Články k osobnosti

Theodor Pištěk st.

  herec, scénárista, podnikatel, principá

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Theodor Pištěk st. »
 

Formanův Salieri: Mí Češi mi rozumějí

 
Hned dva filmy, natočené v roce 1983, se ve čtvrtek na festivalu promítaly herci Murray Abraham, který přijel osobně předat cenu výtvarníkovi Theodoru Pištěkovi. Do Čech se tak vrátil přesně po třiceti letech.
05.07.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků)

Do Varů dorazil F. Murray Abraham, Salieri z Formanova Amadea

 
Herec a zpěvák F. Murray Abraham dorazil ve čtvrtek odpoledne na Mezinárodní filmový festival do Karlových Varů, kde večer předá Křišťálový globus za mimořádný přínos světovému filmu Theodoru Pištěkovi.
04.07.2013 19:30 |

podobné články

Osobnosti: F. Murray Abraham (4 články) , Theodor Pištěk st. (12 článků)

Pištěk převzal ve Varech Křišťálový globus, hold mu vzdal Formanův Salieri

 
Akademický malíř a autor divadelních a filmových kostýmů a dekorací Theodor Pištěk převzal ve čtvrtek v Karlových Varech Křišťálový globus za mimořádný přínos světovému filmu. Cenu mu předali herec F. Murray Abraham a kameraman Miroslav Ondříček. Abraham Pištěkovi přitom vzdal hold za jeho práci.
04.07.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: F. Murray Abraham (4 články) , Theodor Pištěk st. (12 článků) , Miroslav Ondříček (68 článků)

Theodor Pištěk: Pro mě je rozhodující, aby byli šťastní herci

 
Akademický malíř a výtvarník kostýmů a dekorací Theodor Pištěk si ve čtvrtek převezme na karlovarském filmovém festivalu další ocenění. K Oscarovi (Amadeus), Césarovi (Valmont) a Českému lvu za dlouhodobý umělecký přínos českému filmu přibude Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.
04.07.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků)

Pištěkovi předá ve Varech cenu Formanův Salieri

 
Karlovarskému festivalu se podařilo získat další velkou hvězdu. Na festival dorazí amerických herec F. Murray Abraham, Oscarem oceněný představitel Salieriho z legendárního filmu Miloše Formana Amadeus. Výtvarníku Theodoru Pištěkovi předá Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.
03.07.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: F. Murray Abraham (4 články) , Miloš Forman (410 článků) , Theodor Pištěk st. (12 článků)

Hvězdou karlovarského festivalu bude Oliver Stone

 
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým glóbem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického filmaře, oscarového Olivera Stonea. Stejnou cenu dostane i akademický malíř, Formanův a Vláčilův dvorní kostýmní výtvarník Theodor Pištěk. Festival se bude konat od 28. června do 6. července.
23.04.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků) , Oliver Stone (89 článků)

NG představuje Theodora Pištěka

 
Ačkoli je Theodor Pištěk (narozen 25. 10. 1932) znám nejširší veřejnosti hlavně jako filmový a kostýmní výtvarník, on sám se cítí být v první řadě malířem. Rozsáhlá výstava ve Veletržním paláci v Praze, připravená k jeho letošním osmdesátinám, připomíná jeho malířskou tvorbu od konce padesátých let až do současnosti.
01.10.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků)

Umělec vzdal hold Ferdinandovi Porsche

 
Památník rodáka Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou připravil novou expozici automobilů Porsche. Pozvání na jedinečnou výstavu přijala i významná osobnost kulturního života České republiky, pan Theodor Pištěk.
12.07.2012 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků) , Ferdinand Porsche (10 článků)

Theodor Pištěk mladší: Otec nikdy nic nebral jako druhořadý úkol

 
Malíř, výtvarník, kostymér i sportovec Theodor Pištěk mladší vyprávěl v rozhovoru pro Právo o svém otci. "Vždy pro mě znamenal ohromnou oporu. Myslím si, že to bylo něco ohromného, protože věřil, že co dělám, je to nejlepší. A nemluvil mi do toho."
26.06.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků)

Theodor Pištěk: Proč bral každou roli?

 
V éře prvorepublikového film byl nepřehlédnutelný. Nejen díky rozložité postavě, ale také proto, že hrál téměř v každém druhém filmu. Byl snad workoholik, nebo ho k tomu vedly jiné důvody?
13.09.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků)

Pro Vánoce s Arabelou si kostým Xénie půjčili od Dády

 
Kdokoli na něho zazvoní, objeví se po jeho boku čaroděj a splní mu přání. Jestli to stále platí, lze do 2. ledna ozkoušet v táborské Galerii U radnice. Kouzelný zvoneček, jejž původně vykopal pan Majer, je jedním z mnoha exponátů expozice Vánoce s Arabelou. Ve čtyřech místnostech představuje hlavně kolem 50 kostýmů z původního seriálu Arabela i následovníka, Arabela se vrací aneb Rumburak králem pohádek. Jde o originály od Theodora Pištěka. „Jeden máme zapůjčený přímo od Dagmar Patrasové. Je to taková zvláštní historie: ona si ho po natáčení odkoupila od České televize (ČT), dělala s ním několik pořadů. Ochotně nám ho půjčila, byl u ní doma ve skříni a asi by už světlo světa nespatřil,“ říká autor výstavy Jan Maroušek.
29.12.2010 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Theodor Pištěk st. (12 článků) , Dáda Patrasová (1048 článků)

Finalisté Ceny J. Chalupeckého jsou na světě

 
Ve středu byli v Galerii DOX vyhlášeni finalisté umělecké Ceny J. Chalupeckého: Václav Magid, Jakub Matuška, Alice Nikitinová a dvojice Artamonov-Kljujkov, Böhm-Franta. Společnost založili Theodor Pištěk, Václav Havel a Jiří Kolář před dvaceti lety na podporu mladých umělců do pětatřiceti let.
16.06.2010 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5098 článků) , Theodor Pištěk st. (12 článků) , Jiří Kolář (28 článků) , Jiří Havel (371 článků) , Jiří Havel (371 článků)
« Předchozí 1 Další »