Schengen nás rozděluje. Chceme na Západ, do EU, do NATO. Babiš? Má tu kořeny. Vlivný Ukrajinec promluvil i o Česku

 
ROZHOVOR Předseda vlády Andrej Babiš je ze slovenské strany také Rusínem. Proto Zakarpatská Ukrajina očekává daleko intenzivnější spolupráci. Uvádí to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel fondu ViZa Volodymyr Chubirko, kterému na Podkarpatské Rusi neřeknou jinak než „poslanec“. Podle něj je jediná budoucnost Ukrajiny v EU a NATO, jen je třeba, aby se země zbavila syndromu „homo sověticus“. Obrátí-li se Kyjev k Moskvě, bude to prý katastrofa. Proto by měli Češi i Slováci zintenzivnit svoji spolupráci a dokázat zdejším lidem, že jsou v Evropské unii více než očekáváni. Schengen lidi podle něj jen rozděluje. Čechy a Slováky spojuje s Ukrajinci boj proti bolševikům, a to již za doby legionářů. Ředitel fondu rovněž vypočítává množství konkrétní pomoci a finančních darů, na kterých se pro Zakarpatí podílela česká a moravská města.
14.08.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13724 článků)

Smrti se nebojím, měl jsem velmi šťastný život, říká Belmondo

 
Slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo řekl, že má i v 85 letech stále chuť natáčet, vášeň pro film ho neopustila. V rozhovoru s deníkem Corse-Matin dodal, že zatím na žádném snímku nepracuje, ale sní o zajímavých nabídkách. O návratu k divadlu však neuvažuje.
14.08.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jean Paul (42 článků)

Filip hájil Rusy kvůli invazi v srpnu 1968. „Prasárna,“ schytal to. Ozval se i Babiš

 
Trvá na tom, že Rusko hrálo v invazi do tehdejšího Československa malou roli. O šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi to napsal britský The Guardian. Jako jeden z důkazů svých tvrzení a obhajoby Rusů Filip vytáhl to, že Leonid Brežněv byl z Ukrajiny. Od opozice to schytal. A ozval se nakonec i Andrej Babiš (ANO), čelící kritice za to, že přivedl komunisty k moci.
14.08.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1087 článků)

VIDEO: Kluci v akci! Stropnický s přítelem na zámku rvou břečťan. Už jsme tu byli v hospodě

 
Spousta práce, peněz a času. A rozhodně žádné hraní si na panstvo. Tak pražský politik Matěj Stropnický popisuje své pocity z koupě zámku v Osečanech na Příbramsku. Stropnický, jenž si sídlo pořídil společně se svým partnerem, hercem Danielem Krejčíkem, z peněz od své maminky, přiznává, že mu objekt nejspíš lidé budou závidět. Podle něj ale není co. Například teď tráví celé dny na zahradě trháním břečťanu, u čehož jej „načapaly“ Blesk Zprávy.
14.08.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (459 článků) , Daniel Krejčík (17 článků)

Finková i Decastelo v slzách: Kvůli smrti nemocného Honzíka (†7)!

 
Všichni doufali, že se jednou osud obrátí a těžce nemocný Honzík Vacek (†7) se uzdraví. Na jeho léčbu se skládali lidé z celé republiky a pomáhala mu i řada známých osobností. Ti všichni nyní bohužel oplakávají smrt malého hrdiny. Zármutek vyjádřily například Linda Finková (50) či Eva Decastelo (39).
14.08.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Eva Decastelo (717 článků)

Deviace, svinstvo. Jednotka hlouposti = 1 socan. Petr Štěpánek shodil bombu

 
ČSSD, Evropská unie a Prague Pride zřejmě o víkendu vzbudily silné emoce ve spisovateli, hudebníkovi a bývalém politikovi za ODS, Petru Štěpánkovi. Sepsul Sobotku za lidi, kterými se obklopil, současný režim za celou řadu humanitárních -ismů a došlo i na ODS a deviaci. Své myšlenky svěřil svému facebookovém profilu.
14.08.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (616 článků) , Petr Štěpánek (616 článků)

Festival Hrady CZ se přesunul do Hradce nad Moravicí. Nebude chybět Ivan Mládek a karneval!

 
Festival Hrady CZ se tentokrát přesouvá do Slezska. Ve městě Hradec nad Moravicí tu v blízkosti stejnojmenného zámku vystoupí 17. a 18. srpna Ivan Mládek & Banjo Band, Vypsaná fiXa, J.A.R, The Atavists nebo třeba Jelen.
14.08.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (155 článků)

Mezinárodní úspěch Akademie věd ČR: dva její vědci získali prestižní ERC granty

 
Nejlepší výsledek v soutěži o granty Evropské výzkumné rady za posledních deset let se podařil českým vědcům. V kategorii takzvaných ERC Starting Grants, které podporují mladé vědce až do výše téměř dvou milionů eur, uspělo hned pět badatelů. Dva jsou z Akademie věd ČR: bioložka Kateřina Sam a molekulární biolog Ondřej Štěpánek.
14.08.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Štěpánek (34 článků)

Občané nejsou Babišovi zaměstnanci. Žádný odboj, jde o svědomí. Tomáš Klus promluvil

 
Zpěvák Tomáš Klus před časem oznámil, že hodlá přehlížet předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a jeho Agrofert na všech frontách. Holding je momentálně odložen ve svěřenském fondu premiéra, ale najdou se lidé, kteří mají za to, že Babiš si stále v Agrofertu ponechal svůj vliv. K Tomáši Klusovi se postupně přidali i další zpěváci, herci a další osobnosti veřejného života. Klus má z toho radost. Jedna věc ho však prý zaráží.
14.08.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13724 článků) , Tomáš Klus (852 článků)

A zas bude řev: Václav Klaus mladší udělal dlouhý nos na ty, co mu nadávají... A znovu šokoval, ještě víc

 
Poslanec Václav Klaus mladší z ODS se vysmál všem těm, kteří ho kritizují za jeho vyjádření o účasti českých vojáků na misích v Afghánistánu. Vzepřel se i svým kolegům z ODS. A ještě přitvrdil.
14.08.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9175 článků)