Články k osobnosti

Tomáš Halík

  psycholog, kněz, katolický teolog, sociolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Halík »
 

„Rumburak Halík. Piráti? Smrad, že i tchoř prchá.“ Okamurův lídr Nerušil přitvrdil

 
Politické neziskovky odříznout od veřejných peněz, zavést institut „prvotního dárce“, přimět je označovat své materiály podobně, jako to musejí dělat politické strany, a v případě pochybného financování zdanit. Pražský lídr SPD v Praze Josef Nerušil po odchodu z Rady ČRo i Arcibiskupství pražského přitvrdil. Kněze a profesora Tomáše Halíka označil za „Rumburaka“, který končí stejně neúspěšně jako Rumburak seriálový. „Kdykoliv zapnete ČT24, tak na vás spolehlivě během několika minut vybafne Markéta Pekarová Adamová nebo Mikuláš Ferjenčík,“ přidává na úkor veřejnoprávních médií. Věří, že Piráti v rámci boje za klima „zakážou i své oblíbené pokuřování. Protože když se někde sejde partička Pirátů, je to smradu, že i tchoř zahanbeně prchá do své nory.“
12.09.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

„Ve své pastýřské roli selhal.“ Kněz Halík otevřeně zaútočil na kardinála Duku

 
Katolický kněz Tomáš Halík dodatečně připojuje svůj podpis k otevřenému dopisu katolíků kardinálu Dominiku Dukovi. Dokument je podle něj projevem výrazných změn v české katolické církvi. Katolíci se společně spojili proti extremistickým proruským populistickým silám jako SPD či Volný blok a některým lidem sedícím v Radě ČT, kteří prý zneužívali křesťanskou rétoriku a mátli věřící. „Hodnotové porozumění mezi různými proudy katolíků, kteří se společně vymezují proti extremistům, může vést k dialogu a spolupráci,“ píše Halík na svém blogu serveru Aktuálně.cz.
13.08.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků) , Dominik Duka (1101 článků)

A odnesl to Donutil. Okamura a kandidát: Došlo na nechutnosti

 
Tomio Okamura v úterý představil lídra SPD pro Prahu, spolupracovníka kardinála Duky Josefa Nerušila. Ten jednak zkritizoval Tomáše Halíka za to, jak se pustil do něj a do kardinála Duky. A představil svou vizi veřejnoprávních médií. Jednak by podle něj mělo být srovnáno zvaní politiků do veřejnoprávních médií, skončit by měly začerněné smlouvy a zpravodajství ČT, ČRo a ČTK by se mělo sloučit. U neziskovek by pak ČT a další museli dokonce uvádět, kdo je platí. U tematiky LGBT by se klidně nechal inspirovat Maďarskem. Připomenuta byla i Donutilova Sněhurka.
05.08.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků) , Tomio Okamura (2621 článků)

Halík vytáhl do poslední bitvy: Kýble té nejhnusnější špíny na kandidáta SPD. Zamíchán i zemřelý kněz Badal

 
Katolický kněz Tomáš Halík se ostře vymezil proti Haně Lipovské a Josefu Nerušilovi, kteří se rozhodli kandidovat do Poslanecké sněmovny v barvách Volného bloku a SPD. A přidal i informace o osobním životě, které by od držitele profesorského titulu a Templetonovy ceny nejspíš čekal málokdo. Na Halíkova slova zareagoval sám Nerušil s tím, že je Halík „pyšný prelát, který lže a pomlouvá“.
29.07.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Dojemný pohřeb socioložky a disidentky Jiřiny Šiklové (†85): Vyprovodil ji kněz Halík i pravnoučata

 
Velký smutek prožívá rodina, přátelé, kolegové a známí socioložky, propagátorky genderových studií a signatářky Charty 77 Jiřiny Šiklové (†85). Zemřela 22. května, ve čtvrtek se s ní její nejbližší rozloučili v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Křižovnické ulici na Starém Městě. Dorazila zhruba stovka lidí. Smuteční hosté se postupně usadili v rouškách do lavic, byl mezi nimi například bývalý český premiér Petr Pithart či nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, které se Šiklovou pojilo dlouholeté přátelství.
03.06.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (138 článků) , Tomáš Halík (581 článků)

,,Povaleči." Halík zavelel vzdělaným a dobrým. Označil ty druhé

 
Teolog Tomáš Halík vybídl účastníky veřejného života, že se nemají nechat zastrašit nálepkami elitářů, kavárenských povalečů či lumpenkavárny. Ta vzdělanější část společnosti se má podělit o své plody poznání. „Právě tím dávají najevo svoji úctu, zájem, solidaritu a službu těm, kterým se těchto výhod nedostalo, a proto se často stávají snadnou kořistí trollů, fake news a konspiračních teorií,“ míní Halík.
12.05.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Halík: Stovky Čechů pomáhají Putinovi. Cílem je rozvrat Západu

 
Kněz Tomáš Halík ve svém nedělním kázání zdůraznil, že se Rusko dopustilo ve Vrběticích státního teroristického zločinu. Jedním dechem dodal, že jde jen o vrcholek ledovce. Velký problém spočívá podle něj v tom, že stovky českých občanů Rusku ještě pomáhají. Nečeká však, že se k onomu zločinu někdy Moskva přizná. Vždyť už Sovětský svaz vehementně popíral své zločiny a Ruská federace jakožto nástupnický stát SSSR v této tradici zdárně pokračuje.
27.04.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Sundat Zemana! Halík, Hutka, Svěrák, Kocáb a Bursík bouchli po Vrběticích

 
Režisér Jan Svěrák, profesor Tomáš Halík a další znovu udeřili na Miloše Zemana. Zatímco vláda dává najevo, že věří důkazům BIS v kauze Vrbětice, prezident Zeman ve svém nedělním vystoupení práci českých tajných služeb zpochybnil. Tomáš Halík a další kritici prezidenta Zemana mají za to, že tím nahrál Ruské federaci, takže definitivně přišel čas sesadit ho z nejvyššího politického postu v Česku.
26.04.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (221 článků) , Tomáš Halík (581 článků) , Miloš Zeman (25971 článků)

Tomáš Halík: Za Vrbětice může Zeman

 
Profesor Tomáš Halík se na přání řady lidí, jak sám říká, vyjádřil k výbuchu ve Vrběticích. Nazval ho aktem státního terorismu proti naší zemi. Nešetřil prezidenta Miloše Zemana, jehož označil za „nástroj ruských zájmů“ v Česku e a konstatoval, že kdyby českým prezidentem nebyl právě Zeman, Rusové by byli zdrženlivější. „Rusové by si nikdy vůči suverénnímu státu nedovolili takovou agresi, kdyby v čele našeho státu stál člověk statečně, důstojně a důsledně obhajující skutečné národní zájmy,“ uvedl kněz.
22.04.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků) , Miloš Zeman (25971 článků)

Zlá stařena. Tomáš Halík sdělil hororový zážitek z kostela

 
Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, neboť věřícím připomínají, že smrtí nic nekončí, jelikož po smrti Ježíšově přišlo jeho zmrtvýchvstání. Kněz Tomáš Halík u této příležitosti zavzpomínal na svůj nejhororovější zážitek, který zažil jako kněz. Stalo se to před 27 lety...
05.04.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Xavere, bal a uteč. Jde po tobě Aňa Geislerová

 
Nejen Tomáš Halík, Milan Uhde či Olga Sommerová. Pod petici za odvolání členů Rady ČT se podepsaly další slavné tváře. Například Aňa Geislerová nebo Jan Hřebejk. A ani Jan Hrušínský nechybí u iniciativy, která de facto chrání ředitele Dvořáka. Dnes přitom radní budou projednávat jeho plat.
24.03.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (491 článků) , Milan Uhde (68 článků) , Olga Sommerová (149 článků) , Tomáš Halík (581 článků)

Tomaš Halík: Nečistý duch s ním zalomcoval a s velkým křikem z něj vyšel. Trump je posedlý penězi

 
Své nedělní kázání spojil kněz Tomáš Halík s politikou. Kázal o nečistém duchu, který vyšel z muže, jenž se rozkřikl na Krista, a o vymýtání démonů. Ale démony aktualizoval. Opřel se například do Donalda Trumpa. „Viděli jsme člověka tak posedlého mocí a vlastním nezřízeným egem, že v touze udržet si moc byl schopen jakékoliv lži a pošlapání všech pravidel práva a morálky,“ řekl. A položil otázku: „Nejsou ony fake news, konspirační teorie a falešná propaganda těmi démony naší doby?“
01.02.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5761 článků) , Tomáš Halík (581 článků)

Toma´sˇ Hali´k: Necˇisty´ duch s ni´m zalomcoval a s velky´m krˇikem z neˇj vysˇel. Trump je posedlý penězi

 
Své nedělní kázání spojil kněz Tomáš Halík s politikou. Kázal o nečistém duchu, který vyšel z muže, jenž se rozkřikl na Krista, a o vymýtání démonů. Ale démony aktualizoval. Opřel se například do Donalda Trumpa. „Viděli jsme člověka tak posedlého mocí a vlastním nezřízeným egem, že v touze udržet si moc byl schopen jakékoliv lži a pošlapání všech pravidel práva a morálky,“ řekl. A položil otázku: „Nejsou ony fake news, konspirační teorie a falešná propaganda těmi démony naší doby?“
01.02.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5761 článků) , Tomáš Halík (581 článků)

Bude ještě hůř, varuje Halík. Chození do kostela? Řekl něco, co má dohru

 
Kněz Tomáš Halík se v rozhovoru pro Český rozhlas rozmluvil o tom, že tento rok bude tvrdý. „Až se usadí prach, teprve se ukážou důsledky pandemie,“ uvedl.
04.01.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Vánoční Tomáš Halík: Já mám respekt. Píší mi z mnoha zemí. Kardinál píše do Parlamentních listů, já bych se štítil

 
Katolický kněz Tomáš Halík, držitel Templetonovy ceny, přijal v předvečer Vánoc pozvání do pořadu Interview na ČT24. Hovořil o svém vztahu s kardinálem Dukou, který mu uděluje důtku, zatímco v zahraničí je uznáván a respektován. Ze strany kardinála šlo o „přešlap“ . Věnoval se i tomu, jakým směrem se ubírá církev, která by podle jeho mínění měla projít radikální reformou.
23.12.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Světadíl bez koronaviru. Teď tam míří brněnští vědci. Na jedné ze stanic postavené „načerno“ pobývali Halík i Havlová

 
EXKLUZIVNĚ U českého antarktického programu je velmi cenná kontinuita výzkumu. Proto tam musíme odjet a dělat svou práci. To nám sdělil k aktuální výpravě na jediný kontinent bez koronaviru Daniel Nývlt z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Málo se ví o tom, že Češi mají v Antarktidě ještě jednu stanici načerno, kterou provozovala parta dobrodruhů. Na té pobývala švagrová Václava Havla Dagmar či teolog Tomáš Halík.
15.12.2020 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Tomáš Halík (581 článků) , Dagmar Havlová (1404 článků) , Daniel Havel (78 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (359 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků)

Tomáš Halík: Zakázat žvásty proti EU. Denně děkuji Bohu, že jsme v NATO a Unii

 
V posledním čísle týdeník Respekt vyzpovídal kněze, autora a nositele Templetonovy ceny Tomáše Halíka. Otázky byly nanejvýš politické a stejně tak i Halíkovy odpovědi. Kněz řekl, že kdyby měl nějakou frázi zakázat, byly by to „žvásty“ o nebezpečnosti Evropské unie. „Denně děkuji Bohu za to, že jsme v EU a v NATO,“ prohlásil. Donald Trump je podle něho nestvůra. A od Miloše Zemana a Václava Klause by si prý zasloužil satisfakci.
10.12.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10543 článků) , Donald Trump (5761 článků) , Tomáš Halík (581 článků) , Miloš Zeman (25971 článků)

Tomáš Halík volá kněží do první linie. Mají předvést obětavou lásku

 
Katolický kněz Tomáš Halík se obrátil na církevní představitele s žádostí, aby se zapojili do pomoci v boji s koronavirem. „Kdo jiný by právě nyní měl stát v přední linii pomoci bližním?“ uvedl profesor v komentáři pro server Seznam Zprávy.
20.10.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Halík popsal svůj vztah s Dukou. Problém je ve spojení s politikou

 
Katolický kněz Tomáš Halík věří, že katolická církev se musí přizpůsobit novému světu, nehledět tolik do minulosti a přinést nové trendy. Jednou z možností, jak v katolické církvi jít dopředu, je podle něj i možnost žen v kněžské službě. „Mnoho žen má od boha to charisma a my přece nemáme právo takhle mrhat těmi charismaty,“ říká Halík.
16.09.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

Halíkova krasojízda v ČT: Důtku od Duky ztrhal sebechválou. A štítivě se zmínil o PL

 
Tomáš Halík byl hostem pořadu Interview na České televizi. Prý se podivuje tomu, že mu kardinál Dominik Duka udělil důtku. „Já jsem člověk, který přece jenom v té katolické církvi, i mezinárodní, nějakým způsobem přijímán je,“ prohlásil Halík sebevědomě. „Teď mě celá jedna biskupská konference v Evropě pozvala, abych dělal duchovní cvičení pro všechny biskupy té země, jiní arcibiskupové chtějí, abych dělal duchovní cvičení pro všechny kněze diecéze, jsem hodně spojen i s lidmi, kteří jsou kolem papeže Františka, jeho nejbližší, takže já v té katolické církvi i mezinárodní určité místo mám a myslím si, že mám i dost značný respekt mezi těmi českými katolíky, zvlášť mezi těmi lidmi vzdělanými a mladými, takže já si myslím, že to od pána kardinála byl trošku takový přešlap,“ pochlubil se. Prý se vrací zpátky fašizující katolicismus bez křesťanství. Kopl si i do ParlamentníchListů.cz.
24.08.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků) , Dominik Duka (1101 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »