Demoblok spolu: Piráti a STAN? Prý skoro hotovo. Ale jinak zatím nic

 
Dominance Andreje Babiše vede opozici k intenzivnímu přemýšlení, jak do voleb příštího podzimu sestavit takový blok, který by jej mohl porazit. Dlouho to vypadalo na spolupráci pouze na bázi „Demokratického bloku“, nyní ovšem do utváření předvolebních koalic vstoupili i Piráti. A jejich námluvy jsou po pár týdnech paradoxně nejdál.
05.08.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18943 článků)

Michael Žantovský pro PL: Že je heslo Black Lives Matter rasistické? Zeman neprokázal státnický vkus

 
ROZHOVOR Samozřejmě, že záleží, na bílých stejně jako na černých, žlutých nebo jinak barevných. Možná jednou budeme vyhlašovat heslo “White Lives Matter”, až se budeme cítit jako znevýhodněná menšina my. Ale zatím menšina nejsme, alespoň ne u nás doma. To řekl ředitel Knihovny Václava Havla a senátní kandidát ODS Michael Žantovský. Také se vyjádřil k "ricinové aféře", k Senátu, do něhož nyní kandiduje, a postěžoval si na práci ParlamentníchListů.cz.
05.08.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5762 článků) , Matter Matter (83 článků) , Michael Michael (1521 článků) , Michael Black (2 články)

Česko posílá do Libanonu záchranáře se psy

 
Česká republika podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) vyšle do Libanonu záchranný tým na pomoc po explozích, k nimž došlo v úterý v Bejrútu. Součástí týmu by mělo být i pět psovodů. Exploze 2750 tun dusičnanu amonného, ze kterého se vyrábí výbušniny, si dosud vyžádala přes 100 mrtvých a téměř 4000 zraněných.
05.08.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1969 článků)

Bejrút: Strašný útok, řekl Trump. A je zle. Vyjádřil se Izrael

 
Americký prezident Donald Trump se podle všeho opět unáhlil se svým výrokem. Několik minut po výbuchu města Bejrút v Libanonu oznámil před novináři, že se nejspíš jednalo o záměrný útok, a ještě se přitom zaštítil několika generály, se kterými prý hovořil. Překvapil tím celý svět, o chvíli později totiž přišla informace, že se jedná o tragickou nehodu. Překvapeni prý byli i úředníci z Bílého domu, se kterými to prezident vůbec neprobíral.
05.08.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5101 článků)

Maddox Jolie-Pitt slaví 19 let: S tátou Bradem nemluví, na mámu Angelinu nedá dopustit

 
Nejstarší syn Angeliny Jolie (45) a Brada Pitta (56) Maddox Jolie-Pitt slaví 19. narozeniny. Chlapec, kterého herečka adoptovala v roce 2002, tedy dva roky před počátkem vztahu s Bradem, své narozeniny oslaví jen s matkou a sourozenci. O kontakt s otcem nemá nejmenší zájem.
05.08.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1823 článků) , Angelina Jolie (2189 článků)

Poslední měsíce Hany Krampolové (✝59): Chodila do společnosti a slušelo jí to

 
Jiří Krampol  (82) prožívá jedno z nejsmutnějších období svého života. V pondělí večer mu v náručí náhle zemřela jeho manželka Hana Krampolová  (✝59) . Příčinou nečekané smrti bylo krvácení v břišní oblasti v důsledku prasklého vředu .
05.08.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (809 článků)

Mezi třemi kandidáty na post šéfa Národní galerie je i Jiří Fajt

 
Výběrová komise doporučila ministru kultury Lubomíru Zaorálkovi po druhém kole konkurzu na generálního ředitele Národní galerie Praha tři kandidáty. Doporučila je v pořadí Marek Pokorný, Alicja Knast a Jiří Fajt.
05.08.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Jiří Pokorný (46 článků)

Vím, jak to řešit! hlásil Okamura. Začal soud s Romy kvůli rvačce na koupališti

 
„Chceme definitivně odstavit od veřejných zdrojů ty, kteří odmítají pracovat, podvádějí a žijí na úkor svých spoluobčanů,“ říká předseda SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura. Jeho hnutí připravilo zákon, kterým se mají zpřísnit podmínky pro čerpání dávek sociální podpory. Cílem je působit na nepřizpůsobivé, kteří v řadě případů škodí a ubližují svým spoluobčanům, jak dokazuje právě probíhající soud v kauze Dubí.
05.08.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2339 článků)

„Zněla jako strašlivé zvíře,“ chválí loď Crew Dragon astronaut. A prozradil plány se psem

 
Astronauti amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley prohlásili, že jejich loď Crew Dragon při průletu zemskou atmosférou „ožila“ a „vydávala zvuky jako nějaké strašlivé zvíře“. Kosmická loď vracející se z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) v neděli dosedla podle plánu na hladinu Mexického zálivu. Přistání pilotované mise na moři bylo pro americkou kosmonautiku první po 45 letech a zároveň to bylo poprvé, co tuto cestu zajistila soukromá společnost SpaceX.
05.08.2020 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Douglas (6 článků) , Robert Douglas (6 článků) , Robert Douglas (4 články) , Douglas Douglas (21 článků) , Douglas Douglas (26 článků) , Douglas Douglas (21 článků) , Dragon Dragon (15 článků)

„Piráti mu dali 20 tisíc.” Robert Šlachta zatkl teroristu. Chtěl otrávit tisíce Čechů. A tahle věta vážně padla

 
V knize Roberta Šlachty Třicet let pod přísahou, kterou napsal ve spolupráci s proslulým investigativním novinářem Josefem Klímou, se nachází kromě jiného i pasáž o kyberzločinu a jak vzniklo české oddělení, které se zločinem v internetovém prostoru zabývá. V roce 2014 se vyděrač snažil získat 30 milionů korun pohrůžkou, že otráví významné státní představitele i civilní obyvatelstvo. Používal k tomu anonymizační síť Tor. A případ má i přesah do politiky: "Mimo jiné ho sponzorovali Piráti. Dali mu dvacet tisíc na ty jeho torovský sítě."
05.08.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (216 článků)