Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Festival nového divadla nabídne Roštěnky, Erbena i Václava Havla

 
Divadelní festivaly ovládnou v září a říjnu Jičín, Jihlavu, České Budějovice či Opavu. Navazují na Malou inventuru Praha, která představuje nejzajímavější české i zahraničí projekty nového divadla. Nové divadlo spojuje tanec a činohru, pohyb, loutky, dokument, hudbu i výtvarné umění.
21.09.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Václav Erben (5 článků)

Národní divadlo zve na Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky

 
Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky, který je věnován politickému a divadelnímu odkazu Václava Havla, do Prahy opět přiveze výjimečná zahraniční představení.
18.09.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Česko ovládli fašisté, Babiš se chová jako Hitler. Jediní normální jsou tu Zelení, zoufá Jan Čulík

 
Když šéfredaktor Britských listů Jan Čulík slyšel slova českého premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že Česko nepřijme ani jednoho sirotka ze Sýrie, natož padesát, takže je raději nechá trpět, zděsil se. Podle Čulíka to potvrzuje, že moc v rukou v posledních 30 letech drželi radikálové a fašisté. A média proti tomu nic neudělala. Přehlížela problémy obyčejných lidí a vyzdvihovala skupinu humanistů kolem Václava Havla. Podle Čulíka se bohužel potvrzuje, že to byla jen okrajová skupina.
16.09.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Andrej Babiš (14307 článků)

Letiště Václava Havla Praha uvedlo do zkušebního provozu nové stání pro dálková letadla

 
Letiště Václava Havla Praha pokračuje v realizaci svých krátkodobých rozvojových plánů a do zkušebního provozu uvádí nové letadlové stání s novou odletovou čekárnou. Na novém rekonfigurovaném stání je možné odbavit buď jedno velké dálkové letadlo s rozpětím křídel do 65 metrů, nebo dvě menší letadla s rozpětím křídel do 36 metrů.
16.09.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

VIDEO: Nevšední módní přehlídka na Dyzajn marketu! Chlupáči bez domova předvedli, co teď „frčí“

 
Tak tohle tu ještě nebylo! Na podzimním Dyzajn marketu v sobotu 15. září prošli po mole na náměstí Václava Havla netradiční modelky a modelové. Na sobě měli i desetileté chundelaté kabáty a kolem krku stylové obojky. Na molo vystoupali na vodítku a v doprovodu. Nejednalo se ale o žádnou fetish BDSM přehlídku - jako modelové se totiž představili čtyřnozí miláčci. Přehlídka neotřelým způsobem prostřednictvím psích doplňků představila útulkáče, kteří doufají, že i na stará kolena získají milující rodinu a domov.
15.09.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Podzimní Dyzajn market u Národního divadla chystá 10 workshopů: Ušijte si boty nebo kousátko

 
Podzimní Dyzajn market ožije náměstí Václava Havla už tento víkend. Od 15. do 16. září bude možné nejen pasivně obdivovat designovou tvorbu 180 tvůrců, ale také si aktivně něco vyrobit v rámci workshopů. Vybrat si bude možné z deseti rozličných činností.
14.09.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Letiště Praha a Policie ČR uspořádala společné cvičení zaměřené na účinky výbušnin

 
Dne 12. září proběhla ve výcvikovém prostoru Policie ČR v Ralsku Kuřívodech společná akce bezpečnostních složek Letiště Praha a Policie ČR, která měla za cíl ověřit účinky různých typů výbušnin v rentgenových zařízeních a běžných zavazadlech. Získané poznatky budou do budoucna využity pro nastavování dalších dílčích bezpečnostních postupů na Letišti Václava Havla Praha.
12.09.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Pravda a láska nikdy nezvítězí. EU se podobá jedné instituci ze středověku, upozornil spisovatel Vondruška

 
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal v jednom ze svých mnoha pořadů spisovatele Vlastimila Vondrušku. A ten před kamerami potvrdil, že je skutečně spisovatelem, který se nebojí nahlas říkat, co si myslí. Prohlásil např., že pravda a láska nikdy nezvítězí nad lží a nenávistí, čímž zpochybnil jedno z hesel prvního českého prezidenta Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Srovnával také podobnosti Evropské unie a středověké katolické církve. A k tomuto dospěl...
12.09.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Vlastimil Vondruška (110 článků)

VIDEO: V Praze přistál „Ruslan“: Gigantický letoun nejspíš převáží vojenský materiál

 
V Praze přistál obřího letoun Antonov An-124 100, kterému se přezdívá Ruslan. Jde o jedno z největších letadel na světě. Na Letiště Václava Havla dosedlo v 18:22, ještě během večera pak odletí pryč. Jeho letový plán se několikrát posouval.
11.09.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Hospodářská komora pořádá předvolební diskusi k dopravní infrastruktuře v Praze

 
Dostavba Pražského okruhu, železniční spojení mezi centrem města a Letištěm Václava Havla i dopady rozvoje alternativních taxislužeb na osobní dopravu v Praze se stanou klíčovými tématy předvolební diskuse pražských politiků s podnikateli na půdě Hospodářské komory České republiky.
08.09.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Indický prezident po 22 letech navštívil Česko, Zeman před ním málem „padl na kolena“

