Neovlivní: Šéf hnutí ANO bude muset doložit, že neovládá svěřenecký fond

 
Evropský parlament začátkem července schválil nová pravidla pro střet zájmů při čerpání dotací. Nařízení nově zakazuje politikům v exponovaných funkcích pobírat dotace, informoval dnes server Neovlivní.cz. Předpis se týká i českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Bude muset doložit, že neovládá svěřenecký fond, kam loni kvůli českému zákonu o střetu zájmů převedl holding Agrofert. Pokud to nedoloží, bude se muset vzdát funkcí, nebo firma přijde o dotace, uvedl server. Podle mluvčího koncernu Karla Hanzelky by se ale opatření Agrofertu dotknout nemělo, protože Babiš není ovládající osobou ani skutečným majitelem svěřeneckých fondů.
16.07.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13475 článků)

ČT: Hrad už po zrušení verdiktů v kauze Peroutka nečelí exekuci

 
Obvodní soud pro Prahu 1 zastavil exekuci, které čelila prezidentská kancelář kvůli nerespektování verdiktu v kauze výroků prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Upozornila na to dnes Česká televize (ČT). Krok přišel poté, co Nejvyšší soud zrušil rozsudky, které Hradu ukládaly, aby se za část výroků omluvil Peroutkově vnučce Terezii Kaslové. Obvodní soud bude o celém sporu rozhodovat znovu.
16.07.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (199 článků) , Miloš Zeman (21117 článků)

ANO mění lídra pro Prahu. Místo Nachera je jedničkou Stuchlík, trojkou exministr Pilný

 
Zástupci pražského ANO se dnes s premiérem a předsedou hnutí Andrejem Babišem shodli na tom, že v čele pražské kandidátky do podzimních komunálních voleb vymění Patrika Nachera za podnikatele Petra Stuchlíka. Nacher bude na druhém místě a na třetím bývalý ministr financí Ivan Pilný. Výkonný výbor ANO bude novou kandidátku potvrzovat korespondenčně. Novinářům to po dnešním jednání řekl Nacher, který nové čelo kandidátky považuje za silné trio.
16.07.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13475 článků) , Ivan Ivan (965 článků)

Schwarzenberg: Proč neřekneme na rovinu, že nehodláme přijímat žádné uprchlíky

 
Komentář na facebookovém profilu k postoji Andreje Babiše k uprchlíkům.
16.07.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13475 článků)

Klvaňa v ČT drtil Trumpa a pak to sám schytal: Trump je Putinův agent, ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Kape mu na karbid. Dodnes nevydejchal, že v Brdech není radar!

 
V pondělí se uskutečnilo ostře sledované setkání současných prezidentů Spojených států a Ruska Donalda Trumpa a Vladimira Putina v Helsinkách. Ruský prezident dnes v Helsinkách jednal se svým americkým protějškem mezi čtyřma očima přes dvě hodiny. Po tiskové konferenci obou státníků se strhla lavina hodnotících komentářů i ze strany české veřejnosti. Mnohé rozrušil výrok Tomáše Klvani v ČT24, že Trump se choval jako Putinův agent.
16.07.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3135 článků) , Donald Trump (3976 článků)

ČVUT: Konference o připravenosti na mimořádné události

 
Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze pořádala ve spolupráci se Společností pro radiobiologii a krizové plánování České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně pod záštitou předsedkyně výboru pro zdravotnictví Sněmovny Parlamentu České republiky prof. MUDr. Věry Adámkové, CSc., celostátní konferenci věnovanou Připravenosti zdravotnických zařízení na mimořádné události.
16.07.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Adámková (20 článků)

ČT zavolala po výstupu Trumpa a Putina Klvaňovi. Jsem šokován! Naprosto neuvěřitelná situace. Vždyť on tam toho Putina podporoval v podstatě ve všem...

 
V pondělí se uskutečnilo setkání současných prezidentů Spojených států a Ruska Donalda Trumpa a Vladimira Putina v Helsinkách. Tiskovou konferenci obou státníků po summitu zhodnotil telefonicky pro Českou televizi Tomáš Klvaňa z FSV UK jako bezprecedentní. Trump se podle Klvani choval jako Putinův agent.
16.07.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3135 článků) , Donald Trump (3976 článků)

„Dva otrávení alfa samci.“ Řeč těla prozradila realitu o schůzce Trump–Putin

 
Celý svět v pondělí sledoval rusko-americký summit, který se konal ve finských Helsinkách. Ruský prezident Vladimir Putin se na něm setkal s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Oba dva muži schůzi zhodnotili pozitivně, ale opravdu to tak mysleli? Řeč těla prozradila, že realita byla nejspíš odlišná, píše Express.co.uk.
16.07.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3135 článků) , Donald Trump (3976 článků)

Smrt chlapečka (†5) na festivalu: Zdrtila i hvězdu Modrého kódu Burešovou!

 
Stejně jako tisíce dalších lidí si i zpěvačka a herečka Eva Burešová (24) užívala s malým synkem atmosféru rodinného festivalu, zatímco nedaleko došlo k tragickému úmrtí malého chlapečka (†5). Nyní o smutné události promluvila.
16.07.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Eva Burešová (51 článků)

Muzikálová zpěvačka Gudasová: Končí s prací! Kvůli manželovi?

 
Loni muzikálová zpěvačka Karolina Gudasová (25) porodila dceru, teď čeká druhého potomka. Ani po druhém porodu se ale zřejmě nevrátí na divadelní prkna. Ustupuje tak partnerovi Michalu Neuvirthovi (30), který je brankář v NHL?
16.07.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Neuvirth (112 článků)