Články k osobnosti

Štěpán Mareš

  kreslíř komiksů

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Štěpán Mareš »
 

Štěpán Olivie Turek prošla od dob SuperStar pořádnou proměnou: Byla jsem lepší než Mareš! VIDEO

 
Štěpán Olivie Turek (40) se před 13 lety v roce 2005 objevil v pěvecké reality show SuperStar. Tam "zabodoval" se svým hitem Stávka dýdžejů. Na postup do dalšího kola to sice nebylo, ale stal se králem Hvězdné pěchoty a ta mu zajistila několikaměsíční slávu. Postupem času se ze Štěpána stala Olivie a musíme uznat, že jako žena vypadá mnohem lépe. Co se od dob SuperStar změnilo v jejím životě?
02.03.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Ovčáček, Zeman, Babiš a další v ilustracích Štěpána Mareše

 
Ilustrované vydání bestselleru Kočky jsou vrženy vychází ve formátu velké obrázkové knížky s ilustracemi Štěpána Mareše, kreslíře komiksu Zelený Raul.
14.12.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Je to bomba, neváhej. Koluje česká legrace z Islámského státu. A také parodie na výstup Martina Konvičky

 
„Jsi neschopný a sexuálně frustrovaný? Vítej!“ Těmito slovy uvozuje kreslíř Štěpán Mareš svůj tradiční satirický komiksový obrázek Zeleného Raula pro časopis Reflex. Umělec vytvořil náborový leták Islámského státu. Vzdělání nevýhodou, vražedné tempo žádáno. Mareš přitom není jediný, kdo si tropí žerty z radikálů. Po internetu koluje také obrázek, který upozorňuje na další možnou akci Martina Konvičky. V hlavních rolích město Brno a veliké letadlo.
23.08.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Podívejte se, co také může zaznít u ruského soudu. Byli jsme na výstavě komiksů k procesu s Chodorkovským

 
REPORTÁŽ "Smích v soudní síni mě ruší!" Podobné výroky je možné číst na výstavě Proces, kde jsou komiksy z druhého soudního procesu s Michailem Chodorkovským. Pořadatelé tím chtějí ukázat absurdnost ruského justičního systému. Advokátka Klára Samková to přirovnala k soudu s Davidem Rathem. Kreslíř Štěpán Mareš po telefonu sdělil, že se Rusům nelíbí, jak maluje Vladimira Putina.
31.07.2015 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3341 článků) , Štěpán Mareš (45 článků) , David Rath (4481 článků)

Autor Zeleného Raoula vzpomíná na Káju Saudka: Nestihl jsem mu toho tolik říct...

 
Zemřel fenomenální kreslíř Kája Saudek (†80), bratr fotografa Jana Saudka (80). Ležel dlouhých devět let v kómatu a jeho stav se neměnil. Před nedávnem jeho manželka dokonce tvrdila, že se probral. Nakonec však významný umělec zemřel. Co o něm řekl jeho obdivovatel, přítel a taktéž kreslíř Štěpán Mareš (43)?
26.06.2015 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Jan Saudek (314 článků) , Karel Saudek (90 článků) , Karel Mareš (54 článků)

Fašisti a komunisti jsou prakticky totéž, říká kreslíř Mareš. Na ČT hovořil o satiře i o tom, jak sám kreslil Mohameda

 
Občanům naší země se často zdá, že k teroristickým útokům dochází kdesi daleko od nás. Karikaturista Štěpán Mareš ale upozorňuje, že zdání klame. I u nás se může stát něco podobného, co se ve středu stalo v Paříži v redakci časopisu Charlie Hebdo. Prozradil také, zda kreslil proroka Mohameda a kde mívají karikaturisté hranice. Došlo přitom i na Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska (oba TOP 09) a Zdeňka Škromacha.
09.01.2015 21:37 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Karel Schwarzenberg (3798 článků) , Miroslav Kalousek (6706 článků) , Karel Mareš (54 článků)

Výstava Zelený Raoul, politická satira a další tvorba Štěpána Mareše aneb Dvacet let života ufona v českých podmínkách

 
Výstava je pořádána k dvacetiletému výročí komiksu, který vychází nepřetržitě od roku 1995 v časopisu Reflex. Čeká vás galerie karikatur politiků, volná tvorba Štěpána Mareše a ukázky tvorby komiksu.
24.09.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Cesta do pozadí: Zelený Raoul slaví dvacet let novou knihou Štěpána Mareše

 
To nejlepší z necelých dvou desetiletí seriálu Zelený Raoul najdou čtenáři v nové knize Štěpána Mareše s názvem Cesta do pozadí. Při příležitosti tisícího dílu, jehož narozeniny oslaví seriál v červnu, byla v pondělí kniha s výběrem toho nejlepšího pokřtěna.
06.05.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Úchylné tvrzení: Sáblíková není lesbička a do Soči se bát nemusí! Podle časopisu totiž spí se svým trenérem! Druhá Ornella, nebo oběť spiknutí!

 
Nebohá "Martina Sáblíková":http://www.extra.cz/tema/martina-sablikova (26), největší olympijská naděje české výpravy, nebyla ušetřena geniálním kreslířem Štěpánem Marešem a Zeleným Raoulem, komiksem časopisu Reflex, který si skutečně servítky nebere.
30.01.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (439 článků) , Štěpán Mareš (45 článků)

Hašek, zrozen ze splašek, Zaorálkovy zvratky, Jandákovy hemeroidy. Slavný kreslíř se vyřádil na ČSSD

 
Satirický animovaný komiks „Zelený Raoul“ na stránkách týdeníku Reflex již mnoho let glosuje politickou současnost. Poslední díl nekonečného seriálu, vytvářeného známým kreslířem Štěpánem Marešem, se však neobyčejně ostře opírá do souboje v ČSSD mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem. Jakkoliv je v tomto seriálu místy až brutální nadsázka standardem, vyobrazení prvního místopředsedy ČSSD jako „splaškouna Haška“ je i na jeho poměry mimořádně drsné.
07.11.2013 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

»Stávkující dýdžej« Štěpán Turek: Byl jsem lepší než Mareš!

 
Štěpán Turek (35). Jméno, které v roce 2005 znal skoro každý. Tehdy se mladík stal s hrůzným hitem Stávka dýdžejů vítězem Hvězdné pěchoty v soutěži Česko hledá SuperStar. A teď dal o sobě znovu vědět, když coby »Olívie« vystoupil s partnerem v poslední části castingové soutěže ČeskoSlovensko má talent.
25.10.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Štěpán Mareš si myslel, že ho jde zmlátit Kalousek

 
Všichni politici, jejichž jméno figuruje v aktuálních kauzách, už v komixech populárního kreslíře měli samostatný díl. Nejfrekventovanější postavou je ale v poslední době ministr financí Miroslav Kalousek. Štěpán Mareš v rozhovoru pro MF DNES prohlásil, že jde o "figuru", kterou nemůže téměř nikdy opomenout.
07.07.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Miroslav Kalousek (6706 článků)

Paroubkův web tvrdě atakuje justici. Nejdřív Škárka, teď Paroubková, kde je právo?

 
Petra Paroubková prohrála soudní spor s autorem komiksu v časopise Reflex Štěpánem Marešem. Soud její žalobu zamítl a názorový web VašeVěc.cz si teď vůči soudcům nebere servítky. Nejdřív byl odsouzen Roman Smetana za tykadla politiků, pak Jaroslav Škárka za nahlášení úplatku a teď se nedovolala spravedlnosti Paroubková. Co bude dál?
17.04.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Petra Paroubková (520 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků) , Jaroslav Mareš (22 článků)

Paroubková má smůlu. Za erotický komiks Štěpána Mareše se jí neomluví

 
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Petry Paroubkové ve sporu o omluvu za její karikaturu v časopisu Reflex. Komiks Zelený Raoul zobrazil Paroubkovou v manželském loži s bývalým premiérem za ČSSD Jiřím Paroubkem, nynějším poslancem a předsedou strany Národní socialisté - levice 21. století. U soudů Paroubková marně žádala omluvu od vydavatele, společnosti Ringier Axel Springer. NS rozhodl v březnu bez veřejného jednání a dnes usnesení zpřístupnil v internetové databázi.
16.04.2012 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Štěpán Mareš (45 článků) , Petra Paroubková (520 článků)

Levné dovolené v Egyptě nám končí, soudí karikaturista Mareš. Teď tam zavládne islám

 
Volby v Egyptě vyhrálo Muslimské bratrstvo, od něhož se lze nadít lecčeho – prohibice, zákazu nošení bikin na plážích… Ještě ke všemu teď svět obletěla zpráva, že desítky ozbrojených beduínů přepadly egyptské turistické letovisko u Rudého moře. V komplexu nejsou žádní turisté, ozbrojenci ale drží jako rukojmí jeho zaměstnance… Oblíbená dovolenková destinace tisíců Čechů tak už zřejmě není bezpečná. Anebo ano? Štěpán Mareš má zato, že pyramidy brzy zalijí do vosku, Asociace cestovních kanceláří zase tvrdí, že se nic neděje.
24.01.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Běda, nejdřív Mnichov a teď tohle? Marešův Sarkozy, Klaus a Vondráčková bědují…

 
Česko zachvátila panika. Ženám v různých koutech světa praskají v prsou silikonové implantáty francouzské výroby a dva tisíce žen v Česku teď neví, co mají dělat. Mají si je nechat vyměnit? Radši ano, nebo by se taky mohlo stát to, co nastínil v nejnovějším čísle Reflexu kreslíř Štěpán Mareš.
19.01.2012 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)

Kreslíř Mareš ostře: Kalousek usekl hlavu Okamurovi

 
V pravidelném komiksu týdeníku Reflex si tentokrát vzal kreslíř Štěpán Mareš na paškál podnikatele v cestovním ruchu Tomia Okamuru, který se umísťuje v popředí anket, jež hledají největšího favorita pro přímou volbu prezidenta. Na Hrad mu pomohl samurajský meč, z něj ho pak dostali Blaničtí rytíři v podání Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska.
12.01.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků) , Karel Schwarzenberg (3798 článků) , Miroslav Kalousek (6706 článků) , Karel Mareš (54 článků)

Kreslíř Mareš perlí: Češi mají všude všechno „Havlovo“

 
Štěpán Mareš si v Zeleném Raoulu Reflexu dělá šprýmy z toho, jak by Češi úplně nejradši všechno nazvali po zesnulém Václavu Havlovi. „Doporučil bych vám naše vepřo – havlo – zelo,“ tvrdí například Marešův číšník v Raoulu. „Křtím tě, chlapečku, na Havla Nováka,“ pak hlásá kněz v kostele. Na další z kreseb je pak namísto známého Tesca vidět „Havlesco“.
05.01.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Štěpán Mareš (45 článků) , Václav Mareš (59 článků)

Vznikla Havlova posmrtná karikatura. Je na ní bez kalhot

 
Kreslíř Štěpán Mareš se karikaturám exprezidenta Václava Havla věnoval celý život. Vytvořil tak i tu posmrtnou. Pro Havla, na rozdíl od mnoha předchozích, vyznívá lichotivě. Je na ní zpodoben pouze do půl těla, tedy bez legendárních krátkých kalhot. Navíc v nebi, po boku někdejšího československého prezidenta T. G. Masaryka.
20.12.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5204 článků) , Štěpán Mareš (45 článků) , Václav Mareš (59 článků) , Václav Masaryk (132 článků)

Jak bydlí Štěpán Mareš: Pracovna, kde vzniká Zelený Raoul, je plná zbraní!

 
VIDEO: Čerstvě ženatý karikaturista Štěpán Mareš (39) už 17 roků kreslí pro týdeník Reflex komiksový seriál Zelený Raoul. Ten už si za ta léta stihl vysloužit bezpočet stížností a žalob ze strany politiků i celebrit, z nichž si bez servítků dělá legraci. Podívejte se, kde tento slavný komiks vzniká.
05.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Mareš (45 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »