Články k osobnosti

Theresa Mayová

  politička, premiérka Spojeného království, vůdkyně Konzervativní strany

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Theresa Mayová »
 

Za řečnickým pultem si tentokrát „zatrsal“ Juncker, byl to výsměch Mayové?

 
Britská média si všímají kuriózního momentu ze začátku proslovu předsedy Evropské komise (EK) Jeana-Claudea Junckera k Evropskému výboru regionů. Šéf EK předvedl za řečnickým pultíkem krátký taneček připomínající nedávný nástup britské premiérky Theresy Mayové na pódium na závěr konference své Konzervativní strany. Mluvčí EK však odmítl, že by z Junckerovy strany šlo o vtip na účet Mayové.
09.10.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Skotové proti brexitu i Mayové: Chtějí druhé referendum a zůstat v EU, hlásí Sturgeonová

 
Předsedkyně Skotské národní strany (SNP) a zároveň první skotská ministryně Nicola Sturgeonová oznámila, že její strana je připravená podpořit nové referendum o odchodu Velké Británie z Evropské unie. Zároveň připomněla, že už při prvním hlasování v červnu 2016 byli Skoti pro setrvání v EU. Sturgeonová rovněž prohlásila, že skotští nacionalisti rozhodně nehodlají podpořit brexitovou dohodu, kterou předložila britská premiérka Theresa Mayová, uvedl deník Guardian.
09.10.2018 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Sting a další hvězdy se obuly do Mayové. „Zpackaný brexit“ je připraví o miliony

 
Skupina předních britských hudebníků se pokouší premiérku Theresu Mayovou přesvědčit o negativních dopadech, které bude mít odchod z Evropské unie na tamní hudební průmysl. V otevřeném dopise, jehož autorem je rockový zpěvák a aktivista Bob Geldof, vypočítávají finanční a tvůrčí ztráty, které podle nich způsobí izolace ve „vlastními silami vybudovaném kulturním vězení“. Informoval o tom list The Guardian.
07.10.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bob Geldof (51 článků) , Theresa Mayová (186 článků)

V Británii se otřásá pozice premiérky. ČT povolala k vysvětlení Michaela Žantovského

 
Velká Británie má nejlepší dny před sebou, tak se Theresa Mayová snažila na sjezdu konzervativců přimět spolustraníky, aby byli jednotní a podpořili její plán na Brexit. Jaké dny má ale před sebou sama Theresa Mayová? Do Interview ČT24 na toto téma přišel promluvit bývalý velvyslanec ČR ve Velké Británii Michael Žantovský.
03.10.2018 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků) , Michael Michael (1270 článků)

Mayová jako Dancing Queen. Na sjezd konzervativců dotančila a vtipkovala

 
Britská premiérka Theresa Mayová neměla vzhledem ke středečnímu projevu na sjezdu Konzervativní strany vůbec lehkou úlohu, k řečnickému pultíku přesto dotančila se širokým úsměvem na tváři. Při nástupu na pódium si nechala zahrát píseň Dancing Queen kapely ABBA a předvedla svůj robotický tanec, který se stal hitem internetu během její návštěvy v Africe. Sebeironicky také komentovala problémy při loňské stranické konferenci.
03.10.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

To nejlepší máme před sebou, dme se Mayová. Část konzervativců nepřesvědčila

 
Britská premiérka Theresa Mayová věří, že nejlepší dny má Británie teprve před sebou. V závěrečném projevu sjezdu Konzervativní strany uvedla, že éra po odchodu země z Evropské unie je plná příslibů. Svůj plán pro brexit hájila jako návrh, který zajistí hladký obchod a umožní kontrolu hranic. Po sjezdu, který naplno ukázal vnitřní neshody ohledně vystoupení z EU, vyzvala k jednotě, jinak prý "riskujeme, že nebude vůbec žádný brexit".
03.10.2018 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Průzkum z Velké Británie, který nepotěší Theresu Mayovou

 
Bruselský server Politico zveřejnil výsledky průzkumu, které souvisejí s brexitem. Konkrétně možnosti Velké Británie odejít z Evropské unie bez či s dohodou. Průzkum mimo jiné ukázal, že premiérka Theresa Mayová nemá příliš velkou důvěru ani v jednom z obou táborů.
03.10.2018 07:37 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Prouza v ČT: Z Britů se stane datem odchodu z EU třetí země. Spoustu věcí budou muset dělat úplně znovu

 
Britská premiérka Theresa Mayová má nový návrh na smírný odchod z Evropské unie, s tím původním ji ostatní evropští lídři zdvořile vyprovodili. Bývalý ministr zahraničí Boris Johnson, který si myslí na její křeslo, označil její brexitový plán za ústavní nehoráznost, kvůli které by Británie po generace zůstala pod nadvládou EU. „Mayová má nerealistický plán. Hlavní problém je, že nerespektuje základní čtyři svobody,“ uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu a bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD), který Brexit probral s moderátorem Danielem Takáčem v pořadu Interview na ČT24.
02.10.2018 22:32 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (41 článků) , Theresa Mayová (186 článků)

Rána pěstí do Junckera. Při cvičení si Britové vybíjejí frustraci z politiky

 
Boxovací pytel s Jeanem-Claudem Junckerem nebo závody ve skákání v pytlích s fotkou Theresy Mayové. Londýňané mají novou možnost, jak si vybít frustraci a rozčarování nad politickou situací ve Velké Británii, zejména pak ohledně brexitu. K dispozici jim je totiž nová fitness lekce nazvaná příznačně BrexFit, píše agentura Reuters.
29.09.2018 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Labouristé půjdou proti Mayové i brexitu. S jednou výjimkou

 
Labouristé nepodpoří v britském parlamentu žádný z vládních návrhů brexitu, který vychází z jednání na venkovském sídle premiérů v Chequers. Plán premiérky Theresy Mayové není jediný, který předseda nejsilnější opoziční strany Jeremy Corbyn odmítá. V případě jeho neschválení neposvětí ani přímý odchod Británie z EU bez jakékoli dohody. Ve svém projevu odmítl i nařčení své strany z antisemitismu, což měl vyvrátit svojí návštěvou Česka.
26.09.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Mayová chce brexit klidně bez dohody, její odpůrci mají plán nového referenda

 
Britská premiérka Theresa Mayová v úterý naznačila, že by upřednostnila odchod Británie z EU bez dohodnutí podmínek rozluky před současnou nabídkou Bruselu týkající se budoucích vztahů. Agentura Reuters zároveň získala interní dokument unijních vyjednavačů, z něhož vyplývá, že EU je připravena nabídnout Londýnu dohodu o volném obchodu, avšak nikoli po vzoru návrhu Mayové. Sjezd opozičních labouristů se pak usnesl na tom, že ve hře je i druhé referendum o členství v Evropské unii.
25.09.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Paroubek: Těžký spánek Theresy Mayové

 
Minulý týden navštívila britská premiérka Theresa Mayová summit Evropské unie v Salzburgu, aby lídry zemí EU přesvědčila o správnosti své vize rozvodu Velké Británie s EU.
25.09.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Trump přebírá gesto Merkelové? Sepjaté ruce a vážení hosté. Za ČR je v USA Hamáček

 
Sepjatýma rukama do tvaru „diamantu“ proslula především německá kancléřka Angela Merkelová. Americký prezident Donald Trump podobné gesto předváděl i nyní - při sérii návštěv na pozadí startujícího Valného shromáždění OSN v New Yorku, kde vystoupí i Emmanuel Macron či Theresa Mayová. Zatímco s Macronem se Trump již sešel, setkání s Mayovou ho čeká.
25.09.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4242 článků) , Angela Merkelová (2348 článků) , Theresa Mayová (186 článků) , Emmanuel Macron (270 článků)

Špinavé bruselské krysy. Macron a Tusk jako mafiáni. Britskému bulváru došla trpělivost s EU

 
Mezi EU a Velkou Británii to jiskří. Britský tisk tvrdí, že britská premiérka byla evropskými lídry ponížena. Řada britských novinářů se kvůli tomu na EU velmi zlobí. Britská premiérka Theresa Mayová své evropské kolegy také nešetřila. Ale šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík nabídl trochu jiný pohled na brexit.
22.09.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Očekáváme respekt, vypálila britská premiérka směrem k EU

 
Britská premiérka Theresa Mayová se rozčílila na Evropskou unii. Podle jejích slov se společenství musí vůči Velké Británii chovat v rozhovorech o Brexitu s respektem. Píše to server iDnes.cz. Mayová to měla prohlásit poté, co se vrátila z unijního summitu v Salcburku.
21.09.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Respektujte naše referendum, vyzývá unijní politiky zoufalá Mayová

 
Britská premiérka Theresa Mayová odmítá ustupovat ze svých návrhů na budoucí vztahy Británie s Evropskou unií. Od unijních představitelů, s nimiž se setkala ve čtvrtek v rakouském Salcburku, žádá respekt k výsledkům referenda z roku 2016. Setkání s evropskými politiky označila britská média za ponižující a katastrofální.
21.09.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Co dělala Mayová o víkendu? Jako nezvaný host se vloudila na svatbu

 
Britská premiérka Theresa Mayová si o víkendu užívala krásného počasí a společně se svým manželem Philipem a ochrankou si vyjela na lodi na ostrov Wight. Při návratu do přístavu se připletla ke svatební recepci, novomanželé ji požádali o společnou fotografii. Premiérka s úsměvem zapózovala a vtipně prohodila: „Na tohle nejsem oblečená.“ Příběh přinesl deník Daily Mail.
18.09.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Buď moje dohoda s EU, nebo tvrdý brexit, pohrozila Britům Mayová

 
Britští poslanci budou mít na výběr pouze ze dvou možností, jakým způsobem opustí Velká Británie příští rok Evropskou unii. Premiérka Theresa Mayová v rozhovoru pro BBC pohrozila, že pokud nebudou přijaty její návrhy odchodových dohod s unií, neexistuje žádní jiná alternativa.
17.09.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Mayová odhalila, co dělají s manželem po večerech. Oba u toho dost vykřikují

 
Jako všední a obyčejný vidí britská premiérka Theresa Mayová (61) svůj běžný den, jak uvedla v novém dokumentu stanice BBC. Zmínila, že se stejně jako všichni věnuje své práci. A že den zakončí před televizí se svým manželem Philipem (60). Sledují především vědomostní soutěže a popíjí čaj. Mayová prozradila, že se oba zapojují do hádání a vykřikují odpovědi.
17.09.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)

Theresa Mayová padne do Vánoc, padlo z britských politických kruhů

 
Nad britskou premiérkou Theresou Mayovou se prý stahují mračna. Padnout by měla do Vánoc, píše iDnes.cz.
14.09.2018 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (186 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »