienická opatření.
24.02.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Martin Čech (179 článků) , Martin Čech (75 článků)

Náměstí před ruskou ambasádou ponese jméno po zavražděném Němcovovi. „Rusové to uvítají,“ myslí si primátor

 
V roce 2012 budilo velkou pozornost přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla. Nemenší pozornost budí záměr hlavního města přejmenovat od 27. února náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova. Boris Němcov (†55) byl liberální ruský politik, kritik současné ruské vlády v čele s prezidentem Vladimirem Putinem. Za nevyjasněných okolností byl v Moskvě zastřelen. Pichlavé na změně názvu je to, že se na náměstí nachází ruské velvyslanectví.
24.02.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků)

Ivan Stránský: Dnešní pohádka na dobrou noc

 
My všichni, co spolu chodíme, se tváříme, že rok 1989 a listopad byla spontální akce jakýchsi disidentů, vrcholící studentskou demonstrací. Ignorujeme skutečnost, že na převratu se dohodli na jedné straně vedení tehdejší KSČ (Mohorita, Hegenbart, Lorenc, Čalfa) se spolupracující "protistranou", vedenou Václavem Havlem a spol.
23.02.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Ivan Ivan (1492 článků)

Havla v Kongresu USA ocenil potlesk vestoje. Od poradců dostal před 30 lety „za uši“

 
Moment, který se už nebude opakovat. Zaplněný americký parlament vestoje tleská malému muži, který ráčkuje a svoji řeč přednáší v rodné češtině. Tím člověkem není nikdo jiný než prezident Václav Havel (†75). V pátek to bylo přesně 30 let od jeho slavného projevu v Kongresu Spojených států.
22.02.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků)

Senátor Fischer promluvil o smrti syna Vojty: Sáhli jsme si na dno, ale zvládli to

 
V mládí byl talentovaným a nadějným hudebníkem, dnes je veřejnosti znám jako bývalý prezidentský kandidát, vysoce postavený diplomat a výrazný pražský senátor. Často bývá navíc spojován s osobností Václava Havla, se kterým dlouhá léta spolupracoval. Musel se ale také vyrovnat se smrtí prvorozeného syna Vojty, který trpěl těžkým postižením a v roce 2013 své nemoci nakonec podlehl. O ranách, které mu zasadil osud, promluvil senátor Pavel Fischer v pořadu České televize 13. komnata.
22.02.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Pavel Fischer (157 článků)

Havel přinesl do parlamentu obrázek od kamaráda, ať prý ho hned schválí jako státní znak. Všichni jen koukali. Vzpomínky profesora Jičínského na počátky demokracie

 
30 LET POTÉ - KROKY K DEMOKRACII Doyen české politiky, bývalý disident, právník a dlouholetý politik Zdeněk Jičínský se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vrací až na počátek devadesátých let minulého století, aby vzpomněl mimo jiné na počátky naší demokracie, na první nemotorné politické kroky Václava Havla, na tzv. pomlčkovou válku, či na politický vzestup Václava Klause.
22.02.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Václav Klaus (9935 článků) , Zdeněk Jičínský (39 článků)

Havla neposlouchali? Erik Best vzpomíná na slavný projev v USA. Ale trochu jinak. Přinesl zajímavý text

 
Letos uplynulo 30 let od slavného vystoupení Václava Havla v Kongresu, v němž Američany požádal o pomoc Sovětskému svazu a prohlásil, že když ho v roce 1989 naposledy zatýkali, nevěděl, jestli to je na dva měsíce, nebo na dva roky. Erik Best se k tehdejšímu Havlovu projevu postavil způsobem sobě vlastním. Nahlédněte.
21.02.2020 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků)

30 let od Havlova projevu: Pomozte Sovětům, a pomůžete i nám!

 
Moment, který se už nebude opakovat. Zaplněný americký parlament vestoje tleská malému muži, který ráčkuje a svoji řeč přednáší v rodné češtině. Tím člověkem není nikdo jiný než prezident Václav Havel (†75). Dnes je to přesně 30 let od jeho slavného projevu v Kongresu Spojených států.
21.02.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků)

ČSSD: Podporujeme co nejrychlejší výstavbu železničního spojení na Letiště Václava Havla

 
Pražská sociální demokracie vítá rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 6, které podpořilo návrh SŽDC na železniční spojení z centra Prahy na Letiště Václava Havla s využitím tzv. jižní varianty tunelů.
21.02.2020 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků)

To tam vede Šojdrová, Pánek a Halík? Komentátor Vyoral si dělá drsnou srandu z Tomáše Kluse

 
Písničkář Tomáš Klus prohlásil, že „neonacisté v Řecku loví děti migrantů“, a komentátor Tomáš Vyoral nevěřícně kroutí hlavou s otázkou, jestli to tam v takovém případě vede Šojdrová, Rozumek, Pánek, Halík, nebo Petříček? Klusovi navíc v komentáři na svém blogu vzkazuje, že „drogy jsou nepěkná věc, a nejsou-li toho příčinou, pak ještě hůře“. A došla slova i na Václava Havla a jeho lavičky.
19.02.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Tomáš Klus (1001 článků) , Tomáš Vyoral (76 článků)

Šmejdi, život vás potrestá. Ringo Čech a 30 let demokracie: Na nikoho nezapomněl

 
30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII „Jaký je rozdíl mezi soudružkou Balášovou a šéfem zábavy v České televizi, když mě na 25 let odstřihli úplně od mé televizní práce?“ bilancuje třicet let demokracie umělec a bývalý politik František Ringo Čech. K hodnocení divokých devadesátek uvádí. „Dneska jsou z nás skladníci. Budujeme sklady a zastavujeme ornou půdu halama. Zavzpomínal i na kuponovou privatizaci a vyjádřil se k dnešní kriminalitě. Rozdělení Československa ho mrzí dodnes. „Byl to můj stát, mně ho rozbili,“ říká a nejen v tu chvíli ne zrovna pochvalně zmiňuje Václava Havla. Dodal také, že doufá, že Praha nikdy „humanitární bombardování“ nezažije. Ohledně Miloše Zemana vzkazuje: „Zaplať pánbůh, že ho máme!“
18.02.2020 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Miloš Zeman (23973 článků)

Je to klaun! Vlhké sny. Výsměch Hřibovi za nápad s Lavičkou Václava Havla

 
Publicista Tomáš Vyoral se směje pirátskému primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. Prý se chová jako klaun.
17.02.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Tomáš Vyoral (76 článků)

Jak jsme s Havlem hledali hospodu, problém pro „cikány“, nebo honičky s policisty. Schwarzenberg bavil historkami

 
REPORTÁŽ / FOTOGALERIE Jako sjezd pravdoláskařů to na valentýnský večer vypadalo v kadaňském domě Orfeum. Senátor Přemysl Rabas na svou akci pozval knížete Schwarzenberga. Džamila Stehlíková objímala muže, který dotáhl prince Charlese na Jezeří. První porevoluční starosta Chomutova mluvil o „trochu jiných lidech“. Proč se parket pomaloval barvou exkrementů? O „sametovém prezidentovi“ promluvil i bývalý tibetský láma. Místní výtvarník přišel s darem. O euforické době, kdy Václav Havel objížděl republiku, je stále co nečekaného říci, jak jsme zjistili.
15.02.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Džamila Stehlíková (86 článků) , Přemysl Rabas (39 článků) , Václav Rabas (6 článků) , Václav Rabas (6 článků)

Chtěli vyslechnout Havla. Dubček dostal tajný materiál. Milan Žitný o letech těsně po revoluci

 
30 LET Bezpečnostní analytik Milan Žitný patří k nejinformovanějším znalcům světa českých i slovenských tajných služeb, i podsvětí. V první části vzpomínkového rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vzpomíná na zásadní změny, které se odehrály po roce 1990 ve světě tajných služeb. Upozorňuje rovněž na polistopadové osudy předrevolučních elit StB, včetně samotného generála Alojze Lorence. Kvůli jeho vyšetřování dokonce chtěli opakovaně vyslýchat Václava Havla.
14.02.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků)

Kdyby žil Václav Havel, už by humanitárně bombardovali Varšavu. Doktor Macek zavedl jednotku 1 joura

 
Glosátor společenského dění Miroslav Macek to vzal zase jednou od podlahy. Pustil se do české eurokomisařky Věry Jourové, konstatoval, že kdyby ještě žil Václav Havel, mohli bychom se dočkat bombardování Varšavy. Zmínil také snahu politiků zabránit lidem v tom, aby se mohli chránit se zbraní v ruce, a nakonec se pozastavil nad ekologickými plány EU.
14.02.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků)