Další rána pro rodinu Miloše Nesvadby (†95): Zemřela i jeho švagrová

 
Dnes má v pražském kostele Nejsvětějšího Srdce Páně poslední rozloučení. Manželka Miloše Nesvadby (†95) Jarka (87) ale neoplakává jen muže, ale taky sestru, autorku sochy Freddieho Mercuryho (†45) Irenu Sedleckou (†91). Teta mima Michala Nesvadby (†62) zemřela pouhých 13 dní po svém švagrovi.
06.08.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Freddie Mercury (264 článků) , Michal Nesvadba (60 článků) , Miloš Nesvadba (27 článků) , Freddie Freddie (21 článků)

Antifa v USA? Padlo vážné obvinění. Ty nepokoje...

 
Ted Cruz, jeden z vrchních republikánů v USA, byl hostem komentátora Seana Hannityho na Fox News. Cruz během slyšení v Kongresu kritizoval demokraty za to, že přehlížejí násilí, které zaplavilo spoustu amerických měst, a obvinil levici a Antifu, že za těmito nepokoji stojí. „Stále více a více se objevují náznaky toho, že tyto násilné nepokoje nejsou náhodné, nejsou spontánní. Spíše je koordinují levicové, anarchistické skupiny. Skupiny jako Antifa,“ pověděl Cruz. „Policisté nejsou nacisti, to je groteska,“ ohradil se vůči některým demokratům, kteří označili policisty za „gestapo“. Demokrati by se, dle Cruze, za tato slova měli omluvit.
05.08.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Ted Cruz (21 článků)

Hamáček zuří po smršti kritiky. Záchranáře poslal do Bejrútu se Smartwings místo armády

 
Česká republika jako jedna z prvních zareagovala na ničivý výbuch v Bejrútu a vyslala na pomoc své záchranáře. Tým se 36 lidmi a pěticí psů ve středu večer dorazil na místo. Chválihodný počin ale v očích některých kritiků kalí skutečnost, že čeští hasiči, lékaři a kynologové odletěli z pražského letiště se zpožděním a ještě k tomu letounem společnosti Smartwings podnikatele Jiřího Šimáně. Tedy muže, který byl před třemi lety na svatbě premiéra Andreje Babiše a jehož firma žádala po státu kvůli koronaviru státní záruky za úvěr.
05.08.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Jiří Šimáně (13 článků)

Do Česka míří šéf diplomacie USA Pompeo. Navštíví Plzeň i Senát. V ulicích budou desítky policistů

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v pondělí 10. srpna odjede na cestu do Česka, Slovinska, Rakouska a Polska. Oznámil to na tiskové konferenci. Blesk Zprávám potvrdila návštěvu Pompea v ČR vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO), která v době jeho dovolené zastupuje v čele vlády premiéra Andreje Babiše. Šéf americké diplomacie navštíví také Plzeň a Senát. V ulicích mají být desítky policistů. Opatření nemají být nijak masivní.
05.08.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (29 článků)

V padesáti zemřela baletka Eva Horáková

 
Ve věku 50 let zemřela v pondělí dlouholetá sólistka baletu Laterny magiky a vedoucí baletu Opery Národního divadla Eva Horáková. Ve středu o tom informovala mluvčí Laterny magiky Lucie Kocourková.
05.08.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Horáková (1 článek)

Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

 
Ombudsman Stanislav Křeček se případem kolem českého premiéra nebude zabývat. Zdůvodnil to pro iRozhlas.cz tím, že když nejvyšší autorita nevidí veřejný zájem, stěží ho nalezneme my. Reagoval tak na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepodat žalobu k ochraně veřejného zájmu proti verdiktu týkajícímu se možného střetu zájmů Andreje Babiše. Křeček podle svých slov bere stanovisko Pavla Zemana za určující.
05.08.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků) , Stanislav Křeček (490 článků)

Trump možná pronese nominační projev v Bílém domě. Kritici: Stranická politika sem nepatří

 
Americký prezident Donald Trump uvažuje o tom, že po oficiálním obdržení nominace Republikánské strany na prezidenta USA pronese svůj očekávaný projev v Bílém domě. Ačkoliv jeho úmysl zatím není potvrzený, jednalo by se podle agentury AP o bezprecedentní využití veřejného majetku pro soukromé politické účely. Trumpův vyzyvatel Joe Biden nedlouho poté oznámil, že nominaci nepřevezme na demokratickém sjezdu v Milwaukee, jak původně plánoval. Další podrobnosti zatím ale nesdělil.
05.08.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5101 článků) , Joe Biden (65 článků)

15 tisíc hrubého. „Vyspělé firmy.“ Švihlíková varuje: Některé věci se už nemusí vrátit

 
Ranním hostem Heleny Šulcové na Radiu Z byla tentokrát ekonomka Ilona Švihlíková. Debatovalo se především nad tématem dopadů pandemie koronaviru na tuzemskou ekonomiku. Podle Švihlíkové jsou v tuhle chvíli mírné důvody k optimismu. „Řada těch sektorů naskočila, některé budou postižené dlouhodobě a strukturálně,“ uvedla.
05.08.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Šulcová (57 článků)

Po týdnech odluky má Veronika Žilková manžela doma: Jenže do Izraele se s ním vrátit nemůže

 
V polovině dubna se Veronika Žilková  (58) rozhodla k razantnímu kroku. Po téměř dvou letech života v Izraeli, kde doprovázela svého manžela Martina Stropnického  (63) , který v zemi působí jako velvyslanec, se vrátila domů. Důvodem návratu byla koronavirová pandemie a herečka potřebovala být nablízku své mamince.
05.08.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1765 článků)

Zásadní prozření v Ulici: Nevěrník Maléř balancuje na tenkém ledě mezi manželkou a milenkou

 
Už začalo pomalu vypadat, že trojúhelník mezi Martinem Maléřem, Veronikou Maléřovou a číšnicí Šárkou je u konce. Na nové díly nekonečného seriálu Ulice se mohou diváci těšit v polovině srpna a dočkají se spousty zvratů. Rozina Maléřová do toho praštila s Victorem a stačila jedna svatba a Martin Maléř si po boku své stále ještě ženy Veroniky Maléřové začíná uvědomovat spoustu věcí. Milenka a nová přítelkyně Šárka možná od vztahu s Maléřem očekávala něco jiného. Jak tohle nakonec dopadne?
05.08.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Victor Victor (13 článků)