Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Film Havel: Viktor Dvořák musel nutně opustit natáčení, co se stalo?

 
Celovečerní film Havel, jehož premiéra je naplánovaná na 23. července 2020, přináší příběh našeho bývalého prezidenta Václava Havla. Ve filmu jsou obsazeny hvězdy jako Viktor Dvořák, Anna Geislerová a Martin Hofmann. Proč musela hlavní hvězda odejít z natáčecího placu?
16.07.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Anna Geislerová (85 článků) , Martin Hofmann (54 článků) , Viktor Dvořák (17 článků)

Komunista odsoudil soudruhy: Vysmívat se Havlovi po smrti Jakeše se nehodí, říká tvář KSČM Dolejš

 
Sociální sítě pobouřilo provokativní rozloučení KSČM s nedávno zesnulým Milošem Jakešem (97). Po úmrtí bývalého předrevolučního generálního tajemníka strany oficiální stránka strany zveřejnila koláž vysmívající se tomu, že Václav Havel na rozdíl od Jakeše zemřel mnohem dřív. Podle poslance a bývalého místopředsedy Jiřího Dolejše (59), který je u komunistů za umírněné, jde o velmi nevhodný krok.
16.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Jiří Dolejš (500 článků) , Miloš Jakeš (127 článků) , Jiří Havel (411 článků) , Jiří Havel (411 článků)

Letiště Praha: Sportovní víkend s běžeckým závodem přímo na dráze

 
Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Runway Park se nachází přímo na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí velkého mezinárodního letiště. Tento víkend se ponese navíc v duchu sportu.
16.07.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Park Park (37 článků)

„Lanďák“ a vztah s Havlem. Film už jde do kin. Známý herec popsal, jak se při hraní přiblížili k realitě

 
Blíží se premiéra nového filmu Havel, který bude pojednávat o životě prvního českého prezidenta ještě v době, kdy byl dramatikem a disidentem. Roli Václava Havla hraje Viktor Dvořák, role Pavla Landovského, důležité osoby v Havlově životě, se zhostil Martin Hofmann. „Já měl Pavla Landovského hodně nakoukaného a přemýšlel jsem nad tím, jaký skutečně je. Mám pocit, že kromě toho řvaní tam bylo i dost něhy,“ prohlásil Hoffman o známém bouřlivákovi.
15.07.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Pavel Landovský (189 článků) , Martin Hofmann (54 článků) , Viktor Dvořák (17 článků) , Pavel Dvořák (128 článků) , Pavel Dvořák (128 článků)

Schwarzenberg: Největší fekál v Čechách, to je toto. Kalousek? Chápu, že mu česká politika leze na nervy

 
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg vychválil svého kolegu a přítele takřka do nebes. Označil ho za člověka, který rozumí hospodářským otázkám. „On je pořád nejrozumnějším řečníkem. Doufám, že politiku neopustí, protože má nekonečně mnoho zkušeností,“ pravil Schwarzenberg. Velkou poklonu složil i Václavu Havlovi. Sám sebe označil za „politické zvíře“.
15.07.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Karel Schwarzenberg (3920 článků)

Milan Lasica pro PL: Je úžasné, jakou máme prezidentku. Velké štěstí. Havlův boj? Fantastické

 
ROZHOVOR „I dramatik může být dobrý politik“ říká ParlamentnímListům.cz o Václavu Havlovi legendární slovenský komik, herec, scénárista i režisér Milan Lasica. Hovoří také o současném stavu společnosti a jejích prioritách a vyjadřuje se ke změnám ve slovenské politice, které hodnotí veskrze pozitivně.
15.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Milan Lasica (110 článků)

Píseň na počest Olgy: Modlitba pro Martu doprovází celovečerní film Havel

 
K výročí narození Olgy Havlové zveřejnili tvůrci celovečerního filmu Havel píseň Modlitba pro Martu. Tu nazpívala Marta Kubišová v doprovodu s dětským hudebním sborem. Videoklip představuje vývoj manželky Václava Havla, kterou ve snímku ztvárnila Anna Geislerová.
13.07.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Anna Geislerová (85 článků) , Marta Kubišová (468 článků) , Olga Havlová (134 článků)

Holubová promluvila o prvním setkání s Olgou Havlovou: Nedorozumění a napětí!

 
Oblíbená herečka Eva Holubová (61), která momentálně září v seriálu Slunečná, se nikdy netajila svým blízkým vztahem k bývalému prezidentovi a nejslavnějšímu disidentovi Václavu Havlovi (†75) a také jeho první manželce Olze (†62). Jak nyní přiznala, setkání s jeho paní přitom neproběhlo nijak idylicky!
13.07.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Eva Holubová (279 článků) , Olga Havlová (134 článků)

Správa železnic hledá projektanta pro Masarykovo nádraží. Posunula se i příprava úseku z Ruzyně do Kladna

 
Projekt modernizace trati z Prahy do Kladna s vybudováním odbočky na Letiště Václava Havla pokračuje. Správa železnic nyní hledá zhotovitele dokumentace pro stavební povolení pro rekonstrukci stanice Praha Masarykovo nádraží. Úsek Praha-Ruzyně – Kladno již naopak svého dodavatele dokumentace pro stavební povolení získal a příprava pokračuje dál.
13.07.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

Schwarzenberg: Kalouska lidi neradi, protože je chytřejší než oni. Prezidentské volby? Měl jsem méně peněz než Zeman

 
Kromě Miroslava Kalouska už nehodlá kandidovat ani nejstarší poslanec českého Parlamentu, Karel Schwarzenberg. Potvrdil to v rozhovoru pro Prostor X. Ale to nebylo zdaleka to jediné, co šlechtic řekl. Zavzpomínal na Josefa Luxe i Václava Havla. O Miroslavu Kalouskovi řekl, že je nepostradatelný. „Má nevýhodu, to je pravda, lidé ho nemají příliš rádi. Částečně si to zavinil sám, protože ty lidi nechal cítit, že je chytřejší než oni, což je, ale ty lidi to neradi,“ mínil o předsedovi posl. klubu své strany. A Češi by se podle něho měli víc zamyslet, nebýt tak sobečtí a víc dávat do Evropské unie.
13.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Josef Lux (52 článků) , Karel Schwarzenberg (3920 článků) , Miroslav Kalousek (7068 článků) , Mirek Lux (1 článek)

I Havel selhal! Ladislav Větvička brání Nohavicu, má s ním příběh. A vážněji: Bakala, ,,korona" a o čem se mlčí

 
Vlnu negativních narážek na písničkáře Jarka Nohavicu nese nelibě i ostravský spisovatel, bloger a cestovatel Ladislav Větvička. Podle něj nám „děcka“ vysvětlují, jací by oni byli za normalizace hrdinové, a přitom tenkrát chodili do školky. „Mimochodem, Václav Havel na vazbu krátce po podepsání Charty také nevzpomínal v dobrém, protože pod nátlakem StB a bez informací zvenčí prakticky odvolal vše, co předtím zastával,“ uvádí Větvička k Nohavicově kauze s StB. Komentuje i „koronakrizi“ na Ostravsku a Karvinsku a sděluje, co místní lidi opravdu zajímá. A jde o jméno Zdeněk Bakala.
13.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Zdeněk Bakala (324 článků)

Kundera o Havlovi a disentu: U kavárny to Mistrovi nepomůže

 
Česko-americký spisovatel Jan Novák sepsal knihu o Milanu Kunderovi a vyvolal tím takřka bouři. Byl totiž k česko-francouzskému spisovateli velmi kritický. Ale když ji začal psát, prý vůbec nepočítal s tím, že bude ke Kunderovi nakonec tak kritický. Zmínil spory Milana Kundery s Václavem Havlem. Kundera Havla označoval za „chorého člověka“ a distancoval se od aktivit disidentů.
13.07.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Milan Kundera (105 článků) , Jan Novák (188 článků) , Jan Novák (185 článků) , Jan Novák (81 článků) , Jan Novák (188 článků) , Jan Novák (42 článků)

Aňa Geislerová jako bývalá první dáma Olga Havlová: Z té podoby až mrazí

 
Nejen Viktor Dvořák (40) coby Václav Havel (†75), ale taky Aňa Geislerová (44), která hraje jeho ženu Olgu (†62), nutí diváka, aby se štípnul, zda nesní. To už není podoba, ale rovnou převtělení. „Byla to obyčejná holka ze Žižkova a přesto působila jako královna,“ tvrdí herečka o bývalé první dámě.
13.07.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Viktor Dvořák (17 článků) , Olga Havlová (134 článků)

Hned po revoluci Havel naštval Slováky jednou větou, vzpomíná Čarnogurský. A přidává moment z voleb, kdy zklamal i jeho

 
VZPOMÍNKY A PERLY Někdejší premiér SR, ministr vnitra a ministr spravedlnosti Ján Čarnogurský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje současnou slovenskou politiku, zastává se aktuálního premiéra Matoviče, vymezuje se proti politické korektnosti a vzpomíná na Václava Havla a Václava Klause. Samotné USA podle něj odhalily především hloubku své vlastní krize a jako o strategickém partnerovi by o nich momentálně vůbec nepřemýšlel.
12.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Václav Klaus (9937 článků)

Film Havel si připomíná výročí narození Olgy Havlové: Takhle v něm jako první manželka prezidenta vypadá Aňa Geislerová

 
Dnes by slavila 87. narozeniny první manželka Václava Havla  (✝75) , Olga Havlová. Tu ve filmu Havel, jehož premiéra se blíží, ztvárňuje herečka Aňa Geislerová  (44) . V naší fotogalerii můžete posoudit, do jaké míry maskéři a kostyméři vystihli podobu.
11.07.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Olga Havlová (134 článků)

Letiště Praha otevírá Restauraci Runway

 
Cestující mohou během svého odletu či příletu navštívit nově zrekonstruovanou Restauraci Runway, která se nachází na Terminálu 1 jak ve veřejné, tak v neveřejné části Letiště Václava Havla Praha.
10.07.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

Check-in, kontrola a vyběhnout. Ranvej Letiště Václava Havla se otevře běžeckým závodům

 
Koronavirus již je možná na většině území Česka na ústupu, mnoho masových akcí se ale stále konat nemůže. To se týká i velkých běžeckých akcí, jako je například pražský maraton a dalších závodů. Již za deset dní se ovšem chystá speciální akce, kdy si běžci budou moci zaběhnout závod na hodně netradičním místě a to přímo na ranveji Letiště Václava Havla. Chystá se také závod profesionálních týmů.
08.07.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků)

„Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ Křest lavičky Václava Havla v Bratislavě trhal uši. Máme VIDEO

 
V neděli pátého července byla v Bratislavě poblíž sochy Tomáše Guarrigua Masaryka slavnostně odhalena již druhá lavička Václava Havla na Slovensku. Akci doprovázelo podivné vystoupení, kterého si všimla facebooková stránka Zomri. Operní pěvkyně Eva Šušková totiž na videu vydávala zvuky a pazvuky „Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ O co mělo jít?
08.07.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Václav Masaryk (146 článků)

Z pivovaru na Hrad. Trailer láká na film Havel

 
Nové záběry nabízí film Havel režiséra Slávka Horáka. Václava Havla hraje Viktor Dvořák, Olgu Havlovou Anna Geislerová a Pavla Landovského Martin Hofmann.
08.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Anna Geislerová (85 článků) , Pavel Landovský (189 článků) , Martin Hofmann (54 článků) , Viktor Dvořák (17 článků) , Olga Havlová (134 článků) , Václav Horák (16 článků) , Pavel Dvořák (128 článků) , Pavel Dvořák (128 článků)

Straším na Hradě už jedenáct let. Podezřelé, že. Nejsem intelektuální elitář, většinu života jsem pracoval manuálně. To říkal Havel v době opoziční smlouvy

 
VZPOMÍNKY A PERLY Možná, že jsem vskutku jakýsi zakuklený levičák nebo pololevičák. To řekl mimo jiné prezident Václav Havel v polovině roku 2001 disidentovi a redaktorovi Práva Alexandru Kramerovi. Rozhovor nesl titulek: Až bude Zeman prezidentem, ocení, že nejsem robot na podpisy. Bylo to v době opoziční smlouvy, která zaručila podporu menšinové vládě Miloše Zemana po funkční období let 1998 až 2002.
07.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5712 článků) , Miloš Zeman (23981 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »