Články k osobnosti

Tomáš Hudeček

  politik, primátor města prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Hudeček »
 

Bývalá radní chce odškodnění kvůli kauze opencard: Smrt otce i antidepresiva, popsala u soudu

 
Kauza týkající se karty opencard v minulosti dost zahýbala pražskou politikou. Obvinění v ní byli exprimátoři Tomáš Hudeček a Bohuslav Svoboda (ODS) a mezi obviněnými byla i tehdejší radní za TOP 09 Vorlíčková. Soud nakonec všechny kromě Svobody, který je poslanec a byl teprve nedávno opět vydán k trestnímu stíhání, zprostil obžaloby. Vorlíčková za útrapy, které jí celá kauza přinesla, žádá od státu 6,6 milionu korun. V pondělí u soudu během své výpovědi popsala, jak silně ji kauza zasáhla. Mluvila i o tom, že ztratila důvěru v právní stát.
28.03.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (783 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)

Pokuta Zemanovi, až sto tisíc, znělo z Interview ČT. Kroužková se té částce smála

 
Výjezdy Miloše Zemana do krajů v roce 2018 byly součástí předvolební kampaně, konstatuje to závěrečné stanovisko kontrolního Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zhodnotil závěry jako „bizarní“. Člen kontrolního úřadu Tomáš Hudeček v pořadu Interview ČT24 připustil, že jako prezident měl na takové jednání v podstatě právo. Zeman podle něj však nemá možnost rozhodnutí napadnout. Ministrům hnutí ANO a ČSSD zároveň vzkázal: „Odveďte kampaň bez chyb a v pořádku. Myslíme to smrtelně vážně!“
30.08.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)

ANO ani ČSSD neevidují platby spojené s výjezdy členů vlády do krajů

 
Vládní ANO a ČSSD na svých transparentních volebních účtech neevidují platby, které by bylo možné jednoznačně propojit s výjezdy členů kabinetu do regionů. Člen vedení brněnského Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Tomáš Hudeček totiž v pondělí řekl, že problematické z hlediska vedení kampaně by mohly být současné výjezdy členů vlády do krajů.
30.08.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Výjezdy ministrů by mohly být brány jako součást kampaně

 
Současné výjezdy členů vlády do krajů by mohly být problematické z pohledu vedení volební kampaně před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. V pondělí to řekl Tomáš Hudeček, člen vedení brněnského úřadu, který dohlíží na financování stran a hnutí. Úřad podle něj tyto výjezdy sleduje.
30.08.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Zeman prezidentskou kampaní porušil zákon: Podle úřadu zneužíval výjezdy do krajů

 
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí našel tři porušení zákona v prezidentské kampani Miloše Zemana před volbami v roce 2018. Zeman tehdy prezidentskou funkci obhajoval. Předvolební kampaní byly podle úřadu i tehdejší prezidentovy výjezdy do krajů, řekl vedoucí kontrolní skupiny Tomáš Hudeček. Dohledový úřad má možnost uložit pokutu 10 000 až 100 000 korun. Prezident  podle Hudečka ale disponuje celou řadou imunit, včetně správněprávní imunity, takže řízení o uložení pokuty zahájit nelze.
30.08.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)

Dohledový úřad našel v Zemanově kampani porušení zákona

 
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí našel tři porušení zákona v prezidentské kampani Miloše Zemana před volbami v roce 2018. Zeman tehdy prezidentskou funkci obhajoval. Předvolební kampaní byly podle úřadu i tehdejší prezidentovy výjezdy do krajů, řekl vedoucí kontrolní skupiny Tomáš Hudeček.
30.08.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)

Desítky milionů za stíhání v kauze Opencard: Exprimátor Hudeček i exradní Vorlíčková žalují stát o odškodné

 
Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) žádá po státu odškodné 7,6 milionu korun za své nezákonné trestní stíhání v kauze karty opencard. Ještě vyšší částky - přes 12,5 milionu - se žalobou domáhá bývalá radní Eva Vorlíčková (TOP 09). ČTK to zjistila z justiční databáze. Hudeček výši částky nekomentoval, Vorlíčková se k ní rovněž nevyjádřila. Jejich nároky bude posuzovat Obvodní soud pro Prahu 2, termíny jednání zatím nestanovil.
24.05.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Kauza Opencard: Pražský exprimátor Hudeček i bývalí radní jsou nevinní, rozhodl napotřetí soud

 
Soud dnes zprostil obžaloby bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP O9) i ostatní tři obviněné v kauze karty opencard. Verdikt, podle nějž nebylo počínání radních trestným činem, není pravomocný. Původní soudce, který obžalované dvakrát shledal vinnými, nyní čelí kárným žalobám kvůli zkreslení protokolů z hlavního líčení. Původní státní zástupkyně je pak v jiné kauze stíhána za zneužití pravomoci.
13.03.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Soud osvobodil Hudečka i ostatní obžalované v kauze Opencard

 
Soud dnes zprostil obžaloby bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP O9) i ostatní tři obviněné v kauze karty Opencard. Verdikt, podle nějž nebylo počínání radních trestným činem, není pravomocný. Původní soudce, který obžalované dvakrát shledal vinnými, nyní čelí kárným žalobám kvůli zkreslení protokolů z hlavního líčení. Původní státní zástupkyně je pak v jiné kauze stíhána za zneužití pravomoci, napsala ČTK.
13.03.2020 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Praha platí za Hřibovy poradce půl milionu. Nejvíc v historii

 
Poradci pirátského primátora Zdeňka Hřiba stojí Prahu měsíčně v průměru kolem půl milionu korun. Je to dvakrát až třikrát víc, než kolik byly magistrátní náklady na týmy jeho předchůdců, ať už to byl Pavel Bém, Bohuslav Svoboda (oba ODS), Tomáš Hudeček (TOP 09), nebo Adriana Krnáčová (ANO).
21.11.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (863 článků) , Bohuslav Svoboda (783 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků) , Adriana Krnáčová (799 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (42 článků) , Pavel Svoboda (42 článků)

Exprimátor Prahy Hudeček se zlobí: Zase trest za opencard

 
Už podruhé padly podmíněné tresty v kauze opencard a pražských radních. Mezi potrestanými je i exprimátor Prahy Tomáš Hudeček (39, exTOP 09), který včera dostal dvouletou podmínku.
18.12.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Napodruhé odsouzený exprimátor Hudeček: Je to hanba. Prospěl jsem městu a sedím tu jako zločinec

 
Městský soud v Praze dnes i napodruhé uložil totožné podmíněné tresty v kauze Opencard a pražských radních. Bývalý primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) a někdejší radní pro dopravu Josef Nosek tak dostali dvouletou podmínku, bývalá radní pro informatiku Eva Vorlíčková a šéf magistrátních informatiků Jan Teska podmínku tříletou. Verdikt není pravomocný, obžalovaní vinu odmítají.
17.12.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Kauza Opencard pokračuje. Státní zástupce navrhuje exprimátorovi Hudečkovi tento trest

 
Státní zástupce v kauze Opencard trvá na uložení podmíněných trestů bývalému pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi (dříve TOP 09), někdejším radním, Evě Vorlíčkové a Josefu Noskovi, i tehdejšímu šéfovi magistrátních informatiků Janu Teskovi. V dnešní závěrečné řeči žalobce Tomáš Lejnar zopakoval také požadavek, aby soud uložil čtveřici obžalovaných společnou povinnost uhradit hlavnímu městu škodu ve výši přes 17,7 milionu korun.
17.12.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků) , Tomáš Nosek (5 článků)

Kauza opencard: Soud znovu dal podmínky exprimátorovi Hudečkovi a bývalým pražským radním

 
Městský soud v Praze dnes i napodruhé uložil totožné podmíněné tresty v kauze opencard a pražských radních. Bývalý primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) a někdejší radní pro dopravu Josef Nosek tak dostali dvouletou podmínku, bývalá radní pro informatiku Eva Vorlíčková a šéf magistrátních informatiků Jan Teska podmínku tříletou. Verdikt není pravomocný, obžalovaní vinu odmítají.
17.12.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Kauza Opencard před soudem: Exprimátor Hudeček dostal znovu podmínku, nařkl soudce z podjatosti

 
Městský soud v Praze dnes i napodruhé uložil totožné podmíněné tresty v kauze opencard a pražských radních. Bývalý primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) a někdejší radní pro dopravu Josef Nosek tak dostali dvouletou podmínku, bývalá radní pro informatiku Eva Vorlíčková a šéf magistrátních informatiků Jan Teska podmínku tříletou. Verdikt není pravomocný, obžalovaní vinu odmítají a obratem se odvolali. Hudeček se při odůvodňování rozsudku hlasitě ohrazoval s tím, že „to není pravda“.
17.12.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Vrchní soud o kauze Opencard: Městský soud zkreslil výpovědi svědků

 
Zkreslení výpovědí nebo jejich nepřesná interpretace patří mezi důvody, proč pražský vrchní soud v září zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým pražským primátorem Tomášem Hudečkem (tehdy TOP 09) a dvěma někdejšími radními. Městský soud bude muset závažné chyby opravit v novém řízení. Kauzu Opencard začne znovu řešit 17. prosince.
20.11.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Kauza Opencard: Hudeček se může radovat, Svoboda má smůlu

 
Pražský vrchní soud zrušil odsuzující část rozsudku nad bývalým pražským primátorem Tomášem Hudečkem (dříve TOP 09) a dvěma bývalými radními v kauze elektronické karty Opencard s odůvodněním, že pražský městský soud dospěl k nesprávným skutkovým zjištěním, a tím i k nesprávným právním závěrům. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí městského soudu Markéta Puci.
12.11.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Vrchní soud zrušil tresty v kauze opencard

 
Pražský vrchní soud zrušil odsuzující část verdiktu nad někdejším pražským primátorem Tomášem Hudečkem (dříve za TOP 09) a dvěma radními v kauze opencard. Soudci rozhodli, že pražský městský soud dospěl při posuzování případu k nesprávným právním závěrům. Odvoláním dalšího z exprimátorů Bohuslava Svobody (ODS) se soud nezabýval, neboť jeho stíhání bylo kvůli poslanecké imunitě přerušeno a zrušení verdiktu se jej tak netýká.
12.11.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Kauza Opencard nemá konce: Exprimátoři Svoboda s Hudečkem stanou opět před městským soudem

 
Že by kauza Opencard spěla ke svému konci? Nezdá se. Pražský vrchní soud ve čtvrtek zrušil rozsudek, kterým byli podmínečně potrestáni bývalí primátoři Bohuslav Svoboda (ODS), respektive Tomáš Hudeček (dříve TOP 09). Případ se podle justiční databáze zároveň vrátil k projednání pražskému městskému soudu.
13.09.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (783 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)

Tečka za bojem o Hrad: Kandidáti musí „složit účty“. Pod hrozbou pokuty 100 tisíc

 
Kandidátům na prezidenta dnes o půlnoci skončí devadesátidenní lhůta pro odevzdání celkové zprávy o financování jejich kampaně Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. ČTK to řekl člen vedení úřadu Tomáš Hudeček. Jinak jim hrozí stotisícová sankce. Lednové prezidentské volby vyhrál dosavadní prezident Miloš Zeman. Na prezidenta kandidovalo devět lidí, přihlášky dalších 11 ministerstvo vnitra odmítlo. Povinnost se ale vztahuje na všechny.
30.04.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »