Články k osobnosti

Stanislav Polčák

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stanislav Polčák »
 

Poškozené obce si v rámci „Lex Vrbětice“ rozdělí 350 milionů. Lidé dostanou až 90 tisíc

 
Mezi obce v okolí Vlachovic-Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady s municí, a Zlínský kraj by se podle návrhu zákona mělo při odškodnění v souvislosti s výbuchy rozdělit asi 350 milionů korun. Kraj a obce Vlachovice, Lipová, Haluzice, Bohuslavice nad Vláří a město Slavičín by peníze měly dostat do konce roku. Tamní obyvatelé by měli o odškodnění požádat. Pokud tak učiní všichni a za celé období, mělo by se mezi ně rozdělit asi 300 milionů korun, řekl dnes ve Zlíně novinářům europoslanec a advokát čtyř postižených obcí Stanislav Polčák (STAN).
21.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Polčák (STAN): Kroky české vlády na mezinárodní úrovni v kauze Vrbětice jsou naprostým selháním

 
Hnutí Starostové a nezávislí v čele s europoslancem Stanislavem Polčákem upozornili na tiskové konferenci na nedostatečné kroky české vlády, kterými si měla u členských státu v rámci Evropské unie a NATO říct o koordinované vyhoštění ruských diplomatů v reakci na výbuch v muničním skladu ve Vrběticích.
25.05.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

STAN: Západní svět by si neměl nechat líbit východní agresi

 
Kauza Vrbětice rezonuje celou společností. Zástupci hnutí STAN mají ve svém postoji jasno. Podle nich jde po zjištění závažných okolností o jasný útok na suverenitu ČR. Zákonodárci zvolení za hnutí STAN budou chtít v úterý na půdě Poslanecké sněmovny přijmout odsuzující revoluci vůči Rusku. Šéf hnutí STAN Vít Rakušan pak apeluje na ráznou odezvu České republiky. Stejně tak europoslanec Stanislav Polčák se domnívá, že akt agrese si nelze nechat líbit.
20.04.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků) , Vít Rakušan (151 článků)

STAN: Rusko je pro nás bezpečnostní hrozbou, vyhoštění ruských diplomatů je správný krok

 
Zástupci hnutí STAN podporují krok vlády o vyhoštění osmnácti ruských diplomatů za to, že se ruské tajné služby podílely na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Europoslanec Stanislav Polčák bude chtít celou záležitost řešit také na půdě EU.
18.04.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Tak Zeman bude psát dopisy Ústavnímu soudu? To je nátlak, zuří Polčák

 
Ve středu by měl Ústavní soud vynést verdikt nad námitkami některých senátorů k volebnímu zákonu, které plénum ÚS projednávalo během úterka. Stěžovatelům vadí, že malé strany potřebují více hlasů na jeden mandát než velké. Zrušit by se mohla též procentní klauzule pro koalice. Prezident Miloš Zeman před případným rozhodnutím Ústavního soudu varoval. „Je to nepřijatelný způsob vybočení z jeho funkce a de facto nátlak výkonné moci vůči nezávislé soudní instanci,“ myslí si o prezidentovi europoslanec Stanislav Polčák.
02.02.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25616 článků) , Stanislav Polčák (270 článků)

Nebude na investice, varují starostové před zrušením superhrubé mzdy. Obce přijdou o 20 miliard

 
Zrušení superhrubé mzdy, jak ho plánuje ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), přinese obcím ztrátu více než 20 miliard korun, které by získaly z podílu na výběru daně fyzických osob. Budou muset zastavit investice. V tiskové zprávě to dnes uvedlo Sdružení místních samospráv (SMS) vedené europoslancem Stanislavem Polčákem (STAN). Příští rok podle sdružení, které zastupuje 2000 obcí a měst, budou samosprávy ještě moci použít rezervy, v roce 2022 jim ale nezbude ani na spolufinancování evropských projektů. Reaguje tak na vyjádření Schillerové, že nemá plán, jak výpadek kompenzovat.
04.09.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Ministerstvo něco vyhlásí a pak to centrální mozek lidstva změní, rozčiloval se Polčák kvůli rouškám

 
Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) v rozhovoru pro Rádio ZET komentoval zmatky okolo povinného nošení roušek. Ve čtvrtek vláda oznámila, že vše bude jinak, než uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) – nově tedy, že roušky nebudou od 1. září povinné v restauracích, v obchodech ani ve školách. „Nepovažuji za šťastné, aby byl premiér takto schopen relativizovat a převracet stanovisko odborníků,“ říká Polčák.
21.08.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1374 článků) , Adam Vojtěch (1069 článků) , Stanislav Polčák (270 článků)

„Ale vy jste nehrála s lidmi férovou hru.“ Babišova ministryně byla v ČT pod palbou hostů. Útočil ale i Moravec

 
Hosty Otázek Václava Moravce byli ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová, předseda Sdružení místních samospráv a europoslanec Stanislav Polčák (STAN) a právník Transparency International (TI) Petr Leyer. Dostálová po celou dobu čelila ostré slovní palbě jak ze strany Moravce, tak ze strany dalších hostů. Moderátor členku vlády nařkl, že nehraje s lidmi fér. Stanislav Polčák zašel ještě dál.
09.08.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků) , Petr Moravec (22 článků) , Petr Václav (943 článků) , Václav Moravec (646 článků)

STAN: Otevřený dopis europoslanců Polčáka a Pospíšila premiéru Babišovi

 
Europoslanci Jiří Pospíšil (TOP 09) a Stanislav Polčák (STAN) zaslali dnes premiérovi Andreji Babišovi otevřený dopis, ve kterém ho žádají o dojednání podmínek pro tzv. měkký brexit. Dále ho upozorňují, že za celou dobu, po kterou je v úřadu premiéra, ještě neuspořádal žádné setkání s českými europoslanci, na kterém by si vzájemně mohli vyměnit názory a poznatky ohledně aktuálního vývoje v Evropské unii.
21.01.2019 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2138 článků) , Jiří Pospíšil (2138 článků) , Stanislav Polčák (270 článků) , Jiří Stanislav (104 článků)

Tydýt. Konec světa! Jaromír Soukup „načural do mraveniště“, Praha šílí

 
List Jaromíra Soukupa. Nově založené hnutí, které se může stát fenoménem jarních voleb do Evropského parlamentu. Jeho zakladatel, hvězda televize Barrandov, se prohlašuje za zcela nový typ politika, na hony vzdálený Kalouskům a Bartošům. Zástupci tradičního politického světa doufají, že je to jenom vtip, třeba Stanislav Polčák okamžitě bil na poplach, že jestli Soukupa zvolíme, bude se nám smát celá Evropa. Z karlínské redakce Bakalova vydavatelství Economia pak zaznívají slova o konci světa...
17.01.2019 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

STAN povede do eurovoleb Stanislav Polčák

 
Lídrem hnutí Starostů a nezávislých pro nadcházející volby do Evropského parlamentu bude europoslanec Stanislav Polčák. Do čela kandidátky ho dnes zvolil celostátní výbor hnutí. Polčák by měl také zformovat širší koalici proevropských stran a hnutí, které půjdou do voleb společně.
18.12.2018 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Nevěřím vám! To mi neříkejte, spílala Witowská v ČT Babišově ženě. Ta se nedala: Ne, ne, ne

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš, europoslanec za STAN Stanislav Polčák a europoslankyně za ANO Dita Charanzová se ve včerejším pořadu Události, komentáře ČT24 zabývali střetem zájmů Andreje Babiše (ANO) a také dotacemi pro Argrofert.
18.12.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22228 článků) , Jiří Dolejš (521 článků) , Stanislav Polčák (270 článků) , Jiří Stanislav (104 článků)

Polčák (STAN): K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem

 
Evropský parlament schválil usnesení ke střetu zájmů a ochraně evropského rozpočtu v České republice, které mj. znamená, že členské státy musí upravit svou legislativu ohledně střetu zájmů tak, aby nebyla v rozporu s finančním nařízením EU. „Mezinárodní ostuda, které čelíme, je nevyhnutelná, řadě problémů se přitom dalo čelit lepší komunikací,“ upozorňuje europoslanec Stanislav Polčák (STAN).
15.12.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Lídrem kandidátky STAN do evropských voleb bude Polčák

 
Lídrem kandidátky Starostů a nezávislých (STAN) do evropských voleb bude pravděpodobně současný europoslanec Stanislav Polčák. ČTK to řekl předseda hnutí Petr Gazdík. Podle Gazdíka STAN vyjednává o společné kandidátce s dalšími stranami, například TOP 09. Na kampaň má hnutí připraveno pět až šest milionů korun ze svého rozpočtu. Volby do Evropského parlamentu se v Česku budou konat 24. a 25. května 2019.
07.12.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1027 článků) , Petr Gazdík (1016 článků) , Stanislav Polčák (270 článků)

Babišův ministr dopálil obce. Polčák: Krádeže do 10 tisíc jako přestupky nechceme

 
Obce zavrhují nápad, aby ve velkém řešily drobné krádeže. Reagují tak na návrh ministerstva spravedlnosti vlády Andreje Babiše (ANO), které chce po 16 letech zvednout spodní hranici pro trestný čin z pěti tisíc na deset tisíc korun. Podvody a zlodějiny pod tímto limitem by byly jen přestupkem. Změna by podle ministra Jana Kněžínka (za ANO) mohla začít platit už od roku 2020. Předseda Sdružení místních samospráv, který sdružuje téměř dva tisíce obcí v ČR, a europoslanec Stanislav Polčák (STAN) je zásadně proti, považuje to za předvánoční dárek pro zloděje. Stát podle něj nic neušetří, obce budou mít další náklady a pro občany je to vzkaz, že drobné krádeže se řešit nemusí.
06.12.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22228 článků) , Stanislav Polčák (270 článků)

Unie nám zastaví čerpání dotací! Pospíšil s Polčákem před novináři bili na poplach

 
České republice může být zastaveno čerpání evropských fondů, pokud se prokáže střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) při dotacích pro holding Agrofert. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekli europoslanci Jiří Pospíšil (TOP 09) a Stanislav Polčák (STAN). Jejich varování přinesla čtenářům ČTK.
04.12.2018 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22228 článků) , Jiří Pospíšil (2138 článků) , Jiří Pospíšil (2138 článků) , Stanislav Polčák (270 článků) , Jiří Stanislav (104 článků)

STAN: Do čela Evropské komise podpoříme Alexe Stubba

 
Ve čtvrtek na kongresu EPP v Helsinkách budou hnutí STAN reprezentovat europoslanec Stanislav Polčák a místopředseda hnutí Radim Sršen.
07.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Europarlament schválil neskonale hloupý návrh, který těžce poškodí českou ekonomiku. A Polčák s Niedermayerem ani nehlasovali proti, nechápe Markéta Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zatímco ostatní přítomní čeští europoslanci hlasovali proti návrhu, aby od roku 2030 musela nově vyrobená auta vypouštět o 40 procent oxidu uhličitého méně, než stanoví norma pro rok 2021, Stanislav Polčák a Luděk Niedermayer se zdrželi hlasování. Markéta Šichtařová nerozumí tomu, proč se tito politici také nepostavili proti neskonale hloupému návrhu, který především poškozuje český automobilový průmysl, na němž jsme závislí. Analytička také varuje před neomarxismem, který chce extrémně silný stát a extrémně silnou kontrolu člověka, což z něj činí srovnatelně nebezpečnou ideologii jako klasický marxismus.
14.10.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Europarlament schválil neskonale hloupý návrh, který těžce poškodí českou ekonomiku. A Polčák s Niedermayerem ani nehlasovali proti, nechápe Markéta Šichařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zatímco ostatní přítomní čeští europoslanci hlasovali proti návrhu, aby od roku 2030 musela nově vyrobená auta vypouštět o 40 procent oxidu uhličitého méně, než stanoví norma pro rok 2021, Stanislav Polčák a Luděk Niedermayer se zdrželi hlasování. Markéta Šichtařová nerozumí tomu, proč se tito politici také nepostavili proti neskonale hloupému návrhu, který především poškozuje český automobilový průmysl, na němž jsme závislí. Analytička také varuje před neomarxismem, který chce extrémně silný stát a extrémně silnou kontrolu člověka, což z něj činí srovnatelně nebezpečnou ideologii jako klasický marxismus.
14.10.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (270 článků)

Svoboda o ochraně autorských práv: Nová pravidla zoufale potřebujeme

 
Europoslanci zatím nepodpořili směrnici, která by dala vydavatelům podíl z využití jejich autorských děl technologickými giganty jako jsou Facebook a Google. Zápas o budoucí podobu ochranu autorského práva ale nekončí, bude pokračovat v září. Provází jej masivní lobbing pirátských stran, i výhrůžky smrtí zákonodácům. Podle europoslance Pavla Svobody (KDU-ČSL) však „nová pravidla zoufale potřebujeme“. Jeho kolega Stanislav Polčák (STAN) dodává, že současný extrém, kdy firmy „vydělávají těžké miliardy“ na cizím autorském obsahu, není v právním státě možný.
06.07.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (436 článků) , Pavel Svoboda (435 článků) , Pavel Svoboda (436 článků) , Stanislav Polčák (270 článků) , Pavel Svoboda (436 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »