Články k osobnosti

Václav Havel

  bývalý prezident, dramatik, spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Havel »
 

Vzácná koupě Jakuba Smolíka: Motorka stráží Václava Havla (†75)! Neuvěříte, kolik ho stála

 
Jakub Smolík (61) si zkrátka nemůže pomoct. Jakmile vidí motorku, kterou chce, musí ji mít! Proto když mu zavolal kamarád, že mu může sehnat motocykl, na kterém jezdila stráž prezidenta Václava Havla (†75), hudebník neváhal. Ovšem její cena vyrazila dech i samotnému zpěvákovi....
21.10.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Jakub Smolík (54 článků)

Vášáryová: Kotleba by zakázal potraty! A lidé kolem Matoviče...

 
Slovenská diplomatka a politička Magda Vášáryová odpovídala na otázky Knihovny Václava Havla. Hovořila o „snahách potlačit lidská práva“, které se „pravidelně objevuji“ ve slovenském parlamentu. „Je to velká a silná skupina lidí, kteří se tam dostali s panem Matovičem,“ uvedla. Popsala, jak dlouhá cesta vedla k tomu, aby post slovenské hlavy státu mohla zastávat žena. „Státní politika vlastně ženy trestá, že mají děti, jsme hendikepované, když máme děti,“ řekla.
18.10.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Magda Vášáryová (126 článků)

„Zeman je jako počasí. Zklamal mě.“ Štěch o prohře, šrámech ČSSD i přání Václava Havla

 
Právě dnes končí volební období třetině senátorů. Kanceláře musí vyklidit buď ti, kteří se rozhodli už nekandidovat, nebo ti, kteří svůj mandát ve volbách neobhájili. Mezi ty druhé patří Milan Štěch (ČSSD). Horní komoru zná nejlépe. Poprvé v ní zasedl už po volbách v roce 1996. Senátu za tu dobu předsedal i byl jejím prvním místopředsedou. V rozhovoru pro Blesk Zprávy promluvil o povaze prezidenta Miloše Zemana, proč se obává nástupu Miroslavy Němcové z ODS do Senátu, co by pomohlo sociální demokracii na nohy i o tom, co si myslí o americkém prezidentu Donaldu Trumpovi. V hlavě má navíc stále tzv. lánský puč, který měl odstranit z čela ČSSD za pomocí Miloše Zemana tehdejšího šéfa Bohuslava Sobotku.
18.10.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Donald Trump (5278 článků) , Milan Štěch (771 článků) , Bohuslav Sobotka (9550 článků) , Miroslava Němcová (1585 článků) , Miloš Zeman (24439 článků)

Co by tomu řekl Václav Havel... Knihovna v problémech. Ve středu dění Žantovský

 
Knihovna Václava Havla čelí žalobě. Spor se týká údajně neregulérního výběrového řízení, kdy instituce loni vyřadila návrh umělecké instalace na pražském letišti a měla upřednostnit ty, které dle žalobce a neúspěšného uchazeče nesplnily podmínky po obsahové ani technické stránce. Žaloba doputovala k soudu před týdnem, šéf knihovny Žantovský mezitím prohrál boj o senátní křeslo.
12.10.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků)

Láska vítězí. Video s umělci pomohlo senátorovi k obhajobě. Žantovskému nepomohla ani podpora od Kalouska

 
Lidé na Praze 5, 13 a v Řeporyjích si „zvolili Lásku“. Alespoň tak se to jeví z pohledu podporovatelů senátora Václava Lásky (SEN 21), jenž u voleb uspěl a své křeslo obhájil se ziskem 54,37 procenta hlasů. Jeho protikandidátem byl vítěz prvního kola voleb – ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský kandidující za koalici TOP 09, ODS, SNK ED a hnutí STAN. Oba kandidáti měli za sebou velkou porci osobností a umělců, což vedlo k dosti netradičním situacím. Proti sobě tak stáli například herci Jan Hrušínský a Aňa Geislerová.
10.10.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Michael Michael (1581 článků) , Jan Kalousek (11 článků)

Je hotovo. Němcová se přestěhuje, Žantovský zůstává v knihovně, Šabatová také neuspěla

 
Je dobojováno. Ve 14 hodin odpoledne se uzavřely volební místnosti a začalo sčítání hlasů odevzdaných ve druhém kole voleb. Účast byla v tomto druhém kole již tradičně nízká. Podle ČTK se pohybovala okolo 15 procent. Jak dopadl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský či bývalá ombudsmanka Anna Šabatová? Nahlédněte.
10.10.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Anna Šabatová (510 článků) , Michael Michael (1581 článků)

Němcová ano, Šabatová ne. Sledujte s námi sčítání v nejsledovanějších obvodech

 
Je dobojováno. Ve 14 hodin odpoledne se uzavřely volební místnosti a začalo sčítání hlasů odevzdaných ve druhém kole voleb. Účast byla v tomto druhém kole již tradičně nízká. Podle ČTK se pohybovala okolo 15 procent. Jak dopadl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský či bývalá ombudsmanka Anna Šabatová? Nahlédněte.
10.10.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Anna Šabatová (510 článků) , Michael Michael (1581 článků)

Pro tohle se obětoval Palach? Hladová prasata. Doufám, že to peklo už skončí. Umělci reagují na prezidentovu výzvu k půstu

 
Hladová prasata kolem prezidenta. Za toto Václav Havel ve vězení neseděl. Silná slova zaznívají z řad umělců poté, co prezident Miloš Zeman neodolal v rozhovoru pro MF DNES pronést „jeden drsný bonmot“ o umělcích a hladu.
10.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Miloš Zeman (24439 článků)

Petr Pithart s přáteli je šokován filmem o Havlovi. Byl to silák. Potřebujeme jej jako symbol rovné páteře

 
Skupina někdejších přátel a spolupracovníků prezidenta Václava Havla se v otevřeném dopise ostře ohradila proti filmu „Havel“ režiséra Slávka Horáka. Ten dle nich prvního polistopadového prezidenta vyobrazuje coby slabocha. „Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře,“ vytýkají filmu bývalý premiér a předseda Senátu Petr Pithart, bývalý velvyslanec Petr Janyška, výtvarník Joska Skalník nebo spoluzakladatelé Veřejnosti proti násilí Fedor Gál a Ladislav Snopko. Tvrdí, že jsou z filmu „šokováni“.
09.10.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Petr Pithart (213 článků) , Václav Horák (21 článků)

Kdo v Brně má duši, volí Annu Šabatovou, nabádá Patočkův web. I Václav Havel ji za mlada obdivoval...

 
„Má-li Brno duši, do Senátu pošle Annu Šabatovou,“ vyzývá brněnské občany v článku na webu Deník Referendum aktivisty a novináře Jakuba Patočky skupina brněnských osobností. „Zvolit Annu Šabatovou do Senátu znamená říci rezolutní ‚ne‘ všem novým snahám omezovat demokracii a lidská práva,“ burácí skupina, v níž jsou zastoupeni především novináři, umělci a aktivisté. Zvolení Anny Šabatové má podle signatářů pomoci i před hrozbou, kterou dle nich představuje prezident Miloš Zeman.
09.10.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Anna Šabatová (510 článků) , Miloš Zeman (24439 článků)

Sommerová podpořila do Senátu Němcovou. Ta s ní chce jít na kávu

 
Druhé kolo senátních voleb už probíhá. O přízeň se ucházejí historik Eduard Stehlík, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský nebo Miroslava Němcová. Za tu se jednoznačně postavila režisérka Olga Sommerová.
08.10.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Olga Sommerová (110 článků) , Miroslava Němcová (1585 článků) , Eduard Stehlík (40 článků) , Michael Michael (1581 článků)

Lásku Kalousek nepotřebuje. Hovořil o Žantovském a o gentlemanství

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyjádřil ve svém facebookovém postu podporu kandidátovi za TOP 09 ve druhém kole senátních voleb na Praze 5. Ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského upřednostnil před současným senátorem Václavem Láskou.
07.10.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Miroslav Kalousek (7180 článků)

To kdyby viděl Havel: Geislerová a Jan Hrušínský ve při

 
V Praze 5 ani 15 000 hlasů nestačilo kandidátům na to, aby senátní volby jednoznačně vyhráli, a tak se Václav Láska a Michael Žantovský utkají ve druhém kole. Každý má svůj kruh podporovatelů. Lásku chce v Senátu ponechat Jan Hrušínský a zaklíná se heslem Václava Havla. A ředitele knihovny Václava Havla prosazuje Aňa Geislerová.
07.10.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Michael Michael (1581 článků)

Rakušan (STAN): Pane prezidente Havle…

 
Komentář na facebookovém profilu k výročí narození Václava Havla
05.10.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků)

Václav Havel by dnes slavil narozeniny. A šéf STAN při té příležitosti... Přečtěte si sami

 
Předseda hnutí STAN Vít Rakušan v den výročí narození Václava Havla zavzpomínal na svoje první setkání s tehdejším československým prezidentem. V rozsáhlém příspěvku také Havla ocenil jako nejlepšího prezidenta. „Protože jste, se všemi svými chybami, občasnou nerozhodností a třeba i špatnými rozhodnutími, byl člověkem, kterého jsme si vážili,“ napsal Rakušan s tím, že Havlův prezidentský portrét je doteď jediný, který má Rakušan vyvěšený.
05.10.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Vít Rakušan (97 článků)

Příští zastávka - Olgy Havlové: Na Žižkově vznikla nová autobusová stanice, nese jméno slavné rodačky

 
Jak se Praha neustále rozrůstá, vznikají samozřejmě i nové zastávky MHD. Jedna z nich, paradoxně však spíše v centru, na Žižkově, vznikla v den výročí narození Václava Havla (†75). Symbolicky je totiž pojmenovaná po jeho dlouholeté manželce Olze Havlové (†62), která zesnula v roce 1996 na následky rakoviny. Havlová byla žižkovskou rodačkou a vyjma zastávky MHD už její jméno nese i nedaleká ulice.
05.10.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Olga Havlová (147 článků)

Kytice od Zemana i slova o naději. Česko vzpomíná na Havla, slavil by 84. narozeniny

 
Česko je sice těsně po krajských volbách a intenzivně řeší pandemii koronaviru, přesto si osobnosti našly chvíli a vzpomněly na prvního českého prezidenta Václava Havla. Ten by dnes slavil 84. narozeniny. Kytici na jeho hrob poslal současný prezident Miloš Zeman, šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová zmínila exprezidentův slavný výrok. Senátor Pavel Fischer zase upozornil, že největší radost Havlovi dělala přání občanů. A k volbám z minulého týdne se ve své vzpomínce na Havla vrátil také lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.
05.10.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Miloš Zeman (24439 článků) , Pavel Fischer (167 článků)

Václav Havel (†75) by slavil 84 let: Boží dar k narozeninám od Dagmar!

 
Kdyby Václav Havel (†75) žil, 5. října by oslavil úctyhodné 84. narozeniny. Ani téměř 9 let od smrti na něj jeho věrní v čele s manželkou Dagmar Havlovou (67) nezapomínají, a tak se vdova rozhodla nechat v rámci výročí vytvořit kapličku, kam může každý přijít uctít památku bývalého českého prezidenta.
05.10.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Dagmar Havlová (1320 článků)

Zk*rvený trpaslík? Dávná slova Miloše Zemana mají vtipnou dohru

 
Do druhého kola senátních voleb v obvodě Praha 5 postoupí ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský (za TOP 09) a současný senátor Václav Láska (SEN 21). A právě nad touto dvojicí se zamyslel analytik Karel Svoboda - v souvislosti s prezidentem Milošem Zemanem. Ten se totiž mezi těmito dvěmi bude muset rozhodnout ve druhém kole voleb (půjde-li volit), jde totiž o jeho senátní obvod.
03.10.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Karel Svoboda (605 článků) , Karel Svoboda (108 článků) , Miloš Zeman (24439 článků) , Václav Svoboda (256 článků) , Michael Michael (1581 článků)

Láska, nebo Žantovský. Zemana čeká těžká volba

 
O senátní křeslo se na Praze 5 ve druhém kolem utkají současný senátor Václav Láska (Senátor 21) a bývalý diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, který kandiduje s podporou Starostů, ODS a TOP 09. Vyplývá to z průběžných výsledků sčítání. V tomto obvodě volí i prezident Miloš Zeman.
03.10.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5857 článků) , Miloš Zeman (24439 článků) , Michael Michael (1581 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »