Články k osobnosti

Václav Král

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Václav Král »
 

„Každá molekula, kterou tu pálíme, tak je ruská.“ Poslanec ODS v ČT propálil „tajemství“

 
Energetický regulační úřad (ERÚ) ve čtvrtek oznámil definitivní rozhodnutí ohledně cen energií. Co bude výrazné zvýšení regulované složky u elektřiny i plynu doopravdy znamenat pro domácnosti i firmy, vysvětloval v Událostech, komentářích Stanislav Trávníček, předseda Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Nad tím, kdo vysoké ceny energií zavinil, se střetli členové sněmovního podvýboru pro energetiku Václav Král z ODS a Roman Kubíček z hnutí ANO.
01.12.2023 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Zpátky do minulosti s Ulicí: Román Můj život s Králem sekretářky Zdeny Čisté vyšel i ve skutečnosti

 
Na samém začátku seriálu Ulice stálo Království hraček, v němž společně vládli Václav a Marie Královi. Jejich manželství bylo většinou šťastné, ale neobešlo se bez karambolů. Marie podvedla Václava se svým lékařem. Václav byl zase idolem zamilované Zdeny, která o něm napsala knihu.
23.07.2023 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Čistá (4 články) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Jedna věta stačila. Celý Deník N ve varu. Nadávání ODS. Poslanec nakrknul všechny

 
Poslanec Václav Král (ODS) vyvolal na sociální síti bouři, během sněmovního jednání totiž neváhal zavtipkovat na adresu homosexuálů. Hloupost a buranství, rozčilují se někteří politici a novináři. Padala také slova o „devadesátkové aroganci a furiantství“ a otázky, zda se ODS od chování Krále distancuje.
31.05.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Království hraček z Ulice–⁠ vzpomínáte si ještě na něj?

 
Budete muset sáhnout hluboko do paměti, až do samých začátků Ulice, kdy zde nestávalo Vendulino útulné bistro, nýbrž firma na výrobu dřevěných hraček. Té vládl majitel Václav Král, jenž ale pod vlivem vážné nemoci přepsal společnost na ambiciózního Stárka.
22.12.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Vzpomínáte na román Zdeny Čisté z Ulice: Můj život s Králem?

 
Abychom mohli zavzpomínat na postavu Zdeny Čisté, kterou si v Ulici zahrála herečka Jana Švandová, je potřeba se vrátit na úplný začátek seriálu, kterému vévodila firma Království hraček, které šéfoval Václav Král (herec Radoslav Brzobohatý).
26.09.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Švandová (260 článků) , Václav Král (15 článků) , Zdena Čistá (4 články) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

České stavovské povstání ve strhující knize

 
Ředitel Historického ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Václav Bůžek spolu s Kateřinou Pražákovou a Pavlem Králem připravili novou knihu, kterou v březnu vydalo Nakladatelství Lidové noviny. Titul představuje obsah politické komunikace mezi českými zeměmi a zahraničními mocenskými centry stoupenců stavovského povstání (1618 – 1620), jeho spíše neutrálních pozorovatelů i odpůrců.
25.03.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Ordinace v růžové zahradě 2: Václav Jílek coby Rosič se nezdá. Jaká je jeho největší neřest?

 
Ordinaci v růžové zahradě 2 osvěžuje přítomnost fotbalové ikony Rostislava Krále, zvaného Rosič, hrajícího za AC Milán. Této role se ujal herec Václav Jílek, veliký sympaťák s klukovským pohledem a šibalským úsměvem. Role je mu nejspíše souzená. Fotbal má rád a dokonce nosí stejné jméno jako známý fotbalový trenér. Co vše jste o Vaškovi možná ještě nevěděli?
17.04.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Jílek (28 článků) , Václav Jílek (5 článků) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Vladimír Ustyanovič: Král Vašek a ocelový prů**r republiky

 
Čeladná je významná obec, nazývaná také Lukšov, na jejímž předměstí leží bývalé ocelové srdce republiky. Král Vašek, zvaný Lidumil rozhodl, že československý průmysl, což byly hutě, doly, ocelárny, včetně vysoce kvalitního zbrojního a jiného průmyslu, který měl odbyt po celém světě a zaměstnával desetitisíce lidí, naše republika nepotřebuje a že tento průmysl bude v německých rukách užitečnější.
30.01.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Zemřel Václav Postránecký, Michal z komedie století

 
Václav Postránecký, pražský rodák, který přišel na svět 8. září 1943 se vyučil zámečníkem. Profesi se však nevěnoval, táhlo jej to spíše k divadlu. Již jako dítě působil jako ochotník a jako dítě se objevil v několika filmech. Od uhersko-hradišského Slováckého divadla, přes brněnskou scénu se dostal až do Městských divadel pražských, kde působil od roku 1969 do 1978. Poté vedly jeho kroky do Národního divadla, kde si zahrál mimo jiné ve hrách Romeo a Julie, Ze života hmyzu, Lucerna nebo Král Lear.
01.07.2019 12:13 |

podobné články

Osobnosti: Václav Postránecký (242 článků) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků) , Julie Julie (229 článků)

Ústečtí radní odvolali tři ředitele příspěvkových organizací města

 
Rozhodnutím rady města Ústí nad Labem byla odvolána ředitelka Zoologické zahrady, příspěvkové organizace, Mgr. Marina Vančatová, PhD. Řízením organizace byla pověřena Jana Černá. Odvolána z funkce ředitelky Činoherního studia města Ústí nad Labem byla PhDr. Müllerová Jana, PhD., řízením organizace byl pověřen Achab Haidler. Odvolán z funkce ředitele p. o. Muzeum města Ústí nad Labem byl Mgr. Miroslav Král, pověřen vedením organizace je Mgr. Václav Houfek. Všechna tři pověření jsou do doby jmenování nových ředitelů organizací.
01.12.2014 18:43 |

podobné články

Osobnosti: Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Vlastimil Vondruška: Každý šlechtic platil provoz svého úřadu z vlastních peněz

 
Vlastimil Vondruška vydal čtvrtý díl plánované tetralogie věnované posledním Přemyslovcům, nazvaný Král básník Václav II., ve kterém vrcholí doba zakládání českého státu. Ten se okamžitě zařadil mezi nejprodávanější tituly jako ostatně každý počin tohoto populárního autora.
21.10.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav II. (1 článek) , Vlastimil Vondruška (139 článků) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Pálavské vinobraní pozdravil královský pár

 
Král Václav IV. také letos přijel do Mikulova na Břeclavsku, aby pozdravil tamní Pálavské vinobraní. Před radnicí na něj v sobotu po poledni čekala královna Žofie Bavorská v podání herečky Chantal Poullainové. Tuto roli miluje, nehraje ji poprvé. V Mikulově se cítí, jak říká, jako v rodné Francii.
07.09.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav IV. (5 článků) , Žofie Bavorská (2 články) , Chantal Poullain (301 článků) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Sochy z písku vzala v Písku velká voda: Král Václav I. se vrátil

 
Pouhé dva týdny zdobily náplavku u Kamenného mostu v Písku obří sochy z písku. Velká voda je 2. června nenávratně smetla. Teď se jedna z nich vrátila. Na břehu se opět objevil král Václav I.
19.07.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav I. (1 článek) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Neštěstí na Slovensku: Malí kuřáci zapálili pohádkový hrad!

 
Středověký hrad Krásna Hôrka, kde v roce 2000 režisér Václav Vorlíček natáčel pohádku Král sokolů, zachvátil v sobotu zničující požár. Podle první verze přeskočil oheň na střechu hradu během vypalování trávy. Policie ale oznámila, že oheň založili dva chlapci (11, 12), kteří si chtěli zapálit cigaretu.
12.03.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vorlíček (189 článků) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)

Byl král Václav IV. největším českým opilcem?

 
Král Václav IV. sice patří mezi uznávané patrony českého národa, ale není náhoda, že se mu v kronikách přezdívalo Král Lenoch nebo také Král Opilec. Podle některým pramenů nebyl od svých 9 let až do své smrti ani vteřinu střízlivý.
12.06.2009 01:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav IV. (5 článků) , Václav Král (15 článků) , Václav Král (27 článků) , Václav Král (27 článků)
« Předchozí 1 Další »