Články k osobnosti

Theresa Mayová

  politička, premiérka Spojeného království, vůdkyně Konzervativní strany

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Theresa Mayová »
 

Je možné, že Británie z EU neodejde, připustila Mayová

 
Před klíčovým hlasováním britského parlamentu o brexitové dohodě, které se uskuteční příští úterý, premiérka Theresa Mayová varovala, že ve hře je stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde. Pokud dohodu, kterou vyjednala s Bruselem, poslanci neschválí, může podle ní země odejít zcela bez dohody, ale může také v EU zůstat. 
06.12.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Státníci s partnerkami dorazili na summit G20, Mayová působila osaměle

 
Světoví lídři se sjeli na summit G20, který dnes začíná v argentinském Buenos Aires. Mnoho státníků na setkání doprovodily jejich partnerky. S americkým prezidentem Donaldem Trumpem přiletěla jeho žena Melania, nechybí ani francouzská první dáma Brigitte Macronová. Osaměle však působila britská premiérka Theresa Mayová, která výjimečně přijela bez manžela Philipa, napsal deník Daily Mail.
30.11.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4410 článků) , Theresa Mayová (210 článků)

Zbyněk Fiala: Brexit upevnil Unii

 
Jedinou otázkou, kterou britská premiérka Theresa Mayová dostala při nedělním závěrečném jednání o rozvodové smlouvě s EU, bylo, zda je smutná. Navázalo to na výrok šéfa Evropské komise Jean-Clauda Junckera, který označil britský odchod za nesmírně smutný okamžik, tragédii. „Ne,“ odpověděla Mayová, „ale chápu, že někteří evropští vůdcové jsou smutní a někteří lidé doma ve Spojeném království také.“
26.11.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Dohodu o brexitu máme na dosah ruky, hýří Mayová optimismem

 
Dohoda o odchodu Británie z EU je na dosah ruky a Londýn během následujících 72 hodin udělá vše pro to, aby se podařilo vyřešit i poslední dílčí neshody s evropskými partnery, řekla ve čtvrtek britská premiérka Theresa Mayová, která nejprve promluvila před svým londýnským sídlem v Downing Street a poté stav vyjednávání shrnula i v projevu k poslancům. Ty mimo jiné ujistila, že obchodní dohody se stávajícími zeměmi EU nejspíš bude možné uzavřít ještě během přechodného období do konce roku 2020 a že se Británie stane zcela nezávislým státem.
22.11.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Jan Bureš: Brexit, Itálie a Apple aneb Jak se na trhy rychle vrací pesimismus

 
Theresa Mayová sice zatím nečelí hlasování o důvěře vlastních poslanců, ale co není dnes, může být zítra. Zvlášť když podpora pro dohodu o brexitu je v parlamentu velice slabá a je možné, že poslanci brzy vyšlou Theresu Mayovou do Bruselu vyjednat výhodnější podmínky.
20.11.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků) , Jan Bureš (414 článků)

Jan Bureš: Libra sleduje boj Theresy Mayové o přežití…

 
Tento týden bude v Evropě opět ve znamení politiky. V centru pozornosti bude další vývoj okolo dohody k brexitu na Britských ostrovech. Theresa Mayová se snaží najít podporu pro kompromis, který je kritizován ze všech stran.
19.11.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků) , Jan Bureš (414 článků)

Zapeklitý brexit: Neexistuje jiný plán, varuje Mayová před návratem na začátek

 
Britská premiérka Theresa Mayová nevidí žádnou alternativu k plánu odchodu Británie z Evropské unie, který předložila v tomto týdnu. Premiérka to napsala v komentáři v listu The Sun. Někteří z jejích ministrů chtějí, aby návrh brexitové dohody změnila.
18.11.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

„To není brexit, ale prů*er.“ Dohoda s EU dělí Británii, na Mayovou se chystá puč

 
Britský tisk se ve čtvrtečních komentářích k připravenému návrhu dohody o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie shoduje v názoru, že budoucnost ujednání i osud samotné britské premiérky Theresy Mayové jsou nejisté. Deníky uvádějí, že podoba brexitové dohody, na které se britští vyjednávači shodli se svými protějšky z Evropské unie, rozděluje politiky i veřejnost.
15.11.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Je hotovo: Britové ohlásili předběžnou dohodu o brexitu, dokument má 600 stran

 
Britská vláda v úterý potvrdila, že vyjednávači Británie a Evropské unie dosáhli předběžné dohody o podmínkách odchodu země z evropského bloku. Kabinet má o dokumentu jednat ve středu v 15:00 SEČ a „rozhodne o dalších krocích". Ministři budou mít text k dispozici ještě předtím, uvedl úřad premiérky Theresy Mayové v prohlášení. Mluvčí týmu unijních vyjednavačů nechtěl technickou shodu nad textem dohody komentovat a odkázal na pravidelnou středeční tiskovou konferenci Evropské komise.
13.11.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Sobečtí Britové by měli udělat nové referendum o brexitu, vzkázal Mayové španělský premiér

 
Britská premiérka Theresa Mayová se na poslední chvíli snaží zachránit svůj plán pro odchod Británie z Evropské unie. Bojuje na všech frontách, narazila na odpor ve vlastní vládě, Britové navíc volají po novém referendu a v Bruselu podle tisku dostala ultimátum, s „rozvodovou“ dohodou musí přijít do úterka. Nevyžádanou radu jí nabídl španělský premiér Pedro Sánchez: „Kdybych byl Mayová, svolil bych k druhému referendu.“ Zprávu přinesl deník The Guardian.
12.11.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Překvapivý tah s brexitem má zabránit rozdělení Británie. Kvůli Bruselu a Irům

 
Součástí brexitové dohody bude možnost setrvání celé Británie v celní unii, uvedl v neděli deník The Sunday Times. Brusel tak nebude vyžadovat takzvanou irskou pojistku, která by zabránila vzniku tvrdé hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem. Úřad britské premiérky Theresy Mayové podle agentury Reuters označil novinovou zprávu za spekulaci.
04.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Manévry v Londýně kvůli Babišové: Premiérova žena postrádala šaty na koncert

 
Klidně vypadající návštěvu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho manželky Moniky narušil v Londýně ve středu drobný zádrhel. Součástí oficiálního programu předsedy vlády nebyla jen návštěva u britské premiérky Theresy Mayové, ale také koncert České filharmonie pořádaný ke stému výročí založení Československa. Svého muže na něj doprovodila i Monika Babišová. Jenže chvíli to ale vypadalo, že nebude mít na koncert co na sebe.
26.10.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15365 článků) , Theresa Mayová (210 článků)

Premiér Babiš jednal s premiérkou Mayovou o brexitu a obranné spolupráci

 
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil 24. října 2018 Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Hlavním bodem programu v Londýně bylo setkání s britskou premiérkou Theresou Mayovou, při kterém hovořili o vzájemných vztazích v kontextu 100 let od vzniku Československa a také o odchodu Velké Británie z Evropské unie a jeho důsledcích.
25.10.2018 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15365 článků) , Theresa Mayová (210 článků)

Mayová děkovala Babišovi za podporu v kauze Skripal

 
Český premiér Andrej Babiš dnes po jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou v Londýně vyjádřil optimismus ohledně dohody Británie o jejím odchodu z Evropské unie. Babiš také zdůraznil, že z českého hlediska je důležité, aby kvůli Brexitu nedošlo ke zhoršení pozice Čechů žijících a pracujících v Británii. A nechybělo ani osobní poděkování ze strany britské premiérky za to, že Česko vyhostilo tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii.
24.10.2018 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15365 článků) , Theresa Mayová (210 článků)

Škoda, že Velká Británie odchází z EU, řekl Babiš Mayové

 
Podmínky, jaké budou mít Češi žijící ve Velké Británii po brexitu, řešil ve středu vpodvečer v Londýně premiér Andrej Babiš (ANO) s britskou premiérkou Theresou Mayovou.
24.10.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15365 článků) , Theresa Mayová (210 článků)

Babiš míří do Londýna, setká se s Mayovou

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu dopoledne odlétá do Velké Británie. S britskou premiérkou Theresou Mayovou bude řešit brexit. Odlétá vládním speciálem o půl jedenácté. Bude tak chybět ve Sněmovně na jednání o rozpočtu.
24.10.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15365 článků) , Theresa Mayová (210 článků)

Babiš se v Londýně setká s Mayovou, navštíví koncert filharmonie

 
Premiér Andrej Babiš dnes navštíví Londýn, kde ho čekají politická jednání i koncert klasické hudby. Setká se s premiérkou Theresou Mayovou, s níž by měl hovořit mimo jiné o stavu jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Ještě předtím předseda vlády rovněž poobědvá se starostou londýnské finanční čtvrti City Charlesem Bowmanem. Na závěr návštěvy Británie se zúčastní jako hlavní host londýnského koncertu České filharmonie při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa.
24.10.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15365 článků) , Theresa Mayová (210 článků)

Vražda saúdského novináře: Vyšetřovatelé údajně našli části těla

 
Turecko má důkazy o tom, že vražda saúdského novináře Džamála Chášukdžího na istanbulském konzulátu Saúdské Arábie byla předem naplánována, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Uvedl, že je třeba zjistit všechny viníky a též avizoval, že podá k případu "holou pravdu". Mluvčí britské premiérky Theresy Mayové ale prohlásil, že nadále zůstávají otázky, na které je schopná odpovědět jedině Saúdská Arábie. Dle nejnovějších zpráv byla na zahradě rezidence saúdského konzula nalezena část ostatků zavražděného novináře. 
23.10.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Britská premiérka Mayová vystoupila k Brexitu. Zde jsou novinky

 
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí dle serveru Novinky.cz potvrdila, že dohoda s Evropskou unií o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie je téměř hotová, a to i s protokoly. Otázkou stále zůstává hranice po Brexitu mezi Severním Irskem a unijním Irskem.
22.10.2018 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)

Je skoro hotovo, oznámí Mayová k dohodě o brexitu. „Doma“ je premiérka pod palbou

 
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí britským poslancům řekne, že dohoda Londýna s Bruselem o odchodu Británie z Evropské unie je z 95 procent hotová. Zopakuje nicméně svůj odmítavý postoj v otázce irské hranice. Podle agentury Reuters to vyplývá z výňatků projevu, v němž má Mayová odpoledne informovat poslance o výsledcích summitu EU z minulého týdne.
22.10.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (210 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »