Články k osobnosti

Stephen Hawking

  matematik, fyzik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stephen Hawking »
 

Mírové poselství namluvené Stephenem Hawkingem míří do černé díry

 
Popel největšího z géniů současnosti uložili do hrobky. Ostatky Stephena Hawkinga jeho rodina uložila ve Westminsterském opatství v Londýně. A zatímco minerální zbytky jeho těla splynou se zemí, jeho hlas míří do nejbližší černé díry. Právě těmto vesmírným jevům věnoval Hawking za svého života velkou pozornost. Nyní jeho hlasem nahrané mírové poselství doprovázené hudbou Vangelise putuje do samotného nitra nejhmotnějších části galaxie.
18.06.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Zemřel okázalý »král nočních klubů«: V posteli měl více než 2000 žen!

 
Na jeho večírky chodily takové známé tváře jako byli Beatles, Jimi Hendrix (†27), Prince (†57), či Steve Wonder (68). Povečeřel s ním dokonce i legendární fyzik Stephen Hawking (†76). Britský podnikatel Peter Stringfellow, který byl pro Británii synonymem Hugha Hefnera, náhle zemřel ve věku 77 let. Podlehl rakovině, o které dlouhé roky neměl nikdo v jeho okolí ani ponětí.
07.06.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jimi Hendrix (15 článků) , Stephen Hawking (99 článků) , Peter Stringfellow (2 články)

Na uložení Hawkingovy urny můžou dorazit i lidé z budoucnosti, překvapila nadace

 
Rodina zesnulého britského fyzika Stephena Hawkinga umožní zúčastnit se pietního uložení popela ve Westminsterském opatství v Londýně i cestovatelům v čase. Ceremonie, při které urna spočine v blízkosti ostatků fyzika Isaaka Newtona a přírodovědce Charlese Darwina, se uskuteční 15. června. K dispozici pro veřejnost je 1000 vstupenek, o které je možné žádat skrze portál Hawkingovy nadace.
12.05.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků) , Charles Darwin (14 článků)

Stephen Hawking, 3. díl: Inflační vesmír, kolonizace vesmíru a bestsellery

 
Stephen Hawking pracoval do posledních dní, stále přicházel s novými teoriemi a nepřestával ty stávající přibližovat široké veřejnosti tak poutavě, že jeho knihy leží na poličkách knihoven i lidem, kterým fyzika příliš neříká. Jeho děl se prodaly miliony kusů, na jeho přednášky se stály fronty, i protože si publikum dokázal získat smyslem pro humor i sebeironii.
16.04.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Stephen Hawking, 2. díl: Velký třesk bez hranice, (ne)cestování v čase a zdánlivý horizont událostí

 
Když na konferenci cestovatelů v čase nikdo nedorazil, znamená to, že cestovat čase nelze? A 'spolkne-li' něco černá díra, je to navždy ztraceno? Stephen Hawking dokázal složité otázky fyziky vysvětlit tak, že ho chápali i laici.
09.04.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Hawkingův posmrtný dar: Legendární fyzik zaplatil hostinu pro padesát bezdomovců

 
Smrt legendárního britského fyzika Stephena Hawkinga silně zasáhla svět. Vědec zemřel 14. března ve věku 76 let po dlouholetém boji s amyotrofickou laterální sklerózou, kvůli které byl ochrnutý. Hawking neohromoval svět pouze svou genialitou, ale i lidskostí, jeho poslední čin vyšel najevo až dva týdny po jeho smti. Pro 50 bezdomovců nechal v Cambridgi připravit honosnou velikonoční hostinu, informoval deník Daily Mail.
03.04.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Einstein byl Kolumbus fyziky, Hawking od něj převzal štafetu

 
Význam geniálního fyzika Stephena Hawkinga nelze vměstnat do krátkého nekrologu. V následujícím třídílném seriálu vám proto přineseme bližší pohled na jeho práce, které z něj udělaly jednoho z nejvýznamnějších fyziků současnosti.
02.04.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Hawkingovi dali poslední sbohem

 
Rodina, přátelé a nejbližší pracovníci dali včera poslední sbohem britskému fyzikovi Stephenu Hawkingovi (†79), který zemřel 14. března.
01.04.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Poslední rozloučení se Stephenem Hawkingem (†76): Přes 500 hostů a popel u panovníků

 
Pět stovek pozvaných smutečních hostů se v sobotu sešlo v kostele Panny Marie v Cambridge na pohřbu britského fyzika Stephena Hawkinga, který zemřel 14. března ve věku 76 let. Jedním ze smutečních řečníků byl i herec Eddie Redmayne, který Hawkinga ztvárnil v biografickém filmu Teorie všeho z roku 2014, informovala agentura AP. S věhlasným vědcem se přišly před kostel rozloučit také stovky lidí.
31.03.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Ve Westminsteru probíhá pohřeb Stephena Hawkinga (†76). Na místo se sjíždějí masy lidí

 
Není tomu dlouho, co zesnul britský fyzik Stephen Hawking (†76). Jeho pohřeb probíhá ve Westminsterském opatství v Londýně, kde se sjíždějí masy lidí. Na obřad však bude mít přístup jen rodina a nejbližší přátelé. Hawking do poslední chvíle bojoval s amyotrofickou laterální sklerózou. Žil daleko déle, než mu lékaři predikovali.
31.03.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Hawking měl pravdu: Na Zemi se řítí SMRTÍCÍ ASTEROID a nejde zastavit!

 
Děsivá předpověď Stephena Hawkinga se začíná naplňovat. K Zemi se blíží obří asteroid a podle NASA ho nelze zastavit. Téměř jistě přitom může zničit planetu.
16.03.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Neuvěřitelné! Legendární Stephen Hawking se narodil v den úmrtí Galiea a zemřel v den narození Alberta Einsteina

 
Fyzik Stephen Hawking je největším mozkem konce dvacátého a počátku jednadvacátého století. Přirovnávat ho k Albertu Einsteinovi či Galileovi není přemrštěné. Svou vědeckou činností výrazně přispěl k chápání astrofyziky, vesmíru a časoprostoru. Ale přestože astrologii za svého života neuznával, svými daty narození a úmrtí fascinuje právě je. Narodil se totiž v den třístého výročí úmrtí Galilea 8. ledna 1942 a zemřel 14. března, tedy v den, kdy se narodil Albert Einstein.
15.03.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (72 článků) , Stephen Hawking (99 článků)

Zemřel geniální fyzik Hawking (†76): Vyslyšíme jeho varování?

 
Měl výjimečný dar proniknout do tajů teoretické fyziky či fungování vesmíru a zároveň své výjimečné znalosti srozumitelně předávat široké veřejnosti. Tu Stephen Hawking (†76), který včera zemřel, opakovaně upozorňoval na nebezpečí umělé inteligence a kontaktu s mimozemšťany. Vyslyší lidstvo jeho varování?
15.03.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Stephen Hawking (†76) psal i pohádky a věřil na mimozemšťany: 10 věcí, které jste o géniovi nevěděli

 
Stephen Hawking bojoval neuvěřitelných 55 let se zákeřnou nemocí. Podlehl jí až ve svých 76 letech. A navzdory ALS žil plnohodnotným, barvitým životem. Co všechno jste o vědci a nejslavnějším fyzikovi světa možná nevěděli?
14.03.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Tvrdohlavý génius, který dokázal nemožné

 
Byl jedním z nejznámějším vědců současnosti. Proslul poznatky o vzniku vesmíru, velkém třesku a černých dírách a někdy býval označován za nástupce Isaaka Newtona a Alberta Einsteina. Britský astrofyzik Stephen  Hawking  fascinoval také vůlí, se kterou překonával svůj tělesný handicap a díky které dokázal napsat řadu prací a knih.
14.03.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (72 článků) , Stephen Hawking (99 článků)

Poslední varování před smrtí: Profesor Hawking (†76) zanechal lidstvu děsivý vzkaz

 
Svět opustil geniální fyzik a neúnavný popularizátor vědy Stephen Hawking. Celý život bojoval s onemocněním ALS, vzdoroval mu neuvěřitelných 55 let. A přitom se zároveň celý život zajímal o svět kolem sebe. Podle něj lidstvo nečekají zrovna optimistické vyhlídky.
14.03.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Zemřel Stephen Hawking: TOP 10 citátů, které změní váš pohled na svět

 
Britský teoretický fyzik a jeden z nejznámějších vědců současné doby Stephen Hawking zemřel ve středu ráno ve svém domě v Cambridgi. Muže, který se dokázal vzepřít svému osudu, miloval celý svět. Byl zároveň člověkem s obrovským srdcem a jako jeden z mála vědců se dostal i na plátna kin. Jeho přístup k životu byl inspirující. Jeho citáty a životní moudra obletěly celý svět.
14.03.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

7 citátů Stephena Hawkinga, které vám změní život: Drsné nemoci vzdoroval neuvěřitelných 55 let!

 
Stephen Hawking se přes krutou nemoc dožil 76 let. Lékaři mu už v jednadvaceti letech diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu (ALS), která napadá nervový systém a způsobuje celkové ochrnutí. Slavný fyzik dokázal 55 let vzdorovat nepříznivé prognóze. Celý život se zajímal o vesmír, černé díry i velký třesk. Ke své nemoci přistupoval s nadhledem, a to i přesto, že byl paralyzován a mluvil pomocí počítače. Přinášíme vám jeho 5 nejslavnějších citátů.
14.03.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Celý vesmír pláče ze smrti Hawkinga: Leť dál lehce jako superman, vzkázala NASA

 
Prognózy lékařů přežil o více než půl století, aby hranice lidského vědění svou vědeckou prací a bádáním posunul o světelné roky kupředu. Britskému fyzikovi Stephenu Hawkingovi, který zemřel ve středu ve věku 76 let, vzdává hold celý svět a ještě mnohem dál…
14.03.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)

Zemřel Stephen Hawking, jeden z nejvýznamnějších vědců všech dob

 
Geniální vědec Stephen Hawking, který na svém velmi nemocném těle nosil jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo zemřel v anglickém Cambridge. Ve 21 letech si po lékařském vyšetření vyslechl drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Ta ale přišla až o 53 let později.
14.03.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Stephen Hawking (99 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »