Články k osobnosti

Tomáš Halík

  psycholog, kněz, katolický teolog, sociolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tomáš Halík »
 

Tomáš Halík vzpomíná u Šafrů: Když jsem v osmdesátých letech chodil na výslechy, myslel jsem na Palacha

 
Kněz Tomáš Halík se v rozhovoru pro Forum24:cz vrátil k roku 1969, kdy se v lednu upálil mladý student Jan Palach. Podle Halíkových slov byl Palachův čin obrovským šokem.
19.01.2019 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků) , Jan Palach (245 článků)

Halík zmínil svůj slib Palachovi. I chorobného narcise Klause a mstivého Zemana

 
Smrt Jana Palacha (†20) před padesáti lety ovlivnila život kněze a profesora Tomáše Halíka (70). Kvůli upálení spolužáka se vrátil z Velké Británie a později zapojil do podzemní církve. Popsal, jaký „rozhovor“ s mrtvým Palachem vedl a co v něm slíbil. Zmínil i to, že debatovat s exprezidentem Václavem Klausem by pro něj naopak už nemělo smysl - Klaus podle něj trpí chorobným narcismem. To stávající hlavu státu, Miloše Zemana, má Halík za mstivého člověka.
16.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Tomáš Halík (495 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jan Palach (245 článků)

V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes uskutečnila mše za Jana Palacha

 
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes v podvečer uskutečnila vzpomínková mše za Jana Palacha, který se 16. ledna před 50 lety zapálil na Václavském náměstí v Praze a o tři dny později zemřel. Mši sloužil katolický kněz Tomáš Halík. Student filozofické fakulty se svým činem snažil probudit národ z letargie po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy a přimět ho k odporu proti nastupující normalizaci.
15.01.2019 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

»Stal se absolutním světlem v šeru polopravd«. Za Palacha se v Praze sloužila mše

 
Jeho čin otřásl nejen tehdejším Československem, ale prakticky celým světem. Upálení Jana Palacha před 50 lety se stalo symbolem boje proti komunistickému režimu a nesvobodě. V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se v předvečer Palachova upálení konala vzpomínková mše, kterou odsloužil Tomáš Halík.
15.01.2019 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

Kárám Vás, abych Vás nemusel dále trestat. Máme znění toho, jak Dominik Duka napomenul Halíka. A nové informace

 
Napomenutí kněze Tomáše Halíka ze strany pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky je pravomocné, oficiálně totiž vyšlo v úředním věstníku pražské arcidiecéze Acta Curiae. Platnost napomenutí už Halík nemůže ničím zvrátit, ani odvoláním k papeži do Vatikánu. ParlamentníListy.cz případ podrobně sledují a na základě dalšího patrání zjistily dosud nikde nezveřejněné podrobnosti.
15.01.2019 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků) , Dominik Duka (896 článků)

Tomáš Halík: Modlím se za Klause. Je potrestán tím, že je směšný. Já nejsem průměrný

 
Kněz Tomáš Halík se rozhovořil pro Seznam Zprávy. Mimo jiné mluvil o tom, jak si lidé do něj promítají své démony. „Modlím se i za Klause,“ řekl také Halík. Tématem rozhovoru však bylo také upálení Jana Palacha, od něhož uplyne 50 let.
15.01.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

Kněz Tomáš Halík: Palachův čin mě uchránil před StB!

 
Když Olbram Zoubek (†91) v lednu 1969 sejmul posmrtnou masku Jana Palacha (†20), na zádušní mši ji nesl právě katolický kněz Tomáš Halík (70). I nyní, kdy si připomínáme 50 let od smrti mladého studenta, představuje Palach pro Halíka životní inspiraci. Jak řekl v exkluzivním rozhovoru pro Aha!, odkaz spolužáka z fakulty ho prý chránil před špatnými rozhodnutími!
15.01.2019 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků) , Jan Palach (245 článků)

Tomáši Halíkovi se dostala rázná odpověď ve věci migrantů. Z vysokého místa

 
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se pořádně obul do profesora Tomáš Halíka. Knězovy řeči o tom, že je dnešním největším nebezpečím populismus zleva i zprava, považuje Křeček za fascinující. Zástupce ombudsmanky totiž vidí největší nebezpečí dnešní doby jinde. V migrantech.
03.01.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků) , Tomáš Halík (495 článků) , Stanislav Křeček (269 článků)

Halík se čertí kvůli vytýkacímu dopisu od Duky. Blogerka ale knězi vzkazuje...

 
Češtinářka a blogerka Veronika Valíková se v dnešním komentáři pro MF Dnes zamyslela nad arcibiskupovým napomenutím kněze Tomáš Halíka. Ten totiž dostal od svého nadřízeného, pražského arcibiskupa Dominika Duky, vytýkací dopis.
28.12.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

Ti nejnebezpečnější jsou na vrcholku a prosadili se ve volbách- jako nacisté a komunisté, říká Tomáš Halík. Občanská společnost ale prý smyje jejich hanbu

 
Katolický kněz a teolog Tomáš Halík zhodnotil v rozhovoru pro Lidové noviny, co české společnosti přinesl uplynulý rok, a zároveň poodhalil, co nás podle něj čeká v budoucnu.
22.12.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

Trapná maškaráda na výročí Václava Havla. Ranec neukojených ambicí jménem Halík jej svým výstupem spíše zesměšnil. Petr Žantovský rozebral vše, co se kolem toho semlelo

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Nekulaté výročí úmrtí Václava Havla se stalo záminkou k velké porci mediální a politické falše a především projevem aktuálního politického postoje. Trapnou maškarádu ztropili především ranec neukojených ambicí Tomáš Halík a exministr Daniel Herman. Petr Žantovský je přesvědčen, že tak absurdní kus, při němž před lahůdkářstvím stál jeden harmonikář, do mikrofonu moralizoval Halík a kolem něj nevšímavě procházeli lidé, by nevymyslel ani dramatik Havel. Mediální analytik se v souvislosti s uprchlickým paktem zamýšlí i nad tím, zda u nás vládne premiér, vláda či zájmové vlivy z Bruselu.
22.12.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Tomáš Halík (495 článků) , Daniel Herman (628 článků) , Daniel Herman (1093 článků) , Petr Václav (797 článků)

Ostrý útok Tomáše Halíka: Získali jsme dopis, ve kterém nadává kardinálu Dukovi i profesoru Piťhovi

 
Kauza kolem Tomáše Halíka pokračuje. Stále se jedná o jeho vystupování ve věci tzv. Istanbulské úmluvy a varování, které na její adresu pronesl profesor Petr Piťha. Poté, co byl Halík oficiálně pokárán kardinálem, nyní ještě Arcibiskupství pražské vydalo prohlášení, v němž zmiňuje zejména, že Halík „ve svých mediálních vystoupeních napadá stanoviska vydaná k různým aspektům veřejného života jeho biskupem, popřípadě Českou biskupskou konferencí“, a zdůraznilo, že napomenutí mu bylo uděleno ještě předtím, než se znovu kriticky vyjadřoval 15. listopadu na tzv. Kněžském dnu. ParlamentníListy.cz navíc získaly tajný dopis, který Halík rozeslal desítkám vybraných kněží.
20.12.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

Před sedmi lety zemřel Václav Havel: Mnozí politici prostřednictvím jeho slov varovali voliče. Promluvil i Tomáš Halík

 
V úterý uplynulo sedm let ode dne, kdy tento svět opustil poslední československý a první český prezident Václav Havel. U příležitosti tohoto smutného výročí na něj zavzpomínala celá řada politiků a dalších osobností veřejného života. Shodli se na tom, že hlas Václava Havla dnes v české společnosti schází.
18.12.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Tomáš Halík (495 článků)

Tomáš Halík o roce 1968: Byl jsem v Londýně. Nikdo z aktivních lidí nezůstal v ČSSR, dostal jsem dopis. Tak jsem se vrátil

 
REPORTÁŽ V Knihovně Václava Havla se v pondělí večer uskutečnila beseda s názvem „Ztráty a nálezy po roce 1918“ s podtitulem „Církve“, které se zúčastnili katolický kněz Tomáš Halík, evangelický kazatel Zdeněk Susa a historik Jaroslav Šebek. Akci moderovala Renata Kalenská. Řeč přišla na období nacistické okupace, řešila se rovněž invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968, nebo to, jak se církev přizpůsobila pádu komunismu. Tomáš Halík mluvil o tom, proč se v prosinci 1968 rozhodl vrátit z Británie zpět do Československa a zaznělo i jméno Petra Piťhy.
11.12.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Tomáš Halík (495 článků) , Zdeněk Petr (122 článků) , Petr Václav (797 článků)

Kardinál Duka přitvrdil. Zde je jasná výzva nejen knězi Halíkovi

 
Kardinál Duka se opět výrazně zastal katolického kněze profesora Petra Piťhy, který varuje před přijetím tzv. Istanbulské úmluvy. Hlava českých katoliků míří i do církevních řad a vyzývá Piťhovy kritiky k omluvě. Například kněze Tomáše Halíka, který se proti Piťhovi vyhraňoval velmi často.
28.11.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

VIDEO Zabijete vaše dítě. Fašisti, komunisti! Další kněz, ze kterého by se Tomáš Halík orosil

 
Zatímco u nás se o Istanbulské úmluvě začalo pořádně hovořit až po kázání Petra Piťhy o svatováclavském výročí, na Slovensku vyvolává svými ostrými slovy proti této mezinárodní dohodě již delší dobu rozruch kněz Marián Kuffa. Okolo něj je v poslední době na Slovensku živo především kvůli politice.
28.11.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

Tomáš Halík řekl, že je smutné, koho většina lidí volila. Varoval před Ruskem

 
Na Koncertu pro budoucnost 2018 Festivalu svobody mimo jiné vystoupili také herečka Eva Holubová či kněz Tomáš Halík.
18.11.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (240 článků) , Tomáš Halík (495 článků)

Ne, vy Češi. Tomáš Halík prozradil, proč nechce kandidovat na Hrad

 
V neděli proběhl na Českém rozhlasu Plus rozhovor s Tomášem Halíkem, knězem a teologem. V něm se tento známý český kněz věnoval jak otázkám církevním, tak tématu kandidatury na prezidenta. Po návratu z Ameriky českou společnost prý nepoznával. „Ta většina jde určitým směrem, já doufám, že to jednou pomine, že za chvíli uvidí, že už trochu pomíjí ta hysterie z těch uprchlíků,” vyjádřil se teolog.
05.11.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků)

Stanislav Křeček: Reakce na článek Tomáše Halíka v LN

 
Komentář na facebookovém profilu k článku Tomáše Halíka v LN.
02.11.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (495 článků) , Stanislav Křeček (269 článků)

Já o tom něco vím! Ty proruské servery... Tomáš Halík znovu vystoupil proti Klausovi a Piťhovi

 
Polemika nad svatováclavským vystoupením profesora Petra Piťhy v katedrále svatého Víta pokračuje dalším kolem. Tomáš Halík, který se pasoval do role hlavního obhájce „naděje“ před Piťhovým apokalyptický blouzněním, se tentokrát na názorové stránce Lidových novin rozepsal v reakci na bývalého prezidenta Václava Klause, který Piťhu podpořil. Halík avizoval záměr polemizovat s Klausem i Piťhou věcně a rozumně. Posuďte sami, jak se mu to podařilo.
31.10.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Tomáš Halík (495 článků) , Petr Václav (797 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »