Články k osobnosti

Václav Český

  vévoda a spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Český »
 

Lidé, s koronavirem je to jinak! Český lékař boří internet. VIDEO proti zdi

 
Lékař žijící ve Švýcarsku Václav Jordán natočil na svůj Facebook video, které se začalo velmi rychle šířit mezi ostatní uživatele. „Sundejme roušky a nechme se imunizovat. Od toho máme imunitní systém. Žijme zdravě, mějme dobrou náladu, každý jeden něco může změnit,“ vyzval doktor. Díky rouškám prý budeme více nemocní. „Dýcháme si do roušky dovnitř to, co jsme absorbovali od ostatních a i své bakterie a viry a tím zpátky vlastně, jelikož nemáme kontakt s ostatními, se vulneralizujeme, to znamená, jsme náchylní k dalším onemocněním,“ vysvětlil odborník a doplnil to zkušenostmi z afrických zemí.
15.07.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (550 článků)

Miroslav Kalousek po 23 letech končí ve Sněmovně: Na Babiše chce jít od lesa

 
Český politik, zakladatel a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek (59) po třiadvaceti letech nebude v příštích parlamentních volbách kandidovat do Sněmovny. Toto rozhodnutí sdělil v nedělní debatě v Otázkách Václava Moravce České televize.
12.07.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7104 článků) , Václav Český (550 článků)

Dechberoucí Český ráj: Tady se Tomáš Holý (†21) dozvěděl, »Jak dostat tatínka do polepšovny«

 
„Aničko, miláčku, každý kluk si myslí, že nejkrásnější místo je tam, kde se narodil. Ale kdybych věděl, že se ti tu nebude líbit, tak bych se byl narodil někde jinde!“ dušuje se bývalý horolezec a šéf horské služby Luboš v oblíbené rodinné komedii Jak dostat tatínka do polepšovny. Svou nastávající manželku a matku svého syna Vaška v ní přivedl do srdce Českého ráje.
05.07.2020 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Holý (85 článků) , Václav Český (550 článků)

Výročí »věčné« stříbrné mince: Tímto grošem se platilo tři století!

 
Byl důkazem, že Českému království se daří! A také první mincí přijímanou na celém našem území. Pražský groš měl přetrvat věčnost. První stříbrnou minci nechal král Václav II. vyrazit před 720 lety v roce 1300.
01.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (550 článků)

Klaus v němčině varoval před zneužitím pandemie. Pozvala si ho kontroverzní AfD

 
Český exprezident Václav Klaus (79) v úterý v prostorách německého parlamentu vystoupil s projevem před politiky Alternativy pro Německo (AfD). Nejsilnější opoziční strana, jejíž části kvůli pravicově radikálním tendencím sleduje kontrarozvědka, Klause pozvala u příležitosti německého předsednictví Evropské unii, které odstartuje ve středu. Exprezident projev přednesl v němčině.
30.06.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9958 článků) , Václav Český (550 článků)

Osvobodit Kavčí hory. Bojoví psi z nechvalně známých pořadů. Radní Kňourek objasňuje Moravcovi a dalším fňukajícím redaktorům, kde je jejich místo

 
ROZHOVOR Redaktoři ČT mohou kritizovat kohokoli, ale jakmile se někdo opováží směřovat kritiku na Kavčí hory, problém je na světě a jde o „nezávislost“. ParlamentnímListům.cz to řekl místopředseda Rady Českého rozhlasu a mediální analytik Tomáš Kňourek. Václav Moravec podle něho zklamal a řada uječených a ubrečených zaměstnanců bere ČT jako zbraň k prosazování vlastních názorů.
24.06.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (566 článků) , Václav Český (550 článků)

Noid hledá nejvíc sexy českého chlapa: Má to ale podmínku. Nesmí používat víc krémů než jeho přítelkyně

 
Česká Miss 2019 Barbora Hodačová bude mít svůj mužský protějšek, a to Českého chlapa 2020. A takovým je podle pořadatelek Vašek Noid Bárta  (39) , který se stal ambasadorem soutěže, v níž se hledá pořádný muž.
12.05.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (550 článků) , Václav Bárta (1233 článků)

Prolhanost a hrubost tak zjevná, řekl filosof Hejdánek o Babišovi se Zemanem. Včera zemřel

 
Nejen Václav Havel, ale my všichni, kdo jsme s ním v tomto bodě souhlasili, jsme dost naivně podcenili možnosti „občanské společnosti“, která nutně trpěla a dosud trpí akutním nedostatkem svéprávných a sebevědomých občanů. Tak hovořil filosof Ladislav Hejdánek v jednom z rozhovorů pro ParlamentníListy.cz. V úterý Český rozhlas uvedl, že někdejší mluvčí Charty 77 zemřel.
29.04.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5760 článků) , Václav Český (550 článků)

Koněv? Hloupé a neuctivé. Výsledek protiruské hysterie. Zkušený muž prorokuje konec starosty Koláře

 
ROZHOVOR Ani během sametové revoluce prý nikoho nenapadlo vybíjet si zlost na komunisty na soše sovětského maršála. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu, právník a ředitel kanceláře Institutu svobody a demokracie Václav Musílek. Praha 6 prý provedla zbabělý čin a Petříčkovo ministerstvo ignoruje porušování mezinárodní smlouvy.
15.04.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (550 článků)

Vrcholový exmanažer z ČRo se neudržel: V době, kdy miliony lidí přicházejí o příjmy, by ředitel ČT z kapes koncesionářů rád vytáhl další peníze!

 
ROZHOVOR Právník, publicista a někdejší šéfredaktor Českého rozhlasu Václav Musílek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotí kroky vlády a jí zaváděná ochranná opatření v době šířící se nákazy koronavirem. Jako bývalý vrcholový manažer veřejnoprávního rozhlasu také sleduje kvalitu vysílání České televize v době karantény. Podle něho krize pomohla zpravodajství dočasně odpolitizovat. Co ale nechápe, je snaha ředitele ČT Petra Dvořáka o sehnání dalších peněz pro televizi, a to v době, kdy lidé kvůli "koronakrizi" přicházejí o práce, peníze...
06.04.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (645 článků) , Petr Dvořák (640 článků) , Václav Český (550 článků)

»Líný a neschopný« král. Jindřich Korutanský se z Pražského hradu pakoval hned dvakrát

 
Někomu holt není shůry dáno, i když mu vše hraje do karet. Český král Jindřich Korutanský byl prakticky od mládí předurčen k tomu, aby svými kroky ovlivňoval dění ve Střední Evropě. Oženil se s českou princeznou Annou Přemyslovnou, což mu po smrti Václava III. dopomohlo k českému trůnu. Dvakrát! A dvakrát byl z Pražského hradu vypuzen. Žádný jiný český král tohle říct nemohl.
02.04.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Korutanský (1 článek) , Anna Přemyslovna (1 článek) , Václav Český (550 článků)

Vojtěch Kopecký: V dokumentu o Nabarveném ptáčeti jsem nic necenzuroval

 
Celovečerní dokument 11 barev ptáčete o čerstvém držiteli Českého lva, snímku Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula, natočil, zrežíroval i sestříhal Vojtěch Kopecký. Tvůrce byl v osmdesátých letech spjat s Pražskou pětkou, dnes je činný zejména v oblasti filmu a divadla. Jeho snímek se ode dneška bude hrát v jednosálových kinech s kapacitou do sta diváků.
12.03.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (64 článků) , Vojtěch Kopecký (1 článek) , Václav Český (550 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

Václav Marhoul o Nabarveném ptáčeti a úspěchu na Lvech: Utíkají mu diváci z kina?

 
Filmu Nabarvené ptáče věnoval jedenáct let svého života. A přesně tolik nominací na Českého lva si za něj vysloužil. Václav Marhoul (60) vyhrál v neuvěřitelných osmi kategoriích. A nejen to, Ptáče mu přineslo i letenku do Hollywoodu.
10.03.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (64 článků) , Václav Český (550 článků)

Poté, co dostal Českého lva za Nabarvené ptáče, se Václav Marhoul omlouval: Proč podcenil české diváky?

 
Když vstupoval jeho film Nabarvené ptáče do kin, byl režisér Václav Marhoul značně pesimistický, co se návštěvnosti v českých kinech týče. A to, že podcenil českého diváka, nám přiznal poté, co jeho film naprosto ovládl udílení cen České filmové a televizní akademie.
09.03.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (64 článků) , Václav Český (550 článků)

Trapas Václava Kopty na Českém lvu: Musela zasáhnout režie

 
Slavnostní vyhlašování filmových cen Český lev moderoval Václav Kopta (54) už podruhé. A všechno mu šlo v pražském Rudolfinu jako po másle. Ovšem do té doby, než byl vyhlášen nejlepší herec ve vedlejší roli Ladislav Mrkvička (81) za film Staříci.
09.03.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kopta (154 článků) , Ladislav Mrkvička (44 článků) , Václav Český (550 článků)

Českého lva ovládlo Nabarvené ptáče: Marhoul míří do Hollywoodu

 
Nabarvené ptáče ho stálo jedenáct let života i velké osobní zadlužení. Na sobotních Lvech však slavil nečekaný triumf. Absolutním králem slavnostního večera v pražském Rudolfínu se stal Václav Marhoul (60).
09.03.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (64 článků) , Václav Český (550 článků)

Jitka Čvančarová oslnila na Českém lvu: V róbě zdůrazňující křivky byla nepřehlédnutelná

 
Film Václava Marhoula Nabarvené ptáče dostal druhý nejvyšší počet nominací na ceny Český lev, jedenáct, nicméně kdyby měly soutěžit nominované herečky o největší sex-appeal, vyhraje ta jeho. Jitka Čvančarová  (41) v zelené róbě, která zdůrazňovala její křivky ve tvaru přesýpacích hodin, vzbudila největší pozornost ze všech dam, které vstoupily do Rudolfina.
07.03.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (64 článků) , Jitka Čvančarová (766 článků) , Václav Český (550 článků)

Český lev ONLINE: Pohořely Havlová i Janžurová, pak je podpírali, králem je Nabarvené ptáče

 
V pražském Rudolfinu se rozdávaly výroční ceny České filmové a televizní akademie Český lev. Kdo na večeru, moderovaném Václavem Koptou, nejvíc zazářil? Sledovali jsem pro vás online! Vítězem večera se stalo Nabarvené ptáče Václava Marhoula, který si odnesl cenu za Nejlepší film i režii.
07.03.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kopta (154 článků) , Václav Český (550 článků)

Takhle Českého lva opravdu moderovat nebude: Václav Kopta vystupoval v nejméně lichotivém kostýmu všech dob!

 
Když jsme spolu mluvili naposledy, měl Václav Kopta  (54) naplánovanou dietu . Kvůli roli, v níž ho můžete vidět v obnoveném muzikálu Addams Family, ale rozhodně kila shazovat nemusel. Jako strýček Fester nosí naopak pod kostýmem ještě náplň, vatón, aby vypadal víc při těle.
07.03.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kopta (154 článků) , Václav Český (550 článků)

„Nenechám ho dokopat do krve.“ Václav Moravec prozradil, jak v debatách vyzrát na Babiše. A pak to jelo: Paroubek, Nečas, Zeman

 
Jak se orientovat v dnešním světě? Co a jak číst, komu věřit? A jaká je role médií? O tom hovořil v Interview Plus Českého rozhlasu ekonom Tomáš Sedláček s moderátorem veřejnoprávní České televize Václavem Moravcem.
07.03.2020 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (101 článků) , Václav Moravec (566 článků) , Tomáš Sedláček (157 článků) , Tomáš Sedláček (55 článků) , Václav Český (550 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »