Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Dva pašeráci spolkli v kapslích kilo kokainu! Celníci je zadrželi na letišti v Praze

 
Celníci na pražském letišti Václava Havla odhalili v minulém týdnu dva cizince, kteří v těle převáželi kokain. Hmotnost zhruba 200 spolykaných kapslí včetně drogy přesáhla jeden kilogram. Muži ve věku 25 a 35 let přicestovali do Prahy ze Sao Paula přes Lisabon, sdělila mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.
03.07.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Co na to Dáša? Hnůj. Pravý Havel. Milenka exprezidenta dále hovoří

 
Psychoterapeutka Jitka Vodňanská se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila ke své nové knize Voda, která hoří. Chce prý tímto způsobem podat svědectví o svém životě, do kterého velkou měrou patří bývalý prezident Václav Havel. Do knihy vložila i pasáž o podstoupeném potratu, kterou hojně šířila bulvární média. Velký ohlas ji prý nemile překvapil. Jitku Vodňanskou vyzpovídala Emma Smetana.
02.07.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Emma Smetana (459 článků)

Jaromír Petřík: Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu

 
Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.
01.07.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Proč EU nezakáže i pití kafe?! Ředitel likérky popsal boj s Bruselem. Kvůli „válce“ mezi EU a Ruskem musel přestěhovat celou výrobní linku do Petrohradu

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Lidé si mysleli, že po revoluci za deset let dosáhneme úrovně Německa a že nám budou pečení holubi lítat do huby sami,“ říká ředitel jindřichohradecké likérky Josef Nejedlý. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o EU, o Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi i Václavu Havlovi. Prozradil také, jak dopadly jednání s Evropskou komisí a boj o tuzemák s jeho typickou vůní.
30.06.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Josef Zeman (75 článků)

Proč EU nezakáže i pití kafe?! Majitel likérky popsal svůj boj s Bruselem. Kvůli „válce“ mezi EU a Ruskem musel přestěhovat celou výrobní linku do Petrohradu

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Lidé si mysleli, že po revoluci za deset let dosáhneme úrovně Německa a že nám budou pečení holubi lítat do huby sami,“ říká ředitel jindřichohradecké likérky Josef Nejedlý. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o EU, o Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi i Václavu Havlovi. Prozradil také, jak dopadly jednání s Evropskou komisí a boj o tuzemák s jeho typickou vůní.
30.06.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Josef Zeman (75 článků)

Havel byl furt sjetej, napsal šéfredaktor Plesl po přečtení knihy jeho milenky. A ozval se Pavel Šafr...

 
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl pokračuje v glosování aktuální politické situace. Před pár dny si „vzal do prádla“ např. německou kancléřku Angelu Merkelovou a prvního českého prezidenta Václava Havla. Teď zůstal jen u Havla. V souvislosti s prezidentem zmínil dokonce i Adolfa Hitlera. Všiml si toho i server Forum24.cz, který na Pleslovi nenechal nit suchou.
29.06.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Adolf Hitler (696 článků) , Jaroslav Plesl (284 článků) , Angela Merkelová (2478 článků)

Hledač kovů našel nedaleko pražského letiště nevybuchlou munici: Pyrotechnici ji odpálili

 
Pořádný úlovek se ve středu večer podařil hledači kovů, který pročesával okolí Dobrovízského potoka mezi obcemi Dobrovíz, Hostouň a Běloky ve Středočeském kraji, vzdušnou čarou asi 3,5 km od Letiště Václava Havla. V lese totiž objevil větší množství nevybuchlé munice. Pyrotechnici ji prozkoumali a ve čtvrtek dopoledne budou část řízeně odpalovat.
28.06.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Zdeněk Bakala si stěžoval u Ústavního soudu. Neuspěl

 
Podnikatel Zdeněk Bakala má smůlu. Jeho stížnost související s rekonstrukcí domu pro Knihovnu Václava Havla v Praze u Ústavního soudu neuspěla. Píše to server Novinky.cz.
25.06.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Zdeněk Bakala (315 článků)

Bakala neuspěl se stížností kvůli domu pro Havlovu knihovnu na Hradčanech

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost podnikatele Zdeňka Bakaly v letitém sporu souvisejícím s rekonstrukcí domu pro Knihovnu Václava Havla na Loretánském náměstí v Praze. Stížnost směřovala proti verdiktům, jimiž Městský soud v Praze nejprve loni zrušil část územního plánu a letos v březnu nařídil magistrátu, aby znovu otevřel řízení o umístění stavby. Přestavba historického domu na Hradčanech se už několik let odkládá. Knihovna Václava Havla momentálně sídlí v Ostrovní ulici na Novém městě.
25.06.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Po dvou pivech a dvou rohypnolech mám rád všechny lidi, psal Václav Havel své milence. Přečtěte si, co jí napsal, když šla na potrat

 
Asi doposud nejotevřenější vhled do soukromého života bývalé hlavy státu nabízí čerstvě vydané memoáry Jitky Vodňanské, intimní přítelkyně či milenky Václava Havla. Kniha přináší řadu unikátních svědectví o jeho osobnosti, včetně dopisů a mnoha dalších dokumentů. Ty odkrývají, jak se Václav Havel stavěl k běžným životním záležitostem. Včetně tak vypjatých okamžiků, jako je těhotenství jeho milenky.
24.06.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Jak tráví neděli Ladislav Špaček?

 
Napsal už třiadvacet knih o správném chování a vychování. O etiketě ví Ladislav Špaček (68) všechno a rád o ní také přednáší. Jedenáct let byl mluvčím prezidenta Václava Havla a jako jeho doprovod procestoval padesát zemí, setkal se s víc než stovkou hlav států, včetně královských rodů, stejně jako s dalajlámou nebo s papežem.
24.06.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Václav Havel chystal rozvod! Zmítal se v milostném trojúhelníku, prozradila milenka Jitka

 
Chybělo málo a Václav Havel (†75) se ještě jako disident rozvedl! Opustit manželku Olgu (†62) ale nedokázal. „Promarnili jsme požehnání, kterého se nám dostalo,“ píše ve své knize exmilenka Jitka Vodňanská (73).
24.06.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Stále řešíme to, co kdysi zmařil Václav Havel. Právník Koudelka se podíval na sestavování vlády úplně jinak, než ostatní

 
Advokát Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o jednání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. „Jedná moudře, po masarykovsku,“ poznamenal.
23.06.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Andrej Babiš (15841 článků)

Úlitba Václavu Havlovi. Rychetský připomněl, jak je to s rolí prezidenta při sestavování vlády

 
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se rozhovořil o zásazích prezidenta Miloše Zemana do jednání o vládě a vůbec o vyjednáváních jako takových. Píše o tom dnešní MF Dnes.
23.06.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Rychetský (54 článků)

Na světlo lezou další pikantnosti o Václavu Havlovi: Milenka a potrat. Bezstarostný život elit v disentu, večírek střídal večírek, francouzské sýry...

 
Historika a publicistu Petra Zídka zaujaly knižní vzpomínky psychoterapeutky Jitky Vodňanské. Představují prý zajímavý pohled na osobnost prvního českého prezidenta Václava Havla. Podle Zídka boří jeho údajný kult.
19.06.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Petr Václav (797 článků)

Chartista na akci k výročí Milady Horákové: I když se tomu dneska vysmívají, stejně nakonec pravda a láska zvítězí. Lež a nenávist jsou neživot

 
REPORTÁŽ Citováním Orwela i odpovědí Václava Havla Ludvíku Vaculíkovi vyvrcholila v Plzni celodenní konference s názvem Doba mrazu, aneb když se Gottwald dostal na Hrad, kterou v Plzni uspořádal regionální klub mladých konzervativců. Akce měla připomenout 68. výročí justiční vraždy Milady Horákové. Kromě dalších hostů zde vystoupil chartista a umělec, známá osobnost Plzeňska, Vladimír Líbal. V průběhu dne vystoupili další hosté, mj. zástupce PTP Richard Smola.
18.06.2018 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Ludvík Vaculík (40 článků) , Milada Horáková (333 článků)

Tajemství milenky Václava Havla Jitky Vodňanské: Otěhotněla a musela na potrat!

 
Exprezident mohl mít potomka! Jiskra mezi Václavem Havlem (†75) a Jitkou Vodňanskou (73) přeskočila po jeho návratu z vězení v roce 1983. O rok později s ním čekala miminko…
17.06.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Sociální demokrat z jihu: Podle informací, které mám, je vláda s důvěrou v první polovině července reálná

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Pokud bychom nebyli členy EU, dívali bychom se na země jako Rumunsko a Bulharsko jako na rozvinuté ekonomiky a předháněli bychom se s Běloruskem, Ukrajinou a Moldávií v soutěži, kdo je na tom hůř,“ říká jihočeský poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V rozhovoru promluvil o životní úrovni v ČR, o Andreji Babišovi, Václavu Havlovi a vyjádřil se i k Rusku. „Jakékoli pokusy o přibližování se s Ruskem považuji za hru s ohněm, která se nám může krutě vymstít,“ říká Ondřej Veselý.
16.06.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Ondřej Veselý (79 článků) , Ondřej Veselý (79 článků) , Ondřej Havel (61 článků)

Havlova milenka Jitka: Vztah ukončil telefonátem po svatbě s Dášou! Pak přišel zákaz

 
I několik let po smrti prvního postkomunistického prezidenta Václava Havla (†75) se stále objevují nová tajemství z jeho osobního života. O jedné velké pikantnosti teď promluvila Havlova milenka Jitka Vodňanská (73). Ve své knize „Voda, která hoří“ píše, že se s Václavem stýkala ještě těsně před svatbou s Dagmar Veškrnovou (65). Sňatek pak jejich vztah rázně ukončil.
16.06.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)

Exmanželka Vodňanského přiznala vztah s Havlem! Dagmar byla trochu hysterická…

 
Až nyní, sedm let po smrti Václava Havla (†75) vychází na povrch tajemství, které mělo být nejspíš navždy skryté. Pikantní tajemství prasklo díky uznávané psychoterapeutce Jitce Vodňanské (73), která udržovala s Havlem vztah v době, kdy mu už zamotala hlavu Dáša Veškrnová (65)!
15.06.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků)