Články k osobnosti

Stanislav Křeček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stanislav Křeček »
 

Berou za ty demonstrace prachy! Křeček? Ať se Milion chvilek a Člověk v tísni třeba... Ivan Vyskočil naložil hlavně „Vůdci“ Minářovi

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Návrat bývalých politiků ODS na scénu, rozhovor se ženou, která se do povědomí národa dostala kvůli soudu s premiérem Babišem i výroky divadelního a mediálního kritika Vladimíra Justa na adresu moderátora Xavera Veselého. Tato témata v dnešním Nedělním ránu komentuje oblíbený herec Ivan Vyskočil. Na závěr projevil nefalšovanou radost nad zvolením Stanislava Křečka ombudsmanem a vzkazuje: „Konečně poslanci ukázali, že nám poměry v republice nebudou diktovat aktivistické nátlakové skupiny a jejich nedostudovaní vůdci!“
16.02.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (232 článků) , Ivan Vyskočil (231 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Režisér Strach se zastal Křečka. A už je zle, už tryská vztek. Slova o ukřižování, Majdan, i další

 
Poslanci ve středu v druhém kole tajné volby zvolili jako nástupce končící ombudsmanky Anny Šabatové prezidentského kandidáta Stanislava Křečka. Někteří se po ohlášení výsledků nedokázali ovládnout, jako například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Najdou se však i tací, kteří byli pozitivní.
16.02.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Miroslav Kalousek (6958 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Takhle se bude bránit Křečkovi. Patočka doufá, že se ještě něco změní. Zbystřit by měl i Klaus ml.

 
Šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka důkladně vysvětlil, proč si půjde lehnout před kancelář ombudsmana v Brně, aby Stanislavu Křečkovi zabránil ve vstupu do úřadu Veřejného ochránce práv. Použil přitom i poměrně expresivní výrazy.
15.02.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Křeček? Ne, dáme výpověď! Někteří nového ombudsmana nerozdýchali. Džamila Stehlíková má také strach

 
Exministryně pro lidská práva ve vládě Mirka Topolánka Džamila Stehlíková má obavy, že nový ombudsman Stanislav Křeček bude na oblast lidských práv hledět jako na cosi zbytečného, co k nám bylo importováno ze Západu. A neobává se toho sama. Někteří zaměstnanci úřadu Veřejného ochránce práv proto teď hrozí výpověďmi.
15.02.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2286 článků) , Džamila Stehlíková (86 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Rejmont (TOP 09): Křeček ombudsmanem

 
Ve středu demokraticky smýšlející většina obyvatel naší země musela spolknout další hořkou pilulku v podání jmenování Stanislava Křečka ombudsmanem, veřejným ochráncem práv.
15.02.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Navrkal (Piráti): Kdo volil Křečka se kvůli tajnému hlasování můžeme jen dohadovat

 
Tajné hlasování je pro volené zástupce nástrojem, jak se vyhnout vlastní zodpovědnosti. Není proto překvapením, že se mezi nimi stále těší velké oblibě a snahy o jeho odstranění pravidelně ztroskotávají. Posledním a nejkřiklavějším příkladem této zažité, leč nedobré praxe je zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Kdo za ním stál, se můžeme jen domýšlet.
15.02.2020 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Klaus se zastal Křečka. Kvůli jeho slovům bude křik nejen u Milionu chvilek

 
Exprezident Václav Klaus se ve svém komentáři zveřejněném mj. na serveru jeho institutu pozastavil nad reakcemi, které se spustily po zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem.
15.02.2020 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9868 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Jak se chystá zničení nepohodlných médií? Petr Žantovský ukazuje děsivý záměr. Jsou v něm namočena stará známá jména. A do toho akce Člověka v tísni mezi školáky

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Kádrovací manýry těch, kterým se nelíbí zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem, velmi zaujaly Petra Žantovského. Sám má totiž s novým veřejným ochráncem práv zkušenost, která dokládá, že bude mužem na svém místě. Navíc, úřad přestane s občanským aktivismem a začne se zabývat právnickou agendou, jakou se zabývat má. Do přehledu mediálních zajímavostí se dostal i Hlídací pes, jemuž nevonělo, že na debatě pořádané Radou Českého rozhlasu Petr Žantovský kritizoval, že Člověk v tísni a další neziskovky bez jakékoli pedagogické kompetence, ale zato se svou ideologií a v rozporu se školským zákonem, násilně převychovávají žáky a studenty.
15.02.2020 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Petr Rada (233 článků)

Křeček odhalil, co se na něj chystá. A zakročil

 
Nově zvolený ombudsman Stanislav Křeček se rozepsal bez servítků o tom, do čeho jde. Přečetl si totiž článek Marka Pokorného v Hospodářských novinách, kdy podle anonymního zdroje z hnutí ANO proti návratu Křečka do čela úřadu protestuje část úřadu.
14.02.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Okamura (SPD): Pokud tady někdo rozkládá demokracii, jsou to sluníčkáři

 
Komentář na facebookovém profilu k demonstraci Milionu chvilek proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem
14.02.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Fašisté z Milionu chvilek? Tomáš Vyoral ohromil, šlo i o ČT a Křečka

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Viděl jsem toho od ČT hodně, ale tohle byla opět silná cibetková káva,“ zkonstatoval Tomáš Vyoral, když sledoval chování redaktora Jakuba Železného k nově zvolenému ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi. Vzhledem k jeho pitvání, co dělal Stanislav Křeček před rokem 1989 se těší, až podobně detailnímu výslechu podrobí generála Petra Pavla.
14.02.2020 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Tomáš Vyoral (70 článků) , Petr Pavel (637 článků) , Jakub Železný (32 článků)

Halík, Fridrichová, Šídlo... Zahradil má plán, jak se stát prezidentem

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) využil na svém facebookovém profilu pořádné dávky ironie. Rýpl si mimo jiné do aktivistů spolku Milion chvilek, kteří v předvečer volby ombudsmana deklarovali, že půjdou demonstrovat, zvítězí-li Stanislav Křeček. Někteří poslanci ANO pak uvedli, že právě kvůli tomu zvedli ruku pro Křečka.
14.02.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Jan Zahradil (586 článků)

Jiří Paroubek: Je Křečkova volba opravdu konec světa?

 
Miloš Zeman nominoval bývalého poslance ČSSD a bývalého zástupce předchozí ombudsmanky Stanislava Křečka na pozici ombudsmana. Možná i ke svému překvapení byl S. Křeček včera skutečně sněmovnou zvolen. Těsně, ale přece.
14.02.2020 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3783 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Jiří Stanislav (91 článků)

KDU-ČSL: Lidovci se neradují z volby nového ombudsmana, rozhodnutí ale respektují

 
Reakce po oznámení výsledků ve volbě Veřejného ochránce práv, ve které nakonec ve druhém kole uspěl s 91 hlasy nominant prezidenta Miloše Zemana Stanislav Křeček, nebyla v lidoveckém táboře pozitivní.
14.02.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Kalousek (TOP 09): Sněmovna je věrným zrcadlem společnosti

 
Komentář na facebookovém profilu k zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem
14.02.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Stanislav Křeček nastínil, jak chce přestavět ombudsmanství. Chce posílit oddělení proti omezování osobní svobody

 
Zatímco končící ombudsmanka Anna Šabatová v rozhovoru pro Deník N konstatovala, že možná nadešel čas přestavět vnitřní strukturu úřadu tak, aby byl ve všech sférách zohledňován lidskoprávní aspekt, její nástupce Stanislav Křeček má za to, že ombudsman tu není od toho, aby hájil lidská práva.
14.02.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Politický vandalismus, strašný pán Hradu, zuří po volbě Křečka v Havlově knihovně Žantovský. A hned začal vymýšlet protiúder

 
Strašliví: Hrad, Andrej Babiš (ANO), komunisté, Tomio Okamura (SPD) a zdecimovaná ČSSD. Ti všichni stojí podle ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského za zvolením Stanislava Křečka ombudsmanem. Žantovský má za to, že ve stávajících politických poměrech to snad ani nemohlo dopadnout jinak. A zamýšlí se nad tím, jak z této situace vybřednout.
14.02.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5632 článků) , Andrej Babiš (18400 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Tomio Okamura (2298 článků)

Ombudsman je tu pro lidi, ne pro lobbistické skupiny. Na koho budou nátlakové spolky útočit zítra? Je třeba se postavit a říct NE, vyzývá exposlanec Koudelka

 
ROZHOVOR Několik let seděl Zdeněk Koudelka se Stanislavem Křečkem v Poslanecké sněmovně. Mimo jiné taky připravovali zákon o Veřejném ochránci práv, podle kterého funguje dnešní ombudsman. Proto dnes zdůrazňuje, že Veřejný ochránce práv je tu pro lidi, nikoliv pro nátlakové skupiny, které přes něj prosazují svou agendu. Lidé ombudsmanovi musí věřit, že se na něj mohou bez obav obracet. A to Stanislav Křeček skutečně splňuje. Proto je Koudelka po jeho zvolení optimistou. Obává se ale těch, kteří v poslední době čím dál častěji upírají jiným právo kandidovat a veřejně působit. I při volbě ombudsmana se projevili velmi vehementně.
14.02.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Až Rom nebo lesba uslyší pana Křečka... Poslední prásknutí dveřmi Anny Šabatové

 
Končící ombudsmanka Anna Šabatová cítí po zvolení Stanislava Křečka za svého nástupce smutek. V rozhovoru pro Deník N však prohlásila, že úřad ombudsmana Křečka přežije. Navíc podle Šabatové možná nastal čas předefinovat celý úřad ombudsmana v lidskoprávním duchu.
14.02.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Milion chvilek uspořádá demonstraci 1. března v Praze

 
Spolek Milion chvilek uspořádá demonstraci na obranu demokratických institucí v neděli 1. března v Praze. Protest zahájí v 16:00 pochodem z Hradčanského na Staroměstské náměstí, kde od 17:00 začne demonstrace. Spolek tak reaguje na středeční zvolení někdejšího zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislava Křečka ombudsmanem. Dalším krokem organizace bude spuštění protestních akcí ve všech krajských městech, které spolek oznámí v neděli 16. února. Milion chvilek to uvedl v dnešní tiskové zprávě.
14.02.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)