V padesáti zemřela baletka Eva Horáková

 
Ve věku 50 let zemřela v pondělí dlouholetá sólistka baletu Laterny magiky a vedoucí baletu Opery Národního divadla Eva Horáková. Ve středu o tom informovala mluvčí Laterny magiky Lucie Kocourková.
05.08.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Horáková (1 článek)

Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

 
Ombudsman Stanislav Křeček se případem kolem českého premiéra nebude zabývat. Zdůvodnil to pro iRozhlas.cz tím, že když nejvyšší autorita nevidí veřejný zájem, stěží ho nalezneme my. Reagoval tak na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepodat žalobu k ochraně veřejného zájmu proti verdiktu týkajícímu se možného střetu zájmů Andreje Babiše. Křeček podle svých slov bere stanovisko Pavla Zemana za určující.
05.08.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18944 článků) , Stanislav Křeček (490 článků)

Trump možná pronese nominační projev v Bílém domě. Kritici: Stranická politika sem nepatří

 
Americký prezident Donald Trump uvažuje o tom, že po oficiálním obdržení nominace Republikánské strany na prezidenta USA pronese svůj očekávaný projev v Bílém domě. Ačkoliv jeho úmysl zatím není potvrzený, jednalo by se podle agentury AP o bezprecedentní využití veřejného majetku pro soukromé politické účely. Trumpův vyzyvatel Joe Biden nedlouho poté oznámil, že nominaci nepřevezme na demokratickém sjezdu v Milwaukee, jak původně plánoval. Další podrobnosti zatím ale nesdělil.
05.08.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5101 článků) , Joe Biden (65 článků)

15 tisíc hrubého. „Vyspělé firmy.“ Švihlíková varuje: Některé věci se už nemusí vrátit

 
Ranním hostem Heleny Šulcové na Radiu Z byla tentokrát ekonomka Ilona Švihlíková. Debatovalo se především nad tématem dopadů pandemie koronaviru na tuzemskou ekonomiku. Podle Švihlíkové jsou v tuhle chvíli mírné důvody k optimismu. „Řada těch sektorů naskočila, některé budou postižené dlouhodobě a strukturálně,“ uvedla.
05.08.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Šulcová (57 článků)

Po týdnech odluky má Veronika Žilková manžela doma: Jenže do Izraele se s ním vrátit nemůže

 
V polovině dubna se Veronika Žilková  (58) rozhodla k razantnímu kroku. Po téměř dvou letech života v Izraeli, kde doprovázela svého manžela Martina Stropnického  (63) , který v zemi působí jako velvyslanec, se vrátila domů. Důvodem návratu byla koronavirová pandemie a herečka potřebovala být nablízku své mamince.
05.08.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1765 článků)

Zásadní prozření v Ulici: Nevěrník Maléř balancuje na tenkém ledě mezi manželkou a milenkou

 
Už začalo pomalu vypadat, že trojúhelník mezi Martinem Maléřem, Veronikou Maléřovou a číšnicí Šárkou je u konce. Na nové díly nekonečného seriálu Ulice se mohou diváci těšit v polovině srpna a dočkají se spousty zvratů. Rozina Maléřová do toho praštila s Victorem a stačila jedna svatba a Martin Maléř si po boku své stále ještě ženy Veroniky Maléřové začíná uvědomovat spoustu věcí. Milenka a nová přítelkyně Šárka možná od vztahu s Maléřem očekávala něco jiného. Jak tohle nakonec dopadne?
05.08.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Victor Victor (13 článků)

Zapařenec Wollner! Mynář zaútočil. Odvetu spustili Kroužková a Šarapatka

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář se v rozhovoru pro ParlamentíListy.cz, v němž označil ČT za manipulativní, navážel také do Marka Wollnera, dramaturga a moderátora pořadu Reportéři ČT. Nazval ho „zapařencem“. Odpověď šéfredaktora reportážní publicistiky ČT na sebe nenechala dlouho čekat. Na facebooku dnes Wollner sdílel fotku prezidenta republiky společně s Vratislavem Mynářem, kterého prezident hladí na čele. Nato Wollner utrousil ironickou poznámku k inteligenci a k postavě hradního kancléře. Do Mynáře se ostře pustil i radní ČT a publicista Zdeněk Šarapatka.
05.08.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1116 článků)

Je tu nová Charta! Jan Rejžek ji šíří jako divý. Boj za demokracii pokračuje

 
Hudební i filmový kritik, novinář Jan Rejžek podpořil petici občanské iniciativy Charta 2020, jež názvem evokuje někdejší občanskou iniciativu Charta 77, která vznikla na protest proti nedodržování základních lidských práv a svobod v totalitním Československu. Charta 2020 upozorňuje, že ne vše funguje v naší společnosti v posledních třiceti letech dle demokratických principů.
05.08.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rejžek (83 článků)

Letní nehoda Aleny Šeredové a jejího miliardáře: Z kabrioletu měli Titanik!

 
Coby jeden z dědiců automobilky Fiat patří k nejlépe zajištěným mužům celé Itálie. Stačilo ale, aby miliardář Alessandro Nasi (46) na dovolené s Alenou Šeredovou (42) zapomněl zatáhnout střechu jejich kabrioletu a... Byl z něj odrbaný trosečník!
05.08.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Alena Šeredová (766 článků)

U Trumpa žalují Nevadu kvůli korespondenčnímu hlasování. Prezident zmínil podvody

 
Kampaň amerického prezidenta Donalda Trumpa za znovuzvolení a Republikánská strana ve středu podaly žalobu na stát Nevada s cílem zablokovat nový zákon, podle nějž mají místní úřady rozeslat všem registrovaným voličům korespondenční volební lístek do nadcházejících prezidentských voleb. Podle žaloby by totiž opatření „nevyhnutelně“ vedlo k volebním podvodům, což je názor, který dlouhodobě opakuje Trump i řada republikánů. Volební experti však upozorňují na to, že hlasování poštou v USA jen velmi výjimečně doprovázely nesrovnalosti, píše agentura Reuters.
05.08.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5101 článků)