 
Prezident Miloš Zeman byl naposledy v Indii ještě coby premiér v roce 2001. Po něm následovala návštěva Václava Klause, indický prezident byl naopak v Česku naposledy v roce 1996 – tehdy navštívil Václava Havla. Po dlouhých 22 letech tak Zeman přivítal hlavu státu druhé nejlidnatější země opět v Praze, neobešlo se to ale bez klopýtnutí....
07.09.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Václav Klaus (9269 článků) , Miloš Zeman (21699 článků)

Z centra Prahy na letiště podzemím? Pražští zastupitelé schválili zahloubení železnice

 
Povede na letiště metro, nebo rychlodráha? Prozatím ani jedno. Pražští zastupitelé schválili vybudování moderní zahloubené železnice do Kladna s odbočkou na letiště Václava Havla. Začít stavět by se mohlo už v roce 2024.
06.09.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Návštěva, jaká tu od Havla nebyla: Zeman s Babišem přivítají hosta z Východu

 
Česká republika bude hostit hlavu druhé nejlidnatější země světa - a to po více než 20 letech, naposledy se tak stalo za Václava Havla. Do Prahy dnes na státní návštěvu přiletí indický prezident Rám Náth Kóvind. Jednání s předními českými politiky včetně Miloše Zemana a Andreje Babiše má v plánu v pátek a sobotu, návštěvu ukončí v neděli.
06.09.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Překvapivé rozhodnutí Dagmar Havlové: Snubní prstýnek jsem sundala! Bylo to nepatřičné

 
Ještě tři roky po smrti manžela Václava Havla (†75) v roce 2011 nosila snubní prsten. Teď ho má ale Dagmar Havlová (65) zavřený v trezoru. Co k tomu herečku a bývalou první dámu vedlo?
06.09.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Dagmar Havlová (1170 článků)

Hnutí STAN zahájilo kampaň připomínkou Peroutky či Havla. Rakušan se převlékl za Masaryka

 
Hnutí STAN dnes v Kolíně zahájilo celostátní kampaň před komunálními a senátními volbami připomínkou významných osobností novodobých českých dějin. Pozornost přitahoval hlavně první místopředseda Vít Rakušan, který se v souvislosti se stým výročím založení republiky převlékl za prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Další představitelé hnutí se na pódiu zmiňovali o osudech publicisty Ferdinanda Peroutky, legendárního stíhacího pilota Františka Fajtla, herečky Vlasty Chramostové nebo prvního polistopadového prezidenta Václava Havla.
04.09.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , František Fajtl (2 články) , Vlasta Chramostová (40 článků) , Vít Rakušan (25 článků) , Václav Masaryk (121 článků)

Musíme zjistit, kdo platí ty trolly, urážející na internetu Václava Havla, požaduje knihovník Žantovský. Havel byl slušný a zdvořilý, dnešní prezident si postavil kariéru na urážkách

 
V Česku je stále silně cítit odkaz Václava Havla, mnoho lidí volí podle jeho myšlenek, říká šéf Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec Michael Žantovský, kterého mrzí, že dnešní sociální sítě jsou plné útoků na bývalého prezidenta. V rozhovoru pro Reflex.cz také prozradil svůj nelichotivý názor na způsob budování politické kariéry současné hlavy státu. „Zeman postavil svou kariéru akorát na urážení lidí,“ uvedl Žantovský, který nevylučuje, že prezident odmítá svá dříve tak oblíbená veřejná vystupování kvůli špatnému zdravotnímu stavu.
03.09.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Michael Michael (1276 článků)

Havel o nikom nemluvil sprostě. Zeman už nemá na funkci prezidenta, říká Michael Žantovský

 
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský se v rozhovoru pro Reflex.cz rozhovořil o prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle jeho slov má hlava státu povinnost říct pravdu o svém zdraví. „Psychicky už na to asi nemá,“ uvedl Žantovský.
03.09.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Michael Michael (1276 článků)

Prahu čeká další přímý spoj s USA. United Airlines budou létat do New Jersey

 
Další přímo spojení z Prahy do USA zajistí tentokrát aerolinky United Airlines. Konkrétně od 7. června přístího roku bude mezi Letištem Václava Havla a letištěm Newark v New Jersey pravidelně létat nová letecká linka. Očekává se, že ji budou využívat desetitisíce cestujících ročně.
30.08.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Drama na letišti v Praze: Cestující popsal, jak vyskakoval kvůli ohlášenému požáru z letadla

 
Hasiči i záchranáři u letištní dráhy připraveni v pohotovosti. Tak to v neděli dopoledne vypadalo na Letišti Václava Havla. Z letadla společnosti Tunisair museli urychleně vystoupit všichni cestující pomocí skluzavek. Posádka letadla ohlásila požár až poté, co stroj přistál a čekal na letištní ploše.
26.08.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků)

Ekonomika roste, ale dobře se nemáme, varuje spisovatel Vondruška. Odvrhli jsme zkušenosti a tradice

 
Říká se, že se nám daří. Ekonomika šlape, platy rostou, důchody rostou, lidé utrácejí a tím vesele běžící kola ekonomiky pohánějí k vyšším výkonům. Spisovatel Vlastimil Vondruška však v komentáři pro sobotní MF Dnes konstatoval, že se vůbec nemáme tak dobře. Půjčil si dokonce slavný výrok prvního českého prezidenta Václava Havla a čtenářům natvrdo sdělil: „Naše země nevzkvétá.“
25.08.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4999 článků) , Vlastimil Vondruška (110 článků)