Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Slavnostním střídáním Hradní stráže Hrad připomněl vznik ČR

 
Slavnostním střídáním Hradní stráže a mimořádným otevřením návštěvních místností Pražský hrad připomíná výročí 25 let od vzniku České republiky. Na výstavu i střídání stráží se přišly podívat stovky lidí. V návštěvních místnostech se mohou podívat třeba na originál české ústavy, současnou i federální standartu nebo přání, která dostal od světových státníků první český prezident Václav Havel.
01.01.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Pražský hrad mimořádně otevře návštěvní místnosti

 
Pražský hrad dnes mimořádně u příležitosti výročí 25 let od vzniku České republiky otevře návštěvní místnosti. Lidé se budou moct podívat na originál české Ústavy, současnou i federální standartu nebo přání, která dostal od světových státníků první český prezident Václav Havel.
01.01.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Světově uznávaný filozof Ivo Budil vyvrací nesmysly, které dnes posloucháme. Třeba ten o srovnávání odpůrců imigrace s Hitlerem, nebo o nebezpečí z Ruska

 
ROZHOVOR V Evropě probíhá skrytá válka mezi vedoucí kastou a lidmi práce a inovací. Dochází to tak daleko, že řada lidí opouští kontinent a míří hlavně do Asie, kde je kosmopolitnější, vstřícnější prostředí. Česká republika je současným francouzským ekonomem vyzdvihována, a dokonce je jí předpovídáno dosažení ztracené úrovně první republiky. Rusko není SSSR a jeho stabilita dnes vytváří klíčový geopolitický faktor. Domácí historikové jaksi pozapomínají na český podíl na historickém vytlačování muslimů z jihovýchodní Evropy. Toto vše najdete v rozhovoru, který pro ParlamentníListy.cz na přelomu roku poskytl mezinárodně vysoce uznávaný filozof Ivo Budil. Ten se rovněž zmiňuje o odkazu Václava Havla, který se nikdy nestane legendou či mýtem, „prezidentem osvoboditelem“, jako to bylo u T. G. Masaryka, což by jeho ctitelé velmi rádi. Protože V. Havel stále zásadně rozděluje naši společnost, profesor Budil rovněž odmítá přirovnání dnešní politické situace u nás a v Evropě k začátkům třicátých let a považuje to za pohrdání a doslovnou urážku spoluobčanů. A dojde i na vánoční projev prezidenta Zemana…
01.01.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Ivo Budil (17 článků) , Václav Masaryk (122 článků)

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena nová restaurace KFC

 
Letiště Praha má nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla slavnostně otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. Otevřeno bude mít denně a zákazníkům nabídne své tradiční produkty.
29.12.2017 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Petr Forman, to by byl prezident. Nebo Šimon Pánek... Herec Javorský varuje před pýchou intelektu

 
Herec Vladimír Javorský se v pořadu Českého rozhlasu Osobnosti Plus Barbory Tachecí vyjádřil mimo jiné k tomu, kterého významného člověka vedle Václava Havla obdivuje.
28.12.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Petr Forman (15 článků) , Vladimír Javorský (21 článků) , Václav Český (454 článků)

Co podniknout mezi svátky? Letiště Václava Havla i letos pořádá „sváteční“ exkurze

 
Vánoce za námi, do Silvestra daleko. Co mezitím? Proč se třeba nevydat prohlédnout si zázemí našeho největšího letiště? I letos totiž pořádá Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni oblíbené „povánoční“ exkurze, které návštěvníky provedou neveřejnými prostory, do kterých cestující zpravidla nenahlédnou.
28.12.2017 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Spisovatel: Obyvatelé ČR jsou masochisté, zoufale touží, aby se tahle země zruinovala a zostudila. Proč by jinak volili slovenského komunistu? A Zemanovy vtipy na Barrandově už začaly nudit i mou ženu

 
ROZHOVOR Spisovatel Jan Žáček se politickým tématům nevyhýbá, o čemž svědčí jak knížka o expremiéru Jiřím Paroubkovi, tak o podivných prezidentských milostech z časů Václava Havla. Po letošních volbách s vítězným hnutím ANO se ptá, co jsou Češi za lidi, když tak zoufale touží po tom, aby se tahle země totálně zruinovala a navíc mezinárodně zostudila. Blížící se prezidentská volba proto bude o tom, zda opravdu chtějí premiéra Andreje Babiše i za cenu sebezničení. Podporu Miloše Zemana si vysvětluje tak, že voliči, především ti prostší, podléhají vlivu politiků, kteří ničí, zesměšňují a ponižují své oponenty.
27.12.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Jiří Paroubek (3532 článků) , Andrej Babiš (14319 článků) , Miloš Zeman (21712 článků) , Jiří Žáček (55 článků) , Jiří Havel (365 článků) , Jiří Havel (365 článků)

FOTO Schwarzenberg byl korunován na krále pravdy a lásky. Mnozí nevěří vlastním očím: Ty vole, to je nějakej špatnej humor. Šaškárna. Sekta!

 
O korunovaci čestného předsedy TOP 09 a bývalého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga informuje facebookový profil Knihovny Václava Havla. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
27.12.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Karel Schwarzenberg (3767 článků)

Komentátor od Bakaly neslyšel v Zemanově vánočním poselství, co by si přál. A tak napsal toto

 
Když se Miloš Zeman stal prezidentem, odklonil se od tradice komunistických prezidentů, kteří pronášeli novoroční projevy. Prezidenti demokratické České republiky Václav Havel a Václav Klaus na tuto tradici navázali. Zeman se rozhodl jít jinou cestou. Vrátil se k vánočním poselstvím prezidenta T. G. Masaryka. Komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz, který vlastní miliardář Zdeněk Bakala, srovnal vánoční poselství obou prezidentů.
27.12.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Václav Klaus (9270 článků) , Zdeněk Bakala (305 článků) , Miloš Zeman (21712 článků) , Martin Havel (139 článků) , Václav Masaryk (122 článků)

Michael Žantovský pro PL: Potřebujeme nového prezidenta! Drahoš hledá celospolečenskou shodu i za cenu, že je někdy nezáživný. Pokud se mu to bude dařit, stojí ta cena za to

 
ROZHOVOR Česká republika nutně potřebuje nového prezidenta, který by vrátil zemi optimismus, snášenlivost a mezinárodní respekt. Také potřebuje bezúhonného premiéra. Ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý diplomat Michael Žantovský mluví narovinu. Pro ParlamentníListy.cz zhodnotil některé události roku 2017.
27.12.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Michael Michael (1276 článků)

Letiště Václava Havla Praha překonalo historický rekord. Odbavilo 15 milionů cestujících

 
Letiště Praha ve čtvrtek ráno překonalo hranici 15 milionů odbavených cestujících, což je nejvíc za 80 let jeho existence. Největší letiště v České republice tak pokořilo teprve rok starý rekord z prosince loňského roku, kdy oznámilo 13 milionů odbavených cestujících. Provozně rekordní je pro Letiště Praha celý letošní rok.
25.12.2017 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Zdrcená manželka režiséra Menzela (79): Navštívila sestry boromejky!

 
Olga Menzelová momentálně prožívá jedno z nejhorších období v životě. Zatímco její manžel v nemocnici bojuje o život, ona připravuje Vánoce pro její dvě dcerky. Agresivní meningokok převrátil život naruby celé její rodině. Olga Menzelová už dokonce navštívila i jeptišky, které se staraly o Václava Havla (†75).
22.12.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Olga Menzelová (282 článků)

Stav režiséra Jiřího Menzela (79) je vážný: Žena Olga se sešla s jeptiškami

 
Zatímco dcerám se snaží vystrojit Vánoce, jakmile překročí práh domu, zařizuje vše kolem kritického stavu Jiřího Menzela (79). Manželka Olga (39) navštívila sestry boromejky, které pečovaly i o Václava Havla (†75).
22.12.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Jiří Havel (365 článků) , Jiří Havel (365 článků)

Pražské letiště trhlo rekord: Odbavilo nejvíc cestujících v historii

 
15 milionů lidí! Tolik odbavilo Letiště Václava Havla od loňského prosince, a to je nejvíc za 80 let jeho existence. Loni přitom odbavilo rekordních 13 milionů cestujících.
21.12.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Další Bakalova šmouha na pověsti. Kvůli vykastrovanému domu na Hradčanech bylo podáno trestní oznámení. Máme vše z první ruky

 
Trestní oznámení kvůli domu u Drahomířina sloupu aktuálně leží na státním zastupitelství. Je tam staveniště a únikové protipožární cesty jsou zablokovány, takže situace hrozí katastrofou. Jediný obyvatel domu Bohumil Vejtasa volá původce krizového stavu k zodpovědnosti a bojí se o život. Na místě měla vzniknout Knihovna Václava Havla, ale všechno bude možná úplně jinak.
21.12.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Václav Kovalčík: Kult Václava Havla, Evropské unie a USA škodí nám i celému světu

 
Zkažený adventní čas, zkažené vánoční svátky - viz ožebračený a rozkradený národ, který musí každoročně trpět mediální masáže a vymývání mozků kolem úmrtí Václava Havla!
20.12.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Kvůli sociálním sítím se lidé nezdravě zajímají o politiku, lamentoval kandidát Fischer. Pak vyprávěl, čím ho fascinoval Václav Havel

 
REPORTÁŽ Rusko ani Čína nejsou tím pravým spojencem pro Českou republiku a samotný prezident by se mohl omluvit zahraničním studentům, které nedávno napadl mladý násilník v ostravské tramvaji. Agresor, který to spáchal, by měl pak být zcela exemplárně potrestán. Dříve se lidé o politiku moc nezajímali, dnes, díky sociálním sítím, je o ní zájem až nezdravý a například extremistické skupiny se tak mohou snáze domlouvat na různých společných akcích. Podobné neotřelé názory zazněly v ostravském vzdělávacím a kulturním centru Pant z úst prezidentského kandidáta Pavla Fischera, bývalého velvyslance ve Francii i někdejšího důležitého člena týmu Václava Havla.
20.12.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Pavel Fischer (105 článků)

Zničený Tomáš Prouza: V zemi Václava Havla vládnou populisté s nacionalisty a komunisty. A v Bruselu Babiš prudí s kvótami, místo aby se předvedl jako Evropan

 
Obraz České republiky v zahraničí není podle bývalého státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy nijak povzbudivý. Podle jeho názoru masivně profitujeme ze členství v Evropské unii a přitom jsme největší odmítači EU. „V zemi Václava Havla reálně vládne koalice populistů, nacionalistů a komunistů a v čele vlády stojí člověk obviněný ze zneužití evropských dotací,“ řekl a dodal, že důvěryhodnost České republiky tak nízko ještě nikdy nebyla.
19.12.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)

Slavní zavzpomínali na Václava Havla: Houdové chybí, že se přestala chlubit!

 
V pondělí uplynulo šest let od smrti Václava Havla (†75). A na tohoto prezidenta, který byl manželem herečky Dagmar Havlové, zavzpomínaly i další slavné osobnosti. Například bývalá moderátorka Zuzana Belohorcová (41), modelka Helena Houdová (37) nebo herec a zpěvák Vojta Dyk (32).
19.12.2017 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků) , Zuzana Belohorcová (382 článků) , Dagmar Havlová (1170 článků) , Vojtěch Dyk (717 článků) , Helena Houdová (140 článků)

6. výročí smrti Václava Havla (†75): Špaček vzplál, Dáša hladila

 
Lidé si včera připomněli 6 let od úmrtí prvního českého prezidenta Václava Havla (†75). Na řadě míst v Česku se uskutečnily pietní akce.
19.12.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5002 článků)