Články k osobnosti

Tomáš Halík

  psycholog, kněz, katolický teolog, sociolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Halík »
 

Halíkovo ovlivnění voleb: Ježíšku, ochraňuj nás před Babišem. A obdaruj nás Pavlem

 
Po bývalém premiérovi a prezidentském kandidátu Andreji Babišovi (ANO) se k Pražskému Jezulátku v tomto týdnu obrátil kněz Tomáš Halík a vznesl k němu též své prosby. „Svaté Jezulátko a všichni naši patroni, ochraňujte nás před Andrejem Babišem a před vším zlým,“ žádal a prosil Jezulátko, aby Babišovi odpustilo, že si z něj „dělá cukrátko na lákání katolických voličů“. Ježíšek by nás dle Halíka měl obdarovat i v čase povánočním – a to generálem Petrem Pavlem.
21.01.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Petr Pavel (1578 článků)

Tomáš Halík: Nevyčítám Pavlovi KSČ. Západ ho přijal a je směšné ho kádrovat

 
Profesor Tomáš Halík v nadcházející přímé volbě prezidenta podpořil generála ve výslužbě Petra Pavla a vysvětlil, proč ho hodlá volit. Generál Pavel teologovi poděkoval.
12.12.2022 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Petr Pavel (1578 článků)

Nedá správně dohromady jedinou českou větu, trestně stíhaný... Halík jde proti Babišovi

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je podle průzkumů z posledních týdnů favoritem prezidentské volby. Profesor Tomáš Halík nechápe, jak je to možné, když Babiš neumí ani pořádně česky. Poslední průzkum Medianu sice ukázal, že by se příští českou prezidentkou mohla teoreticky stát i Danuše Nerudová, ale Babiš se svým hnutím ANO po mnoho měsíců a let kraluje průzkumům volebních nálad.
09.12.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Tomáš Halík (596 článků)

Za Dukou zůstane legitimizace SPD! Halík, Kysela ze Senátu a další hodnotili kardinálovu éru

 
Vatikán včera oznámil, že na začátku července nahradí kardinála Dominika Duku ve funkci pražského arcibiskupa předseda České biskupské konference Jan Graubner, dosavadní arcibiskup olomoucký. Jak vyplývá z názorového dotazníku osobností pro server Aktuálně.cz, někteří na dosavadní 12leté působení Duky nebudou vzpomínat příliš dobře. Spisovatelka Alena Wagnerová si postěžovala, že Duka se snažil o „autoritativně konzervativní výklad českých dějin“ vzpomínající na spojení trůnu a oltáře, a že připustil kritiku Istanbulské úmluvy. Katolický kněz Tomáš Halík má působení Duky za „varovné poučení“.
14.05.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Dominik Duka (1141 článků) , Jan Graubner (72 článků)

Halík se pochválil: Už dlouho jsem říkal, že Putin je dnešní Hitler. Mnozí se mi dnes omlouvají, že mi nevěřili

 
Kněz a filozof Tomáš Halík v písemném rozhovoru pro server iRozhlas komentuje vývoj rusko-ukrajinského konfliktu. Podle svých slov je hrdý, jak Češi podporují Ukrajinu a pomáhají válečným uprchlíkům. Změnou svého postoje ho překvapil prezident Miloš Zeman, který podle jeho slov byl dlouhá léta „loutkou ruských zájmů“. Je prý nutné si uvědomit, že Rusko rozumí pouze řeči síly a že je v zájmu celého svobodného světa jeho agresi zastavit.
01.05.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Miloš Zeman (27725 článků)

Halík před zaplněným Václavákem navrhl Nobelovu cenu míru pro Zelenského

 
Na Václavském náměstí v Praze protestují tisíce lidí proti válečnému konfliktu na Ukrajině. Na akci Milionu chvilek prostřednictvím telemostu vystoupil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na začátku akce vystoupil také kněz Tomáš Halík.
04.03.2022 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

Vánoční láska od profesora Halíka: Čtou dezinformační zdroje, mají rádi Putina, volili Zemana. Takoví mi píší. Ale letos jsem měl radost

 
Profesor Tomáš Halík se ve vánočním čase zaradoval, že Česká republika se konečně zbavila Andreje Babiše (ANO) jako premiéra. Jedním dechem však dodal, že populistické síly v čele s Babišem ještě neřekly poslední slovo. Ve spojitosti s covidem Halík vánočně vyčinil čtenářům serveru ParlamentníListy.cz a nakonec prozradil, že v jednu chvíli zvažoval, že podá žalobu na prezidenta Miloše Zemana.
26.12.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Miloš Zeman (27725 článků)

To byly Vánoce, po Havlově pohřbu... Halík vzpomíná

 
Ještě předtím, než začal hovořit o své nové knize, se katolický kněz Tomáš Halík v ČRo vyjadřoval o Vánocích. Ježíškovi a jeho rodině jsou prý teď nejblíže například migranti na polsko-běloruských hranicích. A ani teď prý není možné zapomenout na některé smutné signály. „Rusové haraší zbraněmi na ukrajinských hranicích a zkoušejí, co jim ještě projde, Číňané si brousí zuby na Tchaj-wan, a tak dále, takže ten svět je dnes ve velice nebezpečné situaci a na to dost dobře nemůžeme zapomenout ani v té vánoční náladě,“ míní. Zavzpomínal, jak duchovní byly Vánoce po Havlově pohřbu.
24.12.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

„Zvláštní lidský typ.“ Halíkovi chodí sprostá psaní. Popsal jejich autory. A ukázal na budoucí českou Čaputovou

 
Katolický kněz Tomáš Halík se zamyslel nad vhodným kandidátem na prezidenta, který podle něj musí dokázat oslovit i část voličů Miloše Zemana nebo Andreje Babiše. „U těch kandidátů nejde ani tak o to, kdo by byl nejlepší, ale kdo je volitelný,“ poznamenal Halík s tím, že je společnost rozdělená, a uspět by tak mohly osobnosti jako ekonomka Danuše Nerudová nebo generál Petr Pavel.
16.12.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Miloš Zeman (27725 článků) , Petr Pavel (1578 článků)

Co ho drží v církvi? Halík po dalším zahraničním ocenění vystavil svůj rozhovor

 
Kněz a filozof Tomáš Halík poskytl u příležitosti získání prestižní Ceny Jozefa Tischnera rozhovor, který byl publikován v několika jazycích. Nyní jej sdílel na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
03.12.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

Halík vrací úder Zemanovi. Bude soud? Ozvalo se, co doopravdy řekl

 
Katolický kněz Tomáš Halík zvažuje žalobu na prezidenta Miloše Zemana, který při svém prvním veřejném vystoupení od své hospitalizace prohlásil, že si prý Halík přeje jeho smrt. „Výrok o přání smrti Miloši Zemanovi by prezident hledal stejně marně jako článek Ferdinanda Peroutky,“ řekl Halík. Ale podle jeho kolegy kněze bylo Halíkovo vyjádření za hranou.
05.11.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Miloš Zeman (27725 článků)

Pravda je venku. Zeman zúčtoval s těmi, co si přáli jeho smrt. Halík a Džamila vysvlečeni před národem

 
Pro mnohé překvapivě se k národu rozhodl promluvit prezident Miloš Zeman. V telefonickém rozhovoru pro Frekvenci 1. Udeřil na Piráty, způsobem sobě vlastním na česká média, ale i na psychiatričku Džamilu Stehlíkovou a na profesora Tomáše Halíka. „Víte, lidská nenávist je téměř nekonečná. Např. katolický kněz Tomáš Halík veřejně prohlásil, že bych neměl žít, že by bylo lépe, kdybych nežil. Inu, typický katolický kněz,“ uvedl Zeman.
05.11.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (182 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Miloš Zeman (27725 článků)

„Prezident Šarapatka“ udělil svá vyznamenání. Halík, Geislerová, Koudelka. A některá od Zemana by se prý měla odebrat

 
Někdejší radní České televize Zdeněk Šarapatka se zasnil, jaké by to bylo, kdyby byl namísto Miloše Zemana prezidentem on a rozhodoval by, komu u příležitosti 28. října udělit státní vyznamenání. Nejvyšší státní vyznamenání by v takovém případě zamířilo hned dvojici prezidentů a nechyběla by ani známá jména, například kněze Tomáše Halíka, herečky Anny Geislerové či šéfa BIS Michala Koudelky. Vyznamenání by putovalo i k primáři sokolovské nemocnice Martinu Strakovi, který současného hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana označuje za „pochcanou mrtvolu“ či „bezpáteřní k*rvu“.
31.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Geislerová (114 článků) , Martin Straka (83 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Miloš Zeman (27725 článků) , Martin Straka (83 článků) , Michal Straka (8 článků)

Zeman: Vykoukl Halík. Fridrichová šla ještě dál. Leč úspěch nenastal

 
První nedělní reportáž 168 hodin patřila nemocnému prezidentovi a personálu Hradu. Ke komentování byly pozvány kapacity jako investigativní novináři Sabina Slonková a Jaroslav Kmenta, dále bývalý kancléř Ivo Mathé a pak držitel Templetonovy ceny, kněz a filozof Tomáš Halík. Ten doufá, že končí éra populismu. Hned několikrát se reportéři snažili z Mynáře dostat reakci už u jeho vily. A na kancléře nakonec vyrukoval „pan Václav“, který by chtěl Mynáře vidět za mřížemi. Ten si z toho však nic nedělal.
25.10.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Sabina Slonková (211 článků) , Jaroslav Kmenta (163 článků)

Modlitba za Fialu a spol. Halík zamával komunistům a rozradostnil se

 
Politická situace v Česku je v povolebním období vzrušená. Nyní v kázání katolického kněze Tomáše Halíka zazněla slova o touze po předních místech vybavených mocí i o pošetilém manipulování a ukrajování svobod. Hovořil o zcela novém pojetí autority – autorita jako služba. „Nikdo nemůže považovat stát za svůj vlastní podnik, je třeba ho řídit k prospěchu celku,“ pravil kněz, jenž se zaradoval, že komunisté konečně skončili „na smetišti dějin“ a hnutí ANO nezasedne v další vládě.
17.10.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

„Rumburak Halík. Piráti? Smrad, že i tchoř prchá.“ Okamurův lídr Nerušil přitvrdil

 
Politické neziskovky odříznout od veřejných peněz, zavést institut „prvotního dárce“, přimět je označovat své materiály podobně, jako to musejí dělat politické strany, a v případě pochybného financování zdanit. Pražský lídr SPD v Praze Josef Nerušil po odchodu z Rady ČRo i Arcibiskupství pražského přitvrdil. Kněze a profesora Tomáše Halíka označil za „Rumburaka“, který končí stejně neúspěšně jako Rumburak seriálový. „Kdykoliv zapnete ČT24, tak na vás spolehlivě během několika minut vybafne Markéta Pekarová Adamová nebo Mikuláš Ferjenčík,“ přidává na úkor veřejnoprávních médií. Věří, že Piráti v rámci boje za klima „zakážou i své oblíbené pokuřování. Protože když se někde sejde partička Pirátů, je to smradu, že i tchoř zahanbeně prchá do své nory.“
12.09.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

„Ve své pastýřské roli selhal.“ Kněz Halík otevřeně zaútočil na kardinála Duku

 
Katolický kněz Tomáš Halík dodatečně připojuje svůj podpis k otevřenému dopisu katolíků kardinálu Dominiku Dukovi. Dokument je podle něj projevem výrazných změn v české katolické církvi. Katolíci se společně spojili proti extremistickým proruským populistickým silám jako SPD či Volný blok a některým lidem sedícím v Radě ČT, kteří prý zneužívali křesťanskou rétoriku a mátli věřící. „Hodnotové porozumění mezi různými proudy katolíků, kteří se společně vymezují proti extremistům, může vést k dialogu a spolupráci,“ píše Halík na svém blogu serveru Aktuálně.cz.
13.08.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Dominik Duka (1141 článků)

A odnesl to Donutil. Okamura a kandidát: Došlo na nechutnosti

 
Tomio Okamura v úterý představil lídra SPD pro Prahu, spolupracovníka kardinála Duky Josefa Nerušila. Ten jednak zkritizoval Tomáše Halíka za to, jak se pustil do něj a do kardinála Duky. A představil svou vizi veřejnoprávních médií. Jednak by podle něj mělo být srovnáno zvaní politiků do veřejnoprávních médií, skončit by měly začerněné smlouvy a zpravodajství ČT, ČRo a ČTK by se mělo sloučit. U neziskovek by pak ČT a další museli dokonce uvádět, kdo je platí. U tematiky LGBT by se klidně nechal inspirovat Maďarskem. Připomenuta byla i Donutilova Sněhurka.
05.08.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Tomio Okamura (2967 článků)

Halík vytáhl do poslední bitvy: Kýble té nejhnusnější špíny na kandidáta SPD. Zamíchán i zemřelý kněz Badal

 
Katolický kněz Tomáš Halík se ostře vymezil proti Haně Lipovské a Josefu Nerušilovi, kteří se rozhodli kandidovat do Poslanecké sněmovny v barvách Volného bloku a SPD. A přidal i informace o osobním životě, které by od držitele profesorského titulu a Templetonovy ceny nejspíš čekal málokdo. Na Halíkova slova zareagoval sám Nerušil s tím, že je Halík „pyšný prelát, který lže a pomlouvá“.
29.07.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

Dojemný pohřeb socioložky a disidentky Jiřiny Šiklové (†85): Vyprovodil ji kněz Halík i pravnoučata

 
Velký smutek prožívá rodina, přátelé, kolegové a známí socioložky, propagátorky genderových studií a signatářky Charty 77 Jiřiny Šiklové (†85). Zemřela 22. května, ve čtvrtek se s ní její nejbližší rozloučili v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Křižovnické ulici na Starém Městě. Dorazila zhruba stovka lidí. Smuteční hosté se postupně usadili v rouškách do lavic, byl mezi nimi například bývalý český premiér Petr Pithart či nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, které se Šiklovou pojilo dlouholeté přátelství.
03.06.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (140 článků) , Tomáš Halík (596 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »