Články k osobnosti

Spencer Tracy

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Spencer Tracy »
 

Dokud je smrt nerozdělila: Lásku těchto hollywoodských hvězd ukončila záhadná letecká tragédie

 
Napříč hollywoodskou historií jsme mohli zaznamenat řadu velkých příběhů o lásce. A to nejen na stříbrném plátně, ale také mezi hereckými hvězdami. Příběhy Elizabeth Taylor a Richarda Burtona, Humphreyho Bogarta a Lauren Bacall, Katharine Hepburn a Spencera Tracyho nebo Franka Sinatry a Avy Gardner by nevymyslel snad ani nejnadanější scenárista. Pojďme se nyní ale zaměřit na ten největší z největších, příběh Carole Lombard a Clarka Gabla.
28.03.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Spencer Tracy (4 články) , Katharine Hepburn (8 článků) , Lauren Bacall (8 článků) , Frank Sinatra (79 článků) , Humphrey Bogart (6 článků) , Elizabeth Taylor (176 článků) , Ava Gardner (2 články) , Carole Lombard (1 článek) , Richard Burton (15 článků) , Elizabeth Taylor (139 článků)

Spencer Tracy o herectví nikdy nestál, přesto se něj stala legenda

 
Jeho život byl plný paradoxů. O herectví neměl nikdy vysoké mínění, přesto se stal ve svém oboru legendou a dodnes drží dva rekordy a získal 9 oskarových sošek. A to ještě nebyla řeč o jeho soukromí.
05.04.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Spencer Tracy (4 články) , Spencer Tracy (2 články)

Spory o Darwinovu teorii pokračují i 90 let od slavného opičího procesu

 
Evoluční teorie Charlese Darwina ještě dnes budí veliké vášně. Ve Spojených státech už proběhlo několik soudních procesů, ve kterých se střetli Darwinovi příznivci a odpůrci. Nejslavnějším soudním sporem je tzv. opičí proces z roku 1925 s učitelem John Scopesem, který byl obviněn z toho, že vyučoval tehdy zakázanou evoluční teorii. Proces inspiroval filmaře a pod názvem Kdo seje vítr vstoupil na plátna kin. V hlavní roli zazářil populární herec Spencer Tracy. 
08.07.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Spencer Tracy (4 články) , Charles Darwin (21 článků) , Spencer Tracy (2 články) , John Tracy (1 článek)

Katharine Hepburn a Spencer Tracy: Tvrdá romance, která rve srdce

 
Tento víkend je věnován sv. Valentýnovi. Je dobré si tedy připomenout zdánlivě nenaplněný milostný poměr hereckých hvězd Katharine Hepburn a Spencera Tracyho. Nikdy nežili spolu, ale jejich láska trvala dobrého čtvrt století.
13.02.2010 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Spencer Tracy (4 články) , Katharine Hepburn (8 článků)
« Předchozí 1 Další »