Články k osobnosti

Taj Mahal

  zpěvák, kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Taj Mahal »
 

Taj Mahal: Díky hudbě komunikuji s předky

 
Americká nejen bluesová legenda Taj Mahal (71), držitel dvou Grammy a muzikant, kterého s úctou zvali ke spolupráci Rolling Stones či Eric Clapton, vystoupí v úterý na Terase Jízdárny Pražského hradu. „Zahraji průřez tou nejlepší muzikou, jakou jsem dělal v průběhu posledních padesáti let. A hledám lidi, kteří budou tančit a užívat si sami sebe,“ láká na českou premiéru zpěvák a multiinstrumentalista, proslulý strhující komunikací s publikem.
23.07.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (66 článků) , Taj Mahal (4 články)

Hudba si mě vybrala, říká ikona blues Taj Mahal před pražským koncertem

 
Taj Mahal (vlastním jménem Henry Saint Clair Fredericks) za půl století vydal bezmála tři desítky autorských alb a svojí tvorbou předefinoval blues. V úterý tento multiinstrumentalista mísící tradiční blues s netradičními prvky hudebních forem z Karibiku, Afriky i jižního Tichomoří zahraje pod širým nebem na terase Jízdárny Pražského hradu.
19.07.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Taj Mahal (4 články)

Na Pražském hradě vystoupí Regina Spektor, Taj Mahal a Hansard

 
Nová koncepce hudebních programů na Pražském hradě nabídne koncerty pod širým nebem, na kterých se během prázdninových měsíců představí zpěvačka a klavíristka Regina Spektor, bluesman Taj Mahal a písničkář Glen Hansard. Všechny koncerty se uskuteční na terase Jízdárny Pražského hradu. Do prodeje půjde na každý koncert 800 vstupenek pouze na sezení, k dispozici budou od 15. května v síti Ticketpro, informoval vedoucí odboru kultury na Správě Pražského hradu Václav Beránek.
09.05.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Glen Hansard (49 článků) , Taj Mahal (4 články) , Regina Spektor (4 články)

Nová alba: Antony And The Johnsons, Taj Mahal i Judas Priest

 
Takzvaně „okurková sezóna“ trvá, pročež je potřeba vzít za vděk alby, která připomínají doby již minulé. Antony And The Johnson vydávají koncertní záznam se starými písněmi, Judas Priest dokonce připomínají třicet let starou nahrávku a další „novinkáři“ z tohoto týdne na tom s aktuálností svých počinů nejsou o moc lépe.
08.08.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Taj Mahal (4 články)
« Předchozí 1 Další »