Články k osobnosti

Stanislav Křeček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stanislav Křeček »
 

Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

 
Ombudsmanka Anna Šabatová se od roku 2016 intenzivněji věnovala problematice nenávistných projevů na internetu, kterou považovala za mimořádně závažnou. S nebezpečností fenoménu souhlasí také ombudsman Stanislav Křeček. Podle něj zvláště v situaci současné epidemie, kdy se komunikace na sociálních sítích zintenzivnila, hrozí, že se lidé uchýlí k vyjádřením, která mohou mít trestně právní rovinu.
24.05.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Ombudsman řeší omezení přeshraničního pohybu v důsledku epidemie

 
Ombudsman Stanislav Křeček se 12. května obrátil na ministra vnitra ve věci opatření týkajících se překročení státní hranice, která byla přijata v souvislosti s epidemií. Ombudsman tak reaguje na podněty stěžovatelů, jichž se tato opatření dotýkají.
24.05.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Ministryně Dostálová: Cestovní kanceláře musí s klienty komunikovat s odbornou péčí

 
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a veřejný ochránce práv Stanislav Křeček dnes (21.5.) rozeslali společný dopis provozovatelům cestovních kanceláří, ve kterém uvádějí přesné postupy, jak by se cestovní kanceláře měly v problematických situacích vůči klientovi zachovat.
22.05.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Stát selhal. Ombudsman se zastal muže, který měl za jízdy telefonovat

 
K absurditě jako vystřižené z románu Josepha Hellera Hlava XXII připodobnil ombudsman Stanislav Křeček případ muže, kterého úřady vinily z toho, že za jízdy telefonoval. Proti svědectví policistů stály výpovědi spolujezdkyň, které svorně tvrdily, že muž telefon v ruce neměl. Úřady přesto rozhodly o vině řidiče, informovala v úterý mluvčí ombudsmana Iva Hrazdílková.
12.05.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Joseph Heller (2 články) , Stanislav Křeček (478 článků)

Za tohle zase Křečka budou tahat... Neřešit u léčby, že je někdo starý? Své řekli i Hasenkopf a Hamplová

 
Na základě doporučení Ústavu státu a práva Akademie věd ČR, jak mají lékaři postupovat v době koronavirové krize, musejí-li se rozhodnout, který pacient by dostal plicní ventilátor a který by umřel, kdyby se u nás opakoval italský scénář, uspořádal Institut svobody a demokracie – jehož zakladatelkou je ekonomka Hana Lipovská – anketu „Kdo má ve vypjatých situacích rozhodovat o životě a smrti pacienta?“. Respondenty byli například právník Pavel Hasenkopf, advokátka Daniela Kovářová nebo veřejný ochránce práv Stanislav Křeček.
01.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Daniela Kovářová (216 článků)

Cestovky chtějí od lidí doplatky za odložené letní zájezdy. Křeček se klientů zastal

 
Ministerstvo pro místní rozvoj by podle veřejného ochránce práv Stanislava Křečka mělo v souvislosti s pandemií koronaviru přistoupit k větší ochraně nejen cestovních kanceláří, ale také jejich klientů. Ombudsman kvůli tomu napsal ministryni pro místní rozvoj Kláře Dostálové (za ANO). V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Kanceláře veřejného ochránce práv Iva Hrazdílková.
28.04.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Křeček: Lidská práva? Je jich příliš mnoho a pořád víc

 
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se v rozhovoru pro Deník.cz vyjádřil k tomu, že jej nutné nazývat věci pravými jmény. A to nejen u porodů, ale i Romů, tvrdí. Vyjádřil se i k vyhlášení nouzového stavu kvůli pandemii koronaviru, kdy se obává, že jeho vyhlášení nebylo dobře připraveno.
28.04.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Tohle on napsal, navíc o víkendu. Bylo to jak ledová sprcha... Šimůnková znovu tvrdě zaútočila na Křečka

 
Když byla ombudsmankou Anna Šabatová a jejím zástupcem Stanislav Křeček, nejednou se mezi nimi rozhořel spor, který řešili i na veřejnosti. Teď je z Křečka ombudsman, jeho zástupkyní je Monika Šimůnková a spory v úřadu znovu plápolají jako letní požár na vyschlé louce za žhavého srpnového odpoledne. Šimůnková tvrdí, že Křeček jedná zcela v rozporu se zákonem o veřejném ochránci práv, když se nechce zabývat přítomností otců u porodu.
23.04.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Křeček nevydržel Drtinovou. „Jestli chcete odpovídat za mě...“ Neznáte české zákony, kontrovala moderátorka. A velké dusno kolem Šabatové

 
„V mimořádné situaci je mimořádné opatření zcela namístě,“ pronesl k plošnému zákazu přítomnosti otce u porodu vydanému ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) ombudsman Stanislav Křeček v rozhovoru pro DVTV. Některé stížnosti vnímá jako „nedůstojnou kampaň“. Jeho debata s moderátorkou Danielou Drtinovou byla dosti živelná. „Jestli chcete za mě odpovídat, tedy tak čiňte, ale to pak je má přítomnost tady zbytečná,“ nestačil se Křeček divit nad některými dotazy. Ostrá slova padla též k Šabatové. Od čtvrtka je přítomnost otce u porodu opět povolena.
19.04.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků) , Daniela Drtinová (345 článků)

Koudelka (Trikolóra): Boj o ombudsmana a porody

 
Na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (ombudsmana) pokračují útoky, které započaly jeho zvolením. Matěj Hollan z Žít Brno na něj chce podat trestní oznámení.
17.04.2020 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Otcové můžou opět k porodům, ombudsman Křeček kvůli tomu zažil „peklo“. Jaké jsou podmínky?

 
Málokteré opatření ministerstva zdravotnictví vydané kvůli zamezení šíření nákazy covid-19 vyvolalo takové emoce jako zákaz přítomnosti otců u porodů. Mnoho odborníků a rodičů argumentovalo, že porušuje lidská práva, a obrátilo se kvůli tomu na ombudsmana Stanislava Křečka. Ten ale problém neviděl, za což si vysloužil silnou kritiku, která nakonec vyústila v petici a otevřený dopis. Nyní Křečkův problém do jisté míry skončil, ministerstvo přítomnost otců opět za určitých podmínek povolilo. Spor o smysluplnost původního zákazu ale stále pokračuje.
17.04.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Stanislav Zapletal: Jednou ranou tři sta zabil

 
Prý jakýchsi tři sta právníků zaútočilo na ombudsmana Křečka proto, že si dovolil prohlásit, že se nebude prát za to, aby v době koronoviru asistovali otcové při porodu. Kdy? V DOBĚ PANDEMIE!
16.04.2020 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Řev na Křečka za porody: Vy*ebává! I Anna Geislerová se zapojila. Ale on se nedá, toto rozeslal

 
Jsou omezení kvůli koronaviru dostatečným důvodem, aby otec nebyl přítomen u porodu? A má se tím zabývat ombudsman? Podle Stanislava Křečka nikoliv, podle řady lidí vzdělaných v právu by se tím ale ombudsman zabývat měl. A sepsali dopis, ve kterém mu to říkají, je pod ním celkem 325 podpisů, od soudců a docentů až po studenty práv. Matěj Hollan z Žít Brno dokonce považuje Křečkovo jednání za trestné. A advokátka Klára Samková vyzývá, aby se lidé na celou záležitost nedívali ideologicky.
15.04.2020 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Anna Geislerová (80 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

Otcové u porodu nebudou a tečka: Ombudsman Křeček smetl ze stolu stížnosti budoucích matek

 
Jako jedno z mimořádných opatření vydala vláda nařízení zákazu přítomnosti otců u porodu v době koronaviru. S tímto opatřením ale nesouhlasí spousta lidí, a tak se stížnosti ohledně plošného zákazu otců u porodu začaly kupit na pražském ombudsmanství, v jehož čele stojí Stanislav Křeček. Ten však převzal tuto agendu po své zástupkyni a pro časopis Respekt se k situaci rázně vyjádřil. Zákaz přítomnosti otců u porodu se prošetřovat nebude.
09.04.2020 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Co s těmi, kteří tvrdí, že ty „socky“ jim nemají co zakazovat vyjet na „lyžovačku“ do Itálie? Ombudsman Křeček vypustil tento text

 
Doktor Stanislav Křeček zveřejnil v deníku Právo komentář o „jizvách na našem společném těle“, tedy na společnosti. „Co s těmi, kteří jsou přesvědčeni, že ty ‚socky‘ jim nemají co zakazovat vycestování nejen na prostou ‚lyžovačku‘ do Itálie, ale tím spíše do letních luxusních středisek zábavy? S těmi, kteří již dnes, zatím nesměle, tvrdí, že ‚estébácká‘ vláda nemá co mluvit do jejich představ o svobodě?“ tázal se Křeček. Lék na zajizvení ran, kterých se nám dostává, je však prý v nedohlednu.
23.03.2020 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

„Jedno odmítnutí cigana rasismus nedělá“: Ombudsman Křeček na sociální síti lajkoval rasistický příspěvek

 
Ombudsman Stanislav Křeček, obhájce lidských práv, dal na facebooku „lajk“ rasistickému příspěvku. Ke své aktivitě na sociální síti se vyjádřit odmítá.
17.03.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Výzva k občanské kázni. Ombudsman Křeček po vyhlášení nouzového stavu oslovuje Čechy

 
ROZHOVOR „Omezení práv je v tuto chvíli asi nezbytné, ale ve prospěch společné věci,“ říká nový ochránce veřejných práv Stanislav Křeček. Nový koronavirus vnímá jako nebezpečí a vyzývá k občanské kázni. Ombudsman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz varoval před zaváděním amatérských představ o řešení situace, na kterou je málokdo připraven.
12.03.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Veřejný ochránce práv: Sněmovna projednala výroční zprávu za rok 2018

 
Poslanecká sněmovna za přítomnosti ombudsmana projednala výroční zprávu za rok 2018. Jde o zprávu, kterou poslancům předložila bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, a která shrnuje poznatky vyplývající z její činnosti a z činnosti současného ombudsmana Stanislava Křečka, jejího tehdejšího zástupce.
10.03.2020 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (488 článků) , Stanislav Křeček (478 článků)

„Násilím?“ Stanislav Křeček reagoval na slova z demonstrace Milionu chvilek

 
Moderátorka XTV přivítala v pořadu JB Talk ombudsmana Stanislava Křečka. A slyšela toho od něj opravdu hodně. O šíření nenávisti na internetu, o čistkách, které by údajně mohl v úřadu chystat, a o uprchlické krizi. Evropa podle něj nemá jasno v tom, jak se k uprchlické krizi postavit. Hned v úvodu se na přání Bobošíkové vyjádřil k tomu, jak vláda zvládá šíření koronaviru.
08.03.2020 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (478 článků)

Milion chvilek se zaměřil na Faltýnkova syna. Úplatky? je to vážné

 
Spolek Milion chvilek si všímá nejen českého předsedy vlády Andreje Babiše. Vedle něho si Minář a jeho kolegové brali na paškál ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Marii Benešovou nebo nového ombudsmana Stanislava Křečka. Teď si vzali do prádla syna Jaroslava Faltýnka (ANO) Jiřího Faltýnka. Kvůli možné korupci v jihomoravské metropoli.
07.03.2020 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Stanislav Křeček (478 článků) , Jiří Stanislav (91 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »