Nositelka Nobelovy ceny o zmizelém novináři: „Byla to naplánovaná akce“

 
Nositelka Nobelovy ceny míru pro rok 2011, jemenská opoziční politička a aktivistka za lidská práva Tawakkul Karmánová promluvila o svém příteli, zmizelém novináři Džamalovi Chášukdžím. Dožaduje se, aby celou záležitost prošetřil nezávislý mezinárodní tým. Na saúdskoarabskou vládu tlačí také americký prezident Donald Trump, informoval magazín Time.
19.10.2018 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4258 článků)

"Hrdina". Faleš. Debil. Husáka by nesundal. Ředitel školy, který nechal sundat a zlikvidovat obrazy Miloše Zemana, čelí kritice veřejnosti

 
Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, jenž byl vyzyvatelem teplického primátora Jaroslava Kubery v bitvě o Senát, se rozhodl zničit obrazy prezidenta Miloše Zemana. Vedlo jej k tomu to, že hlava státu mluvila vulgárně v pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál.
19.10.2018 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (643 článků) , Miloš Zeman (21726 článků)

Miloš Zeman nebude rád. Zdeněk Bakala si najal vlivného Američana. Hádejte, kterého

 
Bývalý velvyslanec USA Andrew Schapiro nyní nově pracuje pro finančníka a uhlobarona Zdeňka Bakalu. Píše o tom server Echo24.cz s tím, že Schapiro přijal nabídku s radostí.
19.10.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (306 článků) , Miloš Zeman (21726 článků)

„Každý, kdo dokáže někoho zpráskat, je můj člověk.“ Trump chválí kongresmana násilníka

 
Vlivné americké Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA), organizace reportérů informujících o činnosti prezidenta, se dnes dostalo do sporu s Donaldem Trumpem. Vyčetlo mu, že veřejně chválil republikánského kongresmana, který loni fyzicky napadl novináře a byl za to pravomocně odsouzen.
19.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4258 článků)

Nerozbil nás Hitler, to my sami. Češi i Němci se poučili. Hovoří Libor Rouček

 
STO LET REPUBLIKY Nevyřízené účty s Němci? Ne, žádné nevyřízené účty spolu nemáme a vztahy jsou nejlepší, jaké kdy byly. Libor Rouček, bývalý místopředseda Evropského parlamentu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotí česko-německé vztahy i naši pozici vůči Rusku. V souvislosti s rozdělením Československa zmiňuje pachuť a pocit nespravedlnosti, který zůstal některým lidem do dneška: „Nikdo k tomu neměl demokratický mandát. Václav Klaus byl dokonce zvolen do Federálního shromáždění, jeho úkolem – to, k čemu se voličům zavázal – bylo bránit federální stát, a ne ho rozbít. V každé normální demokratické stabilizované zemi by takový člověk byl postaven před soud.“ V závěru vzkazuje: Važme si toho, co máme. „Co by naše babičky a prababičky daly za to, kdyby mohly žít v naší době.“
19.10.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9274 článků) , Libor Rouček (227 článků)

„Pošlapávají moji svobodu.“ Assange žaluje Ekvádor za život na ambasádě, kde se skrývá

 
Australský zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange zažaluje ekvádorskou vládu kvůli životním podmínkám na velvyslanectví jihoamerické země v Londýně, kde se už více než šest let skrývá, aby se vyhnul vydání do USA. Oznámil to dnes ve svém komuniké server WikiLeaks.
19.10.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Julian Assange (113 článků) , Julian Assange (29 článků)

Nádeníček z Básníků Oldřich Navrátil: Kdyby nebyl alkohol, jsem doteď panic

 
Proslavila ho role snaživého všeuměla Emila Nádeníčka z filmových Básníků, ale v soukromí je Oldřich Navrátil (65) stydlín. Kdyby nebylo alkoholu, tak by se s žádnou ženou neseznámil. A to je podruhé ženatý a má tři děti.
19.10.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Navrátil (96 článků)

Nikdy neodejdu, smiř se s tím: Dara Rolins zveřejnila něco, co Rytmus nerozdýchá!

 
Dara Rolins (45) udělala něco, co Rytmuse (41) zřejmě neskutečně vytočí. I když faktem je, že se zpěvačka rozešla s ním, ne on s ní, dnes má rapper na celou věc úplně jiný pohled. Daře už nějaký ten pátek nemůže přijít na jméno, a dokonce ji skrz sociální sítě prosil, ať jeho i novou partnerku Jasminu Alagič (29) nechá žít! Zpěvaččin krok všechny šokoval, je tohle normální? Fanoušci spekulují.
19.10.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2326 článků)

Man Bookerovu cenu získal román o ženě obtěžované mlékařem, který nenosí mléko

 
Na hrdinku románu doráží ženatý muž označovaný jako mlékař. Za toho se ale jen vydává, aby měl přístup do města a mohl dívku obtěžovat.
19.10.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Man Man (71 článků)

Šance byla malá, ale dal jsem tomu vše, říká režisér českého seriálu pro Netflix

 
"Lidé si myslí, že Netflix znamená neomezený rozpočet, ale také oni řeší peníze," říká Jan Pavlacký, který pro něj jako první Čech natočil seriál.
19.10.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pavlacký (5 článků)