Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Holubová promluvila o prvním setkání s Olgou Havlovou: Nedorozumění a napětí!

 
Oblíbená herečka Eva Holubová (61), která momentálně září v seriálu Slunečná, se nikdy netajila svým blízkým vztahem k bývalému prezidentovi a nejslavnějšímu disidentovi Václavu Havlovi (†75) a také jeho první manželce Olze (†62). Jak nyní přiznala, setkání s jeho paní přitom neproběhlo nijak idylicky!
13.07.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Eva Holubová (281 článků) , Olga Havlová (144 článků)

Správa železnic hledá projektanta pro Masarykovo nádraží. Posunula se i příprava úseku z Ruzyně do Kladna

 
Projekt modernizace trati z Prahy do Kladna s vybudováním odbočky na Letiště Václava Havla pokračuje. Správa železnic nyní hledá zhotovitele dokumentace pro stavební povolení pro rekonstrukci stanice Praha Masarykovo nádraží. Úsek Praha-Ruzyně – Kladno již naopak svého dodavatele dokumentace pro stavební povolení získal a příprava pokračuje dál.
13.07.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků)

Schwarzenberg: Kalouska lidi neradi, protože je chytřejší než oni. Prezidentské volby? Měl jsem méně peněz než Zeman

 
Kromě Miroslava Kalouska už nehodlá kandidovat ani nejstarší poslanec českého Parlamentu, Karel Schwarzenberg. Potvrdil to v rozhovoru pro Prostor X. Ale to nebylo zdaleka to jediné, co šlechtic řekl. Zavzpomínal na Josefa Luxe i Václava Havla. O Miroslavu Kalouskovi řekl, že je nepostradatelný. „Má nevýhodu, to je pravda, lidé ho nemají příliš rádi. Částečně si to zavinil sám, protože ty lidi nechal cítit, že je chytřejší než oni, což je, ale ty lidi to neradi,“ mínil o předsedovi posl. klubu své strany. A Češi by se podle něho měli víc zamyslet, nebýt tak sobečtí a víc dávat do Evropské unie.
13.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Josef Lux (52 článků) , Karel Schwarzenberg (3931 článků) , Miroslav Kalousek (7106 článků) , Mirek Lux (1 článek)

I Havel selhal! Ladislav Větvička brání Nohavicu, má s ním příběh. A vážněji: Bakala, ,,korona" a o čem se mlčí

 
Vlnu negativních narážek na písničkáře Jarka Nohavicu nese nelibě i ostravský spisovatel, bloger a cestovatel Ladislav Větvička. Podle něj nám „děcka“ vysvětlují, jací by oni byli za normalizace hrdinové, a přitom tenkrát chodili do školky. „Mimochodem, Václav Havel na vazbu krátce po podepsání Charty také nevzpomínal v dobrém, protože pod nátlakem StB a bez informací zvenčí prakticky odvolal vše, co předtím zastával,“ uvádí Větvička k Nohavicově kauze s StB. Komentuje i „koronakrizi“ na Ostravsku a Karvinsku a sděluje, co místní lidi opravdu zajímá. A jde o jméno Zdeněk Bakala.
13.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Zdeněk Bakala (324 článků)

Kundera o Havlovi a disentu: U kavárny to Mistrovi nepomůže

 
Česko-americký spisovatel Jan Novák sepsal knihu o Milanu Kunderovi a vyvolal tím takřka bouři. Byl totiž k česko-francouzskému spisovateli velmi kritický. Ale když ji začal psát, prý vůbec nepočítal s tím, že bude ke Kunderovi nakonec tak kritický. Zmínil spory Milana Kundery s Václavem Havlem. Kundera Havla označoval za „chorého člověka“ a distancoval se od aktivit disidentů.
13.07.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Milan Kundera (107 článků) , Jan Novák (188 článků) , Jan Novák (185 článků) , Jan Novák (81 článků) , Jan Novák (188 článků) , Jan Novák (42 článků)

Aňa Geislerová jako bývalá první dáma Olga Havlová: Z té podoby až mrazí

 
Nejen Viktor Dvořák (40) coby Václav Havel (†75), ale taky Aňa Geislerová (44), která hraje jeho ženu Olgu (†62), nutí diváka, aby se štípnul, zda nesní. To už není podoba, ale rovnou převtělení. „Byla to obyčejná holka ze Žižkova a přesto působila jako královna,“ tvrdí herečka o bývalé první dámě.
13.07.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Viktor Dvořák (28 článků) , Olga Havlová (144 článků)

Hned po revoluci Havel naštval Slováky jednou větou, vzpomíná Čarnogurský. A přidává moment z voleb, kdy zklamal i jeho

 
VZPOMÍNKY A PERLY Někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje současnou slovenskou politiku, zastává se aktuálního premiéra Matoviče, vymezuje se proti politické korektnosti a vzpomíná na Václava Havla a Václava Klause. Samotné USA podle něj odhalily především hloubku své vlastní krize a jako o strategickém partnerovi by o nich momentálně vůbec nepřemýšlel.
12.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Václav Klaus (9959 článků)

Film Havel si připomíná výročí narození Olgy Havlové: Takhle v něm jako první manželka prezidenta vypadá Aňa Geislerová

 
Dnes by slavila 87. narozeniny první manželka Václava Havla  (✝75) , Olga Havlová. Tu ve filmu Havel, jehož premiéra se blíží, ztvárňuje herečka Aňa Geislerová  (44) . V naší fotogalerii můžete posoudit, do jaké míry maskéři a kostyméři vystihli podobu.
11.07.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Olga Havlová (144 článků)

Letiště Praha otevírá Restauraci Runway

 
Cestující mohou během svého odletu či příletu navštívit nově zrekonstruovanou Restauraci Runway, která se nachází na Terminálu 1 jak ve veřejné, tak v neveřejné části Letiště Václava Havla Praha.
10.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků)

Check-in, kontrola a vyběhnout. Ranvej Letiště Václava Havla se otevře běžeckým závodům

 
Koronavirus již je možná na většině území Česka na ústupu, mnoho masových akcí se ale stále konat nemůže. To se týká i velkých běžeckých akcí, jako je například pražský maraton a dalších závodů. Již za deset dní se ovšem chystá speciální akce, kdy si běžci budou moci zaběhnout závod na hodně netradičním místě a to přímo na ranveji Letiště Václava Havla. Chystá se také závod profesionálních týmů.
08.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků)

„Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ Křest lavičky Václava Havla v Bratislavě trhal uši. Máme VIDEO

 
V neděli pátého července byla v Bratislavě poblíž sochy Tomáše Guarrigua Masaryka slavnostně odhalena již druhá lavička Václava Havla na Slovensku. Akci doprovázelo podivné vystoupení, kterého si všimla facebooková stránka Zomri. Operní pěvkyně Eva Šušková totiž na videu vydávala zvuky a pazvuky „Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ O co mělo jít?
08.07.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Václav Masaryk (149 článků)

Z pivovaru na Hrad. Trailer láká na film Havel

 
Nové záběry nabízí film Havel režiséra Slávka Horáka. Václava Havla hraje Viktor Dvořák, Olgu Havlovou Anna Geislerová a Pavla Landovského Martin Hofmann.
08.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Anna Geislerová (90 článků) , Pavel Landovský (193 článků) , Martin Hofmann (60 článků) , Viktor Dvořák (28 článků) , Olga Havlová (144 článků) , Václav Horák (19 článků) , Pavel Dvořák (129 článků) , Pavel Dvořák (129 článků)

Straším na Hradě už jedenáct let. Podezřelé, že. Nejsem intelektuální elitář, většinu života jsem pracoval manuálně. To říkal Havel v době opoziční smlouvy

 
VZPOMÍNKY A PERLY Možná, že jsem vskutku jakýsi zakuklený levičák nebo pololevičák. To řekl mimo jiné prezident Václav Havel v polovině roku 2001 disidentovi a redaktorovi Práva Alexandru Kramerovi. Rozhovor nesl titulek: Až bude Zeman prezidentem, ocení, že nejsem robot na podpisy. Bylo to v době opoziční smlouvy, která zaručila podporu menšinové vládě Miloše Zemana po funkční období let 1998 až 2002.
07.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Miloš Zeman (24037 článků)

Rozhovor expertů: Opoziční strany společně? Nemají šanci. A chvilkař Minář do politiky? Dopadne jako Pajerová a Chaun

 
Komentátor Petr Holec se sešel se svým bývalým kolegou z Info.cz Pavlem Štruncem na CNN Prima. A řešil ANO, koronavirus, koalice v krajských volbách i bývalého europoslance Teličku. Opozice podle něj přepálila kritiku Babiše při koronaviru. V Brně bylo ANO schopné vyřešit problém rychle, na rozdíl od ODS nebo ČSSD, mínil. A Telička je podle něj člověk, který vzýval kult Babiše, pak vystoupil z ANO a začal vzývat kult Václava Havla. Tak se s ním spojila TOP 09.
07.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Petr Václav (862 článků) , Petr Prima (26 článků) , Petr Pavel (664 článků)

Rusko, nepřítel USA? Nečekané vysvětlení Jana Schneidera. A slova o Havlovi

 
Analytik Jan Schneider, jenž v minulosti pracoval pro BIS, píše, že v minulosti se uvažovalo o možnosti rozšířit NATO o Rusko, a popsal, proč se v jistém smyslu považuje za žáka Václava Havla. Promluvil o tom, proč je kritický k americké roli světového policisty. A nakonec vykreslil, jak se hledají skutečné dezinformace, nikoli jen výmysly o nich. Proč je Rusko tradičním nepřítelem USA? Protože je pro Američany složité učit se čínsky, s nadsázkou uvádí někdejší zpravodajec.
07.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků)

Česká republika, země Václava Havla... VIDEO dalajlámovi k narozeninám. Dáša Havlová, Bursík, Hřib, Halík...

 
Tibetský duchovní vůdce dalajláma, blízký přítel prvního českého prezidenta Václava Havla, slaví 85. narozeniny. Vše nejlepší mu popřáli Dagmar Havlová, profesor Tomáš Halík i pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib.
06.07.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Dagmar Havlová (1299 článků) , Tomáš Halík (559 článků)

Přepište dějiny: Než se stal Havel prezidentem, chtěli soudruzi vlastní jméno. Padlo na jednání, jehož se účastnili pouze dva lidi

 
VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a slovenské historie. Jelikož se věnujeme také revolučnímu období, jednou z osobností, na které nelze zapomenout, je samozřejmě Václav Havel. Na toho až neuvěřitelně pečlivě vzpomíná ve své knize Vabank i tehdejší předseda parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk Michael Kocáb.
06.07.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Michael Kocáb (711 článků) , Michael Michael (1521 článků)

Přísný zákaz pro Dagmar Havlovou: Podnikatelský plán nevyšel!

 
Spadla klec! Dagmar Havlová (67) nesmí na pozemcích poblíž Hrádečku, kde měl Václav Havel (†75) chalupu a kde i zemřel, postavit hotel Hrádeček. Pozemek totiž leží v evropsky chráněném území Natura 2000.
05.07.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Dagmar Havlová (1299 článků)

Soudruzi Čalfa a Adamec. Proti nim Občanské fórum. Jedno ultimátum za druhým. Komunisti rudli, ale vzteky. Havel byl extrémně tvrdý. Zatímco Klaus, který seděl v koutě...

 
VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a slovenské historie. Jelikož se věnujeme také revolučnímu období, jednou z osobností, na které nelze zapomenout, je samozřejmě Václav Havel. Na toho až neuvěřitelně pečlivě vzpomíná ve své knize Vabank i tehdejší předseda parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk Michael Kocáb.
05.07.2020 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Michael Kocáb (711 článků) , Václav Klaus (9959 článků) , Michael Michael (1521 článků)

Havlová u Hrádečku hotel nepostaví! Úřad jí dal stopku

 
Spadla klec! Dagmar Havlová (67) nesmí na pozemcích poblíž Hrádečku, kde měl Václav Havel (†75) chalupu a kde i zemřel, postavit hotel Hrádeček. Pozemek totiž leží v evropsky chráněném území Natura 2000.
04.07.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5765 článků) , Dagmar Havlová (1299 článků)