Články k osobnosti

Stanislav Křeček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Stanislav Křeček »
 

Prodavač odmítl prodat nevidomé pračku, jasná diskriminace, konstatoval ombudsman

 
Prodejce odmítl prodat na splátky pračku nevidomé ženě kvůli tomu, že ji kvůli jejímu hendikepu nebyl údajně schopen řádně poučit o náležitostech smlouvy. Podle ombudsmana jde o jasný případ diskriminace. Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček o případu informoval ve zprávě o činnosti svého úřadu.
07.08.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Veřejný ochránce práv zahájil šetření ohledně přístupu veřejnosti do obor a pohybu v nich

 
Ombudsman Stanislav Křeček zjišťuje, zda jsou myslivecké obory přístupné veřejnosti a jak se v nich návštěvníci mohou pohybovat.
07.08.2020 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

 
Ombudsman Stanislav Křeček se případem kolem českého premiéra nebude zabývat. Zdůvodnil to pro iRozhlas.cz tím, že když nejvyšší autorita nevidí veřejný zájem, stěží ho nalezneme my. Reagoval tak na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepodat žalobu k ochraně veřejného zájmu proti verdiktu týkajícímu se možného střetu zájmů Andreje Babiše. Křeček podle svých slov bere stanovisko Pavla Zemana za určující.
05.08.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18991 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Haha! Křeček se směje. Šabatová chce do Senátu. „Nedá pokoj, baba,“ řekl známý bloger

 
Ombudsman Stanislav Křeček se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům své předchůdkyně Anny Šabatové, která dnes oznámila svou kandidaturu do Senátu. „Podle Šabatové nesplňujeme úmluvu o lidských právech,“ uvedl Křeček.
22.07.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Křeček přitvrdil: Integrace Romů je problémem celé evropské civilizace

 
Ombudsman Stanislav Křeček tvrdí, že problém diskriminace Romů v české společnosti není veliký. „Rozhodně to není pro českou společnost charakteristický problém,“ uvedl v souvislosti s celosvětovou iniciativou Black Lives Matter. Romové jsou podle Křečka vyděleni ze společnosti, protože se sami nechovají jako většinová společnost. „Chci, aby se všichni chovali stejně, stejná práva, stejné povinnosti, stejné možnosti, oboustranný stejný přístup,“ prohlásil.
15.07.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků) , Matter Matter (83 článků)

Češi? Pohodlní rasisti. Vždyť se podívejte na Křečka... V rozhlasu bylo dusno

 
Prorostl Českou republikou systémový rasismus ve vztahu k Romům? Podle publicisty Romana Jocha nikoliv. Aby to dokázal postavil vedle sebe romskou a vietnamskou komunitu. Petr Honzejk z Hospodářských novin má naopak za to, že systémový rasismus v Česku existuje. Svědčí o tom prý bouře kvůli černochovi v letáku Lidlu, výrok ombudsmana Stanislava Křečka i náš pohled na uprchlíky a migranty.
13.07.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Křeček? Rasista a d*bil! Aktivista Kostlán se naštval, když si přečetl, co si ombudsman myslí o Romech

 
Publicista a hudebník František Kostlán se rozčílil nad výroky ombudsmana Stanislava Křečka na adresu Romů. Svůj komentář Kostlán zveřejnil na serveru Romea.cz.
12.07.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Romové? Ptejme se! Ombudsman Křeček pálil jednu ostrou za druhou. Práce, bydlení, dávky, integrace. Kavárna šla do vývrtky, okamžitě

 
Ombudsman Stanislav Křeček se vyjádřil k protestům „Black Lives Matter“ a k srovnávání postavení Afroameričanů ve Spojených státech s Romy v České republice. „Je-li obecně přijímán názor, že na vytvořeném bohatství v USA měla v minulosti značný podíl práce černošských otroků, pak totéž se o evropských Romech v žádném případě říci nedá,“ komentoval. A Romům položil několik otázek. „Proč stále jen čekáte, až vám někdo něco dá?“ padlo. „Krystalicky čistej, už ani nijak neskrývanej rasismus a absolutní dno,“ zhrozil se novinář Deníku N Jan Moláček. „Tesat do kamene,“ přidal známý politik k Moláčkovu komentáři. Toho to však zřejmě nepotěší.
11.07.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

FOTO Křečkovi namalovali na úřad vaginu. Toto předcházelo

 
Z rasismu už nápisy neobviňují jen Winstona Churchilla, ale i Stanislava Křečka. Terčem vandalismu se stal sloup před ombudsmanstvím. A kromě obvinění z rasismu měl pachatel zálibu i v geometrických obrazcích...
08.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (157 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Majitelé podmáčených domů si stěžovali ombudsmanovi. Jenže Křeček je nepotěšil

 
Hledali u ombudsmana pochopení, nalezli však pokárání. Řeč je o stěžovatelích z podmáčených domů. Ti psali do Kanceláře veřejného ochránce práv Stanislava Křečka, ten jim však napsal, že se starají, až když je pozdě. Píše to server iDNES.cz.
24.06.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Sousedé nechtějí postižené ženě dovolit dálkové ovládání dveří, zasáhl ombudsman

 
Zákon a dobré mravy jsou nadřazeny rozhodnutím bytových družstev bez ohledu na to, co si odhlasují. Upozornil na to ombudsman Stanislav Křeček, který se zastal zdravotně těžce postižené ženy z Prahy.
24.06.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Bude šlechta klečet před vesničkami? Křeček zase mnohé naštve

 
Ombudsman Stanislav Křeček přetiskl na svém facebookovém profilu komentář, který psal pro deník Právo. „Bílí Američané, cítící se být ‚potomky‘ dávných bílých otrokářů, dnes v USA klečí před Afroameričany, kteří mají být ‚potomky‘ někdejších otroků, a prosí je za odpuštění dávného utrpení a křivd,“ poznamenal mimo jiné Křeček.
17.06.2020 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Ministryně Dostálová řešila s cestovními kancelářemi Lex Voucher

 
Na Ministerstvu pro místní rozvoj proběhlo jednání za účasti ministryně Kláry Dostálové, veřejného ochránce práv Stanislava Křečka a předních zástupců českých cestovních kanceláří a agentur. Projednávala se právní úprava obsažená v zákoně o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na cestovní ruch a aktuální problémy spojené s postupy cestovních kanceláří.
14.06.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Ombudsman Křeček vzpomíná: Nevím, odkud berete přesvědčení, že váš názor je jedině správný

 
Stanislav Křeček bude 100 dní ombudsmanem. Česko si také letos připomíná deset let od úmrtí ombudsmana Otakara Motejla. Křeček se proto zamyslel nad rolí veřejného ochránce práv ve společnosti a nad tím, jak úřad proměnila Anna Šabatová.
07.06.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (104 článků) , Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

 
Ombudsmanka Anna Šabatová se od roku 2016 intenzivněji věnovala problematice nenávistných projevů na internetu, kterou považovala za mimořádně závažnou. S nebezpečností fenoménu souhlasí také ombudsman Stanislav Křeček. Podle něj zvláště v situaci současné epidemie, kdy se komunikace na sociálních sítích zintenzivnila, hrozí, že se lidé uchýlí k vyjádřením, která mohou mít trestně právní rovinu.
24.05.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (498 článků) , Stanislav Křeček (492 článků)

Ombudsman řeší omezení přeshraničního pohybu v důsledku epidemie

 
Ombudsman Stanislav Křeček se 12. května obrátil na ministra vnitra ve věci opatření týkajících se překročení státní hranice, která byla přijata v souvislosti s epidemií. Ombudsman tak reaguje na podněty stěžovatelů, jichž se tato opatření dotýkají.
24.05.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Ministryně Dostálová: Cestovní kanceláře musí s klienty komunikovat s odbornou péčí

 
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a veřejný ochránce práv Stanislav Křeček dnes (21.5.) rozeslali společný dopis provozovatelům cestovních kanceláří, ve kterém uvádějí přesné postupy, jak by se cestovní kanceláře měly v problematických situacích vůči klientovi zachovat.
22.05.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)

Stát selhal. Ombudsman se zastal muže, který měl za jízdy telefonovat

 
K absurditě jako vystřižené z románu Josepha Hellera Hlava XXII připodobnil ombudsman Stanislav Křeček případ muže, kterého úřady vinily z toho, že za jízdy telefonoval. Proti svědectví policistů stály výpovědi spolujezdkyň, které svorně tvrdily, že muž telefon v ruce neměl. Úřady přesto rozhodly o vině řidiče, informovala v úterý mluvčí ombudsmana Iva Hrazdílková.
12.05.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Joseph Heller (2 články) , Stanislav Křeček (492 článků)

Za tohle zase Křečka budou tahat... Neřešit u léčby, že je někdo starý? Své řekli i Hasenkopf a Hamplová

 
Na základě doporučení Ústavu státu a práva Akademie věd ČR, jak mají lékaři postupovat v době koronavirové krize, musejí-li se rozhodnout, který pacient by dostal plicní ventilátor a který by umřel, kdyby se u nás opakoval italský scénář, uspořádal Institut svobody a demokracie – jehož zakladatelkou je ekonomka Hana Lipovská – anketu „Kdo má ve vypjatých situacích rozhodovat o životě a smrti pacienta?“. Respondenty byli například právník Pavel Hasenkopf, advokátka Daniela Kovářová nebo veřejný ochránce práv Stanislav Křeček.
01.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků) , Daniela Kovářová (223 článků)

Cestovky chtějí od lidí doplatky za odložené letní zájezdy. Křeček se klientů zastal

 
Ministerstvo pro místní rozvoj by podle veřejného ochránce práv Stanislava Křečka mělo v souvislosti s pandemií koronaviru přistoupit k větší ochraně nejen cestovních kanceláří, ale také jejich klientů. Ombudsman kvůli tomu napsal ministryni pro místní rozvoj Kláře Dostálové (za ANO). V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Kanceláře veřejného ochránce práv Iva Hrazdílková.
28.04.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (492 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »