Články k osobnosti

Tom Stoppard

  dramatik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tom Stoppard »
 

Zemřel publicista Antonín Jaroslav Liehm (†96). Po návratu z exilu dostal od Zemana medaili

 
Zemřel publicista, překladatel a filmový kritik Antonín Jaroslav Liehm, bylo mu 96 let. ČTK to dnes sdělila jeho dcera Alexandra Urbanová. Liehmovo jméno je úzce spjato s Literárními novinami 60. let minulého století a s propagací nové československé filmové vlny v západní Evropě. Podstatnou část svého života prožil v exilu, před sedmi lety se přestěhoval zpátky do Prahy. Na jaře 2015 převzal Cenu Toma Stopparda, v říjnu téhož roku mu prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy.
04.12.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tom Stoppard (12 článků) , Miloš Zeman (27725 článků)

Zemřel Havlův blízký přítel Zdeněk Neubauer. Biolog a filozof odešel ve věku 74 let

 
Ve věku 74 let zemřel v noci na úterý biolog a filozof Zdeněk Neubauer. Oznámila to na svém webu Knihovna Václava Havla. Neubauer byl Havlovým blízkým přítelem. Škála Neubauerova díla je mimořádně široká – od mikrobiologie a genetiky přes fyziku a filozofii až po jazykovědu. Je laureátem ceny Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 a ceny Toma Stopparda za esejistiku.
06.07.2016 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6370 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Zdeněk Neubauer (3 články)

Diplomaté a vědci České republiky apelují na Velkou Británii: Zůstaňte v EU

 
Desítky českých vědců, diplomatů a jiných významných osobností podpořily setrvání Velké Británie v Evropské unii. V otevřeném dopise, který je adresován britskému dramatikovi s českými kořeny Tomu Stoppardovi, připomínají historické a kulturní vazby Spojeného království a Evropy. V čele nezávislé iniciativy stojí bývalý český velvyslanec v Británii Michael Žantovský. Britové budou 23. června v referendu rozhodovat o tom, zda země zůstane členem EU.
16.05.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Tom Stoppard (12 článků) , Michael Michael (1846 článků)

Dramatik Tom Stoppard převzal prestižní cenu PEN/Pinter Prize

 
Britský dramatik českého původu Tom Stoppard v pondělí převzal prestižní cenu PEN/Pinter Prize za odhodlané prosazování pravdy, kterou získal v červenci. Informovala o tom stanice BBC. Cena se udílí na počest Harolda Pintera, slavného dramatika a držitele Nobelovy ceny, který zemřel v prosinci 2008. Jako spoludržitelku ceny vybral Stoppard běloruskou novinářku Irinu Chalipovou.
07.10.2013 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Harold Pinter (7 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Dramatik Tom Stoppard získal prestižní cenu PEN/Pinter Prize

 
Britský dramatik českého původu Tom Stoppard získal prestižní cenu PEN/Pinter Prize, která se udílí na počest Harolda Pintera, slavného dramatika a držitele Nobelovy ceny, který zemřel v prosinci 2008. Oznámila to podle agentury Reuters anglická pobočka celosvětového sdružení spisovatelů PEN. Cenu si Stoppard převezme 7. října.
31.07.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Harold Pinter (7 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Soutěžte s Bleskem pro Ženy o 5x DVD Anna Karenina

 
Třetí spolupráce na Cenu Akademie® nominované Keiry Knightley s proslulým režisérem Joem Wrightem, jež přichází po cenami ověnčených kasovních trhácích Pýcha a předsudek a Pokání, nabízí nové odvážné filmové zpracování velkého příběhu lásky, který podle nadčasového románu Lva Nikolajeviče Tolstého adaptoval držitel Ceny Akademie® Tom Stoppard (Zamilovaný Shakespeare).
22.04.2013 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (198 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Nová DVD: Anna Karenina, Hobit: Neočekávaná cesta a Planeta oceánů

 
Do další z řady adaptací slavného románu Anna Karenina se pustil scenárista Tom Stoppard a režisér Joe Wright. Po slavné trilogii Pán Prstenů natočil režisér Peter Jackson další hobití trilogii, jejíž první díl má název Hobit: Neočekávaná cesta. Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa má název Planeta oceánů.
09.04.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Jackson (86 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků) , Joe Wright (2 články) , Yann Arthus-Bertrand (1 článek)

Kdo je kdo v milostném špionážním thrilleru

 
Britský dramatik a zlínský rodák Tom Stoppard se u nás hraje často, ale ne vždy se daří jeho hry inscenovat tak, aby z nich divák měl požitek. Připomínají totiž sudoku pro náročné, takže rozkrýt na scéně čitelně jejich brilantní dialog i vtip není snadný úkol.
26.03.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Postlerová: Být agentkou a mámou je těžké

 
Pražské Divadlo na Vinohradech uvádí v pátek českou premiéru hry britského dramatika Toma Stopparda Dvojitý agent. Jedinou ženskou a zároveň hlavní roli agentky Hapgoodové hraje Simona Postlerová.
22.03.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Simona Postlerová (93 článků) , Tom Stoppard (12 článků)

Schwarzenberg bude jednat s Haguem, předá cenu Stoppardovi

 
Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg bude dnes jednat v Londýně se svým britským protějškem Williamem Haguem. Předá také britskému dramatikovi Tomu Stoppardovi cenu Gratias Agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.
12.10.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Tom Stoppard (12 článků) , Karel Schwarzenberg (4068 článků) , William Hague (19 článků)

Po slavné Gretě Garbo bude trpět i půvabná Keira Knightley

 
Keira Knightley bude hrát Annu Kareninu v nové filmové adaptaci slavného románu Lva Tolstého. Podle produkční společnosti The Working Title se v dalších hlavních rolí ve filmu podle scénáře britského dramatika českého původu Toma Stopparda objeví Jude Law a Aaron Johnson.
12.09.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (198 článků) , Jude Law (221 článků) , Aaron Taylor-Johnson (2 články) , Greta Garbo (11 článků) , Tom Stoppard (12 článků)

Stoppardovu komedii Na flámu uvede v pátek Divadlo na Vinohradech

 
Hru britského dramatika českého původu Toma Stopparda Na flámu uvede v pátek v oficiální premiéře soubor Divadla na Vinohradech. Stoppard je nositelem Řádu britského impéria, roku 1997 byl pasován královnou Alžbětou do rytířského stavu a roku 2000 se mu dostalo i nejvyššího osobního ocenění Order of Merit.
17.12.2010 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Tom Stoppard (12 článků)
« Předchozí 1 Další »