Články k osobnosti

Svatopluk Čech

  Spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Svatopluk Čech »
 

Byt Svatopluka Čecha za 16,7 milionu! Rusové jej proměnili ve zlatou klícku

 
Zlato a luxus, až z toho oči přecházejí! Ruští majitelé prodávají luxusní byt na Letné, ze kterého koncem 19. století posiloval národní uvědomění známý vlastenec Svatopluk Čech. A to za sumu 16,75 milionu korun.
11.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Čech (5 článků)

Každý Čech potřebuje pětkrát za život krevní transfúzi. Dárců se ale nedostává

 
Na 14. června připadá Světový den dárců krve. I přes výhody, které dárcům tato činnost přináší, jich podle Českého červeného kříže chybí v tuzemsku až 150 tisíc. V praxi to pak znamená, že pro nemocné není dostatek transfúzí. Podle ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) by přitom členství v registru mělo být pro lidi naprostou samozřejmostí. Každý totiž transfúzi potřebuje v průměru až 5krát za život.
14.06.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Čech (5 článků)

Zahraniční kanceláře CzechTrade v Chorvatsku a Srbsku mají nové ředitele

 
Zahraniční kanceláře v Záhřebu a Bělehradě, které od července s celou sítí zahraničních zastoupení spadají pod agenturu CzechTrade, mají nové personální obsazení. Záhřebskou kancelář vede již od září Zbyněk Peška a zastoupení v Bělehradě Svatopluk Čech. Oba vedoucí zahraničních kanceláří mají velké zkušenosti se zahraničním obchodem ze soukromé i státní sféry a dlouhodobé vazby na státy jihovýchodní Evropy.
06.11.2014 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Čech (5 článků)

Víme, kdo je Čech, který se zabil skokem z legendárního mostu v Mostaru!

 
V Bosně a Hercegovině vyhasl život mladého Čecha Svatopluka M. (†29) z Brna. Skočil ze slavného, 22 metrů vysokého, mostu v Mostaru a utopil se.
16.07.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Čech (5 článků)

Nové knihy - Jules Verne, Svatopluk Čech a Hergé

 
Knižními novinkami tohoto týdne jsou mimo jiné Příběh kurtizány od spisovatelky Christie Phillipsové, historický román Josefa Svátka nazvaný Poslední Budovec, komiks Tintinova dobrodružství 20: Tintin v Tibetu, román Nový hrabě Monte Christo převyprávěný Ondřejem Neffem anebo Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do XV. století s ilustracemi Pavla Koutského.
30.07.2010 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Čech (5 článků) , Ondřej Neff (278 článků) , Jules Verne (10 článků) , Pavel Koutský (5 článků) , Pavel Nový (445 článků)
« Předchozí 1 Další »