Články k osobnosti

Václav Český

  vévoda a spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Český »
 

GLOSA: Klaus nechtěl mrznout na pohřbu Schwarzenberga. Raději to dělal ve Špindlu pod sjezdovkou

 
Zdravotní stav Václava Klause je opět předmětem debat. Český exprezident už dříve předeslal, že kvůli postcovidovým problémům raději nepůjde na pohřeb Karla Schwarzenberga, protože by v katedrále svatého Víta vymrznul. Takový problém však zřejmě neměl ve Špindlerově Mlýně, kde se ten samý den zúčastnil zahájení lyžařské sezóny. Svými činy tak stále více ukazuje, že z člověka, který určoval směřování Česka, se stává izolovaný starý muž. 
12.12.2023 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11068 článků) , Karel Schwarzenberg (4144 článků) , Václav Český (634 článků)

Václav Neckář odhalil překvapivý comeback Golden Kids: S Vondráčkovou a Kubišovou mohl zpívat už letos

 
Legendární zpěvák Václav Neckář (80) se během předávání cen Český slavík po dlouhé době objevil ve společnosti. Na slavnostním ceremoniálu vstoupil do Síně slávy, přičemž cenu za celoživotní dílo mu předala jeho dávná kamarádka a pěvecká kolegyně Marta Kubišová (81). Při té příležitosti nám poskytl rozhovor, ve kterém se rozpovídal o tom, že se málem schylovalo k návratu legendárního tria Golden Kids, což by bylo velké překvapení. Úspěšná skupina se v roce 2008 rozpadla kvůli ostrým vnitřním sporům.
27.11.2023 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (444 článků) , Marta Kubišová (589 článků) , Václav Český (634 článků)

Zákulisí Slavíků aneb co jste v televizi neviděli: Vondráčková se Neckářovi vyhnula obloukem či žena Jandy na klíně cizího muže

 
Přenos Českého slavíka šlapal jako po drátkách, jak už to tak ale bývá, ty pravé pikantnosti se schovávají v zákulisí. Co se dělo, když kamery zhasly? Například žena Petra Jandy Alice se uvelebila na klíně neznámého muže a nechyběla ani jeho ručka na jejím břichu. Pikantní také bylo tokání Sagvana Tofiho s modelkou Andreou Kalousovou. Málem pak došlo i na setkání tria Golden Kids, které se před lety rozešlo ve zlém. Helena Vondráčková se ale přítomnému Václavu Neckářovi na poslední chvíli vyhnula obloukem. To a mnohem víc zachytili přítomní fotografové eXtra.cz.
25.11.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (1058 článků) , Petr Janda (876 článků) , Václav Neckář (444 článků) , Sagvan Tofi (359 článků) , Petr Janda (876 článků) , Petr Janda (418 článků) , Andrea Kalousová (120 článků) , Václav Český (634 článků)

Českého slavíka získali Farna, Ztracený a Kabát, do síně slávy vstoupil Neckář

 
Českého slavíka v kategorii zpěvaček letos získala Ewa Farna. Druhá v anketě popularity skončila loňská vítězka Lucie Bílá, třetí je Monika Absolonová. Ocenění v 61. ročníku hudební ankety dnes převzaly v pražském Foru Karlín. V kategoriích skupin a zpěváků se pořadí prvních tří proti loňsku nezměnilo. Vyhrála kapela Kabát, před skupinami Mirai a Kryštof, mezi zpěváky Marek Ztracený před Vojtěchem Dykem a Richardem Krajčem. Do síně slávy Českého slavíka vstoupil Václav Neckář, Absolutním slavíkem s největším počtem hlasů od fanoušků se stala Farna. Cenu za objev roku dostala Tereza Balonová.
25.11.2023 01:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2712 článků) , Monika Absolonová (1243 článků) , Richard Krajčo (432 článků) , Václav Neckář (444 článků) , Vojtěch Dyk (952 článků) , Ewa Farna (1448 článků) , Marek Ztracený (423 článků) , Václav Český (634 článků) , Václav Vojtěch (161 článků) , Vojta Marek (22 článků)

Pocta pro Václava Neckáře. Na Slavících vstoupil do Síně slávy. Sklidil ovace vestoje, pak dojal publikum

 
Síň slávy Českého slavíka má dalšího čestného člena. Stal se jím legendární český zpěvák a herec Václav Neckář. Cenu za celoživotní dílo mu předala jeho dávná kamarádka a pěvecká kolegyně Marta Kubišová. Zpěvák před měsícem oslavil osmdesáté narozeniny a vydal knihu. Za svou dlouhou kariéru se stal slavným díky mnoha hitům a nezahálí ani v pokročilém věku.
24.11.2023 23:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (444 článků) , Marta Kubišová (589 článků) , Václav Český (634 článků)

„Dnes budujme zdi, zachráníme Evropu.“ Klaus k 17. listopadu a dnešku

 
LISTOPAD 89 – JE, NEBO NENÍ CO SLAVIT? „Dnes to určitě na slavení není, na připomínání si étosu a základních myšlenek 17. listopadu a na nemilosrdnou analýzu příčin jejich postupného opouštění však ano,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz někdejší prezident Václav Klaus. Českému převratu předcházel pád Berlínské zdi, což Klaus komentuje slovy: „Dnes bych tedy zdi neboural, naopak, zdi (myšleno hranice) bych budoval. To by bylo cestou, jak zabránit sebedestrukci Evropy.“
17.11.2023 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11068 článků) , Václav Český (634 článků)

Ukrajina, Izrael. „Více zdrženlivosti, méně siláckých řečí.“ Českým politikům přišlo doporučení

 
Analytik Filip Šebesta z Institutu Václava Klause tvrdí, že současná česká zahraniční politika je pouhým sledem aktivistických kampaní, povýšeného moralizování a vysílání nesmiřitelných postojů. A právě tímto radikálním způsobem čeští politici přemýšlejí jak o válce na Ukrajině, tak o izraelsko-palestinském konfliktu, naivně, idealisticky a bez historických souvislostí. „Mluvit dnes u nás o blízkovýchodním konfliktu racionálně je proto nesmírně obtížné,“ říká Šebesta s tím, že v případě Ukrajiny to platí taktéž.
09.11.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11068 článků) , Václav Český (634 článků)

Premiér Fiala ve středu poletí do Izraele vyjádřit solidaritu

 
Český premiér Petr Fiala ve středu společně s rakouským kancléřem Karlem Nehammerem poletí do Izraele, potvrdil mluvčí vlády Václav Smolka. Cílem návštěvy bude vyjádřit solidaritu s Izraelem a koordinovat jeho podporu s ohledem na blížící se summit Evropské unie. Fiala se v Izraeli sejde se svým protějškem Benjaminem Netanjahuem a prezidentem Jicchakem Herzogem.
24.10.2023 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6166 článků) , Václav Český (634 článků) , Karel Fiala (270 článků) , Václav Fiala (204 článků)

Václav Neckář vstoupil do Síně slávy Českého rozhlasu

 
Herec a zpěvák Václav Neckář okouzluje svým hlasem rozhlasové posluchače už více než padesát let. V sobotu 21. října 2023, dva dny před jeho osmdesátými narozeninami, byl Václav Neckář uveden do prestižní Síně slávy Českého rozhlasu.
23.10.2023 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (444 článků) , Václav Český (634 článků)

Václav Neckář po dlouhé době ve společnosti: Navzdory svému zdraví hýřil optimismem

 
Český hudební matador Václav Neckář již brzy oslaví své životní jubileum. V rozhovoru pro eXtra.cz v doprovodu svého mladšího bratra Jana prozradil detaily chystaného narozeninového koncertu k osmdesátinám a promluvil o své nové knize s názvem Václav Neckář.
18.10.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Neckář (444 článků) , Václav Český (634 článků)

Zemřel filmový scenárista a dramaturg Václav Šašek

 
Ve věku 89 let dnes v Praze zemřel filmový scenárista a dramaturg Václav Šašek. Jako dramaturg se podílel na snímcích  Ecce Homo Homolka ,  Vesničko má středisková  nebo  Kolja , podle jeho scénáře vznikly filmy  Intimní osvětlení  a na motivy literárních předloh třeba  Petrolejové lampy  a  Výchova dívek v Čechách . Za scénář k filmu  Helimadoe  dostal Šašek v roce 1993 Českého lva.
22.09.2023 00:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Šašek (5 článků) , Václav Český (634 článků) , Václav Homolka (25 článků)

Majerová (Trikolora): Už mu vyhrožují, už ho dehonestují, už se mstí

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k projevu předsedy Českého svazu letectví Václava Vaška a reakcí na něj.
20.09.2023 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (634 článků)

Václav Klaus podpořil Fica a nazval ho zárukou demokracie. Slovenský politik přitom o svých oponentech lže a posílá jim výhrůžky

 
Český exprezident Václav Klaus se rozhodl promluvit do politické situace na Slovensku. Jeho institut odeslal Klausovým jménem dopis, kde straně Směr, a konkrétně jejímu šéfovi Robertu Ficovi, vyjadřuje podporu. Fico je přitom podle mnohých pozorovatelů tím, který situaci u našich sousedů před volbami vyostřuje a nešetří vůči svým oponentům hanlivými výrazy, závažnými obviněními, a dokonce výhružkami. Klaus dopis uveřejnil na svých webových stránkách.
14.09.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11068 článků) , Robert Fico (1133 článků) , Václav Český (634 článků)

Blažek, chvilkaři. Někdo potřeboval kauzu. Tušení, co přijde. Pozorovatel ukazuje dovnitř ODS

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Připomenutí 55. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy na území tehdejšího Československa bylo dominantní událostí tohoto týdne. Prezident Petr Pavel v projevu před Českým rozhlasem prohlásil, že bychom měli projevovat úctu lidem, kteří si i po roce 68 stáli za svým, což lze brát jako vrchol farizejství. Sledována byla i kauza setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s Martinem Nejedlým. Petr Žantovský v té souvislosti zmiňuje kontakty Václava Havla se Zdeňkem Bakalou a Mariánem Čalfou. „To, že se někdo dal do spolku s Čalfou, znamená, že neměl žádné skrupule,“ hodnotí mediální analytik.
26.08.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6464 článků) , Pavel Blažek (824 článků) , Petr Pavel (2751 článků) , Václav Český (634 článků) , Martin Havel (164 článků) , Martin Blažek (64 článků)

Chcimírové, následovníci Stalina?! Mitrofanov dopálil Hořejšího. Nenechali ho reagovat, tak to zveřejnil jinou cestou

 
Český imunolog Václav Hořejší patří k lidem, kteří říkají, že i špatný mír na Ukrajině je lepší než válka. Teď svou myšlenku ještě rozvedl, v textu, který mu prý nechtěli uveřejnit na serveru Novinky.cz. Hořejší se totiž dostal do ostrého sporu s komentátorem deníku Právo a serveru Novinky.cz Alexandrem Mitrofanovem.
25.03.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (634 článků)

Ples Českého rozhlasu: Ewa Farna a Dara Rolins zářily na pódiu, Mirai protančil střevíce

 
V pátek se konal ples Českého rozhlasu, na který dorazilo spoustu neobvyklých párů. Mirai Navrátil (30) například protančil střevíce s krásnou profesionální tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou. Celý galavečer provázela Tereza Kostková (46) a Václav Kopta (57) a nezapomínejme ani na hudební doprovod, o který se postaraly Ewa Farna (29) a Dara Rolins (50). Fotky zveřejnila Herminapress.
11.03.2023 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2893 článků) , Václav Kopta (258 článků) , Ewa Farna (1448 článků) , Tereza Kostková (999 článků) , Mirai Navrátil (74 článků) , Václav Český (634 článků)

„Nebudou dobré filmy.“ ČT nezvedli poplatek. Režisér Marhoul varuje

 
Jelikož se podle režiséra Václava Marhoula „politici bojí nějakým způsobem navýšit“ koncesionářské poplatky o 15 korun, bude to dle něj znamenat, že budou vznikat „jednodušší filmy“. „Naprosto absurdní,“ zhodnotil pro Český rozhlas, že kvůli tomu musí Česká televize (ČT) škrtat a oznámila omezení své podpory filmařů na polovinu.
03.03.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (87 článků) , Václav Český (634 článků)

Vláda udala sama sebe. Co na to Nora s Markem a Václavem? O Rakušanovi a šeptání v hospodách

 
Z DEŠTĚ POD OKAP Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek se obává, že politiku této vlády nemůže zachránit vůbec nic. Od ministra vnitra Víta Rakušana by uvítal, aby předtím než začne stíhat dezinformace národu vysvětlil, co to vlastně je, aby si pak občané nemysleli, že tyto trestné činy se šíří z newsroomu na Kavčích Horách.
29.12.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (634 článků) , Tomáš Marek (137 článků) , Tomáš Marek (137 článků)

Milion mrtvých Rusů. Jinak to nepůjde. Český miliardář oznámil plán

 
Miliony mrtvých nebo zraněných, avšak ne Ukrajinců, ale Rusů. Teprve až budou ztráty nad 1 % z populace, lze očekávat nějakou sebereflexi. Takové řešení ukrajinské války doporučuje miliardář, finančník a spoluzakladatel galerie DOX Václav Dejčmar.
19.10.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (634 článků)

Milion mrtvých Rusů. Jinak to nepůjde. Český miliardář oznámil plán

 
Miliony mrtvých nebo zraněných, avšak ne Ukrajinců, ale Rusů. Teprve až budou ztráty nad 1 % z populace, lze očekávat nějakou sebereflexi. Takové řešení ukrajinské války doporučuje miliardář, finančník a spoluzakladatel galerie DOX Václav Dejčmar.
19.10.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (634 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »