Články k osobnosti

Svatý Václav

  český kníže

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Svatý Václav »
 

Okamura (SPD): Svatý Václav by na návrhy poslanců asi hodně koukal

 
Komentář na facebookovém profilu ke Dnu české státnosti a svátku sv. Václava
28.09.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Duka: Je pokrytecké pod praporem T.G.M. upírat právo na vyrovnání církvím

 
V Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi začala v pátek dopoledne Národní svatováclavská pouť. Tisíce lidí si tady připomínají knížete sv. Václava, který byl v roce 935 ve Staré Boleslavi zavražděn. Je pokrytecké pod praporem T.G.M. bojovat proti křesťanům a církvím a upírat plné právo na vyrovnání státu s církvemi, řekl poutníkům kardinál Duka.
28.09.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Dukovo kázání i Zemanovy narozeniny. Na sv. Václava startují oslavy 100 let republiky

 
Svatováclavskou poutí či znovuzprovozněním pražského orloje startuje měsíc oslav, připomínajících 100 let od vzniku Československa. Vyvrcholí předáváním státních vyznamenání 28. října na Hradě. Do Staré Boleslavi na pouť se dnes tradičně chystá i Dominik Duka. Prezident Miloš Zeman naopak na Hradě poobědvá se sportovci.
28.09.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků) , Dominik Duka (1007 článků) , Miloš Zeman (24057 článků)

Svatý Václav zemřel kvůli hloupé chybě: Nezabil ho vlastní bratr, popisují legendy

 
Vražda knížete Václava je od nepaměti předmětem mnoha legend. Zkrvavený světec ležící před kostelem je výjev, který zná v Česku každé malé dítě, jak ale skonal pobožný kníže ve skutečnosti a kdo ho vlastně zabil?
28.09.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Svatý Václav jako před sto lety: „Pod ocas“ se vrátí dva žulové kameny, sednout na ně ale nepůjde

 
Každý pozorný chodec v centru Prahy si nemůže nevšimnout prací, které v současných dnech probíhají na Václavském náměstí a v jeho okolí. V dolní části náměstí se opravuje chodník, zatímco v horní části prochází kompletní rekonstrukcí Národní muzeum. A zkraje tohoto týdne vyrostlo u sochy sv. Václava čtvercové hrazení. Co se v něm odehrává?
05.04.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Bezecný (KDU-ČSL): Svatý Václave, ochraňuj naší zemi

 
Komunista předsedou mandátového a imunitního výboru parlamentu. Byl zatlučen první hřebík na rakev krátkého trvání demokracie v Česku?
23.11.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Jan Ziegler: Svatý Václav je symbolem české státnosti

 
Bloger Adam Mikulášek prý neslaví svatého Václava, budiž, ale měl by se trochu poučit z historie, než začne něco psát. Tento světec byl uctíván mistrem Janem Husem i husity, je to významná osobnost našich dějin.
30.09.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (163 článků) , Svatý Václav (37 článků)

Svatý Václav: Na Němce, zrádce Boží! Cizí nechceme, svoje nedáme! Historik hovoří o málo známých skutečnostech o našem národním světci

 
ROZHOVOR „Svatý Václav je skutečným tisíciletým symbolem české státnosti, garantem její nezpochybnitelnosti. To vyjadřuje jeho obraz na středověkých mincích i barokní zemské korouhvi, to je smysl svatováclavského zasvěcení koruny českých králů, to je ideový obsah Myslbekovy sochy na pražském Václavském náměstí,“ říká historik a autor knihy Český rytíř Petr Bahník. Též zmínil řadu málo známých skutečností o svatém Václavovi.
28.09.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Lukša: Svatý Václav bojoval za národní zájmy, dokážeme to i dnes?

 
Ve čtvrtek 28. září si připomeneme výročí naší státnosti a také hlavního patrona Čech a Moravy, svatého Václava.
27.09.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Pískání na Zemana, potlesk pro Havla: Poutníci uctili na mši svatého Václava

 
Svatý Václav je jedním z učitelů evropské civilizace. Křesťanské hodnoty jsou pro Evropu a pro svět tou nejlepší variantou. Zaznělo to ve středu z úst kazatelů při tradiční poutní mši ve Staré Boleslavi. Té se poprvé zúčastnil i prezident Miloš Zeman, který vystoupil na konci bohoslužby s krátkým pozdravem. Při příchodu na pódium na něj několik jedinců pískalo a volalo na něj: „hanba“.
28.09.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků) , Miloš Zeman (24057 článků)

Svatý Václav, Heydrich, Zeman. Lži, propaganda a dnešek, předkládá docent objevná zjištění k dnešnímu svátku

 
ROZHOVOR Svatý Václav, s jehož jménem je spojován Den české státnosti, se snažil o pragmatickou politiku, protože si byl vědom, že počínající český stát musí vůči svým sousedům volit rozumnou politiku. To neznamená podřízení se, ale byla to snaha vyjít ze složité situace raného středověku tak, aby neutrpěly naše národní zájmy. Jaroslav Šebek, který se v Historickém ústavu Akademie věd zaměřuje na dějiny českých zemí 20. století, zejména česko-německé vztahy a církevní dějiny, tvrdí, že takovou politiku je třeba provádět i v současné době.
28.09.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Svatý Václave, čti: Ideály vyměňujete za kus chleba! vynadal redaktor HN Čechům. Kalousek vyplísnil Zemana a otřel se o Duku

 
„Svatý Václave, jsi ještě patronem této země...?!“ ptá se zamyšleně komentátor serveru Ihned.cz Petr Fischer. Ve svém textu ke středečnímu svátku svatého Václava píše, že tento evropský světec je patronem národa, který se vzpírá jeho odkazu. Tím podle Fischera je společná zbožnost místo nekonečných třenic.
28.09.2016 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků) , Petr Zeman (335 článků)

Svatý Václav v Praze: Vydejte se po jeho stopách nejen v Den české státnosti

 
28. září 935, celý národ si pravidelně už po stovky let připomíná smrt knížete Václava, který byl zabit svým bratrem. Boleslav tak učinil z důvodu touhy po moci. Dnes je svatý Václav vnímán jako patron Čech a Moravy. Podívejte se, jaká místa v Praze se k němu vážou.
28.09.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Věděli jste, že svatý Václav měl dítě se souložnicí? Těchto 5 věcí o našem světci vás určitě překvapí!

 
Dnes je 28. září a všichni slavíme Den české státnosti! Jenže víte vlastně, díky komu nemusíte dnes do práce? Svatý Václav nebyl ve své době svatý ani trochu a následující seznam zajímavostí vám to dokáže.
28.09.2015 08:21 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Úspěšný oratorní debut Martina Kumžáka

 
K blížícímu se Dni české státnosti, výročí smrti svatého Václava, uvedl Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK ve Smetanově síni dvakrát, ve středu a ve čtvrtek, světovou premiéru oratoria Svatý Václav od Martina Kumžáka.
25.09.2015 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Kumžákův Svatý Václav v premiéře

 
Světovou premiéru oratoria Svatý Václav uvádí ve středu Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK jako příspěvek ke Dni české státnosti. Autor Martin Kumžák bude sám dirigovat, sóla zazpívají Michaela Šrůmová (Drahomíra), Dasha (Ludmila) a Jiří Brückler (sv. Václav).
23.09.2015 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků) , Michaela Martin (28 článků)

Bělobrádek (KDU-ČSL): Svatý Václav znamená Západ

 
Svatý Václav je významnou postavou historie a církevních dějin. Je však ještě něčím více. Je symbolem naší příslušnosti k západní civilizaci. Už proto je název jeho svátku zvolen více než vhodně. Vzhledem k současné situaci je také vysoce aktuální. V čase, kdy slavíme letošní Den české státnosti, jako by se opět rozhodovalo, zda patříme na Západ, či na Východ.
29.09.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)

Tady se musel stát nějaký omyl. Historik ohromil slovy o zavraždění sv. Václava

 
ROZHOVOR Svatý Václav v podstatě stanovil český stát tak, jak ho známe dnes. Za komunismu jsme všichni skřípali zubama a doufali ve skrytu srdce, že bude lépe. Přesně v duchu Václava, řekl historik a archeolog Petr Charvát pro ParlamentníListy.cz. Podle něj si dosud zachováváme jeho odkaz, jakousi vlastní českou identitu. V rozhovoru uvažuje také o tom, zda Boleslav skutečně svého bratra Václava zavraždil, a připomíná, jak málo toho o patronovi České země víme, protože historických pramenů je pomálu. A jak by řešil současnou korupci? Nikdo by o trestu nepochyboval, vysvětlil historik.
28.09.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (37 článků)
« Předchozí 1 2 Další »