Články k osobnosti

Tomáš Vojtěch

  scénárista, dj, moderátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Vojtěch »
 

Kauza kolem půl milionu pro Filipa: Rozhlas chce zavařit šéfovi KSČM. Je zde tajná nahrávka

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip má problémy kolem půl milionu, které měl obdržet od podnikatele a lobbisty Tomáše Horáčka. Server iRozhlas.cz nyní přinesl informace o skrytě pořízené nahrávce, jež oslabuje jeho dosavadní tvrzení. Někdejší Filipův asistent Lukáš Gibiec totiž předání obálky s penězi nepopírá, jen zpochybňuje výši obnosu.
01.09.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Záhadný půl milion pro Filipa řeší další úřad. Šéfovi KSČM hrozí mastná pokuta

 
Magistrát v Českých Budějovicích zahájil přestupkové řízení s šéfem KSČM a místopředsedou Poslanecké sněmovny Vojtěchem Filipem kvůli podezření, že neuvedl v majetkovém přiznání 500 000 korun, které podle policie dostal v roce 2018 od podnikatele Tomáše Horáčka. Uvedl to server iRozhlas.cz. Podle něj případná pokuta v přestupkovém řízení může dosáhnout až 50 000 korun. Server uvedl, že v kauze existuje skrytá nahrávka, ve které podle něj Filipův někdejší asistent Lukáš Gibiec předání obálky s penězi nepopírá, snaží se jen zpochybnit výši částky. Filip odmítá, že by uvedené peníze dostal.
01.09.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Začne festival filozofie. Přednášky budou mít přesah do hudby i astronomie

 
Na festivalu promluví hvězdy české filozofie Tereza Matějčková, Alice Koubová, Vojtěch Kolman nebo Tomáš Hříbek.
24.08.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Půlmilion pro Filipa bude řešit finanční správa i magistrát v Českých Budějovicích

 
Půlmilionem korun, který podle policie získal šéf KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip v roce 2018 od podnikatele Tomáše Horáčka, se vedle finanční správy bude zabývat také magistrát Českých Budějovic.
21.08.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Filipovi jde po krku finančák: 500 tisíc v tašce od stíhaného lobbisty Horáčka?

 
Šéf komunistů Vojtěch Filip se bude zpovídat finančnímu úřadu. Podnět mu dala Národní centrála proti organizovanému zločinu a žádá, aby Filipovi doměřil daň kvůli podezřelému půl milionu korun, který se ocitl v jeho sněmovní kanceláři. Peníze mu měl v roce 2018 předat stíhaný lobbista Tomáš Horáček. Policie původně prověřovala verzi, že jde o úplatek. Filip tvrdí, že žádné peníze nepřevzal, na policii ale vypovídal. S informací přišel server iRozhlas.cz.  Podle něj se půlmilionem bude zabývat i magistrát v Českých Budějovicích.
19.08.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

„Přijď nám to říct do očí!“ Vojtěch dětem: Budete platit. A je zle

 
Své původní varování, že od 1. září už pojišťovny nebudou hradit testy na covid, rozšířil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tak, že by se povinnost hrazení testů měla vztahovat i na dvanáctileté a starší děti. Podle právníka Tomáše Nielsena jde ze strany státu o vyděračskou kampaň propagující očkování, ale v praxi si nedovolí diskriminovat sociálně slabší rodiny a děti proti těm bohatším. Lékař Miroslav Havrda v tom vidí prvky státního násilí proti určité skupině obyvatel, která se chová zodpovědně a slušně, a připomíná, že zdraví lidé se netestují.
14.07.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Smějete se Vojtěchovi? A jaká esa na zdravotnictví má opozice? Budete koukat, kdo to napsal

 
Od personální politiky Ministerstva zdravotnictví lze už čekat téměř vše. Přesto pro mnohé přišlo další překvapení. Adam Vojtěch se vrací zpět do křesla šéfa klíčového resortu. Podle šéfredaktora Zdravotnického deníku Tomáše Cikrta, proslaveného ve funkci tiskového mluvčího ministra ODS Tomáše Julínka, má jako historicky první český ministr zdravotnictví šanci to zkusit znovu a možná i lépe.
25.05.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Petříčkův pád KSČM nezviklal, vládu už dál tolerovat nebude

 
Část opozice odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) tleská, část považuje krok šéfa ČSSD Jana Hamáčka za zoufalé ustupování přáním prezidenta Miloše Zemana. Šéf komunistů Vojtěch Filip řekl Právu, že k odchodu Petříčka z Černínského paláce může říci jediné slovo: „Konečně.“ Nic to ale podle Filipa nezmění na tom, že poslanci KSČM už nebudou Babišovu vládu tolerovat.
13.04.2021 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3239 článků) , Vojtěch Filip (1530 článků) , Miloš Zeman (25971 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Vojtěch do Finska, Hamáček do Kanady, místo Petříčka Maláčová? Politolog sleduje dohody s „trafikami“

 
VHLED MICHALA BOKA Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch by mohl zamířit jako velvyslanec do Finska. Ovšem v kuloárech se podle politologa Michala Boka hovoří také o Janu Hamáčkovi, který by chtěl získat stejný post. Je zde pro něho ale i varianta kanadské Ottawy. Mezitím se o kandidaturu na funkci šéfa ČSSD přihlásil ministr zahraničí Tomáš Petříček. Toho ale nebudou lidé volit, soudí politolog. V čele sociální demokracie by prý mohla lépe uspět třeba ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
17.02.2021 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3239 článků) , Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Ne, řekl Filip Babišovi. Protože taky slyšel ne. Prý je zle a vůbec nejde o nouzový stav

 
Nepodpoříme nouzový stav, ohlásil předseda KSČM Vojtěch Filip. Nebyly splněny sliby, které vláda dala komunistické straně, zdůvodnil své stanovisko. Dle informací ParlamentníchListů.cz věc může být složitější a týká se celkového vyhrocení postoje komunistů vůči vládě Andreje Babiše a premiérovi osobně. Hovoří se jak o politické snaze Filipa ukázat Babišovi ,,svaly", tak o Filipově zklamání ze ztráty vlivu v prostředí resortu dopravy, o nějž ho měl připravit ministr Karel Havlíček. Kromě toho z poslaneckého klubu KSČM tento týden zazněla výzva k odstranění ,,blba" Tomáše Petříčka i celé Babišovy vlády.
04.02.2021 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků) , Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Vojtěch Filip hájí zájmy cizích mocností, a ne zájmy ČR, vypálil u Moravce senátor Růžička

 
Českou zahraniční politiku dělá vláda, nikoli předseda Senátu, reagoval pro ČTK ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) na poslední čínskou kritiku cesty šéfa horní komory Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. V České televizi dodal ohledně možných sankcí z čínské strany, že Čína podle něj nemá zájem situaci více eskalovat. Čínské velvyslanectví označilo v sobotu Vystrčilovu cestu za hrubé porušení národní suverenity Číny a vážné zasahování do čínských vnitřních záležitostí.
06.09.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Růžička (14 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

„To je na okamžitou rezignaci!“ Vyhrocená debata nad Vojtěchem. U stolu seděl i Petříček

 
Hosty nedělní Partie televize Prima byli ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a komunistický poslanec Daniel Pawlas. Vondra s Petříčkem pořádně naložili ministrovi zdravotnictví za hnutí ANO Adamu Vojtěchovi. Kvůli Moravskoslezskému kraji. Vondra však nešetřil ani vládu jako celek. Slovní úder od něj dostal i Karel Havlíček, jenž je prý „ministrem pro nic“. Ránu dostal i premiér Babiš. „Jestli nevyjednáš tohle, tak se nevracej!“ zaznělo.
19.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1304 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Daniel Vojtěch (91 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (359 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků)

Nelze diskutovat o vině Horákové, napsal kandidát KSČM. Filip s tím nemá problém

 
Komunisté nebudou stahovat Tomáše Kalába z kandidátky do zastupitelstva Olomouckého kraje kvůli jeho slovům na adresu Milady Horákové. Na dotaz Novinek to ve čtvrtek uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip. Kaláb uvedl, že lze diskutovat o výši trestu pro Horákovou, která byla v roce 1950 ve vykonstruovaném procesu odsouzena k smrti, ale nikoli o její vině.
02.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (472 článků) , Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

„Bolševickej cenzor,“ schytal to Filip. KSČM tlačí na Babiše, ať vyhodí Petříčka

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip uvedl, že KSČM bude tlačit na odvolání šéfa diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD). Pokud k tomu Andrej Babiš (ANO) nepřistoupí, komunisté prý nebudou hlasovat pro některé neupřesněné vládní návrhy. Sám Filip čelil ve čtvrtek ostré kritice ve Sněmovně za údajnou cenzuru. A to v momentě, kdy utnul projev poslance Pirátů. Vysloužil si označení „bolševickej cenzor“.
04.06.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků) , Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Podraz Václava Moravce? Dohra pořadu. Odborná a rázná

 
„Martin Kuba si vzal slovo a poučoval ministra jako úplného neználka. Moderátor v té chvíli přestal moderovat,“ pozastavil se nad dnešní debatou bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem v Otázkách Václava Moravce šéfredaktor on-line Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Na Vojtěcha měl být podle něj Moravcem udělaný podraz. „Zesměšňovat ministra pérováním na odborných metodologických detailech,“ vyčítal a popsal, co si o oné debatě myslí.
24.05.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Václav Vojtěch (144 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Zeman vyplísnil Filipa i Petříčka

 
Neúcta, kterou svými vyjádřeními na adresu československých legionářů projevil šéf komunistů Vojtěch Filip, je hrubá chyba. Konstatoval to prezident Miloš Zeman, který kritizoval i ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) za jeho vztahy s dalším sociálním demokratem Miroslavem Pochem.
21.05.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Miloš Zeman (25971 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Vojtěch nemá důvěru Zdechovského. A útok na Babiše od poslance ODS

 
Důsledky vypnutí ekonomiky budou mnohem vážnější než zdravotní rizika. Lidé se obávají dalšího vývoje mezd. Krize je tady a těžko se budeme vracet do původních kolejí. Pořad Jaromír Soukup LIVE přinesl vesměs protivládní debatu předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středuly, europoslance a místopředsedy KDU-ČSL Tomáše Zdechovského a poslance za ODS Pavla Žáčka.
17.05.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Soukup (72 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Šéf komunistů Filip kritizoval odstranění Koněvovy sochy i legionáře. Petříček: Styďte se

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip v ruském armádním deníku Krasnaja zvezda kritizoval „zločinné“ odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady v Rusku ke svolení se stavbou pomníků československým legionářům, padlým v boji s ruskými bolševiky. V interview, zpřístupněném na webu ruského listu, Filip chválil za postoje vůči Rusku prezidenta Miloše Zemana a kritizoval ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Šéf diplomacie mu vzkázal, že by se měl stydět a že bez legionářů by Českolovensko nevzniklo. Filip si za svými vyjádřeními stojí, národní zájmy prý nepoplival, jak uvedl v neděli na Primě.
17.05.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Miloš Zeman (25971 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Ano, chci, aby Petříček skončil. Filip tvrdě útočí. Ministr za tím vidí prostý důvod

 
V rozhovoru pro ruský armádní web Krasnaja zvezda konstatoval šéf českých komunistů Vojtěch Filip, že ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček (ČSSD) by měl být vyhozen z postu šéfa české diplomacie, neboť podle předsedy KSČM nese vinu na nárůstu fašistických nálad v této zemi. Petříček už na Filipovu výzvu zareagoval a bez obalu uvedl, co si o ní myslí.
16.05.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)

Konec předražených koronatestů. Vojtěch vyhlásil strop na jejich cenu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodl o maximální ceně za provedení testu na koronavirus způsobující nemoc covid-19. Ta by měla být od pátku maximálně 1674 Kč. Cena by podle něj měla být přijatelná. Takový názor nesdílí Asociace cestovních kanceláří. Uvedené výši neholduje ani ministr zahraničí Tomáš Petříček, jenž by ji viděl asi třikrát nižší.
14.05.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Tomáš Vojtěch (54 článků) , Tomáš Vojtěch (32 článků)
« Předchozí 1 2 Další »