Články k osobnosti

Stanislav Křeček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stanislav Křeček »
 

Dědeček Křeček sotva jde, napsal Jan Hrušínský. A ozval se občan

 
Proti ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi vystoupil také principál Divadla na Jezerce Jan Hrušínský. A to poměrně zostra, mimo jiné také zaútočil na jeho věk.
20.02.2020 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Křeček prošel do úřadu! Patočka bránil, ale přišli příznivci ombudsmana. A zakřičeli si

 
Ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi se pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu v Brně. Po zásahu policie, která zadržela zřejmě tři lidi, prošel dovnitř. Na místě byli i Křečkovi příznivci. Píše to server Novinky.cz.
20.02.2020 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Okamura ke kauze Křeček: Milion chvilek a jiní? Jak po nástupu Hitlera. Mám informace, jak to bylo

 
ROZHOVOR Protikandidáti Stanislava Křečka na pozici ombudsmana se podle místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury odepsali sami. „Dojem ze setkání s kandidáty byl u poslanců více než rozpačitý. Dokonce byl z hlediska způsobilosti tak otřesný, že to vzbudilo i u váhajících poslanců velké pochyby, jestli jsou tito lidé vůbec schopni vést takový úřad,“ popsal výběr veřejného ochránce práv předseda hnutí SPD. Plány fyzicky zablokovat Křečkovi vstup do úřadu považuje za popření demokracie stejně jako chování spolku Milion chvilek pro demokracii. Sluníčkářští aktivisté se stranami takzvaného demobloku a se spřáhnutými novináři podle Okamury postupně ukazují svoji totalitní podstatu.
20.02.2020 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Bílej Křeček jede tmou aneb Pozdvižení v Brně při nástupu nového ombudsmana

 
Nový ombudsman Stanislav Křeček se ve čtvrtek ujal úřadu. Ještě před jeho příjezdem se v Brně před sídlem veřejného ochránce práv sešly desítky lidí - jeho stoupenci i odpůrci. Druzí jmenovaní Křečkovi vyčítají jeho výroky a zejména to, že podle nich popírá smysl úřadu ombudsmana. Aktivisté se mu neúspěšně pokusili zabránit ve vstupu do úřadu, asistovat musela policie.
20.02.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Tohle chcete platit? Křeček vytáhl, kam Šabatová dávala peníze

 
Nastupující ombudsman Stanislav Křeček chce dle svých slov úřad veřejného ochránce práv zbavit aktivismu. Tím tak chce změnit styl práce oproti své předchůdkyni Anně Šabatové. Uvedl to alespoň v rozhovoru pro Novinky.cz.
20.02.2020 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Křeček: Úřad ombudsmana chci zbavit aktivismu

 
Budeme rádi, když budeme vyřizovat to, s čím se na nás občané obracejí, říká v rozhovoru pro Právo nastupující ombudsman Stanislav Křeček. Ten slibuje změnu stylu práce úřadu oproti podle něj „aktivistickému“ pojetí za éry končící veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové. Křeček ve středu složil slib do rukou místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury, úřadu se ujme ve čtvrtek.
20.02.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

„Bratrovražda“ Okamury. Nácek? Rasista? Padlo toho víc. Zapojil se Kalousek nebo Drahoš

 
Bývalý poslanec Stanislav Křeček se ve středu ujal funkce ombudsmana a složil slib do rukou místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD), který na poslední chvíli zastoupil prvního místopředsedu Vojtěcha Filipa (KSČM). Celá situace vyvolala značný rozruch. Do Okamury se pořádně opřel jeho vlastní bratr Hayato Okamura, který svým vyjádřením – bráno v nadsázce – spáchal „politickou bratrovraždu“. „Skládá slib do rukou nácka a rasisty. To Křečkovi sedí,“ zní další z ostrých reakcí nejen od reprezentantů české politické scény. Předseda poslanců topky Miroslav Kalousek si neodpustil poznámku, že mnohem příhodnější datum na složení slibu by byl 25. únor.
19.02.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6958 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Vojtěch Filip (1319 článků) , Hayato Hayato (2 články)

Advokátka Kovářová valí oči na hysterii kolem Křečka. Sama píše sci-fi, ale tohle si umí představit jen těžko

 
ROZHOVOR „Na rozdíl od jeho předchůdců bude každý jeho krok podléhat značné pozornosti médií i veřejnosti, což Stanislavu Křečkovi ani trochu nezávidím. Ve srovnání s předchozími ombudsmany je to nefér a možná bychom ho spíš měli podržet a podporovat. Víte, kolik špíny si o sobě musel vyslechnout a přečíst?“ říká Daniela Kovářová, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů. Sama čerstvého ombudsmana vidí jako zkušeného právníka i politika, a navíc mu podle ní nechybí ani statečnost. Na hodnocení jeho schopností ve funkci si však ponechá pár let.
19.02.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Daniela Kovářová (216 článků) , Daniel Sam (2 články) , Sam Sam (168 článků) , Standa Vít (18 článků)

A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

 
Brněnské seskupení, které se nazývá Slušní lidé, na sociálních sítích podpořilo nově zvoleného ombudsmana Stanislava Křečka. Partička je to známá. Proslula například tím, když po Brně „pronásledovala“ někdejšího komunálního politika Matěje Hollana, nebo když blokovala kontroverzní divadelní hru, ve které Ježíš znásilňuje muslimku.
19.02.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

„Potečou s*ačky.“ Křeček jmenován. A děje se něco strašného, to Česko nezažilo

 
Dnes Stanislav Křeček složil svůj slib, aby se mohl stát nástupcem ombudsmanky Anny Šabatové. Původně to mělo být do rukou předsedy komunistů Filipa. Ale kvůli zdravotním potížím se skládání slibu ujmul Tomio Okamura. Což se nesetkalo s velkým pochopením chvilkařů a souputníků Jakuba Patočky, který chce Křečkovi bránit ve vstupu na úřad. Ozvalo se: „Je teprve únor a už to vypadá, že Okamura bude jmenovat Křečka ombudsmanem. Tímhle tempem někdy v listopadu regulérně potečou z kohoutků sračky.“
19.02.2020 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Tomio Okamura (2298 článků)

Je to možné? Vojtěch Filip odvezen do špitálu. A tenhle z toho má srandu, jde i o Křečka

 
Nově zvolený ombudsman Stanislav Křeček měl složit přísahu do rukou místopředsedy Sněmovny a šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. Ale zasáhla vyšší moc a Filip byl odvezen do nemocnice s podezřením na infarkt. Aktivista Tomasz Peszynski si položil otázku, zda se na to snad karma nemohla dívat.
19.02.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Vojtěch Filip (1319 článků) , Tomasz Tomasz (7 článků)

Nový ombudsman Křeček složil slib do rukou Okamury

 
Nový ombudsman Stanislav Křeček ve středu složil slib do rukou místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD). Ten zaskočil za indisponovaného 1. místopředsedu Vojtěcha Filipa (KSČM), který ve středu dopoledne skončil v nemocnici s podezřením na infarkt.
19.02.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Vojtěch Filip (1319 článků)

Šéf komunistů Filip skončil v nemocnici, vezla ho záchranka: Infarkt v časném stadiu

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip skončil v nemocnici. Podle informací Blesk Zpráv se mu udělalo nevolno v jeho kanceláři přímo v sídle strany. Lékaři zjistili místopředsedovi Sněmovny infarkt v časném stadiu. Po ošetření je jeho stav stabilní s nadějí na časné propuštění do domácí péče, uvedla nemocnice. Do rukou Filipa měl ve středu složit slavnostní slib nově zvolený veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Úkol po něm převzal místopředseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD).
19.02.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Vojtěch Filip (1319 článků) , Tomio Okamura (2298 článků)

Za Šabatové se tunelovalo, udeřil Křeček a Džamila Stehlíková nadskočila. Havlisti budou nosit odznak jako Židi? pálila. Skončí to u soudu, musíte vidět

 
Stanislav Křeček má být dnes uveden do funkce Veřejného ochránce práv. Ještě předtím se ve studiu Českého rozhlasu střetl s Džamilou Stehlíkovou. Někdejší Topolánkova ministryně pro lidská práva dnes působí jako členka Rady vlády pro sexuální menšiny a do Křečka se pustila od samého počátku.
19.02.2020 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (86 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Pravice vůči Milionu chvilek ochladla

 
Vztah pravicových politiků, kteří dosud podporovali demonstrace spolku Milion chvilek, se začal vůči aktivistům ochlazovat. Na demonstraci proti ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi, kterou spolek svolal na 1. března pod názvem Nechceme jít cestou Maďarska a Polska, se žádný z oslovených politiků nechystá.
19.02.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Nově zvolený ombudsman Křeček dnes složí slib

 
Den po skončení šestiletého mandátu veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové složí dnes v Praze slib její nástupce Stanislav Křeček. Slib bude kvůli zahraniční cestě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) do Thajska a Laosu skládat do rukou prvního místopředsedy dolní komory Vojtěcha Filipa (KSČM). Funkce se bývalý zástupce Šabatové ujme v Brně pravděpodobně ve čtvrtek.
19.02.2020 06:16 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Vojtěch Filip (1319 článků) , Vojtěch Vondráček (6 článků)

Komentář: Začal konec „chvilkařů“? Minářův spolek už kritizuje i opozice

 
Portfolio „dohledu“ nad politiky spolku Milion chvilek pro demokracii poslední dobou značně nabobtnalo. Po premiérovi Andreji Babišovi, „vítězné integraci“ opozičních stran, změně volebního zákona a volbě členů rad České televize a rozhlasu naposled přibyla i volba ombudsmana, jímž se nakonec stal zástupce dosavadní ombudsmanky Stanislav Křeček. A právě to vrazilo první klín mezi chvilkaře a opozici.
19.02.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Vede cesta do Polska a Maďarska kolem Stanislava Křečka?

 
Milion chvilek ve spojení se zvolením Stanislava Křečka veřejným ochráncem práv a dalšími událostmi varuje před rozvratem institucí a nebezpečím, že se můžeme ubírat cestou Maďarska a Polska. Tedy států, které mají podle spolku vlády s autoritářskými sklony. Jak si nástup Křečka na místo ombudsmana vykládat? A jak čelit trendu, jehož je součástí?
18.02.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Veřejný ochránce práv: Nový ombudsman složí slib ve středu

 
Nově zvolený ombudsman JUDr. Stanislav Křeček se ujme výkonu funkce ve středu 19. 2. složením slibu do rukou předsedy Poslanecké sněmovny.
18.02.2020 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

 
Nového ombudsmana Stanislava Křečka je stále plný mediální prostor. Interview s ním nabídl i server Info.cz. Křeček uvedl, že noc dlouhých nožů nechystá. Také zdůraznil, že dle zákona mají všichni stejná práva, nedává tedy smysl, když ho někteří osočují, že bude bránit jen práva většiny. A že to zítra možná bude vypadat u úřadu jako u Slavkova? „Já jsem prostě zvolen a ať už mě tam pustí nebo nepustí, tak to na té věci nic nemění,“ řekl nový ombudsman.
18.02.2020 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)