Novotnému gratuluje Kalousek k pomníku: „Ať se ruská propaganda zalkne“

 
Pavel Novotný (ODS) se raduje, ani hádky na jednání zastupitelstva v Řeporyjích nenabouraly plán na pomník vlasovcům – vojákům, kteří pomáhali během Pražského povstání. Rusové je mají za zrádce. Všech 10 přítomných zastupitelů byl opro pomník, ruská agentura však tvrdí, že Řeporyjští jsou proti pomníku. Naopak Novotnému gratuluje např. Miroslav Kalousek (TOP 09) s dovětkem, ať se ruská propaganda zalkne.
11.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (693 článků)

Další kráska, která propaguje kojení: Moderátorka Novy se pochlubila snímkem se synem u prsu

 
Trendu nechat se vyfotit se svým miminkem u prsu podléhá stále více maminek. Nyní se fotkou z intimní chvilky se synem pochlubila i Petra Křivková Svoboda  (36) . Moderátorka TV Nova přivedla před třemi měsíci na svět svého druhého potomka.
11.12.2019 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (558 článků) , Petr Svoboda (549 článků) , Petr Svoboda (558 článků) , Petra Svoboda (147 článků)

Policie se pojede omluvit muži, jehož fotku omylem zveřejnila po střelbě. Věřím, že to pochopí, řekl Hamáček

 
Krátce po střelbě v ostravské fakultní nemocnici policie zveřejnila fotografii muže s tím, že jde o útočníka. Po chvíli vyšlo najevo, že to byl jen svědek. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se muži omluvil, moravskoslezští policisté se ho chystají navštívit a chtějí mu situaci vysvětlit.
11.12.2019 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1350 článků)

Smrt Gotta (†80) ovládla v roce 2019 Google: Čechy zajímal také seriál Most!

 
Češi se letos na internetu nejvíce zajímali o zpěváka Karla Gotta, seriál Most! nebo pařížskou katedrálu Notre-Dame. Jméno legendy českého popu, která zemřela letos v říjnu, zadávali Češi do vyhledávače Googlu tak často, že se zpěvák na chvíli stal dokonce jednou z nejvyhledávanějších osobností na světě.
11.12.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5312 článků)

Moje výpověď je neplatná, ohradil se exšéf Národní galerie Fajt. U soudu ostrouhal

 
Moje květnová výpověď je neplatná, bouřil se bývalý ředitel Národní galerie a obrátil se na Obvodní soud pro Prahu 1 s tím, že ji nedostal od oprávněné osoby, tedy od ministrem jmenovaného generálního ředitele. Soud jeho žalobu zamítl. Tehdejší pověřený šéf instituce Ivan Morávek, který dokument za instituci podepsal, měl podle předsedkyně senátu Martiny Tvrdkové stejná oprávnění jako jmenovaný generální ředitel. Rozhodnutí není pravomocné, strany mají lhůtu na odvolání.
11.12.2019 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1233 článků)

Nemůže za to chemoterapie. Markéta Konvičková otevřeně promluvila o tom, proč přišla o vlasy

 
Kvůli nádoru, který jí tlačil na vaječníky, přišla Markéta Konvičková  (25) částečně o vlasy. Zpěvačce se po odstranění karcinomu vaječníku naštěstí zdravotní stav zlepšil a ona se cítí jako znovuzrozená.
11.12.2019 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Konvičková (296 článků)

Ministr Vojtěch: Dostupnost léčiv by zlepšilo vrácení výroby do EU

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se zúčastnil Rady pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele EPSCO v Bruselu, aby zde v návaznosti na říjnovou Radu projednal se svými evropskými protějšky další kroky v oblasti zdraví v souvislosti s ekonomikou blahobytu. S ohledem na celoevropský problém s dostupností léčiv, inicioval ministr Vojtěch v rámci programu také projednání tématu lékové politiky.
11.12.2019 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (274 článků) , Adam Vojtěch (224 článků)

Geniální herec, nebo zrádce a nevěrník: Jaroslav Marvan měl velmi pohnutý osud

 
Rada Vacátko, generální inspektor drah Kokrhel v Přednostovi stanice nebo nerudný revizor Anděl. To jsou asi tři nejslavnější role Jaroslava Marvana (†72), jednoho z nejgeniálnějších herců posledních sta let. Od jeho narození dnes uplynulo 118 let. Byl ale tak charakterní jako některé postavy, které představoval? Podle různých zdrojů ne. Aby po druhé světové válce nebyl obviněn z kolaborace s nacisty, začal novému režimu sloužit, a to tím, že škodil i Vlastovi Burianovi (†70), který z něj udělal herce a boháče. A co se ví o jeho soukromí?
11.12.2019 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Burian (94 článků) , Jaroslav Marvan (32 článků) , Vlastimil Rada (2 články)

Vlasovci: Pavel Novotný to prosadil. Ale teď přichází fakta. On je neuvidí rád

 
ROZHOVOR Zastupitelé pražských Řeporyjí schválili záměr starosty Pavla Novotného na zbudování pomníku tzv. vlasovcům. ParlamentníListy.cz se ptaly historika a politologa Marka Skřipského, kdo vlasovci byli, co za války dělali a zda si pomník zaslouží. Tématem bylo i (zne)užívání historických témat a postav v politice.
11.12.2019 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (693 článků) , Pavel Marek (249 článků) , Pavel Marek (265 článků)

Takhle Ivana Trojana neznáte: Král grimas! Bavil i zraněnou manželku

 
Když se Ivan Trojan (55) rozjede, nezastaví ho ani noha v dlaze jeho manželky Kláry (48). Herec bavil celou společnost svými grimasami.
11.12.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (244 článků)