Články k osobnosti

Stanislav Křeček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stanislav Křeček »
 

Pekarová, Langšádlová, Richterová. Vadí jim Křeček. Tak ho vyzvaly

 
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se rozhodla ke konci srpna rezignovat na svou funkci. Veřejný ochránce Stanislav Křeček podle svých slov byl připraven s Šimůnkovou dál spolupracovat. Na sociální síti uvedl na pravou míru své vyjádření k rezignaci své zástupkyně, které podle jeho slov Česká televize zkreslila. Ozvali se také chvilkaři s tím, že konec Šimůnkové je dalším důkazem, že Křeček není kompetentní vykonávat úřad ombudsmana.
17.08.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Stanislav Křeček: Byl jsem připraven s ní dále spolupracovat

 
Komentář na facebookovém profilu k rezignaci Moniky Šimůnkové
17.08.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Zástupkyně ombudsmana rezignovala. Nechce spolupracovat s Křečkem

 
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se rozhodla ke konci srpna rezignovat na svou funkci. Nesouhlasí s názory a profesním i lidským přístupem veřejného ochránce práv Stanislava Křečka, nechce ho už dál zastupovat a spolupracovat s ním. Řekla to dnes ČTK. Křeček pak ČTK řekl, že s další spoluprací počítal, rezignace je mu líto. V rozhodování Šimůnkové podle něho převážily emoce. Křeček a Šimůnková měli dlouhodobě rozdílné názory. Šimůnkovou Sněmovna do funkce ombudsmanovy zástupkyně zvolila v listopadu 2019 a Křečka na post ochránce práv pak v únoru 2020. Nelze je odvolat. Mandáty jsou šestileté.
17.08.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Zástupkyně ombudsmana Šimůnková rezignuje, nechce už spolupracovat s Křečkem

 
Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se rozhodla ke konci srpna rezignovat na svou funkci. Nesouhlasí s názory a profesním i lidským přístupem veřejného ochránce práv Stanislava Křečka, nechce ho už dál zastupovat a spolupracovat s ním, řekla dnes ČTK. Křeček následně řekl, že s další spoluprací počítal a je mu líto, že v rozhodování Šimůnkové převážily emoce.
17.08.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Sluníčkáři, vzdělaní z velkých měst, venkované... Komu a čemu věřit? Ombudsman Křeček vypustil text

 
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz věnoval fotografii koleček salámu. Ta totiž zveřejnil francouzský vědec Etien Klein a uvedl, že jde o fotografii nám nejbližší hvězdy Proxima Centauri. Prý to byl žert, aby lidé nevěřili autoritativním tvrzením, uvádí Křeček.
11.08.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Křečkovi došla trpělivost: Znovu se ozval. Již mezinárodně

 
Ombudsman Stanislav Křeček čelí tlakům a ostré kritice pro spor se svou zástupkyní Monikou Šimůnkovou, které odebral všechny agendy. V rozhovoru pro Českou justici se opřel do soudkyně Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) zvolené za ČR Kateřiny Šimáčkové, která v této souvislosti prohlásila, že na funkci ombudsmana měla ČR přesvědčivější kandidáty, a tím podle něj ukázala, že není nestranná a nezávislá.
31.07.2022 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Nas*aný Kotrba: „Pekari“ si chce pozvat Křečka? A četla zákon?

 
Analytik a bývalý radní ČRo Štěpán Kotrba si všímá politických tlaků, kterým čelí veřejný ochránce práv Stanislav Křeček pro skutečnost, že zbavil svou zástupkyni pravomocí. Křečkovým odpůrcům proto připomíná pravomoci ombudsmana. A extra vzkaz má pro předsedkyni Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. Kotrba vyzývá Křečka, aby vydržel. „Není to boj jeho, ale nás všech. O normálnost normálnosti,“ dodává analytik. Křeček jeho podporu s potěšením přijal.
27.07.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Posměch. Křeček neodstoupil a vysmál se Milionu chvilek

 
Stanislav Křeček by měl odstoupit z funkce ombudsmana, protože jeho postoje se s touto funkcí vylučují. Výzvu tohoto znění zaslali na úřad ochránce lidských práv zástupci několika neziskových organizací v čele s Milionem chvilek.
20.07.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Milionu chvilek a dalším organizacím došla trpělivost s Křečkem: Odstupte, žádají ombudsmana

 
Hnutí Milion chvilek pro demokracii spolu s dalšími neziskovými organizacemi a hnutími vyzvaly dnes v otevřeném dopise ombudsmana Stanislava Křečka k rezignaci. Hnutí v otevřeném dopise píše, že Křeček svými výroky i činy opakovaně dokazuje, že není schopen zajistit rovnost občanů před zákonem a ani o to aktivně neusiluje. 
19.07.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Hon na „rasistického“ Křečka? Láska narazil. Bobošíková předložila, co napsal o Romech on. A pak vymazal

 
Moderátorka Jana Bobošíková se v pořadu Aby bylo jasno věnovala politickým tlakům na ombudsmana Stanislava Křečka. Proti němu dlouhodobě brojí např. předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, spolek Milion chvilek a nově i senátor Václav Láska, který by si však podle Bobošíkové měl nejdříve zamést před vlastním prahem. Láska za něco Křečka kritizuje, ale přitom se toho sám dopouští.
12.07.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků) , Jana Bobošíková (796 článků)

Pekarová Adamová (TOP 09): Tento bezprecedentní krok sleduji se značným znepokojením

 
Předsedkyně Poslanecké Sněmovny Markéta Pekarová Adamová vyzvala veřejného ochránce práv Stanislava Křečka k osobní schůzce.
30.06.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Okamura (SPD): Senátoři jsou zadarmo drazí a zcela odtržení od reality

 
Komentář na facebookovém profilu k odsouzení práce ombudsmana Stanislava Křečka Senátem
30.06.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

 
Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, protože prý manažersky a lidsky selhává, zaplavily sociální sítě kritické hlasy směrem ke Křečkovi, který je dokonce vyzýván, aby na svou funkci veřejného ochránce práv rezignoval. Především Piráty, TOP 09 a dalšími ochránci lidských práv.
29.06.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Senát podle Okamury opět ukázal absolutní zbytečnost

 
Senát minulý týden zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíkům, které označil za předsudečné a xenofobní. „Místo, aby řešili pomoc lidem se zdražováním, což senátory bohužel vůbec nezajímá, tak tento týden přijal Senát po debatě usnesení, ve kterém odsuzuje práci ombudsmana Stanislava Křečka za to, že Křeček pravdivě pojmenoval problematiku nepřizpůsobivých,“ vyjádřil se předseda SPD Tomio Okamura.
29.06.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků) , Tomio Okamura (2867 článků)

Šípová (Piráti): Pan Křeček nevykonává svůj mandát, jak by měl, je na místě, aby rezignoval

 
Pirátská senátorka Adéla Šípová a poslankyně Klára Kocmanová dnes vyzvaly k rezignaci veřejného ochránce práv Stanislava Křečka.
29.06.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Ombudsman odebral zástupkyni všechny agendy, koaliční politici jeho rozhodnutí kritizují

 
Představitelé vládní koalice kritizují dnes oznámené rozhodnutí veřejného ochránce práv Stanislava Křečka odebrat zástupkyni Monice Šimůnkové od 1. července všechny agendy.
28.06.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Válka na ombudsmanství. Křeček vzal Šimůnkové všechnu agendu, ta ho chce žalovat za šikanu

 
Ombudsman Stanislav Křeček sebral své zástupkyni Monice Šimůnkové veškeré agendy, které měla v gesci. Její práci totiž prý provázejí lidské i manažerské komplikace a nelze se s ní věcně domluvit. Šimůnková se kvůli tomu podle informací České televize chce obrátit na Sněmovnu a zvažuje také žalobu na Křečka kvůli šikaně na pracovišti.
28.06.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Senát je ostudou země a demokracie. Štěpánek natvrdo

 
První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek se domnívá, že Senát je ostudou České republiky. Rozhorlil se nad usnesením horní komory parlamentu, která se podle něj naváží do ombudsmana Stanislava Křečka za jeho údajně xenofobní výroky. Podle Štěpánka popsal jen nevábnou realitu zdejších ghett.
26.06.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Stanislav Křeček (592 článků)

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

 
Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíkům, které označil za předsudečné a xenofobní. Vyzval ho k tomu, aby důsledně vystupoval v souladu se svým slibem vykonávat úřad ombudsmana nezávisle a nestranně. Křeček kritiku označil za pokus omezit právo vyjadřovat se.
25.06.2022 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)

Stanislav Křeček: Rozhodně není pravdou, že by klesl počet těchto stížností

 
Projev na 26. schůzi Senátu 24. června 2022 k Souhrnné zprávě o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2021
24.06.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (592 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »