Články k osobnosti

Václav Český

  vévoda a spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Český »
 

Vláda udala sama sebe. Co na to Nora s Markem a Václavem? O Rakušanovi a šeptání v hospodách

 
Z DEŠTĚ POD OKAP Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek se obává, že politiku této vlády nemůže zachránit vůbec nic. Od ministra vnitra Víta Rakušana by uvítal, aby předtím než začne stíhat dezinformace národu vysvětlil, co to vlastně je, aby si pak občané nemysleli, že tyto trestné činy se šíří z newsroomu na Kavčích Horách.
29.12.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků) , Tomáš Marek (118 článků) , Tomáš Marek (118 článků)

Milion mrtvých Rusů. Jinak to nepůjde. Český miliardář oznámil plán

 
Miliony mrtvých nebo zraněných, avšak ne Ukrajinců, ale Rusů. Teprve až budou ztráty nad 1 % z populace, lze očekávat nějakou sebereflexi. Takové řešení ukrajinské války doporučuje miliardář, finančník a spoluzakladatel galerie DOX Václav Dejčmar.
19.10.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků)

Milion mrtvých Rusů. Jinak to nepůjde. Český miliardář oznámil plán

 
Miliony mrtvých nebo zraněných, avšak ne Ukrajinců, ale Rusů. Teprve až budou ztráty nad 1 % z populace, lze očekávat nějakou sebereflexi. Takové řešení ukrajinské války doporučuje miliardář, finančník a spoluzakladatel galerie DOX Václav Dejčmar.
19.10.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků)

Člověk roku Petr Fiala. Někteří nad cenou cítí pýchu, padla ale i zmínka o Stalinovi

 
Český premiér Petr Fiala se v Polsku dočkal velké pocty. Obdržel ocenění Člověk roku z rukou polského protějšku Mateusze Morawieckého. „Na ekonomickém fóru v Karpaczi jsem obdržel ocenění Člověk roku. Je to pro mě velká pocta, jsem si vědom, kdo tuto cenu v minulosti dostal – Lech Wałęsa, Václav Havel či Jan Pavel II. Jsou to obrovské osobnosti, kterých si nesmírně vážím. Přijímám tuto cenu jako výraz podpory česko-polských vztahů a ocenění toho, čeho se nám podařilo dosáhnout,“ uvedl Fiala. Zároveň však dal najevo, že lidmi roku jsou podle jeho názoru především Ukrajinci, kteří už přes půl roku čelí ruským agresorům a bojují za svobodu své země. ParlamentníListy.cz se ptaly politiků, jak toto premiérovo ocenění vnímají.
07.09.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6370 článků) , Petr Fiala (4894 článků) , Václav Český (617 článků) , Jan Fiala (403 článků) , Jan Fiala (403 článků) , Václav Fiala (168 článků) , Pavel Fiala (243 článků) , Jan Havel (14 článků)

Klaus udeřil: Ještě že jsme nebyli v EU při rozdělování Československa. Mluvila by do toho a střílelo by se

 
Český exprezident Václav Klaus a slovenský expremiér Vladimír Mečiar se ve čtvrtek setkali v brněnské vile Tugendhat, kde spolu před 30 lety jednali o rozdělení Československa. Oba tvrdí, že když v roce 1992 zasedli k jednání, bylo již o rozdělení federace rozhodnuto. Píší o tom Novinky.cz.
30.06.2022 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Vladimír Mečiar (58 článků) , Václav Český (617 článků)

Zemřel člen Štaidlova orchestru Václav Týfa. S trumpetou doprovázel Karla Gotta

 
Zemřel uznávaný trumpetista Václav Týfa. Působil v několika swingových a tanečních orchestrech, mimo jiné v Orchestru Karla Vlacha, Big Bandu Českého rozhlasu nebo ve skupině doprovázející zpěváka Karla Gotta. Týfa zemřel v neděli ve věku 79 let v Kladně, kde se v březnu 1943 narodil a jehož byl čestným občanem. Informaci o úmrtí ČTK potvrdila hudebníkova manželka.
06.06.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6761 článků) , Václav Český (617 článků)

Válka v České republice? Filozof Cílek promluvil o lidech, kteří „jsou připraveni“

 
V posledních týdnech si mnozí z nás kladou otázku, co by asi dělali a v jaké situaci by se nacházeli, kdyby se i na území Česka dostala skutečná válka. Nebo kdybychom třeba jen v uvozovkách přišli o dosavadní dodávky ropy či plynu. Jídlo by mohlo za čas zdražit tak, že na ně nebudou zbývat peníze. Na takové stavy nouze se systematicky připravují takzvaní preppeři nebo survivalisté. S publicistou Václavem Cílkem o tom hovořil Český rozhlas Plus.
25.04.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků)

Kobza (SPD): „Věřím v Boha a ve své pistole“

 
Dnes jsme si s kolegy z Českého svazu bojovníků za svobodu připomněli u pražského pomníku štábního kapitána Václava Morávka osmdesáté výročí (padl v boji 21. 3. 1942) hrdinské smrti této legendy protiněmeckého odboje.
18.03.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Morávek (28 článků) , Václav Český (617 článků)

Lví dozvuky. Neužil, Geislerová a další vítězové fotili v zákulisí

 
Český lev se nesl ve znamení podpory okupované Ukrajině. Nechyběly stužky v národních barvách nebo zmínky v děkovných projevech. Fotografka Lenka Hatašová se opět postarala o exkluzivní portréty umělců, které vznikly v zákulisí bezprostředně po vyhlášení. Nejlepším hercem se stal Václav Neužil za výkon ve filmu Zátopek.
14.03.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků) , Lenka Geislerová (7 článků)

Český umělec Pišvejc chtěl podpořit Ukrajinu: Ve Florencii kvůli tomu poničil sochu

 
Český umělec Václav Pišvejc natřel do ukrajinských barev jedno z děl soudobého umění v centru Florencie. Chtěl tak vyjádřit podporu Ukrajině, teď mu ale hrozí postih za poničení cizí věci, uvedl florentský deník La Nazione. Pišvejc ve Florencii dlouhodobě žije, v této metropoli Toskánska proslul svými útoky na známé umělecké artefakty, instituce či tvůrce.
10.03.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků)

Český lev 2022: VŠECHNY PŘEDBĚHL ZÁTOPEK!

 
Česká filmová a televizní akademie rozdala už podevětadvacáté ceny Český lev! Galavečer ovládl film Zátopek, který si odnesl hned osm sošek. Jednu z nich získal i představitel legendárního olympionika Václav Neužil (42).
07.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků)

Václav Neužil bez vlasů: Pět let jsem byl Emil

 
Chcete, aby Český lev zařval právě u vašeho filmu? Pak to chce sázku na jistotu. Což znamená příběh skutečné osobnosti nebo zpracovat téma reálného silného příběhu. Je to tak, v posledních pěti letech, až na výjimky, pobral alespoň pár sošek křišťálového krále zvířat vždy biografický snímek. Většinou se totiž filmaři vytáhnou a výsledek stojí za to.
06.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků)

Český lev 2022: Nejlepším filmem se stal Zátopek. Podívejte se na přehled vítězů všech kategorií

 
V sobotu 5. března 2022 si čeští filmoví tvůrci už po devětadvacáté převzali ocenění Český lev, které uděluje Česká filmová a televizní akademie. Nejlepším filmem za rok 2021 se stal snímek Zátopek, z herců se ocenění dočkali Václav Neužil za roli Emila Zátopka, Pavla Gajdošíková za hlavní roli ve fimu Chyby, Oldřich Kaiser za výkon ve vedlejší roli v Muži se zaječíma ušima a Antonie Formanová za vedlejší roli ve filmu Okupace. Podívejte se na kompletní výsledky 29. ročníku cen Český lev. Cenu za mimořádný přínos české kinematografii získal zvukař Ivo Špajl, který pracoval mimo jiné na klasikách jako Kolja, nebo Lotrando a Zubejda.
05.03.2022 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (358 článků) , Alena Mihulová (132 článků) , Ivo Špajl (1 článek) , Emil Zátopek (102 článků) , Václav Český (617 článků)

GLOSA: Jiří Havelka jako moderátor Českých lvů nezklamal. Byl však bezzubý a nekousal!

 
Jiří Havelka předvedl, že není jenom geniální scenárista a režisér, za což byl v roce 2020 oceněn dokonce soškami Českého lva, ale také ucházející moderátor. Jeho předchůdce Václav Kopta, který “Lvy” moderoval předešlé tři roky, sice měl obavy, jak si jeho nástupce povede, ty byly ale zbytečné. 
05.03.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havelka (55 článků) , Václav Kopta (251 článků) , Václav Český (617 článků) , Jiří Kopta (8 článků) , Václav Havelka (1 článek)

Pomoc pro Ukrajince: Karlova univerzita nabízí lůžka i psychologickou poradnu

 
Univerzita Karlova (UK) na pomoc Ukrajincům vyčlení lůžka na kolejích, zavede každodenní psychologickou poradnu a informační linku. Kvůli útoku Ruska na Ukrajinu chystá pro své studenty či pedagogy z konfliktem zasažených oblastí komplexní systém podpory. Podle dalšího vývoje chce ve spolupráci s humanitárními organizacemi připravit také finanční pomoc, informoval mluvčí univerzity Václav Hájek. Rektor Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) Vojtěch Petráček dnes vyzval ukrajinské studenty a zaměstnance, aby se neváhali přihlásit se svými náměty, jak nejlépe pomoci.
25.02.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (617 článků) , Vojtěch Hájek (4 články) , Václav Vojtěch (158 článků)

Přežilo povodně i bitvu o granty. Divadlo Archa v současné podobě končí

 
Českému publiku jako první představilo režiséra Roberta Wilsona, hudebníky Loua Reeda a Philipa Glasse nebo hru Odcházení od Václava Havla.
23.02.2022 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6370 článků) , Lou Reed (41 článků) , Philip Glass (14 článků) , Robert Wilson (27 článků) , Roberta Wilson (2 články) , Robert Wilson (4 články) , Václav Český (617 článků)

ČT, úderka covidismu. Klaus zničil Kavčí hory

 
Česká televize a Český rozhlas jsou podle druhého prezidenta ČR Václava Klause úderkami covidismu. Ten na rozdíl od covidu není žádnou novinkou, ale upravenou verzí elitářských programů, které vidíme už několik desetiletí. Programů toužících zničit svobodu a současný svět. Nyní k tomu zneužily pandemii a velmi úspěšně zacílily své strašení na slabé a zranitelné. A veřejnoprávní média v tom sehrála podle Klause hanebnou propagandistickou roli.
17.02.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Václav Český (617 článků)

Voráček v NHL vyrovnal Prospala

 
Hokejový útočník Jakub Voráček si v nedělním utkání NHL připsal asistenci u jediné branky Columbusu při domácí porážce 1:2 od Ottawy. Díky 26. gólové přihrávce v sezoně získal kladenský rodák 765. bod v kariéře v základní části zámořské soutěže a v historickém pořadí českých hráčů se dotáhl na čtvrtého Václava Prospala. Nikdo z jeho krajanů se už v nedělním programu neprosadil.
24.01.2022 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Prospal (55 článků) , Jakub Voráček (270 článků) , Václav Český (617 článků)

Zemřel uznávaný český básník Karel Šiktanc: Bylo mu 93 let

 
Ve třiadevadesáti letech odešel do uměleckého nebe český básník, textař a scenárista Karel Šiktanc. Obdržel cenu Jaroslava Seiferta nebo cenu Českého literárního fondu. V roce 2010 ho bývalý prezident Václav Klaus vyznamenal medailí Za zásluhy. 
26.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Karel Šiktanc (6 článků) , Jaroslav Seifert (41 článků) , Václav Český (617 článků)

Podcast: Havel představil královně i agresivní Ďulu. Pokousala mě, řekl protokolář Sklenář

 
Osobnost Václava Havla přitahovala celebrity a významné státníky z celého světa. Do Prahy za ním zavítal japonský císař Akihito, americký prezident Bill Clinton a britská královna Alžběta II. s manželem Philipem, synem Charlesem a snachou Dianou. Český prezident si pro hlavu Británie přichystal překvapení a šéf protokolu Miroslav Sklenář trnul. Chtěl jí představit knírače Ďulu, která byla velmi agresivní a protokoláře dokonce jednou pokousala. Výsledkem setkání v březnu 1996 byl překvapený i samotný Havel!
19.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (296 článků) , Václav Havel (6370 článků) , Václav Český (617 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »