Tomáš Satoranský

basketbalista

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Satoranský »

Už se neučí vyslovovat jeho jméno: Satoranský ho vytesal do historie NBA

Ti, kdo basketbal alespoň trochu sledují, tušili, že to byla jen otázka času. Jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský zaznamenal v zápase proti Milwaukee triple-double, tedy dvojciferný počet bodů, asistencí a doskoků. Washington navíc zvítězil 113:106 a sedmadvacetiletý rodák z Prahy pomalu učí své hvězdné spoluhráče, že basketbal je skutečně kolektivní hra.
12.01.2019 17:50 |

Osobnosti: Tomáš Satoranský (23 článků)

Má jediný Čech v NBA hodit basketbalový míč do žita?

Aktuálně jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský je v pozoru. Začátkem týdne se totiž uskutečnila výměna mezi jeho zaměstnavatelem Washington Wizards a Los Angeles Clippers, která může zásadně ovlivnit právě kariéru šestadvacetiletého rodáka z Prahy.
28.06.2018 17:40 |

Herec Jaroslav Satoranský (77) o basketbalistovi NBA Satoranském: Tomáš je vnuk mého bratrance!

Nejmladší z rodu Hamrů. Kuba z Krkonošských pohádek. Major Koutný z Policie Modrava. Jméno Jaroslava Satoranského (77) je známé už dlouho. V posledních letech ale dělá čest slavnému příjmení také basketbalista Tomáš Satoranský (26) hrající za Washington Wizards v americké NBA. Herec je jeho vzdálený příbuzný.
11.12.2017 11:35 |

Osobnosti: Jaroslav Satoranský (18 článků) , Tomáš Satoranský (23 článků)

Satoranskému dřívější pobyt na hřišti nevadil. Pomohl k další výhře

Český rozehrávač Tomáš Satoranský uspěl se svým Washingtonem na domácí palubovce, když čtyřmi body přispěl k výhře nad Indianou 112:107. Jediný český hráč v NBA  přitom naskočil do utkání na svoje poměry nezvykle brzo.
11.02.2017 09:45 |

LeBron se utrhl z řetězu! Satoranskému ukončil sérii

Washington Wizards, za něž hraje český reprezentant Tomáš Satoranský, se museli na domácí palubovce cítit neporazitelně. Jejich sérii 17 domácích výher za sebou ale ukončili Kavalíři z Clevelandu. Výhru svého týmu 140:135 stvrdil v poslední sekundě prodloužení mimořádnou střelou LeBron James.
07.02.2017 10:25 |

Satoranský dře jako kůň, šetří a neztrácí víru. V Americe se prosadím, říká

Prosadit se v elitní basketbalové soutěži není vůbec jednoduché a Tomáš Satoranský zažívá v NBA prakticky všechny tradiční trable nováčků. Přesto věží, že se mu v zámoří nakonec podaří prosadit, i když v tuto chvíli je rád za každou minutu, kterou stráví na palubovce.
03.02.2017 15:25 |

Satoranský pozval známé k sobě do 'pevnosti'. Bojuje o rekord

Basketbalista Tomáš Satoranský ve službách Washingtonu Wizards zažije v NBA výjimečnou sérii domácích zápasů. Český rozehrávač, který se zase pravidelně dostává na hřiště, chce s "Čaroději" protáhnout šňůru výher na domácí palubovce. Jeho pokusu prolomit dosavadní klubový rekord 22 vítězství budou přihlížet i kamarádi, které pozval. Jiní známí ho ale čekají v dresu soupeře.
31.01.2017 17:50 |

'Nechtěný' Satoranský pomohl Washingtonu k debaklu Atlanty

Tomáš Satoranský z Washingtonu přispěl devíti body proti Atlanta k drtivému vítězství 112:86. Český basketbalista byl nejlepším náhradníkem vítězného týmu, který se mohl radovat z plného bodového zisku už potřetí za sebou,
28.01.2017 09:50 |

Satoranského čas přijde, jeho role se zlepší, věří Welsch

Český basketbalista Tomáš Satoranský nemá podle bývalých hráčů NBA zoufat, že mu trenér Washingtonu Scott Brooks nedává tolik šancí na hřišti a v poslední době ho vůbec nenasazoval. Jiří Welsch, který odehrál v zámoří čtyři sezony, věří, že Satoranského čas ještě přijde. Musí ale tvrdě makat a být připravený svou šanci využít.
20.12.2016 11:35 |

Osobnosti: Jiří Welsch (10 článků) , Tomáš Satoranský (23 článků) , Scott Brooks (1 článek)

Washington se probral a udolal Sacramento, Satoranský ale vyšel opět naprázdno

Basketbalisté Washingtonu začali konečně vyhrávat, byť Sacramento porazili těsně 101:95 v prodloužení. Šestá výhra v sezoně NBA a třetí z posledních čtyř utkání jim pomohla k jedenáctému místu v tabulce Východní konference. Tomáš Satoranský se ale na vítězství nepodílel, za dvanáct minut hry si připsal jen jednu asistenci a také ztrátu. Jeho střely vyšly naprázdno.
29.11.2016 09:25 |

Satoranský slaví první výhru v sezoně! Konečně dostal prostor

Bastketbalisté Washingtonu zaznamenali vůbec první výhru v nové sezoně NBA. Atlantu doma porazili 95:92 i za přispění českého rozehrávače Tomáše Satoranského. "Sato", jak v zámoří přezdívají odchovanci pražského USK, strávil na palubovce téměř 22 minut a stihl čtyři body, tři doskoky a jednu asistenci.
05.11.2016 11:15 |

Satoranskému začíná NBA. Český 'čaroděj' krotí příliš nadšené novináře

Za pouhé dva dny začíná nejslavnější basketbalová soutěž na světě. Po dvou letech bude v NBA hrát i český hráč. Tomáš Satoranský, který v dresu Washingtonu Wizards odehrál všechny přípravné zápasy, věří, že dostane příležitost hned od začátku sezony. A česká média vyzval k větší zdrženlivosti.
25.10.2016 14:55 |

Satoranský porazil nejlepší tým NBA. Pohrál si i s božským LeBronem

Tomáš Satoranský získal cenný skalp, když jeho Washington Wizards porazil v přípravném zápase obhájce titulu z Clevelandu 96:91. Jediný český hráč v NBA stihl za 23 minut na palubovce získat sedm bodů a dva doskoky. Navíc si poradil i s největší hvězdou soutěže LeBronem Jamesem.
19.10.2016 09:40 |

Satoranský zdolává první překážku. Návrat hvězdného kapitána

Basketbalista Tomáš Satoranský dál pokračuje ve svém boji o místo v sestavě Washingtonu Wizards. Navzdory návratu kapitána Johna Walla do sestavy odehrál j ediný český zástupce v NBA úctyhodných 18 minut. Při porážce s New York Knicks 88:90 si připsal na své konto dva body, pět doskoků, dvě asistence a blok.
11.10.2016 10:40 |

Satoranský slavil první výhru v NBA. Fanoušci ho milují!

Basketbalista Tomáš Satoranský si získává fanoušky Wizards. I při svém druhém zápase v NBA byl se 40 minutami nejvytíženějším hráčem a svými deseti body, šesti doskoky a asistencí pomohl k výhře nad týmem Philadelphie 76ers 124:119 po druhém prodloužení.
07.10.2016 09:35 |

Premiéra v NBA jako hrom: Satoranský hrál nejvíc, má i rekord

Český basketbalista Tomáš Satoranský prožil v zámořské soutěži hodně náročný debut. Ve svém prvním utkání v dresu Washingtonu byl s odehranými 31 minutami jeho nejvytíženějším hráčem. V přípravném utkání, které jeho tým prohrál s Miami 95:106, si připsal osm bodů, pět doskoků a šest asistencí.
05.10.2016 09:55 |

Čech dobývá svojí inteligencí NBA. Nemůžou si ho vynachválit

Český basketbalista Tomáš Satoranský se připravuje v týmu Washington Wizards na svoji první sezónu v nejlepší basketbalové soutěži světa. I když v ní dosud nehrál ani minutu, dostává pochvaly ze všech stran. Odchovanec pražského USK totiž poutá pozornost svými pro basketbalistu netypickými vlastnostmi.
29.09.2016 18:40 |

Pozor na domácí násilí a bankrot! Satoranského školili na život v NBA

Český basketbalista Tomáš Satoranský odjíždí v pátek do zámoří, kde za dva měsíce nastoupí do své premiérové sezony v prestižní NBA. Čtyřiadvacetiletý bývalý hráč Barcelony má za sebou i bizarní školení pro nováčky, kde se seznámil nejen s novými spoluhráči, ale i zvláštnostmi, které život hvězdného hráče v NBA přinášejí.
05.09.2016 16:35 |

Sbohem Evropo! Satoranský neodolal a míří do NBA

Český basketbalista Tomáš Satoranský se stane čtvrtým Čechem, který zkusí zámořskou NBA. Podepsal tříletou smlouvu s klubem Washington Wizards, díky níž si přijde na devět milionů dolarů (219 milionů korun). Oficiálně bude jeho příchod potvrzen až ve čtvrtek.
04.07.2016 11:10 |

Basketbalisté mají postup do osmifinále v kapse. Porazili Belgii

Čeští basketbalisté udolali Belgii 66:64 a postup do osmifinále mistrovství Evropy tak mají jistý. Definitivní tečku za zápasem postavil Tomáš Satoranský, který dal 30 vteřin před koncem klíčovou trojku a následně proměnil i trestné hody.
11.09.2015 10:04 |