Články k osobnosti

Santos Manuel

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Santos Manuel »
 

V Kolumbii jde k moci kritik dohody s rebely. Vydrží křehký mír?

 
Novým kolumbijským prezidentem byl zvolen 41letý konzervativec Iván Duque po slibu, že částečně reviduje křehkou a také kontroverzní mírovou dohodu, kterou v roce 2016 uzavřela vláda s levicovými povstalci z hnutí FARC. Dosavadní prezident padesátimilionové země Juan Manuel Santos za ni dostal Nobelovu cenu za mír.
18.06.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Kolumbie vyhlásila stav nouze: Bahno zabilo 273 lidí včetně dětí

 
Stav nouze vyhlásil v zemi kolumbijský prezident Juan Manuel Santos dva dny po tragickém víkendovém sesuvu půdy, při němž podle úřadů zahynulo na jihozápadě Kolumbie nejméně 273 lidí. Zatímco první obyvatelé města Mocoa začali pohřbívat své mrtvé příbuzné, další lidé se stále pohřešují a panují obavy, že počet mrtvých dále poroste, uvedla dnes agentura AP.
04.04.2017 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Čech Marek byl v místech, kde živly zabily přes 200 lidí: Nedokážeme to chápat

 
Tragédie s velkým množstvím obětí, která zároveň způsobila obrovské materiální škody. Tak líčí svědci tragédii ve městě Mocoa na jihozápadě Kolumbie. Při záplavách a sesuvech půdy tu zemřelo přes 200 lidí a další se stále pohřešují. Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos v regionu vyhlásil stav nouze a na pomoc dorazila i armáda. Jen před pár dny oblast navíc opustil Čech Marek Jelínek.
02.04.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Čech (82 článků) , Santos Manuel (16 článků)

Prezident Kolumbie dostal Nobelovu cenu míru. Za ukončení občanské války

 
Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos v sobotu v norské metropoli Oslu převzal Nobelovu cenu za mír. Této pocty se mu dostalo za dojednání mírové dohody s levicovými povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC), která ukončila 52 let trvající občanskou válku v zemi.
10.12.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Vaše Věc: Kolumbie – nová mírová dohoda

 
Prezident Kolumbie Santos a šéf kolumbijské gerilly Farc Timočenko podepsali minulý týden v Bogotě modifikovanou verzi původních mírových dohod. Kolumbijský prezident a šéf gerilly Farc podepsali v divadle Colon novou verzi mírových smluv. Juan Manuel Santos, ten, který nechal vyvraždit velkou část vedení Farc a přinesl jim nejhorší vojenské nezdary, si podal ruku s Timoleonem Timočenkem, šéfem nejstarší gerilly v Americe.
06.12.2016 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Mír na druhý pokus. Kolumbie má druhou verzi 'smlouvy s ďáblem'

 
Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos, čerstvý držitel Nobelovy ceny míru, má za sebou asi nejtěžší období ve funkci. Od neúspěšného referenda o dohodě s marxistickými povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) musel usilovně vyjednávat na všech frontách, aby zapracoval argumenty kritiků a zároveň neznepřátelil samotné rebely.
16.11.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

V Kolumbii chystají dohodu s dalšími povstalci. Země je po letech blízko míru

 
Nobelovu cenu za mír získal kolumbijský prezident Juan Manuel Santos díky mírové dohodě s levicovými povstalci z hnutí FARC. A teď se v zemi rýsuje další výrazný úspěch. Kolumbijská vláda se dohodla na zahájení mírových jednání také s druhou největší povstaleckou skupinou v zemi, Národní osvobozeneckou armádou (ELN).
11.10.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Nobelova cena míru!

 
A Nobelovu cenu za mír získává... Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos (65)! Čím že si ji zasloužil?  Především vyjednal mírovou dohodu s levicovými povstalci z hnutí Revoluční ozbrojené síly Kolumbie, která znamenala oficiální konec 52 let trvající občanské války v zemi. A že v ní nešlo o žádné okopávání kotníků dokládají dvě čísla: zemřelo při ní přes 220 tisíc Kolumbijců, šest milionů jich vyhnala z domovů...
08.10.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Nobelovu cenu za mír získal kolumbijský prezident. Za dohodu s rebely

 
Nobelovu cenu za mír si letos převezme kolumbijský prezident Juan Manuel Santos, kterému se podařilo dojednat mírovou dohodu s rebely a ukončit tak 52letou občanskou válku. Bez ohledu na to, že Kolumbijci nakonec dohodu s referendu odmítli, byli její signatáři považovaní za hlavní favority za zisk "Nobelovky".
07.10.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Nobelovu cenu míru získal kolumbijský prezident Santos. Za dohodu s povstalci

 
Letošní Nobelovu cenu za mír získal kolumbijský prezident Juan Manuel Santos, který dojednal mírovou dohodu s levicovými povstalci z hnutí Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC). Dohoda oficiálně ukončila 52letou občanskou válku v zemi. Oznámil to dnes v Oslu norský Nobelův výbor.
07.10.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Vir zika se nebezpečně šíří v Kolumbii: 3100 těhotných žen je nakaženo

 
Kolumbie odhalila již 25.645 případů onemocnění virem zika. Je mezi nimi také více než 3100 těhotných žen, oznámil dnes prezident Juan Manuel Santos. Kolumbie je po Brazílii druhou zemí nejvíce zasaženou tímto virem. Vláda v Bogotě se domnívá, že spolu s neohlášenými případy a s nakaženými bez příznaků má virus zika v zemi nyní 80.000 až 100.000 lidí.
06.02.2016 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Kolumbie a Španělsko se přou o vlastnictví nalezené galeony s pokladem

 
„Skvělá zpráva - našli jsme galeonu San José!” oznámil minulý týden v pátek prezident Kolumbie Juan Manuel Santos. Krátce nato ale vypukl spor, komu tento vrak vlastně patří a komu připadne zřejmě největší poklad z potopené lodi na světě.
09.12.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků) , José José (298 článků)

Kolumbie možná objevila největší potopený poklad na světě

 
Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos v sobotu večer místního času oficiálně potvrdil, že jeho země objevila vrak španělské galeony San José, která se před více než 300 lety potopila u pobřeží Cartageny. Předpokládá se, že měla na palubě náklad smaragdů, zlata a stříbrných mincí, a mohla by být největším potopeným pokladem na světě, napsala dnes agentura AP.
06.12.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků) , José José (298 článků)

Kolumbijská armáda zabila nejhledanějšího drogového bosse Victora Navarra

 
Kolumbijská armáda zabila Victora Navarra, označovaného za jednoho nejhledanějších pašeráků drog. V pátek to oznámil prezident Juan Manuel Santos. Nezveřejnil však podrobnosti této operace, ani to, kdy se odehrála.
03.10.2015 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků) , Juan Navarro (1 článek)

Sesuvy půdy v Kolumbii zabily přes 60 lidí

 
Počet obětí pondělního sesuvu půdy na severozápadě Kolumbie si vyžádal 61 mrtvých. Desítky lidí se pohřešují. Místo tragédie v úterý navštívil kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. Tisícovky lidí zůstaly bez elektřiny a dodávek vody.  
19.05.2015 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)

Silné deště v Kolumbii: Sesuv půdy zabil přes 60 lidí

 
Už na 61 stoupl počet obětí pondělního sesuvu půdy, který na severozápadě Kolumbie způsobily silné deště. Desítky dalších lidí se stále pohřešují, informoval místní deník El Tiempo. Na místo neštěstí už dorazil i kolumbijský prezident Juan Manuel Santos.
19.05.2015 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Santos Manuel (16 článků)
« Předchozí 1 Další »