Články k osobnosti

Tomáš Jirsa

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Jirsa »
 

Zaříznutí Kubery? Senátor ODS jasně promluvil. A dal vzkaz Pavlu Novotnému

 
ROZHOVOR „Nechci zklamat kolegy starosty, sám dělám starostu pětitisícového městečka již dvacet šest let, ale když nám vláda pošle těch 1200 korun na občana, tak si je zase jenom půjčí. Dnešní dluhy jsou zítřejší daně,“ říká senátor Tomáš Jirsa (ODS). Sám považuje schodek půl bilionu korun za nezodpovědný. Schodek rozpočtu se podle něj používá na provozní výdaje a vláda hledá cesty, jak poslat peníze vybraným spřáteleným firmám. Senátor také v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popřel, že by zesnulému šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi někdo z kolegů vyhrožoval odvoláním, pokud nepojede na Tchaj-wan, a označil to za vyloučené.
02.07.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků) , Jaroslav Kubera (1113 článků)

Chce EU překonat odpor zdravého rozumu? Senátor se rozjel

 
Když nastoupila nová Evropská komise v čele s Ursulou von der Leyenovou, oznámila, že se zasadí o zezelenání evropské ekonomiky. Chtěla na to uvolnit nemalé prostředky. Kvůli koronaviru pak EU přišla s dalším ekonomickým balíčkem. A senátor Tomáš Jirsa (ODS) má pocit, že stávající Evropská komise nehledí na budoucnost, ale jedná způsobem „po nás potopa“.
07.06.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Žlučovitost, zloba, výsměch, to jsou čeští novináři. Ty jseš milovník Zemana, takže čau.Hovoří oceňovaný reportér, který z toho skončil na prášcích

 
Tomáš Poláček patří k nejuznávanějším současným novinářům, ale současně o sobě poslouchá, že je zemanovec nebo putinovec. Jeho reportáže sbírají ceny, ale on sám přiznává, že s řadou pražských novinářů není schopen mluvit. V podcastu magazínu Info.cz s moderátory Michalem Půrem a Tomášem Jirsou probral vývoj svého vztahu k „pražské kavárně“, ale například i svou nejnovější reportáž, když vyrazil s hercem Oldřichem Kaiserem do Osvětimi.
02.05.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (336 článků) , Tomáš Jirsa (73 článků)

Výkřik a exkurze do bažin, to jsou PL. A na druhé straně Respekt a Deník N... Nesouhlasím! Šídlo v rozepři s dalšími novináři

 
Hostem pořadu Insider na Info.cz byl novinář Jindřich Šídlo, kterého vyzpovídali Tomáš Jirsa a Michal Půr. Tématem byla politika a média. Se současnou situací vidí spoustu paralel z minulosti. „Tady byl prostě Václav Klaus a mnoho trpaslíků. Vlastně největší opozicí Klausovi byl skoro Václav Havel, i když to jejich první volební období Havla jako prezidenta bylo velmi konsenzuální s Klausem. No, a to pochopil Zeman, který se tehdy stal předsedou ČSSD a ty malé strany systematicky zlikvidoval,“ přirovnal Šídlo současnou politickou situaci k roku 1992. Existuje něco jako mediální hlavní proud?
01.05.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5690 článků) , Václav Klaus (9928 článků) , Tomáš Jirsa (73 článků) , Jindřich Havel (8 článků) , Michal Zeman (2 články)

Týral Železný Křečka v ČT? „To mu nikdo nedokáže. Já jsem se za něj styděl,“ ozvalo se

 
Stanislav Křeček se stal ombudsmanem a spolek Milion chvilek pro demokracii už dal najevo, že se mu to nelíbí. Za to aktivisty zkritizoval poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. Senátor Jiří Dienstbier naproti tomu kritizoval Křečka. Senátor Tomáš Jirsa vyjádřil naději, že Křeček, jenž se ve středu večer postavil před kamery ČT, vrátí úřad ke kořenům a pryč od provokací, k nimž sáhla odcházející ombudsmanka Anna Šabatová. Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinil Jakubovi Železnému z ČT za to, jak s Křečkem hovořil. I v pořadu padlo, že Železný Křečka „týral“.
13.02.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků) , Vadim Petrov (80 článků) , Anna Šabatová (492 článků) , Stanislav Křeček (483 článků) , Jakub Železný (38 článků) , Jiří Stanislav (98 článků) , Jiří Jirsa (2 články)

Výsměch Drahošovi. Myslel si, že ho sledují. A zatím...

 
Tomáš Jirsa, majitel komunikační agentury C&B, kterou proslavila údajná snaha vylepšit obraz Číny v Česku, nebo racionalizovat debatu o Číně, jak uvedla sama agentura, zavítal na kus řeči k Ondřejovi Tesárkovi, jenž pod přezdívkou Bratříček glosuje veřejné dění. Povídali si spolu přes 2 hodiny. Jirsa v prvé řadě důrazně odmítl, že by jeho agentura vylepšovala obraz Číny v Česku. Pospal, jak to vidí on sám a kde cítí vůbec ten největší faul. Zmínil i prezidenta Miloše Zemana a senátora Pavla Fischera.
13.02.2020 06:36 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků) , Miloš Zeman (23960 článků) , Pavel Fischer (157 článků)

Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

 
Jméno ekonomky Hany Lipovské jako nominantky vzbudilo z nějakého důvodu velký a nikoliv pozitivní ohlas. Novinář a komentátor Petr Kamberský za její jmenování spílal České biskupské konferenci slovy: „Styďte se. Styďte se. Styďte se,“ a Lipovskou označil za „bezvýznamnou ekonomku“ s „nulovým vědeckým výkonem“. A rozpoutal dlouhou debatu, ve které zazněla slova pro i proti ekonomce. Marketér Tomáš Jirsa si pro změnu došlápl na pokrytce, kteří volají po větším zastoupení žen, ale pokud jde o ženy konzervativní, jsou zticha.
28.01.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Hysterie, podlézání, fanatismus. My jsme chtěli... Zapletl se s Kellnerem. Přišli na to. Teď promluvil

 
Tomáš Jirsa – majitel komunikační skupiny C&B, která spolupracuje s firmou Home Credit ze stáje skupiny PPF Petra Kellnera – rozporuje, že by byl čínský agent nebo Tonda Blaník. Rozhovor poskytl serveru Seznam Zprávy. Prý chtěl vyvážit dva extrémy, které v debatě o Číně převládaly.
18.12.2019 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (302 článků) , Tomáš Jirsa (73 článků)

Hysterie, podlézání, fanatismus. My jsme chtěli... Zapletl se s Kellnerem. Přišli na to. Teď promluvil

 
Tomáš Jirsa – majitel komunikační skupiny C&B, která spolupracuje s firmou Home Credit ze stáje skupiny PPF Petra Kellnera – rozporuje, že by byl čínský agent nebo Tonda Blaník. Rozhovor poskytl serveru Seznam Zprávy. Prý chtěl vyvážit dva extrémy, které v debatě o Číně převládaly.
18.12.2019 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (302 článků) , Tomáš Jirsa (73 článků)

Politika ve škole? Šok od senátora: Odtud se vzala Greta. Ptejte se svých dětí

 
Senátor za ODS Tomáš Jirsa se ve svém komentáři pro deník Právo vyjádřil ke studentům, kteří následují šestnáctiletou aktivistku Gretu Thunbergovou a stávkují v pátek „pro budoucnost“. Podle něj nemáme být překvapeni, protože od počátku tisíciletí mají na základní školy přístup představitelé „zelené“ politiky.
26.11.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Politika ve škole? Šok od senátora: Odtud se vzala Greta. Ptejte se svých dětí

 
Senátor za ODS Tomáš Jirsa se ve svém komentáři pro deník Právo vyjádřil ke studentům, kteří následují šestnáctiletou aktivistiku Gretu Thunbergovou a stávkují v pátek "pro budoucnost". Podle něj nemáme být překvapeni, protože od počátku tisíclietí mají na základní školy přístup představitelé "zelené" politiky.
26.11.2019 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Zemřel Jan Stráský

 
Ve věku 78 let zemřel poslední premiér federální vlády Jan Stráský. Byl i ministrem dopravy a zdravotnictví. Informoval o tom denik.cz s odkazem na informace senátora ODS Tomáše Jirsy. Informaci ČTK potvrdil i Jan Havelka z Klubu českých turistů, který Stráský dříve vedl.
06.11.2019 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Kláru Samkovou navrhl senátor ODS na zástupkyni Šabatové. Rektor- senátor Bek kontroval kolegyní Wagnerovou

 
Server ParlamentníListy.cz přinesl informaci o tom, že se v dohledné době bude vybírat nový zástupce či zástupkyně ombudsmanky Anny Šabatové. Stanislavu Křečkovi totiž letos končí funkční období. Kandidáty na post zástupce navrhují prezident a Senát. Senátor Tomáš Jirsa navrhl na post zástupkyně Šabatové advokátku Kláru Samkovou. Server Aktuálně.cz v této souvislosti připomněl „hříchy“ Kláry Samkové vůči islámu.
22.01.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků) , Anna Šabatová (492 článků) , Stanislav Křeček (483 článků)

A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

 
V Událostech komentářích na ČT24 se včera řešila slova prezidenta Zemana o BIS. Do studia byl pozván nezávislý senátor Pavel Fischer, Ladislav Václavec, nestraník zvolený za ANO a senátor ODS, Tomáš Jirsa, předseda a místopředsedové senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Tito senátoři navštívili sídlo BIS a po jednání členové výboru podle slov Pavla Fischera chtěli ocenit práci BIS. Slova prezidenta Zemana senátoři se zpravodajci podle reportáže neprobírali. A Světlana Witovská chtěla vědět, jak je to možné a zda má prezident podle svých slov důvod „klonit hlavu“.
19.12.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků) , Pavel Fischer (157 článků) , Světlana Witowská (309 článků)

ODS se chytla s Hilšerem kvůli milionům: Vyčůraný tunelář. Právník nováčka brání

 
Příspěvek na mandát ve výši 5,4 milionu korun za šest let v Senátu se stal rozbuškou mezi nově zvoleným Markem Hilšerem a ODS. Spor se rozhořel poté, co Hilšer vstoupil do klubu Starostů a znesnadnil tak občanským demokratům možnost nominovat svého předsedu Senátu. Podle senátora Václava Lásky (za SZ) ale bývalý prezidentský kandidát neudělal zatím nic protizákonného nebo nemravného. Senátor ODS Tomáš Jirsa Hilšerovo chování na plénu označil za vyčůrané.
19.10.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků) , Marek Hilšer (167 článků)

Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český komentátor je zděšen tím, co se děje

 
Tenistka Serena Williamsová je císařovna feministického establishmentu, píše komentátor Tomáš Jirsa. Ten je totiž toho názoru, že zápletka z finále ženského US Open, kdy Serena Williamsová svedla svou prohru na sexizmus, má mnohem širší souvislosti než jeden nepovedený zápas tenisové legendy. „Ukazuje na fakt, že boj za ženská práva začíná vykazovat všechny znaky vládnoucí ideologie,“ rozepsal se Jirsa ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz.
21.09.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Boj za ženská práva začíná mít všechny znaky vládnoucí ideologie. Český senátor je zděšen tím, co se děje

 
Tenistka Serena Williamsová je císařovna feministického establishmentu, říká senátor za ODS Tomáš Jirsa. Ten je totiž toho názoru, že zápletka z finále ženského US Open, kdy Serena Williamsová svedla svou prohru na sexizmus, má mnohem širší souvislosti než jeden nepovedený zápas tenisové legendy. „Ukazuje na fakt, že boj za ženská práva začíná vykazovat všechny znaky vládnoucí ideologie,“ rozepsal se Jirsa ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz.
21.09.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Senátorský klub ODS: Stát by měl občany informovat o končící platnosti technické kontroly

 
Senátorský klub ODS podpořil novelu zákona o provozu na pozemních komunikací, která podle Zdeňka Nytry přináší několik dobrých věcí. Jednou z nich je povinnost informovat občany o končící platnosti technické kontroly, kterou do zákona navrhl začlenit poslanec Martin Kupka. Předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil upozornil na neschopnost vlády a Úřadu pro ochranu osobních údajů implementovat GDPR a Tomáš Jirsa varoval před rozšiřováním bezzásahových zón na Šumavě.
15.08.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Dublin IV nám vnutí za každou cenu, to jsem slyšel v Bruselu. Czexit se blíží, přivezl nové informace senátor

 
Místopředseda zahraničního výboru Senátu za ODS Tomáš Jirsa se v dnešním Právu vyjádřil k Czexitu. Poté, co strávil několik dní v Bruselu, se totiž obává, že se české referendum o vystoupení z EU nezadržitelně blíží.
22.02.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)

Pozor na oligarchizaci politiky, varuje senátor Jirsa

 
Senátor za ODS Tomáš Jirsa ve své glose na serveru NeviditelnýPes.cz varuje před oligarchizací politiky.
13.08.2017 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »