Články k osobnosti

Sergej Lavrov

  politik, diplomat, ministr zahraničních věcí Ruské federace

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Sergej Lavrov »
 

Ukrajina žádá od ČR vydání Rusa. Lavrov varuje před politickou provokací

 
Ukrajina požaduje po České republice vydání Rusa Alexandra Frančettiho, který se měl podílet na anexi Krymu v roce 2014. Frančetti, který má v Praze dlouhodobě trvalý pobyt, byl v neděli zatčen na základě mezinárodního zatykače. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova jde jen o politickou provokaci.
13.09.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

„Chcete hrát své hry?“ Po Vystrčilovi mluví Lavrov. Tak jak ho známe

 
Na Ukrajině nedávno skončily oslavy třicátého výročí nezávislosti země, které navštívil i předseda Senátu Miloš Vystrčil a další státníci ze zemí NATO a EU, kteří se sešli na tzv. Krymské platformě. K události se ovšem vyjádřil také Sergej Lavrov, ministr zahraničních věcí Ruské federace. Podle něj státy špatně chápou význam solidarity, a pokud chtějí dělat skutečnou politiku, tak by se měly řídit realitou. „Zajímají vás lidská práva nebo politické hry?“ zaznělo.
26.08.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Nechceme, aby k nám chodili radikálové pod krytím uprchlíků, vzkázal Putin do Kábulu

 
Konflikt v Afghánistánu má přímý dopad na bezpečnostní situaci v Rusku. Prohlásil to dnes podle ruských tiskových agentur ruský prezident Vladimir Putin. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes řekl, že radikální hnutí Tálibán, které minulý týden ovládlo takřka celý Afghánistán včetně metropole Kábulu, zatím dodržuje slib, že zastaví bojové akce.
22.08.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3664 článků) , Sergej Lavrov (168 článků)

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

 
Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch tentokrát svým výrokem o ruských politicích. Opět si nebral servítky a před několika měsíci uvedl, že by nechal tamního ministra zahraničí Sergeje Lavrova oběsit. Policie ovšem předmětný výrok za přestupek nepovažuje. „Prošlo mi to věšení Lavrova,“ věhlasně Novotný okomentoval na Twitteru rozhodnutí Policie ČR za doprovodu smajlíka se zdviženým prostředníčkem.
17.05.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1147 článků) , Sergej Lavrov (168 článků)

Česko na seznamu nepřátel Rusů: Ostudně rozmazáváte příběh výbuchů, vzkázal Lavrov

 
Nepřátelskými kroky Prahy a Washingtonu v pondělí podle ruské tiskové agentury TASS objasnil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zařazení Česka a Spojených států na seznam „nikoli přátelských“ států. Za „hanbu“ přitom označil, jak Česko „rozmazává“ sedm let starý příběh výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích, a kritizoval „zmatené“ vyšetřování tohoto incidentu spojené s předkládáním stále „nových verzí“.
17.05.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Nikoli přátelská gesta. Lavrov vysvětloval zařazení Česka na seznam nepřátelských států

 
Nepřátelskými kroky Prahy a Washingtonu dnes podle ruské tiskové agentury TASS objasnil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zařazení Česka a Spojených států na seznam „ nikoli přátelských “ států.
17.05.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Putin o Vrběticích: Absurdní české obvinění Ruska. A Zemana umlčují, míní šéf ruské diplomacie

 
Ruský prezident Vladimir Putin označil v telefonickém hovoru s francouzským prezidentem Macronem české obvinění Ruska v kauze Vrbětic za absurdní, píše TASS. Čeští vyšetřovatelé kauzy Vrbětice prověřují dvě verze událostí, ale parlament už se rozhodl o vině Ruska – a umlčuje i prezidenta Miloše Zemana. Tak si zas stěžuje ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, šéf diplomacie prezidenta Vladimira Putina. Přitom ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) druhou verzi už vyloučil, minimálně od roku 2018. A totéž udělal i premiér Andrej Babiš (ANO).
26.04.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3239 článků) , Miloš Zeman (25972 článků) , Sergej Lavrov (168 článků)

Český velvyslanec Pivoňka v Moskvě zůstává. Rusko ale přijde s další reakcí

 
Český velvyslanec Vítězslav Pivoňka zatím v Rusku zůstává. Oznámil to novinářům po jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Na jednání byl předvolán, aby byl informován o odvetných opatřeních Moskvy za vyhoštění osmnácti ruských diplomatů z České republiky, informují Novinky.
22.04.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Kreml vyhostí polské i americké diplomaty: Bidenovi klíčoví lidé mají zákaz vstupu

 
Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, „aby se vrátil domů ke konzultacím“. Moskva podle ruské diplomacie vyhostí i pět diplomatů z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Zveřejnila také sankční seznam osmi bývalých i současných předních amerických činitelů.
16.04.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Lavrov: USA brání svou moc. Rusko a Čína zlepšují světovou situaci

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov si pochvaluje spolupráci s Čínou. Píše o tom deník China Daily. Obě země prý jdou příkladem všem ostatním. Pomáhaly si prý i v covidové krizi. USA dle Lavrova údajně brání vytvoření skutečně multipolárního a demokratického světa. V Kremlu již zvažují odpojení země od mezinárodního platebního systému. Podle mluvčího Peskova za to můžou sankce ze strany Američanů.
22.03.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků) , China China (31 článků)

Kvůli Navalnému houstne atmosféra: Putinovo Rusko hrozí přerušením vztahů s EU

 
Moskva je připravena přerušit vztahy s Evropskou unií, pokud sedmadvacítka uvalí na Rusko sankce. Řekl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru, jehož část je umístěna na webových stránkách ruské diplomacie. Vztahy mezi Ruskem a EU zhoršilo dění kolem opozičního předáka Alexeje Navalného a některé unijní země volají po uvalení postihů na spolupracovníky ruského prezidenta kvůli uvěznění kritika Kremlu.
12.02.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Ivan David: Rusko uvalilo na Německo a Francii odvetné sankce za otravu Navalného

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve čtvrtek oznámil uvalení odvetných sankcí na skupinu vysokých německých a francouzských státních úředníků za otravu ruského státního občana Alexeje Navalného.
14.11.2020 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků) , Ivan Ivan (2084 článků) , David David (969 článků) , David David (731 článků)

Konec krveprolití? Arménie a Ázerbájdžán se dohodly na příměří, střelba ale pokračuje

 
Arménie a Ázerbájdžán se v Moskvě dohodly na příměří v bojích o Náhorní Karabach, oznámil v noci na sobotu po třístranných jednáních v Moskvě ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Příměří by mělo platit od sobotního poledne, uvedla agentura TASS. Podle ní je cílem přerušení bojů výměna zajatců a těl padlých vojáků, která se má odehrát za zprostředkování výboru Červeného kříže. Dvě hodiny před plánovaným termínem se ale obě strany opět začaly obviňovat z ostřelování.
10.10.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Rusové jsou uraženi. Všichni. Máme nejhorší vztahy od roku 1990, varuje Cyril Svoboda. Náprava bude velmi složitá.

 
ROZHOVOR „Vztahy máme nejhorší od roku 1990, nikdy nebyly tak špatné. Musí být vůle sednout si ke stolu a začít jednat o otevřených otázkách,“ hodnotí česko-ruské vztahy lidovec a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda. Upozornil, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov otevírá otázku sochy Koněva na mezinárodních fórech, kde nerozlišují, zda kroky dělá samospráva, nebo stát. Očekává proto velmi komplikované období vyjednávání. V rozhovoru se vyjádřil i směrem k Hradu, který odmítá objasnit původ výhrůžného dopisu zesnulému Jaroslavu Kuberovi kvůli cestě na Tchaj-wan. Podle Svobody by Hrad měl rozkrýt karty, protože jediné, co situaci uklidní, je pravda.
22.05.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Cyril Svoboda (412 článků) , Sergej Lavrov (168 článků) , Jaroslav Svoboda (130 článků)

Schwarzenberg: Lavrov nepochopil, co je to svobodná země a demokracie. Rusko míří k diktatuře

 
Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova bude nezbytné obnovit sochu sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Tvrdí, že to vyplývá ze závazků ukotvených v česko-ruské smlouvě z roku 1993. Zmínil, že české vysvětlení, že o odstranění sochy Koněva rozhodl na místní úrovni „jakýsi starosta“, považuje za „dětinské“. Lavrovův výrok nenechal bez povšimnutí exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09).
16.05.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4026 článků) , Sergej Lavrov (168 článků)

Schwarzenberg: Sergej Lavrov vůbec nepochopil, co znamená svobodná země a demokracie

 
Komentář na facebookovém profilu k reakcím ruského ministra zahraničí Lavrova na odstranění sochy maršála Koněva.
16.05.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Horko kvůli Koněvovi. V ruské televizi promluvil Lavrov: Odstranění sochy je nepřijatelné. Češi budou mít co vysvětlovat

 
Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova bude nezbytné obnovit sochu sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Tvrdí, že to vyplývá ze závazků ukotvených v česko-ruské smlouvě z roku 1993. Zmínil, že české vysvětlení, že o odstranění sochy Koněva rozhodl na místní úrovni „jakýsi starosta“ považuje za „dětinské“.
15.05.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Horko kvůli Koněvovi. V ruské televizi promluvil Lavrov: Ostranění sochy je nepřijatelné. Češi budou mít co vysvětlovat

 
Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova bude nezbytné obnovit sochu sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Tvrdí, že to vyplývá ze závazků ukotvených v česko-ruské smlouvě z roku 1993. Zmínil, že české vysvětlení, že o odstranění sochy Koněva rozhodl na místní úrovni „jakýsi starosta“ považuje za „dětinské“.
15.05.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Lavrov chce sochu Koněva vrátit do Prahy na její místo. Čechům spílá: Dětinské vysvětlení

 
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v pátek prohlásil, že bude nezbytné obnovit památník sovětského maršála Ivana Koněva v Praze, a to na základě závazků z česko-ruské smlouvy z roku 1993. V televizi RBK označil za „dětinské“ české vysvětlování, že o odstranění Koněvovy sochy rozhodl na místní úrovni „jakýsi starosta“. Česká strana však odmítá, že by tento případ dvoustrannou smlouvu porušoval. Prohlášení ruských představitelů podle českého ministerstva zahraničí nepřispívají k vytvoření atmosféry pro věcná jednání.
15.05.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)

Oldřich Rambousek: Sergej Lavrov pokuřuje doutník a směje se českým politikům

 
Těch provokací vůči Ruské federaci už tu ze strany českých politiků bylo, a co! Dnes se ti pitomci bojí sami sebe a zalézají pod gauč jak malí kluci, když sousedovi rozbijí okno. Hřib, Kolář, Novotný, Štětina a bezesporu také odborník na zahraniční politiku Petříček mají už na trenkách pořádné škrtátko. Co však mohou tito političtí žebráci Rusku udělat?
02.05.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (168 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »