Články k osobnosti

Theresa Mayová

  politička, premiérka Spojeného království, vůdkyně Konzervativní strany

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Theresa Mayová »
 

Vyhrožoval, že zabije premiéra i jeho„vydřičku“. Expremiérku Mayovou chtěl vězeň sníst

 
Britský premiér Boris Johnson, jeho snoubenka Carrie Symondsová, expremiérka Theresa Mayová a dvě britské poslankyně obdrželi výhrůžky od vězně drženého v birminghamské věznici. Rakím Malik (52) ve výhrůžném dopisu uvedl, že zabije Johnsona, Symondsovou a Mayovou, načež dodal, že tělo Mayové sní. Prohlásil rovněž, že jménem „anglických džihádistů“ vyhodí do povětří auto poslankyně, informovala stanice BBC.
14.06.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků) , Johnson Johnson (149 článků)

Nemocného premiéra zastoupí boxer s českými kořeny. Raabův otec utekl před nacisty

 
V čele britské vlády v době, kdy premiér Boris Johnson bojuje s koronavirem, stane ministr zahraničí Dominic Raab (46). Tento bývalý boxer s českými kořeny „hraje v nejvyšší lize“ britské politiky teprve něco přes rok. Než se stal Johnsonovým ministrem, sloužil pod expremiérkou Theresou Mayovou jako ministr pro brexit. Raab je zarputilým zastánce brexitu, což mu zřejmě zajistilo Johnsonovu důvěru, i když byl v létě roku 2019 jeho hlavním soupeřem o křeslo lídra konzervativců, napsal deník Daily Mail.
07.04.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků) , Johnson Johnson (149 článků)

Převlékání v kokpitu, zmařený atentát a strach: Mayová vzpomínala na své premiérování

 
Někdejší britská premiérka Theresa Mayová promluvila v rozhovoru pro stanici ITV, s reportéry sdílela několik nejtěžších momentů, které si v roli předsedkyně vlády prožila. Překvapivě nemluvila o brexitu, ale o útocích teroristů, ke kterým za jejího funkčního období došlo. Konkrétně vyzvedla dva momenty: Děs a hrůzu, když se dozvěděla o atentátu v Manchesteru v květnu 2017, a strach, když jí bylo sděleno, že ji džihádisté plánovali zavraždit. Přidala i vtipnou historku, kdy se musela za přítomnosti pilotů převlékat v kokpitu.
08.03.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Co letělo první? Johnsonova „vydřička“ vyhodila ze sídla premiéra zbytky po Mayové

 
Jak to vypadá v „hnízdečku lásky“ britského premiéra Borise Johnsona a jeho milenky Carrie Symondsové. Tedy ženy, které láskyplně přezdívá podle jejího oblíbeného zvířete „vydřička“? Zařizování jejich společného bydlení v sídle premiérů v Downing Street si vzala na starost právě Symondsová. Podle známé má vytříbený vkus a její předešlý byt byl „dokonalý“. Poslední krabice po červencovém stěhování vybalila Symondsová až teď, nejdřív se musela zbavit věcí, které v sídle zanechala Johnsonova předchůdkyně Theresa Mayová.
22.01.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Macronová zářila, Trumpová chyběla. Fotku partnerek lídrů na G20 doplnil i muž

 
Zatímco lídři ekonomických velmocí G20 jednají na summitu, jejich drahé polovičky si v japonské Ósace užívají. Mezi 18 ženami jasně vyniká britský „první gentleman“, manžel premiérky Theresy Mayové Philip. Prvním dámám zase vévodí Francouzka Brigitte Macronová (66), které sekunduje první dáma Argentiny. Výrazná je absence módní ikony mezi manželkami světových politiků Melanie Trumpové, ta zůstala doma ve Spojených státech, připomněl deník Daily Mail.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

„Sešel by se s Hamásem, ale nechce se sejít se mnou,“ hřímá na lídra opozice Mayová. Odklad brexitu odmítá

 
Vícekrát se lídr labouristů Jeremy Corbyn britské premiérky Theresy Mayové ptal, zda vyloučí britský odchod z Evropské unie bez dohody, odpovědi se ale nedočkal. Premiérka uvedla, že se snaží zajistit brexit ošetřený dohodou s Bruselem, prodloužení lhůty stanovené článkem 50 Lisabonské smlouvy by podle ní nic neřešilo. Oba lídři se při pravidelných interpelacích v Dolní sněmovně navzájem obviňovali za dosavadní neúspěch jednání o kompromisní variantě brexitu.
23.01.2019 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Zbyněk Fiala: Britská demokracie se svléká do naha

 
Premiérka Theresa Mayová není ochotna ustoupit většině Dolní sněmovny. Ta odmítá dohodu s EU v té podobě, jak ji premiérka předložila, ale zároveň chce vyloučit odchod bez dohody. Návrhy poslanců však nebudou podle mluvčího Downing Street pro vládu zavazující. V záloze je také možnost vládního veta, které by pak bylo předáno k rozhodnutí královně.
22.01.2019 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Z veřejnoprávních vln se linula nepříjemná slova: Ta nadnárodní říše zvaná EU v podstatě končí

 
Velká Británie přemýšlí, jak postupovat dál poté, co poslanci odmítli dohodu, kterou britská premiérka Theresa Mayová vyjednala v Bruselu. Mayová poté oznámila, že se pokusí vyjednat dohodu novou. O tom, jak se celá věc může vyvinout dál, v Českém rozhlase diskutovali filosof Miloslav Bednář a lobbista Pavel Bratinka. Bednář se nijak netajil tím, že stojí na straně Britů a domnívá se, že Evropská unie, kterou popsal jako nadnárodní říši, v podstatě končí.
22.01.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Mayová předložila brexitový plán B

 
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí poslancům představila plán B. Sdělila, že odmítá odložení Brexitu a stejně tak opakování referenda o vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Naopak prohlásila, že od nich očekává vyjasnění jejich postoje ohledně irské pojistky. Ta je součástí dojednané dohody o odchodu země z Evropské unie a má zabránit obnovení hraničních kontrol mezi Irskem a Severním Irskem.
21.01.2019 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Mayová v Dolní sněmovně představovala svůj plán B pro brexit

 
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí představila poslancům plán, kterým hodlá ve zbývajících dvou měsících odvrátit hrozící odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Mayová chce se zástupci britských stran jednat o klíčové irské pojistce, kvůli níž část poslanců odmítla podpořit dohoodu dojednanou s EU. Možnost odložení brexitu či vypsání nového referenda dnes premiérka opět odmítla. Vůdce opozice Jeremy Corbyn ale podotkl, že nová strategie se nijak neliší od té dosavadní neúspěšné a premiérku znovu vyzval, aby závazně vyloučila odchod z EU bez dohody.
21.01.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Mayová řekla plán B pro brexit. Kateřina Zemanová při něm ušetří

 
Britská premiérka Theresa Mayová poslancům v pondělí řekla, že od nich bude chtít vyjasnění jejich postoje ohledně sporné irské pojistky. Právě ta je součástí dojednané dohody o odchodu země z Evropské unie a má zabránit obnovení hraničních kontrol mezi Irskem a Severním Irskem. S těmito požadavky se pak hodlá vrátit do Bruselu. Předsedkyně vlády zároveň odmítla druhé referendum o EU, stejně jako odložení brexitu. Spojené království má opustit Unii 29. března, tedy už za 67 dní.
21.01.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků) , Kateřina Zemanová (304 článků)

Zbyněk Fiala: Brexit 2.0 ze zadních lavic

 
Zatímco přední lavice britské Dolní sněmovny jsou zaklesnuty do nehybné přetlačované, jsou to poslanci ze zadních lavic, kdo se pokouší o průlom. V zásadě to znamená zrušení „červených linií“, které narýsovala premiérka Theresa Mayová, aby zaplašila ďábla volné migrace a celní unie s EU.
19.01.2019 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Mayovou by trumfl jen ten, co nás prodal Hitlerovi. Benjamin Kuras popsal chaos v milované Británii. A pak přišel na řadu Putna, Halík a knížecí rady...

 
ROZHOVOR Spisovatel, autor mnoha divadelních her a hlasitý euroskeptik Benjamin Kuras se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o aktuální neveselé situaci ve Velké Británii. Horší renomé než současná premiérka Theresa Mayová bude mít podle Kurase u dějepisců snad jen Neville Chamberlain, tedy britský ministerský předseda, který obětoval v roce 1938 Československo tak, jak si to přál Adolf Hitler. V další části rozhovoru se pak věnoval domácí politické scéně, zastavil se zejména u definice „lepšočlověka“.
18.01.2019 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (732 článků) , Theresa Mayová (258 článků) , Benjamin Chamberlain (3 články)

Na ČT se řešil naprostý brexitový chaos. Se silným výrokem lidovce. Druhé referendum by prý nebyla zrada, protože se lidem lhalo

 
Poté, co britská premiérka Theresa Mayová drtivě prohrála parlamentní hlasování o smlouvě, která měla Británii z Evropské unie vyvést hladce a bez hádek, se hledá plán B. Většina britského parlamentu si očividně nemyslela, že dokument je tak kvalitní. Ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 se tak moderátor Daniel Takáč kromě jiného Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL), předsedy evropského výboru Parlamentu, zeptal na to, zda je nyní EU nucena hledat jiný kompromis.
18.01.2019 15:31 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (66 článků) , Theresa Mayová (258 článků)

Tvrdý brexit Zeman nevidí fatálně. Mayová odmítla klíčovou podmínku lídra opozice

 
Návrh dalšího postupu v otázce plánovaného odchodu Británie z Evropské unie představí premiérka Theresa Mayová britskému parlamentu příští pondělí. Potvrdila to Andrea Leadsomová, která organizuje vládní agendu v Dolní sněmovně. V úterý 29. ledna mají o takzvaném plánu B poslanci celý den debatovat a následně i hlasovat. Mayová ve čtvrtek v dopise vzkázala lídrovi opozice Jeremymu Corbynovi, že v moci vlády není vyloučit odchod z EU bez dohody. K situaci se vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Ten si nemyslí, že tvrdý brexit bude katastrofa.
17.01.2019 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Jan Bureš: Theresa Mayová pod tlakem, zatímco libra je relativně v klidu

 
Theresa Mayová ustála hlasování o důvěře velice těsným způsobem 325 ku 306.
17.01.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků) , Jan Bureš (436 článků)

Politici chtějí rychle „rozseknout“ osud Britů v Česku. A Mayová řekla zásadní datum

 
Žádná z českých sněmovních stran se nechystá vetovat zrychlené projednání zákona, který by upravil práva Britů v Česku po případném odchodu Británie z Evropské unie bez dohody. Jejich představitelé to řekli novinářům po schůzce s ministrem vnitra a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD). Organizátorka vládní agendy v britské Dolní sněmovně Andrea Leadsomová mezitím oznámila, že návrh na další postup v otázce brexitu představí premiérka Theresa Mayová příští pondělí.
17.01.2019 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1885 článků) , Theresa Mayová (258 článků)

Ekonom Sedláček varoval v Českém rozhlase: Demokracie naslouchá lidu, ale ten lid je rozjívený

 
Britští poslanci v úterý drtivou většinou hlasů odmítli dohodu, která měla zajistit hladký odchod Velké Británie z EU. Britská premiérka Theresa Mayová utrpěla porážku, jednu z největších politických porážek v moderních dějinách Británie. Ekonom Tomáš Sedláček v Českém rohlase naznačil, proč k této porážce došlo a co nás čeká dál.
16.01.2019 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Sedláček (100 článků) , Tomáš Sedláček (156 článků) , Theresa Mayová (258 článků) , Tomáš Sedláček (55 článků)

Vláda premiérky Mayové ustála hlasování o nedůvěře

 
Britští poslanci v úterý jasně odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou vyjednala konzervativní premiérka Theresa Mayová. V Dolní komoře parlamentu ve středu večer britští poslanci hlasovali o nedůvěře její vládě. Návrh předložila v úterý labouristická opozice, když vláda rekordním rozdílem prohrála klíčové hlasování o dojednaných podmínkách odchodu země z Evropské unie. Podle očekávání Mayová hlasování bez potíží ustála.
16.01.2019 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)

Kolovratník (ANO): Theresa Mayová vybírá už jen ze špatných a horších variant

 
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům hlasování o dohodě o brexitu.
16.01.2019 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Theresa Mayová (258 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »