Články k osobnosti

Svatopluk Němeček

  politik, lékař, ministr zdravotnictví

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Svatopluk Němeček »
 

Maláčová: Petříček se v ČSSD pokusil o puč

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se nechala slyšet, že rozhádaná strana není sexy. Úspěchu ve volbách věří tehdy, pokud bude mít sociální demokracie radikální program. „A také zvládnutá pandemie,“ uvedla v rozhovoru pro iHNed.cz. Jejích slov si na twitteru povšiml exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.
28.04.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Petříček do čela ČSSD: V pozadí prý expremiér Bohuslav Sobotka

 
Reportér MF Dnes Petr Kolář se v dnešním vydání deníku rozepsal o sociální demokracii a o tom, že se ve straně schyluje k souboji o křeslo předsedy. Současný ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček chce vyzvat na souboj současného předsedu Jana Hamáčka. A prý jej má podpořit i Bohuslav Sobotka. Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se pak na Impulsu vyjádřil k tomu, že by ČSSD měla odejít z vlády.
17.02.2021 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (599 článků) , Bohuslav Sobotka (9572 článků) , Jan Hamáček (3239 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Exministr Němeček: Ať ČSSD odejde z vlády! Bohumínská buňka volá i po konci Hamáčka

 
Bohumínští sociální demokraté požadují odchod ČSSD z vlády. Zároveň chtějí, aby z čela strany odešli lidé, kteří sociální demokracii do vlády přivedli, a to včetně předsedy strany Jana Hamáčka. ČTK to za bohumínskou místní organizaci řekli její předseda Igor Bruzl i někdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.
16.02.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3239 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků) , Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

V ČSSD se začíná šířit stud za vládu s Babišem

 
Bohumínská organizace Sociální demokracie požaduje, aby ČSSD odešla z vlády, kterou tvoří společně s hnutím ANO Andreje Babiše. Na Twitter to v úterý napsal někdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s tím, že zároveň by měli z vedení odejít všichni, kteří stranu do vlády přivedli.
16.02.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Exministr Němeček u Moravce ostře: Jsme svědky rozpadu státu

 
Hosty Otázek Václava Moravce byli tři lékaři, bývalí ministři zdravotnictví – Zuzana Roithová, Leoš Heger a Svatopluk Němeček. V diskusi představili své náhledy na současnou situaci. Kde je podle nich největší problém, a jak je to s naplněností nemocnic? Zdravotnictví to zatím zvládá.
01.11.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (153 článků) , Leoš Heger (1275 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Neuvěříte! To snad ne! Šéf covid-špitálu promluvil a věci se hýbou

 
Exministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček se dočkal nepříjemného překvapení. Do bohumínské nemocnice, kterou řídí, dorazila kontrola z hygieny. Stalo se tak v situaci, kdy hygienici hlásí, že nestíhají trasovat, a epidemie se Českem šíří jako lavina. Čas na kontrolu nemocnice si ale hygienici zjevně našli, a Němeček se hodně zlobil. A od Pirátů se mu dostalo zastání.
28.10.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Exministr Němeček zuří: Plivnutí do tváře zdravotníkům! Do nemocnice přišli kontrolovat hygienu a papíry

 
Oddělení pro pacienty s covidem-19 v nemocnici v Bohumíně přišly v pondělí zkontrolovat pracovnice ostravské hygieny. Kontroly prý nařídila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ředitel nemocnice v Bohumíně a bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček to považuje za nehoráznou drzost.
27.10.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Plivnutí do tváře zdravotníkům. Hygiena přišla zkontrolovat do nemocnice přetíženou covidovou jednotku

 
Pracovnice ostravské hygieny v době, kdy prakticky nefunguje trasování, v úterý dorazily zkontrolovat dodržování opatření na covidovou jednotku v bohumínské nemocnici, kterou vede exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Příkaz ke kontrolám nemocnic podle něj vydala hlavní hygienička Jarmila Rážová. Považuje to za „plivnutí do tváře“ zdravotníkům.
27.10.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Kam se řítíme s covidem? Bojím se. Exmininistr zdravotnictví: Už úplně všude

 
Někdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček věří, že náš ,,robustní” zdravotní systém má šanci zvládnout situaci kolem nemoci covid-19 lépe než sever Itálie zjara tohoto roku. Současně má své pochybnosti o ministru Romanu Prymulovi a zejména premiéru Andreji Babišovi. Zdravotníci dle něj už ,,padají na hubu” a pokud jde o neakutní zákroky, hrozí nepříjemnosti.
27.10.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků) , Kam Kam (414 článků)

Babiš má na Prymulu nabito. Ten ho bude poslouchat, řekl odstavený ministr

 
Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček zhodnotil epidemiologa Romana Prymulu, který přebírá resort po Adamu Vojtěchovi (ANO). Domnívá se, že Prymula bude poslouchat Andreje Babiše (ANO), protože ten má na něj nabito.
21.09.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

„Znám to tam. To prostě nešlo.” Exministr Němeček k boji s koronavirem. Babiš, Hamáček, Prymula a další. Otevřeně

 
ROZHOVOR Jak si stojí Adam Vojtěch a jeho Ministerstvo zdravotnictví v boji s koronavirem a proč nedokázalo včas nakoupit ochranné roušky? Nejen na to pro ParlamentníListy.cz odpovídá jeho předchůdce Svatopluk Němeček z ČSSD. Komentuje i výroky publicisty a expolitika Macka o „přírodní eutanazii“ starých a nemocných koronavirem či situaci kolem italského Bergama.
26.03.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1578 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Exministr Němeček se pustil do Babiše i Vojtěcha: Ohrožují zdraví tisíců lidí

 
Bývalý sociálnědemokratický ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček ostře kritizuje premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) za jejich postup proti epidemii koronaviru, v němž podle jeho slov „fatálně selhali a ohrožují zdraví tisíců lidí“, informuje server Forum24.cz.
19.03.2020 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Vojtěch Adam (1578 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Strach na Hradě! Zemanův syn pracuje v ostravské nemocnici. A trnul i exministr zdravotnictví

 
Krev v žilách musela ztuhnout i prezidentovi Miloši Zemanovi, když se dozvěděl o tragédii v ostravské nemocnici. Ve špitále, který si střelec ke svému hrůznému útoky vybral, totiž pracuje jako lékař i jeho syn z prvního manželství David Zeman. A o své blízké se strachoval i exministr zdravotnictví a bývalý šéf nemocnice v Ostravě Svatopluk Němeček (ČSSD).
10.12.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků) , David David (969 článků) , David David (731 článků)

Odejít z Babišovy vlády? Není důvod, tvrdí vedení ČSSD po volebním výprasku

 
Po volebním debaklu ČSSD se objevily spekulace, jestli strana nebude chtít ukončit angažmá ve vládě Andreje Babiše (ANO). Vyzval k tomu i někdejší ministr zdravotnictví za soc. dem. Svatopluk Němeček. Vedení strany ale tvrdí, že odchod do opozice by nic nevyřešil.
08.10.2018 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Lutonský z ČT vyvěsil otázky z rozhovoru TV Nova s Babišem a začala mela: „Ne všichni jsou zvědaví na styl rozhovoru, jaký předvedla Písařovicová!“ A už nastoupil Kalousek

 
Odlehčený rozhovor s premiérem Andrejem Babišem, který odvysílala TV Nova, je podle zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského „bizarní“ záležitost, už jen proto, že byl odvysílán v hlavní zpravodajské relaci. Kritizuje především to, že místo politického podtextu, který se v rozhovoru objevil jen zřídka, se rozhovor točil okolo Babišovy vysněné dovolené. Seznam otázek Lutonský zveřejnil na sociální síti. Někteří diskutující mu dali za pravdu, že je to přes čáru, jiní nevidí nic špatného na tom, že se dozví o českém předsedovi vlády i jiné než politické názory. Do diskuse se také zapojili například Miroslav Kalousek, Jakub Szántó nebo Svatopluk Němeček.
31.07.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“

 
Opoziční politici komentují podezření z plagiátorství v případě diplomové práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) převážně ironicky. Připomínají, že v minulých dvou týdnech kvůli podezření z opisování v diplomových pracích rezignovali dva další ministři koaliční vlády ANO a ČSSD. Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ale označil kritiku Metnara za přehnanou.
25.07.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Opozice si dělá legraci z Metnarovy diplomky

 
Opoziční politici komentují podezření z plagiátorství v případě diplomové práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) převážně ironicky. Připomínají, že v minulých dvou týdnech kvůli podezření z opisování v diplomových pracích rezignovali dva další ministři koaliční vlády ANO a ČSSD. Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ale označil kritiku Metnara za přehnanou.
25.07.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Ostravská nemocnice má nového šéfa. Audit odhalil chyby toho minulého, tvrdí ministr

 
Podle prvních výsledků auditů ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) nebyly za minulého vedení, kdy nemocnici řídil někdejší sociálnědemokratický ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, všechny postupy zcela v pořádku. Vyloučeno ani není, že by na základě těchto zjištění mohla nemocnice podat trestní oznámení. Novinářům to po své středeční návštěvě FNO řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Němeček se nevyjádřil. 
25.04.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1578 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Na zdravotnictví bublá zlost. Ministr Vojtěch chce konec státního tajemníka

 
Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (31, ANO) se chce zbavit státního tajemníka Iva Benedy. Nezvládá prý svou práci a stěžují si na něj i zaměstnanci úřadu, Vojtěch už podal žádost na zahájení kárného řízení. Stejný krok udělal v minulosti i jeden z jeho předchůdců, ministr Svatopluk Němeček (ČSSD). Blesk Zprávy mají k dispozici průzkum mezi zaměstnanci resortu i dopis nespokojených ředitelů krajských hygienických stanic.
06.03.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1578 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)

Zákulisní rozbuška Svatopluk Němeček. Prý může ovlivnit volbu šéfa ČSSD

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) může paradoxně ovlivnit sjezd ČSSD. A to kvůli odvolání šéfa ostravské fakultní nemocnice Svatopluka Němečka. Píše o tom dnešní MF Dnes.
17.02.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1578 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků) , Svatopluk Němeček (386 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »