Gazdík: Za Havla jsme měli renomé. Zeman a Babiš, to je rozdíl. Premiér chce, aby se o jeho problémech nepsalo

 
ROZHOVOR „My se nebavíme o problémech této země a její budoucnosti, pokud se nezlepší vzdělání nebo nezavedou účinná opatření proti suchu. My řešíme stále a jen dokola privátní problémy premiéra Andreje Babiše. To je na tom to nejsmutnější,“ vyjadřuje se k aktuálnímu dění místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Za absurdní považuje, že se k auditu má vyjádřit vláda, v jejímž čele stojí člověk, kterého se audit týká. K současnému dojmu z České republiky v zahraničí Gazdíkovi stačí srovnání renomé země za Václava Havla a za současného prezidenta a premiéra, v němž vidí příkrý rozpor.
10.12.2019 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5430 článků) , Andrej Babiš (16590 článků) , Petr Gazdík (948 článků) , Petr Gazdík (937 článků)

Vondra: EU nás poškodí. Tímto rozhodnutím. A bude hůř

 
Český europoslanec Alexandr Vondra (ODS) kroutí hlavou nad tím, co předvádí Evropský parlament. Kvůli hysterii Němců se podle Vondry může české energetice pořádně přitížit. Evropští zelení totiž před pár dny (5. prosince) oslavili velký úspěch.
10.12.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1150 článků)

Pardubický kraj: České dráhy budou vracet peníze za nevyužité IN karty na Orlicku a Králicku

 
Hejtman Martin Netolický svolal další z řady kontrolních dnů v rámci příprav na zavedení nového železničního jízdního řádu od 15. prosince. Se zástupci Českých drah a společnosti Leo Express řešil především bezproblémové předávání informací směrem k cestujícím na tratích 024 a 025.
10.12.2019 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Leo Martin (2 články) , Leo Martin (2 články) , Leo Leo (18 článků) , Leo Leo (18 článků)

Průser? Milion chvilek na Václaváku: Toto se má dít. A toto...

 
Již dnes mají demonstranti z Milionu chvilek pro demokracii zaplnit Václavské náměstí a posléze Hlavní nádraží. Promluví k nim David Ondráčka z neziskovky Transparency International. A budou si mezi sebou dávat cukroví. Ale přišla kritika na jejich plán hlučet, pískat a bubnovat. Prý už zapomenuli jen na pochodně. A za chvíli údajně budou likvidovat ty, kdo nejdou tak, jak Mikuláš Minář píská...
10.12.2019 07:35 |

podobné články

Osobnosti: David Ondráček (88 článků)

,,Zrazu!" Poskok Kalouska! A Hamáček... Babiš se naštval, až začal mluvit slovensky. Stálo to za to

 
Andrej Babiš minulý týden absolvoval rozhovor pro deník Blesk. V něm popřel, že by Česká republika něco vracela a opět zkritizoval práci Sabiny Slonkové a spol., kterou nazval megaprasárnou. Dita Protopopová prý měla smůlu, že měla službu, když Andreje Babiše mladšího zadržela policie, a přeci prý nemohl odmítnout dceři projekt. Došlo i na „udavače“ a auditory z Bruselu, kteří prý mají vazby s Piráty, a Babišovu manželku.
10.12.2019 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků) , Sabina Slonková (177 článků)

Milion chvilek startuje vlnu protestů

 
Dnešní demonstrace na Václavském náměstí v Praze za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO), kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, odstartuje vlnu protestních akcí po celém Česku. Potrvá až do 19. prosince.
10.12.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16590 článků)

Zavražděný Gruzínec v Berlíně? Byl to vrah, říká Putin. Merkelová je opatrná

 
Spolková kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin v pondělí na okraj čtyřstranného summitu o řešení konfliktu na Ukrajině hovořili při dvoustranné schůzce i o srpnové vraždě Gruzínce s čečenskými kořeny v Berlíně, kvůli níž Německo minulý týden oznámilo vyhoštění dvou ruských diplomatů. Merkelová v Paříži řekla, že Německo očekává od Ruska více informací pro vyšetřování. Putin slíbil pomoci s objasněním vraždy, uvedl též, že zavražděný muž byl sám vrah.
10.12.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3371 článků) , Angela Merkelová (2502 článků)

Táta mě nechal žít a nic po mně nechtěl: Dominika Gottová exkluzivně vzpomíná na Karla Gotta

 
V posledních týdnech je nejvíc v hledáčku médií a není divu. Život ji semlel; nejdřív Dominika Gottová (46) přišla o otce Karla Gotta (†80), krátce na to se utrhl ze řetězu její manžel Timo Tolkki (53), s kterým se proto rozvádí. Jaké nejhezčí vzpomínky na otce má? Co jí dal do života? A co ji drží nad vodou?
10.12.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5311 článků) , Timo Tolkki (43 článků) , Dominika Gottová (62 článků)

Nová DVD: Tenkrát v Hollywoodu, Hodinářův učeň, Začít znovu a Toy Story 4 - Příběh hraček

 
Devátý film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu se dějem vrací na konec šedesátých let minulého století. Pohádka Jitky Rudolfové Hodinářův učeň je určena celé rodině. Děti si zamilovaly i Toy Story 4: Příběh hraček. Druhou životní šanci má hrdinka filmu Začít znovu.
10.12.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Quentin Tarantino (226 článků) , Jitka Rudolfová (14 článků)

Miloš Zeman vyslyšel volání nešťastné babičky a mámy: Osvobodí Alexii?

 
Jak donutit dítě, aby mělo rádo tatínka, jehož se bojí? Odsoudit ho k »převýchově« přes Vánoce v krizovém centru! Právě tak rozhodl brněnský krajský soud v případě Alexii (11). Nesmyslně krutým verdiktem se i díky Blesku zabývá prezident Miloš Zeman (75)!
10.12.2019 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23000 článků)