Články k osobnosti

Václav Čtvrtek

  spisovatel, autor pohádek

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Čtvrtek »
 

Textař Ladislav Vostárek: Největší lekci mi dal Václav Čtvrtek

 
Ladislav Vostárek je spojený především se skupinami Katapult, Turbo a OK Band. Napsal pro ně řadu textů, z nichž nejslavnější je k písni Až od Katapultu. Ve čtvrtek 29. dubna oslaví 75 let a vydal si knihu vzpomínek na události, které prožil, a lidi, se kterými se za tu dobu setkal.
29.04.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Čtvrtek (5 článků)

Nové knihy: Sloboda, Petterson, Connolly, Biocca, Delisle

 
Přehled pozoruhodných knih zahajujeme vrcholným dílem jednoho z nejlepších slovenských prozaiků 20. století Rudolfa Slobody. Následuje populární román norského autora Pera Pettersona. Britská spisovatelka Dorothy Dunnettová se vrací do roku 1472, Ir John Connolly nabízí sci-fi příběh o našem světě. Půvab pohádky připomíná Václav Čtvrtek. Do vzdálenější i blízké historie se vracejí Krystyna Wanatowiczová a Ital Ettore Biocca. Nádavkem samozřejmě i komiks, tentokrát od Kanaďana Guye Delisleho.
19.04.2013 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Čtvrtek (5 článků) , Rudolf Sloboda (1 článek)

Soutěž s Blesk křížovkami o 5x dětské knížky od Fragmentu

 
Soutěžte s Blesk Křížovkami o balíček knih spisovatele Václava Čtvrtka od Nakladatelství Fragment. Na pět z vás čeká výhra za správnou odpověď na soutěžní otázku níže.
07.11.2012 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Čtvrtek (5 článků)

Autor Rumcajse by se dnes dožil 100 let

 
Celý život rozdával a i po své smrti stále rozdává radost dětem. Vytvořil totiž řadu nezapomenutelných pohádkových postaviček, jako jsou Rumcajs či Křemílek s Vochomůrkou. Sám přitom prožíval jednu životní tragédii za druhou. A prokletím celé rodiny se stala rakovina. Řeč je o spisovateli Václavu Čtvrtkovi (†65), od jehož narození v pondělí uplyne přesně sto let.
04.04.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Čtvrtek (5 článků)

Vsetínské knihovnice předčítaly v nemocnici

 
Pohádky Václava Čtvrtka, ale také úryvky z Malého prince a Bajek Barda Beedleho zněly na dětském oddělení Vsetínské nemocnice.
04.03.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Čtvrtek (5 článků) , Václav Malý (95 článků)
« Předchozí 1 Další »