Články k osobnosti

Taika Waititi

  herec, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Taika Waititi »
 

Ústecký kraj ve filmu aspiruje na prestižní americkou cenu

 
Jedním z nejúspěšnějších filmů, který se natáčel v Ústeckém kraji, je Oscarem oceněný Králíček Jojo novozélandského režiséra Taika Waititiho. Za výběrem lokací stojí lokační manažer Jan Adler, který spolupracoval s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje (fkúk). Ve snímku jsou dobře rozpoznatelná města Žatec, Úštěk a také kulisy bývalého cukrovaru v Lenešicích.
15.09.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Taika Waititi (5 článků) , Oscar Oscar (146 článků)

Taika Waititi bude točit Hvězdné války

 
Taika Waititi bude režírovat příští Hvězdné války. Měl by se podílet také na scénáři společně s Krysty Wilson-Cairnsovou.
05.05.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Taika Waititi (5 článků)

Výtvarnice Nora Sopková: Cítili jsme, že Králíček Jojo je výjimečný film

 
Nominaci za nejlepší výpravu filmu Králíček Jojo má při nadcházejícím udílení amerických Oscarů (9. února) a britských cen BAFTA (2. února) česká výtvarnice Nora Sopková. Film, který dostal na Oscara nominací celkem šest, natočil v americko-novozélandsko-české koprodukci novozélandský režisér Taika Waititi, Sopková je nominována spolu s Raem Vincentem.
02.02.2020 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Taika Waititi (5 článků) , Oscar Oscar (146 článků)

RECENZE: Králíček Jojo. Válečná komedie, při níž mrazí v zádech

 
S šesti oscarovými nominacemi včetně ambicí na zlatou sošku za nejlepší film roku 2019 a za výpravu, na níž se podílela i česká scénografka Nora Sopková, vstoupil do českých kin film Králíček Jojo. Přední novozélandský režisér Taika Waititi (má za sebou vedle několika nezávislých filmů i marvelovku Thor: Ragnarok) ho natočil v americko-novozélandsko-české koprodukci a se štábem pracoval i v kulisách Žatce a Úštěka.
25.01.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Taika Waititi (5 článků)

O dalších Star Wars už vyjednávají s režisérem Taikou Waititim

 
Vypadá to, že oblíbený režisér Taika Waititi bude režírovat celovečerní film ze světa Hvězdných Válek. Informoval o tom server Hollywood Reporter, který se opírá o své důvěryhodné zdroje. Waititi si tedy pravděpodobně střihne další velkolepý film poté, co dotočí pokračování komiksového Thora s podtitulem Love and Thunder.
17.01.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Taika Waititi (5 článků)
« Předchozí 1 Další »