Články k osobnosti

Tom Stoppard

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Tom Stoppard »
 

Dramatik Tom Stoppard převzal prestižní cenu PEN/Pinter Prize

 
Britský dramatik českého původu Tom Stoppard v pondělí převzal prestižní cenu PEN/Pinter Prize za odhodlané prosazování pravdy, kterou získal v červenci. Informovala o tom stanice BBC. Cena se udílí na počest Harolda Pintera, slavného dramatika a držitele Nobelovy ceny, který zemřel v prosinci 2008. Jako spoludržitelku ceny vybral Stoppard běloruskou novinářku Irinu Chalipovou.
07.10.2013 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Harold Pinter (7 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Dramatik Tom Stoppard získal prestižní cenu PEN/Pinter Prize

 
Britský dramatik českého původu Tom Stoppard získal prestižní cenu PEN/Pinter Prize, která se udílí na počest Harolda Pintera, slavného dramatika a držitele Nobelovy ceny, který zemřel v prosinci 2008. Oznámila to podle agentury Reuters anglická pobočka celosvětového sdružení spisovatelů PEN. Cenu si Stoppard převezme 7. října.
31.07.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Harold Pinter (7 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Soutěžte s Bleskem pro Ženy o 5x DVD Anna Karenina

 
Třetí spolupráce na Cenu Akademie® nominované Keiry Knightley s proslulým režisérem Joem Wrightem, jež přichází po cenami ověnčených kasovních trhácích Pýcha a předsudek a Pokání, nabízí nové odvážné filmové zpracování velkého příběhu lásky, který podle nadčasového románu Lva Nikolajeviče Tolstého adaptoval držitel Ceny Akademie® Tom Stoppard (Zamilovaný Shakespeare).
22.04.2013 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (197 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Nová DVD: Anna Karenina, Hobit: Neočekávaná cesta a Planeta oceánů

 
Do další z řady adaptací slavného románu Anna Karenina se pustil scenárista Tom Stoppard a režisér Joe Wright. Po slavné trilogii Pán Prstenů natočil režisér Peter Jackson další hobití trilogii, jejíž první díl má název Hobit: Neočekávaná cesta. Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa má název Planeta oceánů.
09.04.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Jackson (83 článků) , Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků) , Joe Wright (2 články) , Yann Arthus-Bertrand (1 článek)

Kdo je kdo v milostném špionážním thrilleru

 
Britský dramatik a zlínský rodák Tom Stoppard se u nás hraje často, ale ne vždy se daří jeho hry inscenovat tak, aby z nich divák měl požitek. Připomínají totiž sudoku pro náročné, takže rozkrýt na scéně čitelně jejich brilantní dialog i vtip není snadný úkol.
26.03.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tom Stoppard (12 článků) , Tom Stoppard (5 článků)
« Předchozí 1 Další »