Biden požádá Američany o 100 dní v rouškách a nechá se očkovat. Tým pro boj s virem má nová jména

 
Nastupující prezident USA Joe Biden v rozhovoru se stanicí CNN uvedl, že v den své inaugurace 20. ledna požádá Američany, aby po dobu 100 dní nosili roušky a pomohli tak omezit šíření koronaviru. Budoucí šéf Bílého domu zároveň prohlásil, že se rád nechá veřejně očkovat proti covidu-19, jakmile odborník na infekční choroby a člen krizového štábu Bílého domu Anthony Fauci řekne, že je to bezpečné. Prozradil i detaily jeho přijetí u republikánů.
04.12.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (318 článků)

Brzy se zdaní vše, co se hýbe. Důchodová reforma? Zapomeňte, říká ekonom Slaný

 
ROZHOVOR „Chápal bych to, pokud by byl kritikem vysokých deficitů. Pan prezident ale rozpočet silně podpořil,“ říká Martin Slaný, hlavní ekonom investiční skupiny DRFG, k hrozbě prezidenta Miloše Zemana vetem daňového balíčku kvůli slevě na poplatníka. Slaný při pohledu na nové změny z dílny vlády postrádá koncepci, což dokládá na tom, že kabinet navyšuje minimální mzdu a zároveň vytváří protichůdný tlak udržováním kurzarbeitu. Problémem může být do budoucna i dluh. Zatím se prý zadlužujeme levně, to se ale může dramaticky změnit již v příštím roce. A ekonom Slaný hovoří ještě o jednom problému. Týká se důchodů. V budoucnu již každý na sebe?
04.12.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24674 článků)

Sněhu si dlouho neužijeme. Druhý adventní víkend přinese oteplení a silné vichry

 
Ačkoliv vše nasvědčovalo tomu, že bude začátek prosince mrazivý, nebude tomu tak. Sotva jsme se dočkali prvního sněhu, dorazí do Česka oteplení. O víkendu tak můžeme očekávat teploty do 10 stupňů Celsia, k tomu navíc přibude i silný vítr. Meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu tak varuje, že by si lidé měli dát obzvlášť velký pozor na horách.
04.12.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (986 článků)

Uhelná komise dnes asi doporučí termín konce využívání uhlí v ČR

 
Takzvaná uhelná komise dnes zřejmě doporučí termín konce využívání uhlí v Česku. Ve čtvrtek to uvedl jeden z předsedů komise a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Výsledky ranního on-line jednání Brabec představí na tiskové konferenci spolu s druhým předsedou komise, ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO). Někteří další členové komise však v posledních dnech uvedli, že je možné, že rozhodnutí nakonec nepadne a bude odloženo.
04.12.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (443 článků)

Richard Seemann: Rakousko zmírňuje opatrněji než Česko

 
Na mimořádné tiskové konferenci rakouské spolkové vlády kancléř Sebastian Kurz se svým vicekancléřem, ministry zdravotnictví a vnitra informoval o částečném uvolnění dosavadních přísných protiepidemických opatření.
04.12.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (49 článků)

Babiš „šmírování“ odmítá: Blatný udělal chybu! Tajně sledovat nakažené přes mobily prý nechce

 
Ministerstvo zdravotnictví pochybilo, když dalo vládě předlohu k posílení pravomocí hygieny, uvedl ve Sněmovně při interpelacích premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet návrh neprojednal, nyní je ve zkráceném připomínkovém řízení. Novelu zákona o ochraně veřejného zdraví kritizovali někteří odborníci i opozice. Nejen kvůli možnému sledování mobilních telefonů nakažených.
04.12.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20127 článků)

Kdo může za 10 procent ODS? Vlivný muž ukázal do Řeporyjí. A Pavel Novotný pak ze sebe vydal to nejlepší

 
Na starostu městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného (ODS) opět míří kritika z vlastních řad. Není divu, že kvůli jeho mediálnímu vystupování má strana voličskou podporu pouhých deset procent, prohlásil senátor a starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa (ODS). „Spolustraník-jeliman a trapný ubožák,“ povzdechl si Novotný a už sepisuje odpověď.
04.12.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (75 článků) , Pavel Novotný (1063 článků)

Boj o lyžování v Česku: Odsouvání sezóny uškodí a způsobí návaly, míní Stárek

 
Jedno je jisté. I letošní lyžařská sezóna bude poznamenaná koronavirem. A ne málo. Čehů se zúží možnosti na to, zalyžovat si v zahraničí. A jak to bude s otevřením tuzenmských středisek, to se zatím stoprocentně neví. Otevřou k 24. prosinci, jak naznačil premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek? Řada provozovatelů to má za zbytečně pozdní termín. Také podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka nemá valný význam odkládat otevření, když jsou ostatní služby rozvolněny podle třetího stupně protiepidemického systému PES.
04.12.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20127 článků)

Módní tragédi(e) roku 2020: Růžový přízrak Céline Dion, holý zadek a trpaslík Billie Eilish!

 
Ti, co se pohybují v módním průmyslu, sami moc dobře vědí, jak tenká hranice je mezi novým trendem… a velkou ostudou. A přestože by leckdo mohl namítnout, že je to pouze věc vkusu, některé kousky jsou tak nevkusné, že nad nimi zůstává rozum stát…
04.12.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Céline Dion (186 článků) , Billie Eilish (44 článků)

Manželka Romana Vojtka se cítí jako supermamka. Takto se rozněžnila nad svým malým synem

 
Zpěvačka Petra Vojtková  (33) se nedávno stala pyšnou maminkou syna, kterého s manželem Romanem Vojtkem  (48) pojmenovali krásným jménem Nathaniel.
04.12.2020 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Vojtek (619 článků)