Světová válka? Bohužel ještě blíž, říká Tereza Spencerová po summitu Trump–Putin. A má vzkaz pro Jaromíra Bosáka

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Ve chvíli, kdy Trump fakticky ‚odmával‘ studenou válku, tlak na vyprovokování války skutečné vlastně jen zesílí. Je to bizarní a krajně nebezpečné,“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová diplomatickou snahu amerického prezidenta Donalda J. Trumpa vůči ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, kterou Trumpovi nepřátelé v USA mohou považovat za „bratření se s Ruskem“. Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též srovnává Rusko, které letos pořádalo mistrovství světa v kopané, s Katarem, který tuto vrcholnou akci bude hostit v roce 2022.
19.07.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3150 článků) , Jaromír Bosák (24 článků) , Donald Trump (4004 článků)

To by byla hrůza, peklo na zemi... Redaktor si dělá legraci z těch, kteří se bojí kritizovat EU

 
Co by se stalo, kdyby skončil Schengen? Raději nechtějme vědět. Z chmurných předpovědí si ve svém komentáři na serveru televize Prima utahuje Tomáš Vyoral.
19.07.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (13 článků)

George Soros a novináři, kterým dává peníze? Odhalená pravda

 
Americký filantrop maďarského původu George Soros se obává, že demokracie má závažný problém. Prý je sklerotická a zapomíná na to, co se dělo před desítkami let. Rozhovor se uskutečnil pro deník New York Times. George Soros přitom do New York Times nedávno nalil přes tři miliony dolarů.
19.07.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (183 článků)

Stopa? Ruská špionka, kterou zadrželi v USA, prý donášela vysokým místům v Rusku

 
Mladá ruská aktivistka, jež byla zadržená v USA, se podle serveru Lidovky.cz dostala mimo jiné i na inaugurační ples prezidenta USA Donalda Trumpa či na mnoho VIP akcí zbraňových lobbistů. Nyní Marii Butinové hrozí deset let vězení, podle FBI totiž donášela informace ruským úřadům.
19.07.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4004 článků)

Průvodce přírodopisnými filmy Attenborough trpí neuvěřitelnou fobií

 
Slavný britský tvůrce přírodopisných filmů David Attenborough přiznal, že má iracionální strach z krys. Příroda jako taková ho však fascinuje už od dětství, kdy sbíral zkameněliny, řekl 92letý filmař v rozhovoru s německým týdeníkem Die Zeit.
19.07.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: David Attenborough (8 článků)

Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování

 
Vláda Andreje Babiše dnes projednává materiál hodnotící snižování administrativní zátěže. Svůj „úspěch“ dokládá tvrzením, že se v roce 2017 podařilo zrealizovat 13 opatření ze sledovaných 28 a že administrativní zátěž tedy trvale klesá.
19.07.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13508 článků)

Sládek Milan (52) zachránil chátrající mlýn v Unhošti u Prahy: Vaří v něm pivo, které nepije

 
Jsou rybáři, kteří nejedí ryby, houbaři, kteří houby také dvakrát nemusí. Milan Gojda (52), sládek minipivovaru Dědkův mlýn vaří pivo, a přitom pivo vůbec nepije. Na jeho kvalitě to ovšem není znát, naopak. Pomocí svého piva a především útulnému areálu bývalého mlýna se snaží kdysi vyhledávané rekreační lokalitě navrátit kouzlo malebné jedinečnosti.
19.07.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Sládek (2 články)

Dcera slovenské herečky koupila na Maledivách hotel! Nabízí ráj, ale i nízký plat

 
Starší dcera slovenské herečky Anny Šiškové (58) Dorota Nvotová (35) si na jednom maledivském ostrově koupila malý hotel. Ale sehnat tam spolehlivý personál je zřejmě těžké, tak nabízí práci svým krajanům.
19.07.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šišková (96 článků) , Dorota Nvotová (45 článků)

Kvůli králíkům ministrovala jen 13 dní. Co řekl Malé Babiš? Sama teď přiznává chyby

 
Dnes už bývalá ministryně spravedlnosti z hnutí ANO Taťána Malá se vrátila zpět do poslanecké lavice. Vaz jí zlomilo podezření z opisování hned ve dvou diplomových pracích. Teď otevřeně promluvila pro Blesk Zprávy. V první části rozhovoru se vrátila k tomu, jak nezvládla komunikaci s médii a k (ne)podpoře stranického šéfa a premiéra Andrej Babiše i k posměškům, které se šířily internetem.
19.07.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13508 článků)

Nenapravitelný otec vévodkyně Meghan: Dcera je nešťastná a vyděšená! Pojedu za ní

 
Vévodkyně Meghan (36) není šťastná! Naopak je prý vystrašená a nezvládá velký tlak, který je na ni vyvíjen. Alespoň to z jejích výrazů vyčetl její otec Thomas Markle (73), který sám dceři přidělal starostí víc než dost. Teď se za ní hodlá vydat do Británie!
19.07.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Meghan Markle (470 článků)