Články k osobnosti

Silvie Dymáková

  režisérka, novinářka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Silvie Dymáková »
 

Lesního muže jsme neuštvali, moc kouřil, brání se primátor, který ho dal vystěhovat

 
Snaha dostat Miroslava Vojtěcha (†63) a jeho rodinu z královéhradecké hájenky vynesla tamní radnici vlnu kritiky. Ta ještě zesílila poté, co lesní muž ve čtvrtek zemřel. Mnozí jeho zastánci v čele s dokumentaristkou Silvií Dymákovou tvrdí, že ho magistrát svým jednáním uštval. Primátor to odmítl, svým šokujícím vyjádřením ale ještě přilil olej do ohně.
05.02.2016 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Lesní muž z Hradce Králové zemřel: Město ho uštvalo, říká dokumentaristka Silvie Dymáková

 
Tisíce lidí sledovaly příběh „lesního muže“ Miroslava Vojtěcha (†63) z Hradce Králové. Desítky let žil uprostřed lesů v hájence z 19. století. Město se ale rozhodlo starobylou budovu zbourat a na jejím místě postavit moderní centrum. Záměr šokoval nejen pana Miroslava, ale i širokou veřejnost. Všichni společně bojovali za zachování historické stavby. Pan Miroslav svůj boj bohužel prohrál. Ve čtvrtek večer zemřel. Ostatní ale slibují, že jeho hájenku budou bránit dál.
05.02.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Silvie Dymáková: Hodně lidí prozřelo

 
Snímek Šmejdi režisérky Sylvie Dymákové získal cenu Český lev v konkurenci sedmnácti celovečerních dokumentů.
23.02.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Autorka vítězných Šmejdů Silvie Dymáková: Lva jsem získala i díky Blesku!

 
Bravo! Českého lva za dokumentání film roku získal včera večer v pražském Rudolfinu snímek Šmejdi! Strhující dokument Silvie Dymákové mapující až zločinné počínání prodejců při předváděcích prodejních akcích vidělo v kinech 34 261 diváků.
23.02.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Objevem roku podle kritiků tvůrci Šmejdů, Hořícího keře nebo Show!

 
Cena české filmové kritiky pro objev roku připadne letos jednomu z trojice tvůrců Bohdan Bláhovec (Show!), Silvie Dymáková (Šmejdi) a Štěpán Hulík (Hořící keř).
15.01.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků) , Bohdan Bláhovec (4 články)

Česká televize odvysílá dokument, který mění svět

 
Česká televize uvede na Mezinárodní den seniorů 1. října televizní premiéru dokumentárního snímku Šmejdi režisérky Silvie Dymákové. Film, který odhaluje nátlakové praktiky pořadatelů předváděcích akcí, se stal nejsledovanějším dokumentem roku a vzápětí po své premiéře vyvolal silné reakce na straně veřejnosti, státu, a dokonce i Evropské unie. Česká televize, která jej nyní nabídne na prvním programu a v hlavním vysílacím čase, pro diváky připravuje také pokračování s názvem „Fenomén Šmejdi“.
27.09.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Už čtyři šmejdi museli skončit, filmařka očekává další

 
Dokumentární film Šmejdi upozornil na jeden z nešvarů v České republice – předváděcí akce, kde někdy docházelo k nátlaku či vyhrožování. Česká obchodní inspekce (ČOI) tento týden informovala, že už čtyři firmy pořádající takové akce mají odebrané živnostenské oprávnění. Režisérka filmu Silvie Dymáková ale věří, že to jsou pouze první vlaštovky.
21.09.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Šmejdi pod širým nebem! Dokument odstartuje promítání letního kina v Pardubicích

 
Kontroverzní a hojně navštěvovaný dokument Šmejdi autorky Silvie Dymákové slavnostně odstartuje promítání letního kina v Pardubicích! A zdarma nebudou mít vstup jen senioři, ale všichni návštěvníci, kteří přijdou. Po promítání navíc následuje debata s autorkou a právníkem dTestu Lukášem Zeleným.
28.06.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Kuba na Primě debatoval o "šmejdech": Ne každý důchodce na akci je oběť

 
Tématem pořadu Partie byli takzvaní „šmejdi“. Jedná se o organizace, které zpravidla seniorům na předváděcích akcích vnucují předražené výrobky. Praktiky ve svém dokumentu Šmejdi zmapovala režisérka Silvie Dymáková. O tématu v pořadu mluvil ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) a jeho stínový protějšek Milan Urban (ČSSD).
26.05.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (168 článků) , Martin Kuba (398 článků) , Silvie Dymáková (21 článků)

Ministr Kuba o šmejdech: Vystoupení Bárty a Zavadila bylo pro všechny poučné

 
Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba je připraven zakročit proti šmejdům – rychle a účinně. Navrhovaná změna zákona, pakliže vše půjde, jak má, by mohla začít platit ještě tento rok! Výrazně tomu pomohla celá kampaň proti šmejdům odstartovaná filmem Šmejdi autorky Silvie Dymákové, připustil ministr na chatu na Blesk.cz.
20.05.2013 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (398 článků) , Silvie Dymáková (21 článků)

Režisérka dokumentu Silvie Dymáková: Chtějí parazitovat na Šmejdech!

 
Režisérka varovného dokumentu Šmejdi Silvie Dymáková i redakce deníku Blesk se distancuje od samozvané demonstrace proti šmejdům, kterou ve druhé polovině května pořádá na Ovocném trhu v Praze 1 Občanské sdružení Společná obrana financované poslancem a lídrem strany Věci veřejné Vítem Bártou.
07.05.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2830 článků) , Silvie Dymáková (21 článků)

Šmejdi by mě chtěli vidět na dně řeky, říká Silvie Dymáková! Ptejte se autorky dokumentu online!

 
Šikana, nátlak, arogance, lži. Podvodní prodejci, kteří obírají seniory o jejich důchody, si nezaslouží jiné pojmenování než šmejdi. A Šmejdi je název dokumentárního filmu, který bere diváky za zamčené dveře sálů, kde se akce konají. „V první polovině se lidé smějí, v druhé se chytají za hlavu, jestli je tohle vůbec možné,“ popisuje autorka filmu Silvie Dymáková dojmy z promítacích sálů. Ptejte se už teď autorky na to, jak jí šmejdi vyhrožovali i na jejich nechutné praktiky. Bude hostem chatu na Blesk.cz ve čtvrtek 9. května od 13 hodin!
03.05.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Ostrá debata v televizi! Nejsme šmejdi, taky musíme platit složenky! volal prodejce

 
Autorka filmu Šmejdi Silvie Dymáková se v poslední době nezastaví. Média ji zvou do diskuzí a k debatám a chtějí nahlédnout do zákulisí snímku. Páteční návštěva v pořadu Hyde park se ale trochu přiostřila, když do studia zavolal naštvaný prodejce.
27.04.2013 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Babčáková po zhlédnutí filmu Šmejdi: Sama už jsem taky naletěla!

 
Dokumentární film Šmejdi autorky Silvie Dymákové zvedl ze židle nejednoho člověka. Zhlédly ho už tisíce lidí, mezi nimi i herečka Simona Babčáková. A svoji zkušenost s něčím takovým má taky.
22.04.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Simona Babčáková (60 článků) , Silvie Dymáková (21 článků)

Autorka filmu Šmejdi Silvie Dymáková: Vyhrožovali mi, chtěli mě utopit v Labi!

 
Dokumentární film Šmejdi autorky Silvie Dymákové ukazuje prodejce na předváděčkách při jejich odporných praktikách. Balamutí a okrádají důchodce, nebojí se agrese, ale ani násilí. Dokonce samotné autorce vyhrožovali, že skončí na dně Labe!
19.04.2013 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Režisérka Šmejdů: Napsali mi, že budu rybičkám na dně Labe chutnat

 
Film Šmejdi ukazuje realitu předváděcích akcí, na kterých je na seniory vytvářen psychický nátlak, jsou ponižováni, uráženi, vydíráni. A podobných reakcí od prodejců se dočkala i autorka snímku Silvie Dymáková. Další články k tématu: RECENZE: Šmejdi? Filmařsky prostřední, tematicky nadmíru užitečný snímek DO KINA: Naši Šmejdi jsou užitečnější než Cruise a Redford dohromady PRVNÍ DOJMY: Nekoupíš, budeš o hladu, křičí na důchodce filmoví Šmejdi
18.04.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Filmové premiéry: Šmejdi, Marie Krøyer, Call Girl a Pravidla mlčení

 
Do kin vstupuje mimořádně naléhavý celovečerní dokument Šmejdi, v němž autorka Silvie Dymáková natočila skrytou kamerou praktiky předváděcích akcí pro seniory. Příběh manželky významného dánského malíře zachycuje dánsko-švédský film Marie Krøyer. Jedním z nejkontroverznějších švédských politických skandálů je inspirován film Call Girl. Adaptaci románu Neila Gordona Pravidla mlčení natočil jako režisér i představitel hlavní role Robert Redford.
18.04.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Redford (58 článků) , Silvie Dymáková (21 článků)

Hádka na premiéře Šmejdů: Na pódium nakráčel pořadatel předváděček

 
Premiéru varovného dokumentu Šmejdi autorky Silvie Dymákové narušil pořadatel předváděcích akcí.
18.04.2013 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Režisérka dokumentu Šmejdi: Svůj film považuju za eskalaci občanské aktivity

 
Manipulace, hrubé jednání, agrese a arogance. Třicetiletá novinářka Silvie Dymáková zachytila pomocí skrytých kamer drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Během často úmorných podmínek v tělocvičnách nebo kulturácích jsou jim jako „výhry“ a „dárky“ nuceny nekvalitní věci za nehorázné ceny. Film trefně nazvaný Šmejdi jde ve čtvrtek do kin a na podzim ho uvede Česká televize. Vedle autentických záběrů a výpovědí poškozených přináší i pohled psycholožky a právníka. V současné době se natočeným materiálem zabývá policie.
17.04.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)

Autorka šokujících Šmejdů natočila šikanu, vydírání a okrádání důchodců

 
Nátlak, manipulace, ponižování - to jsou běžné praktiky na předváděcích akcích pro seniory. Neetickému chování prodejců se postavila Silvie Dymáková, která skrytou kamerou natočila materiál, díky němuž vznikl alarmující dokument.
15.04.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (21 článků)
« Předchozí 1 2 Další »