Články k osobnosti

Tom Hooper

  scénárista, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tom Hooper »
 

RECENZE: Krása, ale bez velkých překvapení. Se čtyřmi oscarovými nominacemi jde do českých kin Dánská dívka

 
Čtyři oscarové nominace, které dostal film režiséra Toma Hoopera Dánská dívka, vystihují jeho hlavní přednosti. Za herecký výkon v hlavní roli ji má Eddie Redmayne, za vedlejší Alicia Vikanderová, další dvě jsou za výpravu a kostýmy.
04.02.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků) , Eddie Redmayne (54 článků)

Americká herečka Amber Heardová: Filmy mají moc změnit názory, ale málo toho využíváme

 
Slavného herce potkala na natáčení Rumového deníku v roce 2009, zahrála si i v Machete zabíjí nebo Bez kalhot XXL. Již brzy se devětadvacetiletá rodačka z Texasu v českých kinech ukáže jako baletka Ulla, nejlepší kamarádka malířky Gerdy Wegenerové a jejího manžela Einara, který se cítil být ženou jménem Lili Elbe a v 30. letech 20. století se stal první osobou s operativně změněným pohlavím. O jeho osudu vypráví novinka Toma Hoopera Dánská dívka, nominovaná na čtyři Oscary.
03.02.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků)

Recenze: Dánská dívka ušlechtile zabředává do transgender tematiky, kýči se ale neubrání

 
Tom Hooper natočil další velkorysé životopisné drama, které ale na rozdíl od Královy řeči sází až na příliš velkou jistotu.
03.02.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků) , Tom Hooper (1 článek)

Anne Hathaway se ostříhala a drasticky zhubla kvůli filmové roli. Poznali byste ji vůbec?

 
Role chudé hladovějící prostitutky Fantine v novém filmovém zpracování Bídníků režiséra Toma Hoopera zanechá stopy na herečce Anne Hathaway (29) ještě dlouho. Rychle shozené kilogramy nejspíš nebude problém nabrat, ale nakrátko ostříhané vlasy budou dorůstat o poznání déle. Drastická dieta v podobě proteinového nápoje a pouze dvou jablek denně přineslo výsledky. Anne je v současnosti tak vyhublá, že po jejích křivkách není památky. Hubené paže, vystouplé kosti a žádný zadek. Tak vypadala herečka během svého pobytu v Miami.
13.05.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Anne Hathaway (162 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Herečka Anne Hathaway shodila své krásné dlouhé vlasy a je na kluka!

 
Herečka Anne Hathaway (29) kvůli své nové roli obětovala již hodně. Nejen, že musí během pár týdnů zhubnout téměř deset kilogramů, ale rovněž si musela nechat ostříhat své krásné dlouhé vlasy. Ošmikaná na kluka byla spatřena na cestě do známého londýnského klubu Soho. Takto radikální změnu si žádá role Fantine ve filmové adaptaci muzikálu Bídníci. V novém filmu režiséra Toma Hoopera bude Anne představovat chudou hladovějící dívku.
10.04.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Anne Hathaway (162 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Tak šel čas s Emmou Watson. Podívejte se!

 
FOTOGALERIE: Herečku Emmu Watson (21), která se proslavila filmem Harry Potter, si vybral režisér Tom Hooper do právě natáčeného muzikálu Bídnici, který bude mít premiéru v prosinci letošního roku. Měla by ztvárnit dospívající dceru Fátimy.
17.01.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Emma Watson (326 článků) , Emma Watson (281 článků) , Tom Hooper (16 článků) , Harry Potter (1356 článků)

Králova řeč se bude hrát v divadlech

 
Scenárista oscarového snímku Králova řeč David Seidler upraví film do divadelní podoby. Hru inspirovanou historickým filmovým dramatem režiséra Toma Hoopera uvedou nejdříve v britském Guildfordu a následně i ve West Endu. Počítá se také s jejím pozdějším uvedením na newyorské Broadwayi.
15.08.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků) , David Toma (5 článků)

Oscarová Králova řeč s Colinem Firthem je filmovou lahůdkou

 
Ověnčen čtyřmi Oscary za nejlepší film, režii, adaptovaný scénář a mužský herecký výkon v hlavní roli vstupuje do českých kin film roku Králova řeč. V režii britského režiséra Toma Hoopera a s brilantními herci Colinem Firthem a Geoffreym Rushem v hlavních rolích je to skutečná filmová lahůdka.
10.03.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Geoffrey Rush (21 článků) , Colin Firth (101 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Oscary sbírali koktavý král i Natalie Portmanová

 
V Los Angeles byly rozdány Oscary, nejslavnější filmové ceny světa. Večer ovládl především snímek režiséra Toma Hoopera Králova řeč se čtyřmi Oscary, který se stal mimo jiné nejlepším filmem roku. Ceremoniál moderovali herci James Franco a Anne Hathawayová.
28.02.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (99 článků) , Anne Hathaway (162 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Oscary sbíral koktavý král i Natalie Portmanová

 
V Los Angeles byly rozdány Oscary, nejslavnější filmové ceny světa. Večer ovládl především snímek režiséra Toma Hoopera Králova řeč se čtyřmi Oscary, který se stal mimo jiné nejlepším filmem roku. Ceremoniál moderovali herci James Franco a Anne Hathawayová.
28.02.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (99 článků) , Anne Hathaway (162 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Udávání Oskarů dominoval snímek Králova řeč

 
Předávací ceremoniál cen Oscar letos ovládl favorizovaný britsko-australský snímek Králova řeč režiséra Toma Hoopera. Historické drama o logopedických problémech britského monarchy proměnilo čtyři z 12 nominací; americká filmová akademie je ocenila i v kategoriích nejlepší film a nejlepší režie.
28.02.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků)

ONLINE: Předávání Oscarů na Blesk.cz

 
ONLINE přenos na serveru Blesk.cz z předávání amerických filmových cen Oscarů skončil. Vítězové už jsou známí. Nejlepší filmem roku je Králova řeč, nejlepší režii získal Tom Hooper za stejnojmenný snímek. Z hlavních hereckých kategorií si odnesli zlatou sošku Colin Firth (Králova řeč) a Natalie Portman (Černá labuť). Podívejte se s námi ještě jednou minutu po minutě na slavnostní vyhlašování, které uváděla herecká dvojice James Franco a Anne Hathaway.
28.02.2011 01:10 |

podobné články

Osobnosti: James Franco (99 článků) , Colin Firth (101 článků) , Anne Hathaway (162 článků) , Tom Hooper (16 článků)

V Los Angeles se budou rozdělovat filmoví Oscaři

 
Losangelské divadlo Kodak Theatre se v pondělí nad ránem středoevropského času opět stane středobodem filmového světa. Již 83. ročník udílení prestižních cen americké filmové akademie Oscar láká na souboj historického snímku Králova řeč režiséra Toma Hoopera, filmu o zakladateli sociální sítě Facebook Marku Zuckerbergovi nazvaném The Social Network a dramatu Černá labuť.
27.02.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Mark Zuckerberg (193 článků) , Tom Hooper (16 článků)

Film The King's Speech získal nejvíce oscarových nominací

 
Film The King's Speech má nejvíce oscarových nominací: Nejvíc nominací na filmové ocenění Oscar získal snímek The King's Speech (Králova řeč) režiséra Toma Hoopera. Za ním se drží americký westernový remake Opravdová kuráž a americký film The Social Network.
25.01.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků)

Až 12 Oscarů může posbírat Králova řeč! Facebook "jen" 8

 
Nejvíc nominací na prestižní filmové ocenění Oscar získal britsko-australský snímek The King's Speech (Králova řeč) režiséra Toma Hoopera. Obdržel dvanáct nominací včetně královské kategorie Nejlepší film. V závěsu za ním zůstal americký westernový remake Opravdová kuráž (deset nominací) a americký film The Social Network (osm nominací). Oznámila to dnes Americká filmová akademie. Ceny se budou předávat v neděli 27. února.
25.01.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků)

Hooperova Králova řeč zabodovala na torontském filmovém festivalu

 
Pětatřicátý ročník letošního torontského festivalu skončil trochu překvapivě. Žádný z amerických favoritů, ale britsko-australská komedie Toma Hoopera Králova řeč vyhrála obří přehlídku bez statutární soutěže i poroty, o jejímž vítězi rozhodují samotní diváci. Jejich hlasování často napovídá o prvních favoritech příštího oscarového klání.
21.09.2010 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hooper (16 článků)
« Předchozí 1 Další »