Články k osobnosti

Tomáš Halík

  psycholog, kněz, katolický teolog, sociolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Halík »
 

Kardinál Duka přitvrdil. Zde je jasná výzva nejen knězi Halíkovi

 
Kardinál Duka se opět výrazně zastal katolického kněze profesora Petra Piťhy, který varuje před přijetím tzv. Istanbulské úmluvy. Hlava českých katoliků míří i do církevních řad a vyzývá Piťhovy kritiky k omluvě. Například kněze Tomáše Halíka, který se proti Piťhovi vyhraňoval velmi často.
28.11.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků)

VIDEO Zabijete vaše dítě. Fašisti, komunisti! Další kněz, ze kterého by se Tomáš Halík orosil

 
Zatímco u nás se o Istanbulské úmluvě začalo pořádně hovořit až po kázání Petra Piťhy o svatováclavském výročí, na Slovensku vyvolává svými ostrými slovy proti této mezinárodní dohodě již delší dobu rozruch kněz Marián Kuffa. Okolo něj je v poslední době na Slovensku živo především kvůli politice.
28.11.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků)

Tomáš Halík řekl, že je smutné, koho většina lidí volila. Varoval před Ruskem

 
Na Koncertu pro budoucnost 2018 Festivalu svobody mimo jiné vystoupili také herečka Eva Holubová či kněz Tomáš Halík.
18.11.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (236 článků) , Tomáš Halík (481 článků)

Ne, vy Češi. Tomáš Halík prozradil, proč nechce kandidovat na Hrad

 
V neděli proběhl na Českém rozhlasu Plus rozhovor s Tomášem Halíkem, knězem a teologem. V něm se tento známý český kněz věnoval jak otázkám církevním, tak tématu kandidatury na prezidenta. Po návratu z Ameriky českou společnost prý nepoznával. „Ta většina jde určitým směrem, já doufám, že to jednou pomine, že za chvíli uvidí, že už trochu pomíjí ta hysterie z těch uprchlíků,” vyjádřil se teolog.
05.11.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků)

Stanislav Křeček: Reakce na článek Tomáše Halíka v LN

 
Komentář na facebookovém profilu k článku Tomáše Halíka v LN.
02.11.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Stanislav Křeček (264 článků)

Já o tom něco vím! Ty proruské servery... Tomáš Halík znovu vystoupil proti Klausovi a Piťhovi

 
Polemika nad svatováclavským vystoupením profesora Petra Piťhy v katedrále svatého Víta pokračuje dalším kolem. Tomáš Halík, který se pasoval do role hlavního obhájce „naděje“ před Piťhovým apokalyptický blouzněním, se tentokrát na názorové stránce Lidových novin rozepsal v reakci na bývalého prezidenta Václava Klause, který Piťhu podpořil. Halík avizoval záměr polemizovat s Klausem i Piťhou věcně a rozumně. Posuďte sami, jak se mu to podařilo.
31.10.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9344 článků) , Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (785 článků)

Užitečný idiot a páter Plojhar. Katolický kněz připomněl Tomáši Halíkovi věci, které ho velmi, velmi nepotěší. Piťhu ale asi ano…

 
ROZHOVOR „Vezmeme-li totiž v potaz, že Tomáš Halík jest katolickým knězem, který jistě zná původ svátosti manželství, má nastudovanou katolickou morálku a dogmatiku a denně čte Bibli, vyvstane nám mnoho zajímavých otázek o jeho kompetentnosti, co se přípravy na manželství a rodinný život katolických snoubenců týče. A pokud Tomáš Halík mluví o ztrátě soudnosti u profesora Piťhy, pak by mne zajímalo, jak je na tom se soudností on sám, a jestli se takhle náhodou svou poznámkou o ‚tradiční rodině‘ poněkud nerozchází s katolickou tradicí, kterou by měl hlásat?“ říká v souvislosti s debatou o Istanbulské úmluvě katolický kněz Evermod Jan Sládek.
30.10.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Jan Sládek (21 článků)

Sváteční slovo Tomáše Halíka: Škudce společnosti Zeman se nikdy neměl stát prezidentem. Piťha zneužil posvátný prostor pro myšlenky, které patří na proruský server

 
Prezident Miloš Zeman je podle kněze Tomáše Halíka škůdcem Česka. Nikdy se neměl stát hlavou státu, zmínil kněz v rozhovoru pro Reflex.cz. Vyjádřil se také ke slovům Petra Piťhy, jenž se ve svatováclavském poselství vymezil proti Istanbulské úmluvě.
26.10.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Miloš Zeman (22224 článků)

Václav Klaus st. přirovnal Tomáše Halíka k Reinhardu Heydrichovi

 
Středeční pozdní odpoledne patřilo besedě pod taktovkou Institutu Václava Klause. Seminář s názvem „Nejsou dnešní oslavy stoletého výročí vzniku Československa labutí písní české státnosti?“ sliboval zajímavou debatu. Členy diskusního panelu byli Martin Kovář, historik a prorektor Univerzity Karlovy, bývalý ministr zahraničí Jan Kohout, další exministr zahraničí Alexandr Vondra a výkonný ředitel IVK Jiří Weigl. Debatu moderoval bývalý prezident Václav Klaus. Došlo na budoucnost Evropy, migrační krizi i na Tomáše Halíka.
25.10.2018 07:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9344 článků) , Reinhard Heydrich (32 článků) , Jan Kohout (184 článků) , Alexandr Vondra (1139 článků) , Tomáš Halík (481 článků) , Martin Kovář (14 článků) , Jan Kohout (8 článků) , Jiří Vondra (79 článků)

Tomáš Halík nebude mít pěkný den: Napsal o něm exprezident Václav Klaus

 
Velká polemika o kázání profesora teologie Petra Piťhy, varujícího tvrdými slovy před ohrožením tradiční rodiny, pokračuje příspěvkem druhého prezidenta České republiky Václava Klause. Ten svůj text, zveřejněný v Lidových novinách, koncipoval jako polemiku s Tomášem Halíkem, který drsný odsudek profesora Piťhy publikoval tamtéž.
24.10.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9344 článků) , Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (785 článků)

Co mají společného Tomáš Halík a Jiří Dienstbier? Stanislav Křeček našel zajímavou paralelu

 
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se zájmem sleduje spory dvou kněží – Petra Piťhy a Tomáše Halíka. Na Halíka se dívá stejně jako na sociálního demokrata Jiřího Dienstbiera, kterého vnímá jako katastrofu pro celou ČSSD. Halík prý může být stejnou pohromou pro křesťanství.
18.10.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (383 článků) , Tomáš Halík (481 článků) , Stanislav Křeček (264 článků) , Jiří Stanislav (67 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet ústa, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava, vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Známá juristka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (785 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet hubu, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony, rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Advokátka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Petr Václav (785 článků)

Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík

 
V katedrále sv. Víta u příležitosti státního svátku promluvil 28. září promluvil kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se k tzv. Istanbulské smlouvě. Varoval, že i kvůli této úmluvě se vládnoucí třídou v naší společnosti stanou homosexuálové. Mnoha lidem tímto kázáním zvedl tlak. Ozval se např. profesor Tomáš Halík, který Piťhovo kázání označil za „skutečně skandální“.
13.10.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků)

Forum 2000 bude řešit, zda je třeba aktualizovat demokracii

 
Diskuze o tom, zda bude třeba zásadně aktualizovat demokracii, bude dominovat letošnímu 22. ročníku mezinárodní konference Forum 2000, která v neděli začne v prostorách Pražské křižovatky. Na třídenní akci, jejímž těžištěm budou pondělní besedy na Žofíně, dorazí mimo jiné první arabská ženská nositelka Nobelovy ceny za mír Tawakkul Karmánová nebo zakladatel organizace Lékaři bez hranic Bernard Kouchner. Ze známých českých osobností jsou mezi účastníky předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo kněz Tomáš Halík.
05.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Ivan Ivan (1104 článků)

Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

 
Kněz Tomáš Halík se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil ke kardinálu Dominiku Dukovi a kauze syrských sirotků.
22.09.2018 18:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Dominik Duka (886 článků)

Babišův přístup k syrským sirotkům zvedl ze židlí Kocába, Halíka, Wagnerovou a další. Je tady tato vážná výzva

 
Téma padesáti syrských válečných sirotků, kteří by mohli zamířit do Česka, dál rozviřuje české společenské vody. Po internetu koluje petice, která volá po tom, aby se Češi, Moravané a Slezané zachovali lidsky. I navzdory svým politikům. Pod výzvou jsou podepsáni profesor Tomáš Halík, hudebník Michael Kocáb nebo senátorka Eliška Wagnerová.
21.09.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (678 článků) , Tomáš Halík (481 článků) , Michael Michael (1312 článků)

Kulturní fronto, vaše citové vydírání „sirotky“ je vrcholně odporné. Jeden z nejznámějších Čechů se naštval a zahanbil všechny plané žvanily činem

 
Daniel Vávra je tvůrcem počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, která se v roce 2018 stala jednou z nejúspěšnějších her světa a z Vávry udělala skutečně celosvětově známou osobnost. Následně ale vyvolal několik kontroverzí svými názory, v českém konetextu například svým příkrým komentářem k vystoupením Tomáše Halíka. A proto nepřekvapí, že se rázně proti hlavnímu proudu postavil i v nejaktuálnější kauze syrských sirotků.
18.09.2018 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků)

Tomáš Halík, Hutka, Jan Hrušínský, Olga Sommerová. Hádejte, co podepsali. A co po vás chtějí

 
Výzva Češi pomáhají prostřednictvím internetových stránek vyzývá k tomu, aby lidé nebyli lhostejní k utrpení druhých. Iniciátoři jsou podle svých slov znepokojeni současným společenským vývojem. „Hluboce se stydíme za lhostejný přístup naší země k pomoci lidem prchajícím z velmi kruté války,“ podotýkají iniciátoři.
17.09.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (108 článků) , Tomáš Halík (481 článků)

Tomáš Halík: Lidé zvracejí nenávist na Facebooku. Černé bahno. Zaplaťpánbůh za ČT a Respekt! Nora Fridrichová je statečná

 
V rámci akce „Třeboňské dialogy“ hovořil v divadle v Třeboni s místně příslušným senátorem Jiřím Šestákem teolog Tomáš Halík. Hned na úvod pohovořil o „zvracení nenávisti“ na sociálních sítích, pak rozebral i brexit, imigraci, Českou televizi, a zavzpomínal, jak chtěl několikrát zachránit ducha našeho národa, ale ten o to nestál.
05.09.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (481 článků) , Nora Fridrichová (212 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »