Články k osobnosti

Tomáš Hudeček

  politik, primátor města prahy

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Hudeček »
 

Desítky milionů za stíhání v kauze Opencard: Exprimátor Hudeček i exradní Vorlíčková žalují stát o odškodné

 
Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) žádá po státu odškodné 7,6 milionu korun za své nezákonné trestní stíhání v kauze karty opencard. Ještě vyšší částky - přes 12,5 milionu - se žalobou domáhá bývalá radní Eva Vorlíčková (TOP 09). ČTK to zjistila z justiční databáze. Hudeček výši částky nekomentoval, Vorlíčková se k ní rovněž nevyjádřila. Jejich nároky bude posuzovat Obvodní soud pro Prahu 2, termíny jednání zatím nestanovil.
24.05.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Kauza Opencard: Pražský exprimátor Hudeček i bývalí radní jsou nevinní, rozhodl napotřetí soud

 
Soud dnes zprostil obžaloby bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP O9) i ostatní tři obviněné v kauze karty opencard. Verdikt, podle nějž nebylo počínání radních trestným činem, není pravomocný. Původní soudce, který obžalované dvakrát shledal vinnými, nyní čelí kárným žalobám kvůli zkreslení protokolů z hlavního líčení. Původní státní zástupkyně je pak v jiné kauze stíhána za zneužití pravomoci.
13.03.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Soud osvobodil Hudečka i ostatní obžalované v kauze Opencard

 
Soud dnes zprostil obžaloby bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP O9) i ostatní tři obviněné v kauze karty Opencard. Verdikt, podle nějž nebylo počínání radních trestným činem, není pravomocný. Původní soudce, který obžalované dvakrát shledal vinnými, nyní čelí kárným žalobám kvůli zkreslení protokolů z hlavního líčení. Původní státní zástupkyně je pak v jiné kauze stíhána za zneužití pravomoci, napsala ČTK.
13.03.2020 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Praha platí za Hřibovy poradce půl milionu. Nejvíc v historii

 
Poradci pirátského primátora Zdeňka Hřiba stojí Prahu měsíčně v průměru kolem půl milionu korun. Je to dvakrát až třikrát víc, než kolik byly magistrátní náklady na týmy jeho předchůdců, ať už to byl Pavel Bém, Bohuslav Svoboda (oba ODS), Tomáš Hudeček (TOP 09), nebo Adriana Krnáčová (ANO).
21.11.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (847 článků) , Bohuslav Svoboda (737 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků) , Adriana Krnáčová (790 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (437 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (438 článků) , Pavel Svoboda (24 článků) , Pavel Svoboda (24 článků)

Exprimátor Prahy Hudeček se zlobí: Zase trest za opencard

 
Už podruhé padly podmíněné tresty v kauze opencard a pražských radních. Mezi potrestanými je i exprimátor Prahy Tomáš Hudeček (39, exTOP 09), který včera dostal dvouletou podmínku.
18.12.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Napodruhé odsouzený exprimátor Hudeček: Je to hanba. Prospěl jsem městu a sedím tu jako zločinec

 
Městský soud v Praze dnes i napodruhé uložil totožné podmíněné tresty v kauze Opencard a pražských radních. Bývalý primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) a někdejší radní pro dopravu Josef Nosek tak dostali dvouletou podmínku, bývalá radní pro informatiku Eva Vorlíčková a šéf magistrátních informatiků Jan Teska podmínku tříletou. Verdikt není pravomocný, obžalovaní vinu odmítají.
17.12.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Kauza Opencard pokračuje. Státní zástupce navrhuje exprimátorovi Hudečkovi tento trest

 
Státní zástupce v kauze Opencard trvá na uložení podmíněných trestů bývalému pražskému primátorovi Tomáši Hudečkovi (dříve TOP 09), někdejším radním, Evě Vorlíčkové a Josefu Noskovi, i tehdejšímu šéfovi magistrátních informatiků Janu Teskovi. V dnešní závěrečné řeči žalobce Tomáš Lejnar zopakoval také požadavek, aby soud uložil čtveřici obžalovaných společnou povinnost uhradit hlavnímu městu škodu ve výši přes 17,7 milionu korun.
17.12.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků) , Tomáš Nosek (4 články)

Kauza opencard: Soud znovu dal podmínky exprimátorovi Hudečkovi a bývalým pražským radním

 
Městský soud v Praze dnes i napodruhé uložil totožné podmíněné tresty v kauze opencard a pražských radních. Bývalý primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) a někdejší radní pro dopravu Josef Nosek tak dostali dvouletou podmínku, bývalá radní pro informatiku Eva Vorlíčková a šéf magistrátních informatiků Jan Teska podmínku tříletou. Verdikt není pravomocný, obžalovaní vinu odmítají.
17.12.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Kauza Opencard před soudem: Exprimátor Hudeček dostal znovu podmínku, nařkl soudce z podjatosti

 
Městský soud v Praze dnes i napodruhé uložil totožné podmíněné tresty v kauze opencard a pražských radních. Bývalý primátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) a někdejší radní pro dopravu Josef Nosek tak dostali dvouletou podmínku, bývalá radní pro informatiku Eva Vorlíčková a šéf magistrátních informatiků Jan Teska podmínku tříletou. Verdikt není pravomocný, obžalovaní vinu odmítají a obratem se odvolali. Hudeček se při odůvodňování rozsudku hlasitě ohrazoval s tím, že „to není pravda“.
17.12.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Vrchní soud o kauze Opencard: Městský soud zkreslil výpovědi svědků

 
Zkreslení výpovědí nebo jejich nepřesná interpretace patří mezi důvody, proč pražský vrchní soud v září zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým pražským primátorem Tomášem Hudečkem (tehdy TOP 09) a dvěma někdejšími radními. Městský soud bude muset závažné chyby opravit v novém řízení. Kauzu Opencard začne znovu řešit 17. prosince.
20.11.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Kauza Opencard: Hudeček se může radovat, Svoboda má smůlu

 
Pražský vrchní soud zrušil odsuzující část rozsudku nad bývalým pražským primátorem Tomášem Hudečkem (dříve TOP 09) a dvěma bývalými radními v kauze elektronické karty Opencard s odůvodněním, že pražský městský soud dospěl k nesprávným skutkovým zjištěním, a tím i k nesprávným právním závěrům. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí městského soudu Markéta Puci.
12.11.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Vrchní soud zrušil tresty v kauze opencard

 
Pražský vrchní soud zrušil odsuzující část verdiktu nad někdejším pražským primátorem Tomášem Hudečkem (dříve za TOP 09) a dvěma radními v kauze opencard. Soudci rozhodli, že pražský městský soud dospěl při posuzování případu k nesprávným právním závěrům. Odvoláním dalšího z exprimátorů Bohuslava Svobody (ODS) se soud nezabýval, neboť jeho stíhání bylo kvůli poslanecké imunitě přerušeno a zrušení verdiktu se jej tak netýká.
12.11.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Kauza Opencard nemá konce: Exprimátoři Svoboda s Hudečkem stanou opět před městským soudem

 
Že by kauza Opencard spěla ke svému konci? Nezdá se. Pražský vrchní soud ve čtvrtek zrušil rozsudek, kterým byli podmínečně potrestáni bývalí primátoři Bohuslav Svoboda (ODS), respektive Tomáš Hudeček (dříve TOP 09). Případ se podle justiční databáze zároveň vrátil k projednání pražskému městskému soudu.
13.09.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (737 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků)

Tečka za bojem o Hrad: Kandidáti musí „složit účty“. Pod hrozbou pokuty 100 tisíc

 
Kandidátům na prezidenta dnes o půlnoci skončí devadesátidenní lhůta pro odevzdání celkové zprávy o financování jejich kampaně Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. ČTK to řekl člen vedení úřadu Tomáš Hudeček. Jinak jim hrozí stotisícová sankce. Lednové prezidentské volby vyhrál dosavadní prezident Miloš Zeman. Na prezidenta kandidovalo devět lidí, přihlášky dalších 11 ministerstvo vnitra odmítlo. Povinnost se ale vztahuje na všechny.
30.04.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25775 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků)

Austrálie není země, opravil profesor studentku. V zeměpise selhávají i politici

 
Americký vysokoškolský profesor dostal vyhazov poté, co žákyni v testu škrtl správnou odpověď, že Austrálie je země. Domníval se, že je to jen kontinent. Dívce špatně oznámkoval práci, škola se už ale za vyučujícího omluvila. Podobný zeměpisný kiks měl v minulosti i americký prezident Donald Trump, prezidentská kandidátka Sarah Palinová nebo pražský exprimátor Tomáš Hudeček (TOP 09).
17.02.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5738 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků)

Úřad pro kontrolu hospodaření politických stran nevidí chyby v Zemanově kampani

 
Předvolební kampaň staronového prezidenta Miloše Zemana, kterou s jeho svolením vedl hlavně spolek Přátel Miloše Zemana, podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí neporušila zákon. Člen vedení úřadu Tomáš Hudeček dnes ČTK řekl, že úřad v kampani vedené prostřednictvím spolku nebo Zemanovi blízké Strany přátel občanů (SPO) nespatřuje porušení zákona. Styl kampaně však podle něj popřel smysl transparentnosti.
29.01.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25775 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků)

Zemanova volební kampaň zákon neporušila, rozhodl dohledový úřad

 
I když kampaň za znovuzvolení prezidenta Miloše Zemana nevedl on sám, ale spolek Přátel Miloše Zemana či Strana práv občanů (SPO) nejednalo se o porušení zákona. Řekl to Tomáš Hudeček z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Přesto ale tento druh kampaně považuje za netransparentní. Úřad nyní bude prověřovat vyúčtování kampaní všech kandidátů.
29.01.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25775 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků)

Topolánkovi pokuta za pozdní registraci účtu nehrozí

 
Kandidát na prezidenta Mirek Topolánek pokutu za pozdní registraci volebního účtu nedostane. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí s ním správní řízení nezahájí. ČTK to dnes řekl po jednání úřadu jeho člen Tomáš Hudeček.
14.11.2017 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2340 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků)

Úřad pro dohled nad politickými stranami chystá 100 řízení

 
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí chystá zhruba stovku správních řízení. Netýkají se připravovaných voleb, ale většinou menších stran, jejich pochybení a porušení oznamovací povinnosti, jak hospodaří. ČTK to řekl člen vedení úřadu Tomáš Hudeček.
25.08.2017 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (669 článků)

Donald Trump s manželkou jsou nominováni na Zlatou malinu

 
Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií mají nominace na anticenu Zlatá malina, která se každoročně uděluje nejhorším filmům či hereckým výkonům. Prezident si nominaci vysloužil za „hlavní roli“ v dokumentu Michaela Moorea Fahrenheit 11/9, jeho choť za „vedlejší roli“ ve stejném snímku.
14.03.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2605 článků) , Tomáš Hudeček (669 článků) , Adriana Krnáčová (790 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »