Články k osobnosti

Tomáš Sedláček

  ekonom

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Sedláček »
 

Z ekonomiky udělat zbraň na nepřítele. Popekonom Sedláček se rozpovídal. Kult obchodu prý skončil

 
Invaze Ruska na Ukrajinu nastolila bezprecedentní výzvy. Evropa řeší bezpečnostní, humanitární i ekonomickou krizi. Odborníci dokonce varují před globálním ekonomickým propadem. Možná nejhorším od konce druhé světové války. Jak se vlna otřesů může na světové ekonomice projevit? Jaké skryté problémy válka na Ukrajině spustila? O tom se hovořilo v podcastu 5:59 na Seznamu Zprávy, hostem byl ekonom Tomáš Sedláček.
11.06.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Ruská ekonomika do podzimu nepřežije, tuší ekonom Sedláček. Není scénář, při kterém by Putin válku vyhrál

 
Ekonom Tomáš Sedláček predikuje, že Rusko čeká velký hospodářský úpadek, který bude pro prezidenta Vladimira Putina znamenat prohru ve válce i v případě vojenského úspěchu na Ukrajině. „Není žádný scénář, ve kterém by Putin mohl válku vyhrát. I kdyby srovnal Ukrajinu se zemí a podmanil nebo vystěhoval veškeré její obyvatelstvo, ekonomické sankce a globální ostrakizace Rusko za několik měsíců položí na lopatky,“ tvrdí Sedláček, který zároveň vyzývá k „uzavření ruských kohoutků“, což podle něj konec války uspíší.
21.03.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4502 článků) , Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Moravec si pozval pop ekonoma Sedláčka a ten nezklamal: Jedna ze dvou temných věží padla

 
Ekonom Jan Švejnar, ekonom Tomáš Sedláček, sociolog Daniel Prokop a sociolog Jiří Přibáň se sešli v Otázkách Václava Moravce, aby zhodnotili výsledek voleb. V průběhu vysílání se však mimo jiné dozvěděli zprávu, že prezidenta Miloše Zemana odvezla sanitka do Ústřední vojenské nemocnice – a to po setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
10.10.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24573 článků) , Jan Švejnar (324 článků) , Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Miloš Zeman (27374 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků) , Jiří Sedláček (25 článků) , Jiří Moravec (49 článků) , Václav Moravec (701 článků) , Jiří Sedláček (25 článků) , Dan Přibáň (41 článků) , Daniel Daniel (830 článků) , Daniel Daniel (830 článků) , Daniel Daniel (830 článků) , Daniel Daniel (471 článků) , Daniel Daniel (830 článků) , Daniel Daniel (830 článků) , Daniel Daniel (830 článků) , Daniel Daniel (830 článků)

Ekonom Sedláček popustil svou fantazii: Stát by mohl platit mzdu lidem, kteří sedí doma a učí se třeba anglicky

 
Nejen česká ekonomika, ale prakticky všechny ekonomiky světa hledají tu správnou cestu, jak nastartovat zpět růst. A vlastně normalizovat ekonomický život obyvatel. Na jedné straně je snaha zachránit pracovní místa, na té druhé reformovat celá odvětví a vlastně celé ekonomiky. Hovořil o tom – a nejen o tom – ekonom Tomáš Sedláček v pořadu Českého rozhlasu Plus.
19.04.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Blatný v ČT odstřelil protiepidemický systém PES. A také dodal: Nechystám se rezignovat

 
„Česká ekonomika produkuje 95 procent toho, co normálně,“ prohlásil ekonom Tomáš Sedláček v Otázkách Václava Moravce. Ekonomika se podle něj propadla míň, než se čekalo. Epidemiolog Rostislav Maďar vysvětloval, proč je potřeba udržet obyvatelstvo v klidu a popsal, ve které skupině obyvatel nejrychleji narůstá úmrtnost. Jde o lidi nad 55 let. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný oznámil, že se rozhodně nechystá rezignovat na svůj post. Počítá naopak s tím, že ministrem bude, a že bude vystupovat jako odborník, nikoli podle toho, co píše server iDNES.cz.
28.03.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Ekonom Sedláček: My nepracujeme, my si tady povídáme. To dřív mohla dělat jen šlechta

 
Filozofující ekonom Tomáš Sedláček si myslí, že v budoucnu se lidstvo spojí do jednotné civilizace. „Pákistán trestá Indii a Indie trestá Čínu, levá ruka se pojí s pravou rukou. Čína proti Spojeným státům americkým, dokud nezjistíme, že jsou to dvě ruce jednoho těla,“ popsal. Prý by tomu mohl pomoct právě koronavirus a vakcína na tuto nemoc. Došlo ovšem i na migranty.
02.02.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Ekonom tvrdě ke covidu: Kdyby Zeman za něco stál, svolá debatu. Pozve největší chřipečkáře i rouškaře, někoho z ciziny

 
Zrušení superhrubé mzdy nepovažuje Tomáš Sedláček za dobrý nápad, prý to přidává další nejistotu. A navíc to podle něho nebude prospěšné těm, kteří to potřebují: „Ten problém téhle logiky je, že na ty zdaněné peníze, na to snížení dosáhne jenom člověk, který ty daně už platí. To znamená člověk, který má zisk. A to jsou zrovna lidé, kterým úplně koudel nehoří. Takže ten efekt podle mě nesplní to, co vláda očekává,“ řekl. A kdyby byl prezident co k čemu, uspořádal by podle Sedláčka debatu, na které by se sešli jak největší chřipečkáři, tak rouškaři. Prozradil to v interview v Prostoru X.
24.11.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Odborářský boss Středula u Moravce: Vládo, je to vážné, takže...

 
Hosty druhé hodiny nedělních Otázek Václava Moravce byli člen Rady České národní banky Tomáš Holub a ekonom Tomáš Sedláček a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Poslední jmenovaný přišel s návrhem, jak výrazněji zbrzdit koronavirovou epidemii i v Česku.
08.11.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Zeť Haliny Pawlowské a provokatér TMBK dostal roli ve filmu! Zazáří vedle Cibulkové?

 
V poslední době se objevil nový trend u režisérů, a to že do svých snímků obsazují úspěšné influencery. Výjímkou není ani režisér Robert Sedláček (47), který do právě natáčeného filmu Promlčeno obsadil hvězdu koláží TMBK alias Tomáše Břínka (38).
23.07.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Halina Pawlowská (555 článků) , Robert Sedláček (114 článků) , Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků)

Tomáš Klus, Kamu a další: Jan Saudek změnil celebrity v taroty

 
Tenistka Lucie Šafářová, hokejista Tomáš Plekanec, herečka Simona Babčáková, zpěvák Tomáš Klus, ekonom Tomáš Sedláček nebo polární vědkyně Marie Šabacká. To je jen část ze seznamu veřejně známých českých osobnostní, které se zapojily do kampaně Naše planeta Asociace společenské odpovědnosti na podporu boje proti změně klimatu. V rámci ní je zcela netradičně nafotil světoznámý český umělecký fotograf Jan Saudek. Kampaň je součástí Cen SDGs, kde se letos budou nově oceňovat i projekty bojující se změnou klimatu.
13.05.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Šafářová (774 článků) , Tomáš Plekanec (590 článků) , Tomáš Klus (1157 článků) , Simona Babčáková (154 článků) , Tomáš Sedláček (109 článků) , Jan Saudek (374 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků) , Maria Simon (9 článků)

Ekonom Sedláček pochoval svou ženu Markétu (†43): Z obřadu na jednokolce odjel na pivo!

 
„Kvůli kruté nemoci odešla na místo, odkud se lidé nevracejí.“ Nejtěžší dny svého života prožívá známý český ekonom Tomáš Sedláček. V pátek 24. dubna krátce po poledni pochoval svou milovanou ženu Markétu (†43), oblíbenou socioložku a pedagožku z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Smuteční hostina po obřadu se kvůli vládním opatřením nekonala, a tak Sedláček s několika hosty vyrazil na pivo. Ani tmavé brýle jeho utrpení ze ztráty manželky neskryly.
26.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Pohřeb Markéty Sedláčkové (†43): Bílé růže a dojemný vzkaz do nebe od manžela Tomáše

 
Náhlá smrt socioložky Markéty Sedláčkové (†43) zasáhla nejen její rodinu, ale také její blízké přátele, kolegy a dokonce studenty. Rodina známého ekonoma Tomáše Sedláčka jí dala 24. dubna poslední sbohem na hřbitově v pražských Malvazinkách. Manžel Tomáš poslal své lásce dojemný vzkaz do nebe...
24.04.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků)

Srdceryvný pohřeb zesnulé ženy ekonoma Sedláčka Markéty (†43): Poslední pohlazení po vlasech a „dočasné“ loučení

 
Obrovský smutek, na nějž nebyli připraveni, teď prožívá rodina známého českého ekonoma Tomáše Sedláčka - 16. dubna zemřela po nemoci jeho milovaná žena Markéta (†43), oblíbená socioložka a pedagožka z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Údajně měla rakovinu a metastáze po celém těle. Rodina jí v pátek dala na hřbitově v pražských Malvazinkách poslední sbohem.
24.04.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků)

Smrt socioložky Markéty (†43), ženy Tomáše Sedláčka: Metastáze po celém těle

 
Smrt oblíbené socioložky Markéty Sedláčkové (†43) přišla jako blesk z čistého nebe. Manželka známého ekonoma Tomáše Sedláčka (43) zemřela ve čtvrtek 16. dubna po krátkém boji s vážnou nemocí. Podle informací Blesk.cz podlehla Markéta metastázím po melanomu. Její odchod byl velmi rychlý a zaskočil úplně všechny.
24.04.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků)

Smrt manželky ekonoma Sedláčka Markéty (†43): Metastáze po celém těle, manžel u ní trávil dny i noci

 
Obrovská rána zasáhla rodinu, přátele, kolegy a studenty oblíbené socioložky Markéty Sedláčkové (†43), manželky známého ekonoma Tomáše Sedláčka. Ta 16. dubna podle rodinného známého podlehla metastázi po melanomu. Tomáš Sedláček u jejího lůžka trávil dlouhé noci a nechtěl svoji ženu v těžkém boji opustit.
24.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

Náhlá smrt socioložky Markéty, ženy Tomáše Sedláčka: Milující maminka a špička v oboru

 
Jako rána z čistého nebe přišla zpráva o úmrtí oblíbené socioložky Markéty Sedláčkové (†43). Manželka známého ekonoma Tomáše Sedláčka (43) bojovala s vážnou nemocí, o které většina jejího okolí neměla tušení. Byla nejenom velkou profesionálkou, ale rovněž milující maminkou.
22.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků)

Zemřela manželka ekonoma Tomáše Sedláčka: Socioložka Markéta odešla ve věku 43 let

 
Obrovskou ztrátu utrpěli studenti i pedagogové z Katedry sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nejvíce zdrcený je manžel doktorky Markéty Sedláčkové, ekonom Tomáš Sedláček. Socioložka nečekaně zemřela 16. dubna v pouhých 43 letech.
22.04.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Markéta Sedláčková (7 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

A ještě Jirka Drahoš? Vtip? A uvidíte, co Zeman! Hamáček si prý „nabil ústa“ a všichni se mu smějí. A prý bude hůř

 
Jednou z otázek, která se řeší v souběhu s prevencí dalších nákaz koronavirem, je i jak udržet českou ekonomiku při životě. Včera ministr Jan Hamáček představil tým ekonomů, který s tím má pomoci. Povede ho bývalý prezidentský kandidát Jan Švejnar, objeví se v něm například Tomáš Sedláček či Ilona Švihlíková. Některé politiky a komentátory tímto Hamáček nepotěšil, slabě řečeno. Ozvaly se otázky, zda se jedná o aprílový vtip. A také názor, že virus nenapáchá zdaleka takové škody jako tato skupina. Komentátor Tomáš Vyoral si rýpl, že by ještě měli přidat Jana Fischera a Jiřího Drahoše.
02.04.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (324 článků) , Tomáš Sedláček (109 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Jan Fischer (1768 článků) , Tomáš Vyoral (179 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků) , Jiří Drahoš (1205 článků) , Jiří Sedláček (25 článků) , Jiří Zeman (1374 článků) , Jiří Sedláček (25 článků)

Ekonom Tomáš Sedláček o karanténě: Mnozí ušetří. A naučíme se být sami sebou

 
GLOSA ekonoma Tomáše Sedláčka: Kašli na psaní článku, je apokalypsa, říká mi kamarádka. Je cítit, jak město ztichlo a ustalo ono Komenského kvaltování, které prý jen pro hovada (míněno dobytek) dobré jest.
01.04.2020 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků)

„Nenechám ho dokopat do krve.“ Václav Moravec prozradil, jak v debatách vyzrát na Babiše. A pak to jelo: Paroubek, Nečas, Zeman

 
Jak se orientovat v dnešním světě? Co a jak číst, komu věřit? A jaká je role médií? O tom hovořil v Interview Plus Českého rozhlasu ekonom Tomáš Sedláček s moderátorem veřejnoprávní České televize Václavem Moravcem.
07.03.2020 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (109 článků) , Václav Moravec (701 článků) , Tomáš Sedláček (165 článků) , Tomáš Sedláček (63 článků) , Václav Český (613 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »