Články k osobnosti

Václav Český

  vévoda a spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Český »
 

Šafrovo fórum zoufá: Koho by v časech Václava Havla napadlo, že český prezident bude dělat klauna u klavíru

 
Český prezident Miloš Zeman si návštěvu Číny doslova užívá, a dokonce baví i své okolí. Na veletrhu v Šanghaji dnes vystoupil se svou hudební vložkou, když prezidentovi Číny Si Ťin-pchingovi neváhal zahrát na piano svou oblíbenou skladbu. A u Šafra se náramně baví.
05.11.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5054 článků) , Miloš Zeman (22002 článků) , Václav Český (458 článků)

Co rozžhavilo Jakuba Jandu: Zde je FOTO+VIDEO

 
Ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se rozohnil nad výstupem „vyhořelých bolševiků“ v prostorách památníku na Vítkově. Nenechal nit suchou na předsedovi Českého svazu bojovníků za svobodu (ČBS) Jindřichu Vodičkovi ani na druhém českém prezidentovi Václavu Klausovi. Raději se podívejte sami, co všechno měl Janda na srdci.
29.10.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Jakub Janda (474 článků) , Václav Český (458 článků)

Toto jsme zjistili po projevech Klause a Vodičky na Vítkově o tom, co se prý děje uvnitř svazu bojovníků

 
Evropská unie se rozkládá a Češi do ní nevstoupili jen proto, aby se Česká republika stala opět pouhou provincií. Tato silná slova zazněla dnes, ve výroční den vzniku Československa, na pietním shromáždění na pražském Vítkově, zorganizovaném Českým svazem bojovníků za svobodu (ČSBS). Podle bývalého prezidenta Václava Klause, který byl jeho hostem, by bylo nejlepší ji přejmenovat na MMU- Macron- Merkel Unie.
28.10.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Václav Český (458 článků)

V dnešní atmosféře Evropy se musíme stejně jako před sto lety strachovat o blaho naší země i občanů, varoval na Vítkově Václav Klaus

 
Na slavnostním shromáždění na Vítkově mimo jiné pronesli svou řeč předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička a exprezident Václav Klaus.
28.10.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Václav Český (458 článků)

Mohl to udělat Havel, ale neudělal. Potom už nežili! Hannig školil novináře z dějin a řekl, proč bude Michal David oceněn

 
V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus proti sobě zasedli reportér Seznam Zpráv Václav Dolejší a neúspěšný prezidentský kandidát Petr Hannig. Tématem bylo mimo jiné ocenění Michala Davida, které chce skladateli a zpěvákovi předat prezident Miloš Zeman u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. „Zeman vyznamenává jen své sponzory a podporovatele,“ řekl například Dolejší.
18.10.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1395 článků) , Miloš Zeman (22002 článků) , Petr Hannig (35 článků) , Václav Havel (5054 článků) , Václav Český (458 článků)

Čeští veslaři dopluli do Hamburku po více než 800 kilometrech, aspirují na rekord

 
Dvojice českých veslařů po více než 800 kilometrech dorazila po Vltavě a Labi z Prahy do Hamburku. Původně vyrazili 30. září tři, olympionik Václav Chalupa ale v polovině závod vzdal. Předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček a autor projektu Aleš Nejedlo svou cestou usilovali o zápis do České knihy rekordů a Guinnessovy knihy rekordů.
11.10.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Chalupa (50 článků) , Václav Chalupa (50 článků) , Václav Český (458 článků)

To není jen tak... Někdejší hvězda temně promluvila o Zemanovi a Klausovi

 
Hostem pořadu Českého rozhlasu Osobnost Plus byl tentokrát bývalý politik, expředseda ODA a též bývalý ministr spravedlnosti, advokát Jan Kalvoda. V rozhovoru vzpomínal, proč v devadesátých letech odešel z politiky, a také jak se tenkrát mýlili. Pak se pustil do dvou nestorů české politické arény, Václava Klause a Miloše Zemana. Prý od devadesátých let změnili své hodnoty, a opět padlo slovo o velezradě.
19.09.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Miloš Zeman (22002 článků) , Václav Český (458 článků)

Váleční uprchlíci? Tak to ne! Český provozovatel pensionu, který kvůli migraci prchl z Británie, odhaluje své bohaté zkušenosti

 
ROZHOVOR „Evropská unie je doslova na válečném tažení proti Maďarsku a Polsku, to nevidí pouze slepý,“ tvrdí Václav Řehák, který provozuje penzion na německé straně Šumavy. Z Velké Británie odešel právě kvůli migraci. Evropští politici totiž podle jeho slov preferují a upřednostňují před vlastními obyvateli ty, kteří nerespektují evropskou víru, zákony, morálku, zvyklosti. Ekonomická závislost na ostatních státech Evropské unie z nás měla prý učinit poddajné a poslušné. Řehák se domnívá, že svoboda je svazována cenzurou a udavači.
17.09.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (458 článků)

VIDEO Klaus starší: EU je zlo, potřebuje revoluci. Sirotci? Falešná hra

 
Exprezident Václav Klaus zavítal do veřejnoprávního Českého rozhlasu. Ve studiu usedl za stůl a spustil ostrou dělostřeleckou přípravu k útoku na Brusel a Berlín. Evropskou unii označil za zlo, se kterým je třeba co nejdříve skoncovat. A to nebylo zdaleka to jediné, co zaznělo z úst Václava Klause...
17.09.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Václav Český (458 článků)

Český kamioňák, který přežil pád mostu: Propustili ho z nemocnice, bolí ho hrudník

 
Zraněný řidič kamionu pražské dopravní společnosti SPED-IT Martin Kučera byl v úterý propuštěn z nemocnice v italském Janově a večer dorazí do Prahy. ČTK to řekl jednatel společnosti Václav Zázvůrek. Kamion spadl v úterý z Morandiho mostu na frekventované dálnici na severu Itálie poté, co se část mostu zřítila. Při neštěstí zemřelo 43 lidí.
21.08.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kučera (6 článků) , Václav Český (458 článků) , Václav Kučera (4 články)

Václav Cílek: Budeme se muset uskromnit. Méně masa!

 
Geolog Václav Cílek se domnívá, že současný vývoj směruje k vegetariánství. Uvedl to alespoň v pořadu Českého rozhlasu. „Budeme se muset uskromnit,“ říká.
20.08.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (458 článků)

Liberecký kraj: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad ze 14. století

 
Poctivý nálezce odevzdal 10. srpna mimořádný objev pracovníkům Muzea Českého ráje v Turnově. V oblasti Vysokého nad Jizerou našel 158 pražských grošů a zlomky keramické nádoby. Podle předběžného posouzení se jedná o ražby Václava II. a Jana Lucemburského. Jejich dochování je na horské podmínky přímo nadstandardní. Mince zřejmě nebyly dlouho v oběhu, protože řada z nich má zachovaný i mincovní lesk.
16.08.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Lucemburský (27 článků) , Václav Český (458 článků)

Ovládli školy a média, teď chtějí měnit společnost. Klausův muž vidí na obzoru problémy

 
Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl se postavil po bok exprezidenta Klause a nenechal nit suchou na liberální demokracii. Na vlnách Českého rozhlasu Weigl poznamenal, že pod souslovím liberální demokracie se ve skutečnosti skrývá snaha o zásadní a škodlivou proměnu společnosti.
15.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Václav Český (458 článků)

Na 140 tisíc důchodkyň zapomněli. Ty ženy vychovávaly děti. Senátor ODS odkryl děsivou chybu vlády

 
Moderátorka Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Marie Bastlová v úterním vysílání Českého rozhlasu přivítala senátora Miloše Vystrčila (ODS). Ten se rozpovídal o růstu důchodů v České republice. Vláda podle jeho názoru sice chce zvyšovat důchody, ale zcela zapomněla na jednu početnou skupinu obyvatel. Pár slov Vystrčil pronesl i na adresu Václava Klause mladšího. Některé názory tohoto poslance za ODS jsou prý pro občanské demokraty na hraně.
14.08.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Václav Český (458 článků)

Útok na Lucii Bílou kvůli Alexandrovcům. Spisovatelka do něj zamíchala i Václava Havla za mřížemi

 
Spisovatelka a moderátorka Anna Vodrážková se v komentáři uveřejněném na blogu serveru Aktuálně.cz obula do veřejnoprávního Českého rozhlasu. Nebylo to však kvůli zvláštní kauze zvané „porno v rádiu", která v horkých letních dnech proletěla Českem, ale kvůli Lucii Bílé a ruskému armádnímu sboru Alexandrovců.
12.08.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5054 článků) , Lucie Bílá (2311 článků) , Václav Český (458 článků)

Andrej Babiš a Václav Havel? Padly zajímavé informace

 
Komentátor Jindřich Šídlo se na serveru Český rozhlas Plus vyjádřil k tomu, že premiér Andrej Babiš (ANO) se již v několikátém rozhovoru odvolával na Václava Havla. „Respektive aby na něj svaloval odpovědnost za svá rozhodnutí a všechny možné problémy tohoto světa,“ sdělil Šídlo s tím, že Babiš by si měl již toto nechat od cesty, neboť je to nevkusné.
31.07.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5054 článků) , Andrej Babiš (14558 článků) , Václav Český (458 článků) , Jindřich Havel (6 článků)

Václav Cílek se vyznal, jak obdivuje Trumpovy tweety. Je to geniální, jak mu na to vždycky všichni skonči

 
Geolog Václav Cílek se v rozhovoru pro Český rozhlas mimo jiné vyjádřil k politice, tématem byl i summit americké hlavy státu Donalda Trumpa a jeho ruského protějšku Vladimira Putina.
17.07.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3284 článků) , Donald Trump (4365 článků) , Václav Český (458 článků)

Na Rolling Stones na harleji. „Teď už můžu umřít,“ říká Václav (60). Statkář si v Praze splnil životní sen

 
Velký svátek motorkářů, oslavy 115. výročí značky Harley-Davidson, odstartovaly ve čtvrtek a až do neděle je Praha plná desetitisíců vystylovaných motorek i jejich milovníků oblečených do kůže. Přijeli ze 77 zemí světa a užívají si bohatý program, jenž pořadatelé připravili na Výstavišti v Holešovicích. Jedním z nich je i Václav Homolka, který na Harleyi přijel už ve středu z Českého Krumlova - rovnou na koncert Rolling Stones.
06.07.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Homolka (22 článků) , Václav Český (458 článků)

FOTO Klaus mladší setřel Kalouska. A teď dohnal k vzteku hvězdu ČT a Bakaly

 
Václav Klaus mladší má u liberálů další „zářez“. Tentokrát to schytává on a s ním celá ODS za společné foto s „nahnědlou brněnskou partičkou“. Vyhuboval mu Jan Moláček, novinář na volné noze, pendlující mezi Českou televizí, Českým rozhlasem a karlínským newsroomem Bakalova vydavatelství Economia.
20.06.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9326 článků) , Václav Český (458 článků)

Diplomat Kolář přijel vysvětlovat do Ostravy: Chybí nám Havlův sexappeal. Český exprezident na plakátech AfD je ten nejsmutnější příběh. Kvůli Babišovi se s přáteli z kavárny hádám

 
REPORTÁŽ Zvrat ve vztahu k USA? Zabránil americko-korejský summit v Singapuru jaderné katastrofě? Bývalý velvyslanec Petr Kolář, který pracoval i jako zahraničněpolitický poradce pro evropskou integraci a Balkán prezidenta Václava Havla, je trochu skeptický. „Pan prezident si neuvědomuje, že ten, kdo teď vítězí, je Kim,“ uvedl na besedě v Ostravě. Pozornost věnoval i české politice: „Pro naše partnery v zahraničí není Česká republika takový průšvih, jako vnímají v Polsku nebo v Maďarsku.“ Sám se neshodne s pražskou kavárnou na přístupu demokratických stran k vládě Andreje Babiše. „V roce 1948, když se demokratičtí ministři rozhodli dostat Gottwalda ze hry, když podali demisi, tak to jistě mysleli dobře, a víme, jak to dopadlo.“ Hovořil o jednom z nejsmutnějších příběhů moderní české politiky: „Když vidím exprezidenta České republiky na volebních plakátech AfD.“
13.06.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5054 článků) , Andrej Babiš (14558 článků) , Petr Kolář (504 článků) , Václav Český (458 článků) , Kim Kim (1464 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »