Články k osobnosti

Štefan Füle

  ministr pro evropské záležitosti

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Štefan Füle »
 

Česko již patnáct let vysílá experty do civilních misí

 
V letošním roce uplyne 15 let od začátku vysílání českých civilních expertů do civilních misí mezinárodních organizací. Na ministerstvu zahraničních věcí ČR se 19. června 2017 k tomuto výročí uskutečnilo setkání s cílem ocenit práci českých civilních expertů a zároveň oslovit nové potenciální experty. Mezi účastníky byla řada českých znalců se zkušenostmi z krizových oblastí, ale i velitel civilních misí Evropské služby pro vnější činnost Kenneth Deane. S úvodním slovem vystoupili státní tajemník MZV Petr Gajdušek a zvláštní zmocněnec pro OBSE Štefan Füle.
20.06.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Štefan Füle předložil Daniele Drtinové svůj plán na záchranu světa: Studoval jsem v Moskvě, pracoval na Západě, tak mezi nimi postavím most

 
Kandidát na generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Štefan Füle vystoupil v internetové televizi DVTV.cz, kde ho zpovídala Daniela Drtinová. Popsal pět základních hrozeb, se kterými se dnes musí Evropa vypořádat. Jednou z těchto hrozeb je prý z určitého úhlu pohledu i Rusko. Ruská federace je však také partnerem, s nimž podle Füleho musíme hovořit.
24.02.2017 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků) , Daniela Drtinová (345 článků)

Štefan Füle v ČT: Ať si Britové nemyslí, že se vyváží z povinností v EU a výhody jim zůstanou

 
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 kandidáta na generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Štefana Füleho. Ten je přesvědčen, že má šance v OBSE uspět, protože má zkušenosti z Východu i ze Západu. V 80. letech minulého století studoval v Moskvě a po sametové revoluci vyjednával náš vstup do EU.
22.02.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (273 článků) , Štefan Füle (104 článků)

Europoslanec Maštálka: Nominace Füleho je nevkusná provokace

 
Diplomat Štefan Füle bude kandidátem České republiky na místo generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě pro nadcházející tříleté funkční období, rozhodla vláda.
16.02.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Ministr Zaorálek: Štefan Füle ve všech dosavadních funkcích dokázal, že je cílevědomým diplomatem

 
Česká republika nominuje Štefana Füleho za svého kandidáta na pozici generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).
16.02.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Bývalý eurokomisař Füle může mít nový elitní post. Jestli mu to nepřekazí Rusové

 
Kandidátem České republiky na místo generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) pro nadcházející tříleté funkční období bude diplomat Štefan Füle. Vláda to ve středu vzala na vědomí. Mandát současného šéfa OBSE Lamberta Zaniera skončí 30. června.
15.02.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Füle by mohl kandidovat na generálního tajemníka OBSE

 
Diplomat a bývalý eurokomisař Štefan Füle (54) by mohl být českým kandidátem na pozici generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). ČTK to potvrdil zdroj z diplomatického prostředí. Nominací Füleho by se měla v lednu zabývat vláda. Ministerstvo zahraničí informaci odmítlo komentovat.
09.01.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Poplatek za vstup na území EU se bude týkat i Britů, oznámil v ČT Füle

 
Především o chystaném zavedení systému ETIAS, který zpoplatní vstup na území EU pro občany ze zemí mimo EU, se hovořilo v dnešní Devadesátce na programu ČT24. Hlavním hostem pořadu byl Štefan Füle, bývalý eurokomisař pro rozšíření.
21.11.2016 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

200 tisíc měsíčně bez práce? Füle už pro EU nepracuje, platí ho ale dál

 
Celkem 16 bývalých eurokomisařů, kteří působili v Evropské komisi do roku 2014, stále pobírá štědré odstupné, které činí až 65 procent jejich předchozího platu. Platí to i pro českého zástupce Štefana Füleho, který bere nejméně 225 tisíc korun měsíčně, přestože už pracuje jako diplomat na ministerstvu zahraničí. Nárok na tříleté odstupné mají všichni eurokomisaři, třebaže byli ve funkci jen pár měsíců. Od letošního roku se však pravidla výrazně zpřísnila.
10.11.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Mladí prchají z Ukrajiny. Nezodpovědnost! tvrdil na Foru 2000 bývalý eurokomisař

 
Ukrajina nebude v demokratických reformách úspěšná, pokud se do dění aktivně nezapojí mladí lidé. A to nejen do revoluce, ale také do státních institucí. Pokud to neudělají, pokus o demokracii v zemi selže. To je názor bývalého českého eurokomisaře Štefana Füleho, který byl do roku 2014 zodpovědný za rozšiřování Evropské unie.
17.10.2016 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Absolutně nejhorší a nejnebezpečnější téma. Bývalý eurokomisař Füle na veřejné akci ztrhal starší země EU a Evropskou komisi

 
REPORTÁŽ Budoucnost ochrany evropských hranic a podoba fungování schengenského prostoru byla tématem debaty na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně. Bývalý eurokomisař Štefan Füle a akademik Martin Hrabálek vysvětlovali své pohledy na současné kroky Evropské komise i možnosti řešení migrační krize.
10.05.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Štefan Füle před lidmi: Když budou prázdné kostely, musíme se obávat plných mešit. A pak se přimluvil, aby EU zasahovala i mimo své území

 
Think-tank Evropské hodnoty v Brně uspořádal debatu na téma „Jakou chceme mít Evropu?“, na niž pozval textaře a publicistu Michala Horáčka, politologa Břetislava Dančáka a bývalého eurokomisaře a ministra pro evropské záležitosti Štefana Füleho.
23.04.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Štefan Füle (104 článků)

Langšádlové akce o propagandě, kde Jakub Janda varoval před PL: Lidovec chtěl zakazovat, mazat, blokovat. A pak přišel Schwarzenberg a „magoři, volové a extremisté“

 
REPORTÁŽ „Jak porazit kremelskou dezinformační kampaň?“ Konferenci pod tímto názvem, zabývající se ruskou propagandou, pořádal v pondělí v Poslanecké sněmovně spolek Evropské hodnoty. Akci zaštítila poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Mezi posluchači seděli někdejší eurokomisař Štefan Füle, proruský aktivista Alexandr Barabanov či šéf Občanského institutu Roman Joch. Během semináře dorazil i Karel Schwarzenberg.
29.02.2016 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (559 článků) , Karel Schwarzenberg (3880 článků) , Štefan Füle (104 článků) , Helena Langšádlová (262 článků) , Karel Schwarzenberg (623 článků)

Zvláštní zmocněnec Füle navštívil Kosovskou republiku

 
Zvláštní zmocněnec pro OBSE a západní Balkán Štefan Füle navštívil ve dnech 7. – 9. února 2016 Kosovskou republiku. V Prištině se setkal s řadou státních představitelů i zástupci občanské společnosti a podnikatelů. Jednání se soustředila na proces vízové liberalizace, dialog o normalizaci vztahů mezi Kosovem a Srbskem, domácí politickou situaci i na příležitosti pro české podniky v Kosovu.
13.02.2016 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Štefan Füle pro PL: Je mýtus, že USA připravovaly Majdan. Ukrajina se zkrátka rozhodla vymanit z vlivu Ruska. Lidé tam chtějí žít životem Evropanů

 
ROZHOVOR Decentralizace, změna ústavy a budování moderního státu spolu s širokým procesem usmíření. Tak by měly podle Štefana Füleho, který donedávna zastával post eurokomisaře zodpovědného za rozšiřování Evropské unie a politiku sousedství, vypadat procesy uvnitř Ukrajiny. Prý to pomůže vytvořit na Ukrajině lepší podmínky pro všechny lidi dobré vůle, kteří tam dnes žijí.
08.12.2015 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Merkelová přemýšlí několik tahů dopředu, chválí přístup k uprchlíkům Štefan Füle

 
Kancléřka Merkelová přemýšlí několik tahů dopředu – je o tom přesvědčen bývalý český eurokomisař a exministr Štefan Füle, podle nějž bude letošní zima pro Evropskou unii nesmírně důležitá. Osmadvacítka během ní musí dostat migrační vlnu pod kontrolu, i když zatím pouze projela první zatáčku a cíl je daleko. Řekl to v rozhovoru pro Blesk.cz během Pražského evropského summitu.
13.11.2015 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Vždycky se v Evropě na něčem dohodneme, a pak se to nedodržuje, stěžoval si na ČT Štefan Füle. Pak varoval imigranty, kteří jdou do Evropy jen na "pečené holuby"

 
Evropští politici by se měli co nejdříve domluvit na tom, že nelegální migranty bude EU posílat co nejrychleji tam, odkud na území Unie přišli. V pondělním pořadu Interview ČT24 to uvedl Štefan Füle, diplomat, bývalý eurokomisař pro rozšíření EU. Füle se rovněž vyjádřil k řecké krizi i k plánům na zavedení vícerychlostní Evropy.
03.08.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

EU prý skutečně chybovala v jednání s Ruskem. Štefan Füle vám vysvětlí v čem

 
Evropská unie měla podle bývalého eurokomisaře Štefana Füleho ambiciózní a konsenzuální politiku pro jednání s partnerskými státy východní Evropy, neměla ji ale pro jednání s Ruskem. Füle to dnes označil za chybu, která přispěla k rozkolu Ruska s těmito státy. Uvedl to na konferenci k otázkám migrace a sankcím EU vůči Rusku za jeho anexi ukrajinského Krymu.
24.06.2015 19:57 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Chyba ve strategii Bruselu přispěla k rozkolu mezi Ruskem a východní Evropou, říká Füle

 
Zatímco pro jednání s partnerskými státy východní Evropy Brusel měl ambiciózní a konsenzuální politiku, pro jednání s Moskvou ale nic takového neměla, poznamenal bývalý eurokomisař Štefan Füle na konferenci k otázkám migrace a protiruských sankcí. Chyba v unijní strategii pak podle něj přispěla k rozkolu Ruska se státy z příslušného regionu. 
24.06.2015 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)

Toto hodnocení Füleho nepotěší. Sepsal ho europoslanec Keller

 
„Naprogramovaný stroj“ nebo „zdálky ovladatelný robot“, tato slova padla na adresu bývalého eurokomisaře Štefana Fülleho z úst europoslance Jana Kellera, který na dotaz čtenáře hodnotil jeho působení. A nebylo to zrovna lichotivé.
17.06.2015 17:27 |

podobné články

Osobnosti: Štefan Füle (104 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »