Články k osobnosti

Tomáš Marek

  Fotbalista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Marek »
 

Vlivnou buňku ODS řídí Benda

 
Dlouholetý sněmovní matador Marek Benda (52) střídá ve vedení pražské ODS Tomáše Portlíka (43). Cílem nového regionálního šéfa je posílit pozici pražské buňky uvnitř celé strany.
03.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Praha má nového předsedu ODS: Ve vrcholné politice působí téměř celý život

 
Novým předsedou pražské ODS se stal na dnešním zasedání regionálního sněmu poslanec Marek Benda. Hlasovalo pro něj 69 ze 72 delegátů. Ve funkci nahradil pražského zastupitele a starostu Prahy 9 Tomáše Portlíka. ČTK to sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Sněm rovněž nominoval na předsedu strany jejího současného šéfa Petra Fialu, na prvního místopředsedu poslance Zbyňka Stanjuru a na řadového místopředsedu pražského zastupitele Zdeňka Zajíčka. O hlasy se budou ucházet na lednovém volebním kongresu ODS.
02.11.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2414 článků) , Marek Benda (615 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Poslanec Benda promlouvá: Po fenomenálním volebním výsledku koalice SPOLU...

 
Novým předsedou pražské ODS se stal na zasedání regionálního sněmu poslanec Marek Benda. Hlasovalo pro něj 69 ze 72 delegátů. Ve funkci nahradil pražského zastupitele a starostu Prahy 9 Tomáše Portlíka. ČTK to sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.
02.11.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Kouzelná školka či výroba svíček. Co dnes dělají herci z komedie Páni kluci?

 
Dobrodružná komedie Páni kluci podle známé knížky Marka Twaina patří k nejlepším českým filmům pro děti. Jak se točila, kdo je autorem scénáře a kde jsou dnes její hrdinové Tomáš, Jožka a tulák Hubert?
12.10.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (22 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Beran, Cikrt a Orko Vácha u jednoho stolu. To byla mela! Víte, na koho covid zaútočí v další vlně?

 
Koronavirová čísla v ČR nyní opět rostou, je to předzvěst podzimní vlny pandemie, která Česko čeká, je třeba se na ni připravit. Na tom se v pořadu CO ČECH, TO POLITIK na CNN Prima news shodli epidemiolog Jiří Beran, bývalý mluvčí ministra zdravotnictví Tomáš Cikrt a pedagog, kněz, biolog Marek Orko Vácha. Názory se rozcházely v otázce, pro koho bude tato vlna nejvíc nebezpečná. Podle Berana si bude vir vybírat mezi očkovanými a staršími lidmi 60 let. Cikrt je naopak přesvědčen, že „bude zabíjet hlavně neočkované“.
09.09.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (60 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Jsem normální hubený kluk, ale nikdo mě nechce. Proč je u gayů vzhled tak důležitý

 
Se svými zkušenostmi s vnímáním sebe sama i bolestivými odmítnutími se Aktuálně.cz svěřili dva gay mladíci - Marek a Tomáš
27.08.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Kdo tahá za nitky v zákulisí letošních voleb? Podívejte se, komu a jak politici platí

 
Drží se v pozadí, ale jsou to právě oni, kdo určuje směr volebních kampaní a strategii stran a hnutí před volbami. Politici sázejí na takzvané „spin doktory“, platí si renomované agentury. A nejde o levnou záležitost, strategie, které mají zaručit volební vítězství nebo alespoň úspěch, stojí často miliony korun. A zatímco vládní hnutí ANO má už roky svého stratéga Marka Prchala, koalice SPOLU vsadila mimo jiné na firmu bývalého náměstka ministra vnitra Zdeňka Zajíčka. ČSSD věří ve „velký návrat“ svého někdejšího mluvčího Tomáše Sazimy, komunistům pomáhá partajník a agent celebrit Roman Roun. Pirátům a STAN má pomoci „přepřáhnout“ kampaň PR agentura. U Pirátů se navíc situace vyhrotila – na vnitrostranickém fóru řeší možnost odvolání poslance Mikuláše Ferjenčíka z pozice vedoucího stranického mediálního odboru.
12.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (111 článků) , Marek Mikuláš (18 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Rodinná pouta v politice: Syn Zdechovského se učí vyjednávat, po otci chce i k vojákům

 
Jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu. I politika se jak vidno dědí z generace na generaci. Vidět je to v poslední době zejména u KDU-ČSL. Předsedou byl chvíli Marek Výborný – syn bývalého ministra obrany i ústavního soudce Miloslava Výborného, k Mladým lidovcům se pak přidal také nejstarší syn současného předsedy Mariana Jurečky. A rok v téže organizaci chystající mladé na politickou kariéru oslaví brzy Tobiáš Zdechovský – nejstarší syn současného místopředsedy KDU-ČSL a europoslance Tomáše Zdechovského.
18.07.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Horko na rozhlasové Radě kvůli rozhovoru s Klausem: Dezinformace od Bakaly, všichni víme. Máte v očích pravdu a lásku, třeba z toho vyrostete

 
Stížnost Václava Klause se bude na Radě ČRo projednávat až na červencové schůzi. Své názory však někteří radní, kteří se jí budou zabývat, vyjádřili už na té poslední. „Mně tam chybělo to, že moderátor pořadu tam nezmínil, že ta kauza má nějaký vývoj. Že to není tak, jak to HN na začátku uvedly,“ stěžoval si radní Tomáš Kňourek. A radní Vítězslav Jandák a Marek Pokorný si vyměňovali špičky. Jandák mu řekl, že pravdu a lásku má v očích. Ale až bude starší, tak z toho vyroste. „Děkuju za ty perspektivy, které přede mnou rýsujete,“ poděkoval ironicky Pokorný.
18.06.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Václav Klaus (10630 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Dětská herecká hvězda z fimu Páni kluci a populární Majda z Kouzelné školky. Její děti ji měly zakázanou

 
Starší generace zná Magdalenu Reifovou (57) jako roztomilou okatou holčičku z celé řady starších filmů. Největší pozornost na sebe upoutala v roli Blanky v rodinné komedii Páni kluci (1975), do které se zakoukal hlavní hrdina Tomáš (Michael Dymek, 58). Uličnické příběhy tří nerozlučných kamarádů inspirované romány Marka Twaina nezestárly ani po letech a často je reprízují v televizi.
15.02.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (22 článků) , Magdalena Reifová (9 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Agátě Hanychové zbyly oči pro pláč: Po vztahu s Markem a Zdeňkem, jí zlomil srdce Tomáš

 
Agáta Hanychová (34) má štěstí snad na všechno kromě lásky. Bývalá modelka, úspěšná podnikatelka, influencerka a máma na plný úvazek. Pro některé matky by to bylo příliš, Agáta to bere jako výzvu a optimismus neztrácí. Co se ovšem týká partnerů, má už pěkně dlouhou dobu smůlu. Na sociálních sítích právě oznámila, že je opět single.
14.11.2020 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Psychologové o náladě Čechů: Chybí nám autorita. Jaký dopad bude mít Prymulova aféra?

 
Celý svět už se od začátku roku potýká s pandemií koronaviru a její konec je zatím v nedohlednu. Zatímco Česko na jaře první vlnu zvládlo a nastalo rozvolnění restrikcí, nyní pandemie udeřila plnou silou. Nemocnice se plní, roušky jsou povinné i venku, většina obchodů a služeb je zavřená. Blesk před několika dny navíc odhalil dnes již exministra Romana Prymulu, jak navštěvuje restauraci po zavírací době. Blesk Zprávy oslovily dva psychology, Marka Preisse z Národního ústavu duševního zdraví a Tomáše Morávka, aby shrnuli, jaká je podle nich nálada mezi lidmi a zda na ně bude mít Prymulův přešlap nějaký vliv.
04.11.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Mark Romano (7 článků)

Češi po pandemii vzali útokem ordinace psychologů. Z krize se už oklepali

 
Zatímco nemocnice a ordinace lékařů téměř zejí prázdnotou kvůli přetrvávajícímu strachu z koronaviru, Češi teď berou útokem spíše ordinace psychologů a psychiatrů. Nápor zažívali psychologové i během pandemie, kdy pro některé byl problém být sám se sebou. Podle psychologa Marka Preisse z Národního ústavu duševního zdraví nebude mít karanténa na Čechy žádný zásadní vliv. Podle psychologa Tomáše Morávka jsme se navíc s krizí srovnali velmi rychle a nepředstavuje pro nás hlavní téma života.
24.06.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Když se daří, tak se daří… Brandýský politik podniká na městském. Za předzahrádku své restaurace přitom celých deset let neplatil nájem

 
Restauraci Melicharka se sídlem v Brandýse nad Labem provozuje společnost B. B. CENTRUM. s.r.o., za níž stojí Marek Sklenář a Tomáš Benda. Jména, která zřejmě nikomu nic neřeknou. Jenže Tomáš Benda je také zastupitelem zmíněného města. Ani na tom by nebylo nic zajímavého, pokud by si u svojí restaurace nevybudoval předzahrádku na městském pozemku, za který nikdy neplatil nájem.
08.06.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (111 článků) , Marek Benda (615 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Lidovci si dnes zvolí nového šéfa, kandidáti jsou tři

 
Po zhruba deseti měsících si dnes KDU-ČSL znovu zvolí nového předsedu. Nynější lidovecký šéf Marek Výborný opustí na mimořádném sjezdu pozici z rodinných důvodů. Kandidáti na jeho nástupce jsou tři: předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Minimálně částečně se také obmění sestava místopředsedů.
25.01.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (855 článků) , Jan Marek (430 článků) , Jan Marek (176 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Dojemné díky zesnulé ženě i dětem. Výborného nahradí v čele lidovců Jurečka

 
Dojemné chvíle zažili delegáti sjezdu KDU-ČSL v hotelu Ambassador. Ovdovělý Marek Výborný (KDU-ČSL) se rozhodl jasně: být otcem je víc, než být předsedou strany. A po necelém roce v této funkci skončil - především kvůli starosti o rodinu, která loni přišla o jeho milovanou paní Markétu (†45). Tu zabila skrytá vada srdce. O post předsedy se utkali Jan Bartošek a Marian Jurečka, Tomáš Zdechovský se kandidatury vzdal. Novým předsedou se stal exministr Jurečka. Blesk Zprávy sledují volbu přímo na místě.
25.01.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Marian Jurečka (855 článků) , Jan Marek (430 článků) , Jan Marek (176 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Lidovci hledají SuperStar: Uspěje traktorista Jurečka, terapeut Bartošek či Zdechovský?

 
Kdo bude nástupcem vdovce Marka Výborného v čele lidovců? Proti sobě stanuli Marian Jurečka, Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský. Čeští lidovci se chystají najít svoji novou SuperStar v sobotu v hotelu Ambassador. Ideálem by dle mnohých byl politik typu rakouského lidoveckého kancléře Sebastiana Kurze. Sjezd KDU-ČSL budou Blesk Zprávy sledovat přímo na místě. Kdo se bude smát naposledy?
24.01.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (855 článků) , Jan Marek (430 článků) , Jan Marek (176 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Lidovecké počty před sjezdem: Nejlépe to má rozehrané Jurečka, hrozí rozkol Čech a Moravy

 
Po zhruba deseti měsících si KDU-ČSL bude v sobotu znovu volit nového předsedu. Nynější lidovecký šéf Marek Výborný pozici opustí z rodinných důvodů. Kandidáti na jeho nástupce jsou tři: předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. „Ústředním tématem, jež o osobě nového předsedy rozhodne, je přístup k utváření předvolebních koalic do sněmovních voleb, co budou příští rok,“ píše ve svém komentáři pro Lidové Noviny Kateřina Surmanová. Komentátor Martin Zvěřina zase upozorňuje, že pokud se i přes zvolení nového vedení pojede dál ve starých kolejích, zůstane budoucnost strany hodně temná.
24.01.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (855 článků) , Marek Čech (108 článků) , Martin Čech (201 článků) , Jan Marek (430 článků) , Jan Marek (176 článků) , Jan Morava (99 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Jan Čech (261 článků) , Martin Čech (97 článků) , Martin Marek (48 článků)

Lidovecké počty před sjezdem: Nejlépe to má rozehrané Jurečka, hrozí rozkol Čech a Moravy

 
Po zhruba deseti měsících si KDU-ČSL bude v sobotu znovu volit nového předsedu. Nynější lidovecký šéf Marek Výborný pozici opustí z rodinných důvodů. Kandidáti na jeho nástupce jsou tři: předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. „Ústředním tématem, jež o osobě nového předsedy rozhodne, je přístup k utváření předvolebních koalic do sněmovních voleb, co budou příští rok,“ píše ve svém komentáři pro Lidové Noviny Kateřina Surmanová. Komentátor Martin Zvěřina zase upozorňuje, že pokud se i přes zvolení nového vedení pojede dál ve starých kolejích, zůstane budoucnost strany hodně temná.
24.01.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (855 článků) , Marek Čech (108 článků) , Martin Čech (201 článků) , Jan Marek (430 článků) , Jan Marek (176 článků) , Jan Morava (99 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Jan Čech (261 článků) , Martin Čech (97 článků) , Martin Marek (48 článků)

V Praze budou dnes debatovat tři kandidáti na předsedu KDU-ČSL

 
O svých vizích, názorech na aktuální politická témata, ale také o životě mimo politiku budou dnes v pražském Obecním domě debatovat tři kandidáti na předsedu KDU-ČSL. Jsou jimi předseda lidoveckého poslaneckého klubu a místopředseda strany Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec Marian Jurečka. Z vedení strany odstoupí na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze z rodinných důvodů Marek Výborný.
17.01.2020 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (855 článků) , Jan Marek (430 článků) , Jan Marek (176 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »