Články k osobnosti

Simpson Simpson

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Simpson Simpson »
 

Hlas dědy Simpsona nebo Colomba už neuslyšíme. Zemřel Dalimil Klapka

 
V úterý v poledne vyhasl život herce Dalimila Klapky (†89). Ten byl znám i díky svému hlasu v dabingu, kdy namlouval dědu ze seriálu Simpsonovi nebo detektiva Colomba. Herec se v posledních letech potýkal s rakovinou. O jeho úmrtí informoval deník Blesk. 
14.06.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Dalimil Klapka (16 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Režisér Simpsonových Zdeněk Štěpán: Svět se zbláznil. Zákaz Inda Apua a kouření Patty a Selmy mě naštval

 
Jeden z nejuznávanějších dabingových režisérů Zdeněk Štěpán (71) už 33 let šéfuje českému znění legendárního seriálu Simpsonovi o žluté rodince a obyvatelích městečka Springfield. Rád by do důchodu, ale nemůže. „Neplatí mi tantiémy za reprízy, a tak musím pracovat,“ řekl eXtra.cz. Co ho štve na dnešní době? Koho navíc diváci překvapivě neuslyší v dalších dílech?
14.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Štěpán (15 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Strach o život Dalimila Klapky (89): Has Columba i dědečka ze Simpsonů končí

 
Herecká legenda Dalimil Klapka (89) je nejen legendárním hlasem poručíka Columba, 33 let už ale namlouvá i dědečka v seriálu Simpsonovi. Tuto sezónu už ale podle eXtra.cz nedodělá. Informaci eXtra.cz potvrdil režisér českého znění seriálu Zdeněk Štěpán.
11.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dalimil Klapka (16 článků) , Zdeněk Štěpán (15 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Špatná zpráva pro fanoušky Simpsonových: Nové díly se odsouvají kvůli Dejdarovi!

 
Fanoušci komediálního seriálu o žluté kreslené rodině ze Springfieldu, máme pro vás velice špatnou zprávu. Televizní stanice Prima COOL oznámila, že posouvá vysílání premiérových dílů seriálu Simpsonovi o dobré tři týdny. Důvodem je náhlý zdravotní problém jednoho z dabérů, bez kterého zkrátka nelze pokračovat...
11.04.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Simpson Simpson (44 článků)

Zemřel herec Bouchner (†74): Odešel hlas prodavače ze Simpsonů...

 
Ve věku 74 let nečekaně zemřel herec, dabér a tanečník Vítězslav Bouchner. Mimo jiné roky namlouval indického prodavače Apu ze seriálu Simpsonovi, pamatovat si ho také někteří můžou ze seriálu Saturnin.
24.01.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Simpson Simpson (44 článků)

Zemřel hlas (†74) ze Simpsonů! Odešel tiše, oznámila rodina

 
Ve věku 74 let nečekaně zemřel herec, dabér a tanečník Vítězslav Bouchner. Propůjčil hlas postavě prodavače Apu ze seriálu Simpsonovi, nebo hrál ve známém filmu Saturnin.
22.01.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Simpson Simpson (44 článků)

Bývalá švagrová osvobozeného O.J. Simpsona (74) Tanya: Poslala mu drsný vzkaz!

 
Podmínka hvězdnému sportovci O. J. Simpsonovi (74) za dobré chování skončila dříve a po více než jedné dekádě je tak z něj zcela svobodný muž. Z toho ale není nijak nadšená sestra jeho zavražděné manželky Nicole Brownové (†35). Ta teď jen doufá, že si Simpson v Hollywoodu už neškrtne. Právě tam by totiž podle ní mohly vést jeho další kroky.
17.12.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Simpson Simpson (44 článků)

O. J. Simpson je zcela volný! Dobré chování mu pomohlo zkrátit trest

 
Hvězda amerického fotbalu Orenthal James „O. J.“ Simpson (74) je zcela volný. Poté, co si odseděl devět let za ozbrojenou loupež, byl od roku 2017 v podmínce. Ta mu teď ale za dobré chování skončila dříve. Simpson se do historie zločinu zapsal slavným soudem o vraždě své manželky Nicole Brownové (†35) a jejího přítele Ronalda Goldmana (†25). Ze soudní síně tehdy nakonec odešel jako nevinný.
15.12.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: James Simpson (5 článků) , James Goldman (1 článek) , James Ronald (1 článek) , James Goldman (1 článek) , James Simpson (1 článek) , Simpson Simpson (44 článků)

„Dvořák, Takáč, vykopněte je z ČT! Ser*u nás, zrušit!“ slyšel Babiš na Zemi živitelce. Lidé mu toho řekli mnohem víc

 
„Držíme vám palce! Nešetřete je! Budeme vás volit,“ tak mluvila většina těch, kteří si přišli na Zemi živitelku pro podepsanou knihu premiéra Andreje Babiše. Zazněl ale také výkřik o STB. Padla i velmi rázná slova o České televizi. Premiéra pak rozesmála malá holčička, která ho prý zná ze seriálu Simpsonovi.
27.08.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Let miliardáře Bransona do vesmíru? Simpsonovi ho předpověděli!

 
Prezidentování Donalda Trumpa, útok na Kapitol a spoustu jiných událostí už úspěšně předpověděl za své více než 30leté působení animovaný seriál Simpsonovi.
19.07.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5976 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Dabér poručíka Columba bojuje se zákeřnou nemocí statečně: Promluvil o pobytu v nemocnici a ozařování

 
Oblíbený dabér Dalimil Klapka (88) se proslavil nejen v divadle a filmu, ale především v dabingu. Můžeme ho znát jako hlas poručíka Columba či dědy Simpsona v kultovním seriálu Simpsonovi. Ve svých 88 letech je stále akční a optimistický, a to i přesto, že ho trápí zákeřná nemoc. Covidovou dobu prožíval dle svých slov velice špatně.
10.06.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dalimil Klapka (16 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Dabér Columba a dědy Simpsona Dalimil Klapka (88): Bojuje s rakovinou! Odmítá už i práci

 
Kvůli rakovině se musel vzdát své oblíbené postavy dědy Simpsona z amerického animovaného seriálu. „Po ozařování se mi úplně změnil hlas. Už nemám tu fistuli,“ svěřil se herec Dalimil Klapka (88). Taky hodně zhubl a potřebuje nabrat síly.
07.06.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Dalimil Klapka (16 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

„Roztáhnout si půlky a je vymalováno.“ Zlá slova Tomáše Vyorala. V ČT a u Petříčků ať raději nečtou

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Tomáš Petříček? Ten nikdy ministrem zahraničí nebyl, říká komentátor a srovnává politika s prosťáčkem ze seriálu Simpsonovi. Ale Mirek Topolánek se prý plete, když prohlašuje ČSSD za zbytečnou. Vyjádřil se také k tomu, že ODS se přestaly líbit průzkumy na ČT. Diví se, že až teď. A kauza Kúdela? „Tvrdíkovi už zbývá jen pokleknout a roztáhnout si půlky a je vymalováno,“ říká Tomáš Vyoral.
16.04.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2446 článků) , Tomáš Vyoral (214 článků) , Al Simpson (4 články) , Simpson Simpson (44 článků)

Dabér Simpsonových se omlouvá za rasismus: Nebuďme másla, chytá se za hlavu český protějšek

 
Slavný americký herec a dabér Hank Azaira podlehl mediálnímu tlaku a veřejně se omluvil všem Indům za to, že desítky let daboval postavu indického prodavače z večerky Apua v seriálu Simpsonovi. Podněcoval tím prý rasismus.
15.04.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Simpson Simpson (44 článků)

Herec ze Simpsonů se omluvil, že si dovolil dabovat indickou postavičku

 
Seriál Simpsonovi je součástí „strukturálního rasismu“, míní herec Hank Azaria a omlouvá se, že v minulosti daboval indickou postavičku Apua.
14.04.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Hank Azaria (1 článek) , Simpson Simpson (44 článků)

Čeští Simpsonovi: Lábus málem odmítl dabovat Marge!

 
I po 30 letech jsou Simpsonovi stále jedním z nejúspěšnějších a divácky nejoblíbenějších seriálů. Humor i samotné postavy diváky nepřestaly a zřejmě ani nepřestanou bavit. Pro české publikum je seriál díky unikátnímu dabingu o to výjimečnější. Co si o postavách myslí čeští představitelé?
04.04.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Marge Simpson (22 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Poznáte ji po hlase? V Simpsonových má hned několik postav. Co je starý a zlý, to je moje, říká známá dabérka

 
Herečka a dabérka Ludmila Molínová je se seriálem Simpsonovi spjatá od jeho začátků v Česku. Její hlas sice neuslyšíte u žádné z hlavních postav, zato dabuje několik vedlejších. Například matku ředitele školy Skinnera, bláznivou ženu s kočkami Eleanor, drsnou kuchařku ze školní jídelny nebo matku Marge. „Co je starý a zlý, tak to je moje,“ řekla Super.cz s nadsázkou herečka.
27.03.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Marge Simpson (22 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Se slavnou subretou si život ošklivě zahrál: Předčasně vyvolaným porodem přišla o první dítě

 
Do rodiny Břínkových se narodila jako čtvrtá v pořadí, za brášku Pavla, který v šesti letech zemřel. „Rodiče chtěli za Pavlíčka náhradu, kluka, jenže se narodila holka, třetí dcera, tak aspoň to jméno zachovali,“ řekla Super.cz operetní a muzikálová zpěvačka Pavla Břínková (71). Po ní přišla na svět ještě Věra. Už ve čtyřech letech ji maminka zavedla do Dismanova rozhlasového dětského souboru, kde předtím vynikali tři starší sourozenci. Přitom nikdo v rodině neměl pěvecké vlohy. V pěti natáčela Pavlínka gramofonové desky s hercem Karlem Högerem a se Strýčkem Jedličkou. V osmi letech si sama určila, že chce raději zpívat, než recitovat. Takže ji maminka zavedla do Kühnova dětského sboru a paní Kühnová řekla: Víte, že se vám narodila zpěvačka? Po devítiletce jedničkářka svedla s rodiči tuhý boj. Existovala pro ni jediná volba – konzervatoř. A i když maminka měla radost z pěveckých úspěchů, tehdy prohlásila: Ne! „Měla o mě obavy, byla jsem subtilní, citlivá. Já se zatvrdila a podepsala rodičům prohlášení, že jim v případě neúspěchu nevyčtu cestu, kterou jsem si vybrala.“ Koho měla Ivanka Devátá mezi dvěma manželstvími s Vinklářem? Šlo o nedávno zesnulého, neméně populárního kolegu! U talentových zkoušek se sešlo 72 uchazečů, byla nejmladší, a přesto uspěla jako druhá. V devatenácti udělala konkurz na hlavní roli Márii ve West Side Story v pražském Hudebním divadle Karlín. Od začátku měla štěstí na velké role. Zářila. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE V sedmnácti se na horách zamilovala. „Krásný chlapec, sportovec, nutil mě taky sportovat. Z lásky uděláte úplně všechno. Za šest let jsme se vzali,“ svěřila se nám. Narodila se dceruška Janička. Už na porodním sále viděla, že něco není v pořádku, miminko neplakalo. Šlo o zbytečně předčasně vyvolaný porod. Po týdnu v porodnici malá zemřela a ona odcházela domů bez děťátka. Ocitla se na dně. „Porodník mi řekl, že můžu hned otěhotnět. Jako důvod úmrtí uvedli nádor na mozku, čemuž jsem nevěřila. Já se vždycky dokázala dobrat pravdy. Když jsem chtěla mít druhé dítě, vypravila jsem se do patologického ústavu. Tam mi příjemná dáma našla zápis a já si přečetla, že Janička byla nezralá, neměla ani nehtíky. Rodila jsem v červnu za hrozného vedra, kdy se konala spartakiáda. Tehdy se ve vodě objevil nějaký bacil. Malá nedonošená ho asi při omývání chytla,“ domnívá se. Namluvil poručíka Columba i dědu Simpsona: A takhle si známý dabér (87) namlouval manželku, s níž je už 61 let Každý z manželů prožíval ztrátu jinak, nakonec se rozvedli. Po čase si vzala barmana, přesný opak prvního muže. Byli spolu deset let, narodil se syn Pavel, kterého kvůli nízké váze odvezli do kojeneckého ústavu. Opět šla z porodnice bez miminka… Denně za ním jezdila s odstříkaným mlékem. Jednou odmítla odejít, dokud malého neuvidí, aspoň přes sklo. „Byla jsem konsternovaná! Chlapeček vypadal podstatně drobnější, než jsem si myslela.“ Domů si dítě odnesla až po měsíci, kdy dosáhlo 2,5 kilogramů. Vypozorovala, že má kratší jednu nožičku, ale lékaři jí nevěřili. Pavlík nechtěl jíst, nepřibíral, v roce vážil pouhých šest kilo. Chodila s ním na ortopedii, rehabilitace. "Později mi všechny ty čekárny, doktory a trápení vynahrazoval láskou, veselostí a inteligencí." Měl nastoupit do první třídy, jeho noha byla kratší o tři centimetry, napadal na ni. Pavle se podařilo s ním dostat k profesoru Čechovi do pražské Vinohradské nemocnice. Jako první u nás dělal prolongace (prodloužení) končetin. Asistoval mu lékař Tomáš Trč (65), její budoucí manžel. „Nevěřím na lásku na první pohled, ale tohle byl zážeh!“ Denně jezdila do nemocnice, pak rovnou do divadla, kde se musela zklidnit, aby dokázala zpívat a tančit. Pavel těžko snášel operace, třikrát za sebou prošel narkózou. Hrozilo koktání, proto navštěvovali logopedii. V té době měla naplno rozjetou kariéru, byla na vrcholu uměleckých sil. Zamilovaný pár udělal řez, oba se rozvedli. Tím začala nová fáze jejího života. Ten si však pro ni nachystal další rány... Pokračování příběhu Pavly Břínkové si můžete přečíst zítra.
06.03.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Höger (28 článků) , Ivanka Devátá (55 článků) , Karel Pavlík (12 článků) , Kája Pavlíček (18 článků) , Karel Čech (75 článků) , Tomáš Pavlíček (4 články) , Pavel Čech (179 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Namluvil poručíka Columba i dědu Simpsona: A takhle si známý dabér (87) namlouval manželku, s níž je už 61 let

 
Dokud byly otevřené bazény, chodil Dalimil Klapka každý den v šest ráno plavat do pražského Podolí. „Když je loni načas otevřeli, zjistil jsem, že můj styl už nemá takový švunk. Plavu jako stařec, pomalu,“ řekl Super.cz herec, jehož jméno je spojeno s dabováním Petera Falka alias poručíka Columba v kriminálním seriálu.
27.02.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Peter Falk (27 článků) , Dalimil Klapka (16 článků) , Simpson Simpson (44 článků)

Změna v Simpsonových: V dabingu Dr. Hibberta nahradí bělošského herce černoch

 
Populárního Dr. Juliia Hibberta z nekonečného animovaného seriálu Simpsonovi už v originálním znění nebude dabovat známý bělošský komik Harry Shearer (77). Nahradí ho zkušený dabér Kevin Michael Richardson, který je stejně jako kreslená postavička černé barvy pleti.
23.02.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Richardson (1 článek) , Harry Shearer (2 články) , Michael Richardson (1 článek) , Michael Richardson (1 článek) , Michael Richardson (1 článek) , Simpson Simpson (44 článků) , Harry Harry (1790 článků) , Kevin Kevin (72 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »