Články k osobnosti

Stanislav Křeček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stanislav Křeček »
 

Zlikvidovat staré lidi? Na Křečka shodili kýbl hnusu kvůli věku. A je tu protiúder

 
Nejen pro své postoje, ale i pro svůj vysoký věk se mnohým nejevil jednaosmdesátiletý Stanislav Křeček jako vhodný kandidát do funkce veřejného ochránce práv, kterým se nakonec stal. Od některých si vysloužil přízviska jako geront, stařec a další jim podobná. A právě se smýšlením těchto kritiků se rozhodně neztotožňuje někdejší poslankyně ODS a nyní členka Trikolóry Helena Mallotová. „Je snad odsouzen krmit ptáčky?“ nechápe, proč by Křeček neměl být schopen plně vykonávat funkci ombudsmana, a tím zdaleka nekončí.
13.02.2020 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Helena Mallotová (5 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Milion chvilek svolává demonstraci: Proti zvolení Křečka se bude protestovat v centru Prahy

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii svolává další demonstraci. V pořadí již dvacátá, kterou spolek zorganizoval, se má konat 1. března. Demonstranti v čele s představiteli spolku chtějí pochodem z Hradčanského na Staroměstské náměstí protestovat proti zvolení Stanislava Křečka (81) ombudsmanem.
13.02.2020 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Bomba. Svědectví o Křečkovi. Jak se zachoval v zatraceně těžké chvíli? A „pravé barvy“ Kalouska s Hilšerem očima Petra Štěpánka. Ještě bude sranda

 
Zvolení někdejšího zástupce ombudsmana Stanislava Křečka novým veřejným ochráncem práv roztočilo spirálu kontroverzí. Mediální odborník Petr Štěpánek, který Křečkův úspěch vnímá v pozitivním duchu, nechápe, jaké pomluvy a dezinformace nyní jeho odpůrci vypouštějí z úst. Na slova předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska o tom, že „jsme v hajzlu“, podotýká, že jestli je „v hajzlu“, je to jedině dobře. Stejně tak negativně se dívá na vyděračskou taktiku spolku Milion chvilek pro demokracii, který už chystá protesty. „Takřka v přímém přenosu vidíme naprosto bezprecedentní pošlapávání našich práv,“ glosuje expert situaci.
13.02.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (772 článků) , Petr Štěpánek (772 článků) , Miroslav Kalousek (6958 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Milion chvilek svolal další demonstraci do centra Prahy

 
Spolek Milion chvilek uspořádá protest na obranu demokratických institucí v neděli 1. března v Praze. Akci zahájí v 16:00 pochodem z Hradčanského na Staroměstské náměstí, kde následně bude demonstrace. Protest je reakcí na středeční zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.
13.02.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Zabráníme Křečkovi! Je tu plán na zvrat. Patočka na to chce jít silou. A už se to mele. Ozval se Hampl a další

 
Po zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem pozvedli svůj hlas mnozí opoziční poslanci i spolek Milion chvilek pro demokracii. Mlčet odmítl i šéfredaktor Deníku Referendum, který nezůstal jen u slov, přetavil je v čin a svolal protestní akci. Na tu může přijít kdokoliv. Způsobem sobě vlastním už účast přislíbil i sociolog Petr Hampl, takže nelze vyloučit, že bude během občanské neposlušnosti možné cítit určité napětí.
13.02.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Proč ombudsman Křeček vadí a kdo ho brání? Slib složí do rukou šéfa komunistů

 
Jedni Stanislavu Křečkovi (81) vyčítají opakovanou relativizaci práv menšin a výroky hraničící s rasismem. Nebo také publikaci textů poplatných komunistickému režimu. V neprospěch nově zvoleného ombudsmana hraje také neoprávněné používání právnického titulu a vysoký věk. Jenže Křeček má i své zastánce, kteří naopak vyzdvihují jeho zkušenosti z advokátní praxe a občanskou odvahu, kterou měl projevit během listopadových událostí v roce 1989. Proč je jeho výběr na post veřejného ochránce práv tak kontroverzní? Úřadu se Křeček ujme příští středu.
13.02.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Křeček? Milion chvilek útočí. Tvrdý vzkaz poslancům, kteří hlasovali „jinak“

 
To je manipulace! Ohrazujeme se. Spolek Milion chvilek vyrazil do protiútoku ve věci zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Tvrdí, že poslanci udělali kozla zahradníkem. Jim naschvál.
13.02.2020 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Tělo na tělo. Půjdu si tam sednout, nepustím ho tam, napsal aktivista. Dostane se přes něho Stanislav Křeček do úřadu?

 
Šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka na svém twitterovém profilu zveřejnil své plány, které chystá na den, kdy se nový ombudsman Stanislav Křeček půjde ujmout úřadu. Své k novému veřejnému ochránci práv napsala také romská aktivistka a členka Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Alica Sigmund Heráková.
13.02.2020 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Absolutní zvrat dění. Volbu ombudsmana doprovázely šokující skutečnosti, které se týkají ODS

 
V prvním kole tajné volby veřejného ochránce práv nikdo neuspěl. Ke zvolení bylo potřeba 90 hlasů. Stanislav Křeček získal 66 hlasů, Vít Alexander Schorm 47 hlasů a Jan Matys 20 hlasů. Ve druhém kole získal Stanislav Křeček 91 hlasů, a stal se tak novým veřejným ochráncem. Toho volí Poslanecká sněmovna na šest let. Vít Alexander Schorm získal ve druhém kole hlasů 53. A to je právě kámen úrazu.
13.02.2020 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Alexander Alexander (299 článků) , Alexander Alexander (34 článků) , Alexander Alexander (58 článků) , Standa Vít (18 článků)

Tohle o Minářovi nepište. Rejžek se vám naveze do ženy. V jednu v noci

 
Ondřej Neff se ve svém tradičním úvodníku webu Neviditelný pes věnoval středeční volbě Stanislava Křečka ombudsmanem a okolnostem, které ji provázely. Jana Rejžka vytočilo Křečkovo zvolení tak moc, že kvůli tomu hodinu po půlnoci dokonce začal nadávat Neffově manželce.
13.02.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (255 článků) , Jan Rejžek (81 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Boj o ombudsmana: Hádky a vyhrožování!

 
Hádky a vyhrožování provázely včera ve Sněmovně volbu nástupce dosavadní ombudsmanky Anny Šabatové (68). Zájem měla trojice kandidátů – zmocněnec u Evropského soudu pro lidská práva Vít Alexandr Schorm (46), advokát Jan Matys (72) a bývalý zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček (81).
13.02.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Standa Vít (18 článků)

Miroslav Kulhavý: „201. poslanec“ Jakub Železný „griloval“ Stanislava Křečka

 
V událostech komentářích 12. 2. to nebyl rozhovor s nově zvoleným ombudsmanem Stanislavem Křečkem, ale zcela cílený útok. Přesně ukázal, co by veřejnoprávní televize neměla být. My, takto privatizátoři ČT, kteří si přivlastnili výchovu národa, jsme pana Křečka nechtěli, a tak to musí být znát!
13.02.2020 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Jakub Železný (32 článků)

Při tomhle slově se otvírá kudla v kapse. Změní to Stanislav Křeček? Měl by

 
Po zvolení Stanislava Křečka se ozývají z některých stran lamentace, že nový ombudsman docela určitě nebude hájit práva těch nejslabších a nejzranitelnějších. Advokátka, která si jej pamatuje z jeho profesní minulosti, si ale myslí pravý opak. Křečkovu volbu naopak oceňuje z toho pohledu, že se lidem při vyslovení slova „ombudsman“ nebude otevírat kudla v kapse, což se „podařilo“ minulé vykonavatelce úřadu.
13.02.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Rozvoral (SPD): Hnutí SPD podpořilo do funkce ombudsmana Stanislava Křečka

 
Novým ombudsmanem na příštích šest let bude Stanislav Křeček, který byl včera zvolen ve druhém kole volby. Poslanci našeho hnutí SPD veřejně hlásali podporu panu doktoru Křečkovi a v rámci hlasování ho všichni podpořili.
13.02.2020 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Týral Železný Křečka v ČT? „To mu nikdo nedokáže. Já jsem se za něj styděl,“ ozvalo se

 
Stanislav Křeček se stal ombudsmanem a spolek Milion chvilek pro demokracii už dal najevo, že se mu to nelíbí. Za to aktivisty zkritizoval poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. Senátor Jiří Dienstbier naproti tomu kritizoval Křečka. Senátor Tomáš Jirsa vyjádřil naději, že Křeček, jenž se ve středu večer postavil před kamery ČT, vrátí úřad ke kořenům a pryč od provokací, k nimž sáhla odcházející ombudsmanka Anna Šabatová. Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinil Jakubovi Železnému z ČT za to, jak s Křečkem hovořil. I v pořadu padlo, že Železný Křečka „týral“.
13.02.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (71 článků) , Vadim Petrov (76 článků) , Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Jakub Železný (32 článků) , Jiří Stanislav (91 článků) , Jiří Jirsa (2 články)

„Máte, co jste chtěly, děti. Kdyby se do toho Minář nes*al.“ Kanonáda na chvilkaře pokračuje. I na Kalouska došlo

 
Nástupcem ombudsmanky Anny Šabatové se díky tajné volbě poslanců stal prezidentský kandidát Stanislav Křeček. Ve druhém kole tajné volby porazil Víta Alexandera Schorma. A reakce na sociálních sítích jsou v plném proudu. „Paní Anna Šabatová se věnovala velmi okrajovým tématům. Od pana Křečka naopak očekávám, že se na něj se svými problémy budou moci obracet všichni Češi a Češky,“ napsal například moderátor Jaromír Soukup.
13.02.2020 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Jaromír Soukup (46 článků) , Alexander Alexander (58 článků) , Standa Vít (18 článků)

„Ufňukaný deb*l.“ Na nového ombudsmana se vylilo bahno. Spolu s hrozbou

 
Nástupcem ombudsmanky Anny Šabatové se díky tajné volbě poslanců stal prezidentský kandidát Stanislav Křeček. Ve druhém kole tajné volby porazil Víta Alexandera Schorma. A reakce na sociálních sítích jsou v plném proudu. A zazněla dokonce i slova „ufňukaný debil“.
13.02.2020 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Alexander Alexander (58 článků) , Standa Vít (18 článků)

Sešup! Smrt! Není to Motejl. Poslanci zvolili Křečka. Pro komentátory je to skoro konec světa

 
Po zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem se na sociálních sítích zvedly silné ohlasy. Kromě výroku šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska, že „jsme v hajzlu“, přišly i reakce od dalších opozičních politiků. Nouze nebyla ani o silné komentáře. Pro server iHNED.cz pak nového ombudsmana okomentoval komentátor Petr Honzejk, na serveru A2larm Apolena Rychlíková.
13.02.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6958 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Až bude Milion chvilek demonstrovat... „Já přijdu,“ slíbil Křeček. Ale má podmínku

 
Ke zvolení jednaosmdesátiletého Stanislava Křečka ombudsmanem už se vyjádřila řada politiků a dalších osobností. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek konstatoval, že jsme po Křečkově zvolení „v hajzlu“. Sám Křeček k tomu poznamenal, že tak hysterickou reakci na své zvolení opravdu nečekal. Prozradil, že vyrazí na demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii.
13.02.2020 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6958 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Hlavně nebýt blbí. Kalousek se domlouvá s Milionem chvilek. Objevilo se závažné FOTO

 
Po zvolení jednaosmdesátiletého Stanislava Křečka ombudsmanem se Miroslav Kalousek (TOP 09) vyjádřil jasně. „Myslím, že jsme v hajzlu.“ A to nebylo zdaleka všechno. Dal také radu spolku Milion chvilek pro demokracii.
13.02.2020 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6958 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)