Velké účtování sociologa Hartla s polistopadovou érou: Mnoha lidem politika nedává smysl. Chybí morálka a slušnost

 
LISTOPAD 89 A COVID Čechům více než tři desítky let po revoluci nejvíce chybí porozumění tomu, odkud a kam kráčíme. „Mnoha lidem věci nedávají smysl, postrádají péči o morálku, duchovní hodnoty i slušnost ve vztazích, přestože materiální situaci hodnotí kladně,“ shrnuje nálady sociolog a zakladatel Střediska empirických výzkumů Jan Hartl. U příležitosti listopadového výročí upozorňuje, že spokojenost s demokracií činí jen 40 procent, a že se politici stále nepoučili předkládat vize a proměňovat sliby v činy.
23.11.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (86 článků)

Nejistá budoucnost: Jágrovi chybí motivace. Konec je každým dnem blíž, uznala legenda

 
Jaromír Jágr (48) prošel za svou neuvěřitelně dlouhou kariéru řadu klubů. Mezi jeho nejoblíbenější patří ruský Avangard Omsk, za který si v letech 2008 až 2011 zahrál v Kontinentální hokejové lize. I proto bez váhání přijal pozvání na zápas s Kazaní v Moskvě, který byl oslavou sedmdesátiletého výročí od vzniku klubu. Při slavnostní události se Jágr rozpovídal i o své ostře sledované budoucnosti, moc fanoušků tím ale nepotěšil...
23.11.2020 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2825 článků)

Hrdinný policista zasahoval u požáru vlastního domu: Z ohně zachránil celou svou rodinu

 
Odpověděl na volání o pomoc a vzápětí zjistil, že ti, kdo ji potřebují, jsou jeho vlastní rodina. Policista Anthony Louie z města Seminole ve státě Oklahoma okamžitě spěchal domů, aby našel svůj dům v plamenech. Neváhal ani chvilku a vběhl dovnitř.
23.11.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Louie Louie (5 článků)

Dana Batulková: S dospělými dětmi se nedá mluvit! Jsem vděčná za vnoučata od Agáty!

 
I když se Jakub Prachař (37) a Agáta (35) nerozvedli v dobrém, tak jejich děti o babičku Danu Batulkovou (62) nepřišly. Herečka Blesku přiznala, že právě vnučka Mia (3) a nevlastní vnuk Kryšpín Dopita (9) ji dělají šťastnou, a kdykoliv může, tak si je vezme k sobě.
23.11.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (1098 článků) , Dana Batulková (286 článků)

Ministryně Benešová: Prezident může jmenovat nové soudce

 
Vláda dnes schválila návrh ministryně spravedlnosti Marie Benešové na jmenování deseti nových soudců.
23.11.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (323 článků)

Omlouvat se Zdeňku Šarapatkovi? Ministerstvo financí nevidí důvod

 
Ministerstvo financí si stěžuje, že se muselo omluvit někdejšímu poradci prezidenta Miloše Zemana Zdeňku Šarapatkovi. Důvodem byl výrok Zemana, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Píše to server iDNES.cz.
23.11.2020 20:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24624 článků)

Pražská tramvaj veze z prestižní mezinárodní designérské soutěže zlato. T3 Coupé triumfovala už loni

 
Tramvaj T3 Coupé, která vznikla ve spolupráci Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a známé designérky Anny Marešové, získala další prestižní ocenění. Porota mezinárodní soutěže German Design Award udělila tramvaji v aktuálním ročníku cenu za 1. místo. Pro tuto unikátní tramvaj je to za dva roky už druhé mezinárodní ocenění. Loni T3 Coupé získala rovněž prestižní ocenění Red Dot Design Award.
23.11.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Red Red (16 článků)

Odpadlík z Trikolóry promlouvá: Závist neúspěšných. Kam se poděla pravicová politika? A pak přišla poslední kapka...

 
ROZHOVOR Nenaplnění ambice autentické pravicové strany, špatně využitá osobnost Václava Klause staršího, neschopnost komunikovat důležitá témata a „závistivé spolčení méně schopných“ v Ústeckém kraji. To jsou důvody, kvůli nimž nedávno odešel bývalý senátorský kandidát Zdeněk Pešek z hnutí Trikolóra. Přitom patřil do první stovky jejích členů.
23.11.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10084 článků) , Kam Kam (245 článků)

Rok po sebevraždě Moniky Potokárové (†27) dražba: Prodávají ji za 8 tisíc korun!

 
Prakticky přesně rok od sebevraždy talentované herečky Moniky Potokárové (†27) jdou do dražby její poslední snímky. Slovenské národní divadlo (SND) je totiž kvůli koronavirové krizi finančně na dně, a tímto způsobem si hodlá přilepšit do kasy…
23.11.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Monika Potokárová (34 článků)

Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

 
V Česku se stále vede debata, zda lidé umírají tzv. s covidem nebo na covid. Ale co ti, kteří zemřeli bez covidu, ale kvůli covidu. Právě na vedlejší důsledky lockdownu upozorňuje ekonom, editor Misesova institutu, Ryan McMaken. „Na každé dva mrtvé na covid v dlouhodobé péči připadá jedna předčasná smrt z jiných důvodů. A celá řada těchto úmrtí vyplývá z nedostatku péče a z izolace způsobených lockdownem,“ píše. Proč se o tom neví? Vládám se tato čísla prý nehodí do krámu.
23.11.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Ryan Ryan (13 článků) , Ryan Ryan (13 článků)