Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

SŽDC požádala o územní rozhodnutí na třech úsecích železnice na letiště

 
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) urychluje přípravu projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla, a reaguje tak na výzvy dynamicky se rozvíjející letecké dopravy.
30.11.2018 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

Petr Hampl: Jak se prosazují totalitní ideologie - případová studie

 
Vladimír Pikora hezky shrnul knihu Jitky Vodňanské, která totálně bere iluze všem, kdo ještě věří pohádkám o odvážných disidentech nebo „statečném chlapu Havlovi.“ Pro havlisty je to o to nepříjemnější, že autorka knihy patřila celé roky do nejužšího okruhu nejbližších Václava Havla a její svědectví je prakticky nezpochybnitelné.
28.11.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Petr Václav (797 článků)

Hlubuček (STAN): Pražští radní chystají modernizaci základny Letecké záchranné služby. Na projekt vyčlení 20 milionů korun

 
Už během příštího roku by se mělo výrazně zlepšit zázemí pražské Letecké záchranné služby na Letišti Václava Havla. Dlouhodobě špatný technický stav základny bude komplexně zrenovován přibližně do dvou let.
27.11.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

Legendární „Machete“ Danny Trejo v Praze! Slavný kruťák rozdával úsměvy a podpisy

 
Na pražském Letišti Václava Havla přistál herec Danny Trejo (74), známý z mnoha béčkových akčních filmů.
27.11.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Danny Trejo (12 článků)

Celní správa: Ruzyňští celníci odhalili 76letého pašeráka kokainu

 
Ruzyňští celníci odhalili na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni zásilku kokainu. Drogu pašoval ve svém zavazadle 76letý Čech, který přicestoval na lince Saul Pulo – Lisabon – Praha.
27.11.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

Jan Přeučil pro PL: Vašek Havel byl férový, bezvadný chlap. Prostřel nám stůl svobody, volnosti a radosti ze života

 
ROZHOVOR „Vašek byl strašně férový, bezvadný chlap. Byl to člověk, který měl odvahu jít do určitých situací, aby v podstatě ‚prostřel stůl‘ pro novou generaci. Stůl svobody, volnosti, dýchání a radosti ze života,“ říká na adresu Václava Havla herecký bard Jan Přeučil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínil svého otce, který byl v procesu s Miladou Horákovou odsouzen na doživotí. Promluvil také o demokracii, o brexitu i o migrantech.
26.11.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Jan Přeučil (119 článků) , Milada Horáková (333 článků)

Českého dědečka (76) načapali s dvěma kily kokainu v kufru! Do Prahy přiletěl z Brazílie

 
Celníci na pražském letišti Václava Havla odhalili v zavazadle šestasedmdesátiletého Čecha zásilku kokainu. Ve dvojitém dně batohu našli 2,1 kilogramu drogy. Zda byl kokain určen pro tuzemský trh, nebo měl pokračovat do zahraničí, je předmětem vyšetřování, sdělila mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská. Senior přicestoval z brazilského Sao Paula přes Lisabon.
26.11.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Václav Český (493 článků)

Legendární "Machete" Danny Trejo v Praze! Slavný kruťák rozdával úsměvy a podpisy

 
Na pražském Letišti Václava Havla byl v neděli v podvečer spatřen herec Danny Trejo (74). Možná vám jeho jméno nic neříká, ale jeho tvář vám bude povědomá okamžitě – je totiž známý z mnoha béčkových akčních filmů, z nichž nejslavnější je rozhodně série Machete.
26.11.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Danny Trejo (12 článků)

Hasič Michal chyběl 470 dní v práci: Po transplantaci kostní dřeně se vrátil mezi kolegy na letiště

 
Jeho posláním je pomáhat. Hasič z jednotky na letišti Václava Havla v Praze se ale dostal do situace, kdy on sám potřeboval pomoc. A to od vhodného dárce kostní dřeně, který by mu pomohl překonat zákeřnou rakovinu. Štěstí se na něj usmálo a loni v prosinci lékaři u něj provedli transplantaci kostní dřeně. Nemoc a následná léčba mladého hasiče vyřadila na 470 dní z provozu. Až v pátek  23. listopadu se v plné síle vrátil zpátky mezi své kolegy na letiště.
25.11.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

V Praze přibude nová ranvej. Letiště Václava Havla ji plánuje do čtyř let

 
Letiště v hlavním městě je v současnosti velmi vytížené. Jenom za letošní rok by mělo odbavit až 17 milionů pasažérů. Situaci by tak mohla pomoci nová ranvej, která by pravděpodobně sloužila pouze pro přistávaní. Provozní kapacity letiště by se díky nové dráze měly zvýšit o tři až čtyři miliony cestujících na 21 milionů odbavených pasažérů za rok. Její odhadovaná cena je devět miliard korun a hotová by měla být do roku 2022.
22.11.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

Příprava nové dráhy na Letišti Václava Havla může pokračovat, rozhodl soud

 
Nejvyšší správní soud (NSS) ve středu zamítl kasační stížnost některých pražských městských částí a několika fyzických osob a organizací proti rozsudku Městského soudu v Praze kvůli plánované přistávací dráze letiště v Ruzyni.
21.11.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

Elita jako Halík, falešná morálka. Ekonom Pikora odhaluje postupnou ztrátu iluzí o Václavu Havlovi

 
Naše demokracie už je dost velká na to, aby snesla kritiku, napsal ekonom Vladimír Pikora. A prozradil, že přišel o iluze o Václavu Havlovi.
21.11.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)

Havlová si od manželství s Václavem neslibovala ani peníze, ani kariéru, uvádí Český rozhlas

 
Olga Havlová se stala poslední první dámou Československa a později první dámou nové České republiky. Po boku Václava Havla to občas měla dost těžké. Český rozhlas přinesl o těchto těžkostech pár podrobností.
19.11.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Olga Havlová (119 článků) , Václav Český (493 článků)

Dagmar Havlová si od manželství s Václavem neslibovala ani peníze, ani kariéru, uvádí Český rozhlas

 
Olga Havlová se stala poslední první dámou Československa a později první dámou nové České republiky. Po boku Václava Havla to občas měla dost těžké. Český rozhlas přinesl o těchto těžkostech pár podrobností.
19.11.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Dagmar Havlová (1192 článků) , Olga Havlová (119 článků) , Václav Český (493 článků)

Přemluv bábu? Ne. Martha Issová promluvila k současné situaci

 
Herečka Martha Issová se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila k tomu, že je nesmírně šťastná, že zažila dobu, kdy byl Václav Havel naším prezidentem. „Chybí mi tu,“ poznamenala. Zároveň také uvedla, že současná společnost stále čeká velké vůdce, kteří za nás všechno vyřeší.
18.11.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Martha Issová (290 článků)

Spolupracoval s Havlem, teď promluvil. Sametovou revoluci prý odstartovala KGB

 
EXKLUZIVNĚ Dr. Jiří Valenta býval akademikem. Kromě toho se v 90. letech minulého století pohyboval I v české diplomacii. Vedl Ústav mezinárodních vztahů a pracoval jako poradce Jiřího Dienstbiera staršího či prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. V 60. letech Valenta studoval na pražské VŠE po boku současného prezidenta Miloše Zemana, aby v roce 1968 v reakci na srpnový vpád vojsk Varšavské smlouvy emigroval na Západ. Nakonec skončil v USA, kde mu v akademické kariéře pomohl otec Madeleine Albrightové František Korbel. V článku, který Valenta poskytl redakci ParlamentníchListů.cz, tento ostřílený analytik a specialista na Sovětský svaz vzpomíná na to, jak to bylo se sametovou revolucí. A přichází se šokující teorií, která otřese nejedním teplým místečkem. Jeho komentář přinášíme v českém překladu.
18.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Jiří Valenta (148 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Jiří Havel (374 článků) , Jiří Havel (374 článků)

Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

 
Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl prý přítomen při vzniku Občanského fóra v Činoherním klubu. A právě tam došel k názoru, že se tu s národem hraje nějaká hra, jejíž ústřední postavou je Václav Havel.
18.11.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

V demokracii se musíte občas podřídit vítězi. Totalita je snažší, s davem se dá manipulovat, ale je to nebezpečné. Hudební producent Trdla připomíná Francouzskou revoluci

 
ROZHOVOR „Hlas lidu, hlas boží. Může se stát cokoli. Jen se bojím toho, že s davem je možné dost dobře manipulovat. A manipulace je vždycky nebezpečná,“ říká k současné atmosféře v zemi hudební producent Aleš Trdla. V rozhovoru promluvil nejen k 17. listopadu, ale také k situaci kolem Andreje Babiše. Zmínil také Václava Havla a Miloše Zemana a prozradil, jak vidí nezávislost českých médií.
18.11.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Bojovník s korupcí Razima: Pracoval jsem v BIS za Havla a jsem na to hrdý. Babiš je práskač StB. Nezbavili jsme se komunismu v nás

 
ROZHOVOR Zakladatel a ředitel neziskové organizace Kverulant bojující s korupcí Vojtěch Razima byl jedním ze studentů, kteří se zúčastnili listopadových demonstrací v roce 1989, tedy v době, kdy se lámal socialistický režim. V devadesátých letech pak pracoval coby zpravodajský důstojník pro Bezpečnostní informační službu za doby úřadování prezidenta Václava Havla a dle svých slov je na to hrdý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se protikorupční aktivista Razima vypořádal jak s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem, tak i s prezidentem Milošem Zemanem. Rozpovídal se i o tom, jak spolek Kverulant bojuje s korupcí a jak vnímá možný posun v řešení tohoto problému v Česku. Nezbavili jsme se takového toho komunismu v nás, toho chrapounství, snahy to ohnout a ošulit, popisuje své dojmy Razima.
17.11.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Andrej Babiš (15816 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Václav Vojtěch (85 článků)

FOTO Takto vypadá Obývák Václava Havla. Přivítá vás tam Pithart, Wollner, nebo Aňa Geislerová

 
REPORTÁŽ ParlamentníListy.cz navštívily Národní třídu, kde si v rámci „Korzo Národní“ lidé připomínají výročí 17. listopad 1989, kdy padl socialistický režim.
17.11.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků)