Články k osobnosti

Rudyard Kipling

  básník, prozaik, novinář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Rudyard Kipling »
 

Anticenu Skřipec dostal za vydání plagiátu Dobrovský. Nekontaktovali nás, reaguje

 
Odborná porota argumentovala knihami Emily Brontëové, Arthura Conana Doyla nebo Rudyarda Kiplinga.
24.09.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Rudyard Kipling (10 článků)

Mauglího stopy vedou napříč areálem Zoo Liberec

 
Vydat se po stopách hrdinů z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga můžete při návštěvě liberecké zoologické zahrady.
20.09.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Rudyard Kipling (10 článků)

Jan Campbell: Trefy do černého

 
Každý z nás má takový potenciál, že jej nestihne využít za svůj život. Je ho tím víc, čím víc ho využíváme a čím víc se (na)učíme. Pokud se člověku ještě podaří zapojit do života tři důležité mentální schopnosti – jasné myšlení, pozornost a soustředění – a má jasno v tom, kým je a co chce, lze dosáhnout toho, co si mnozí nedovedou ani představit: stát se a být odstřelovačem, znajícím 10 pravidel sniperů, včetně KIMS´ game, to jest hry k procvičování zrakové paměti. Název je odvozen z románu Kim Rudyarda Kiplinga z roku 1901, v němž hlavní hrdina Kim hraje tuto hru během svého výcviku na špiona.
19.09.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Rudyard Kipling (10 článků) , Kim Kim (1834 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 47. díl. Břímě bílého muže

 
Název knihy Břímě bílého muže evokuje slavného britského spisovatele, nositele Nobelovy ceny za literaturu Rudyarda Kiplinga. Ten zobrazuje Brity ve vztahu k Indům jako velké bílé bratry s povinností vést je a učit, jak to popsal ve své básni Břemeno bílého člověka z roku1899.
20.10.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Rudyard Kipling (10 článků)

Z Británie: Studenti na zdi přemalovali báseň od uznávaného spisovatele. Je to prý rasista a uráží černošské etnikum. Vedení univerzity se jim pak ještě omluvilo

 
Britská veřejnost aktuálně žije další kauzou, která má mnoho společného s politickou korektností, multikulturalismem a v neposlední řadě přepisováním historie. Tentokrát se stal obětí těchto tendencí významný britský spisovatel a básník Rudyard Kipling.
19.07.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Rudyard Kipling (10 článků)

Návštěvnost českých kin vede Kniha džunglí. Teorie tygra s Bartoškou je stále druhá

 
V čele návštěvnosti tuzemských kin je hraná podoba Knihy džunglí, kterou podle slavné předlohy Rudyarda Kiplinga natočil režisér Jon Favreau. Na druhém místě je stejně jako v minulém týdnu česká komedie Teorie tygra s Jiřím Bartoškou a Eliškou Balzerovou. Na třetím místě vkročilo do tuzemských kin dobrodružné fantasy Lovec: Zimní válka, v němž Ledová královna sní o dobytí celého světa.
25.04.2016 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jon Favreau (3 články) , Jiří Bartoška (794 článků) , Rudyard Kipling (10 článků) , Eliška Balzerová (206 článků) , Jiří Kniha (41 článků)

Kniha džunglí míří do kin. Mauglí se naučil zákony džungle a vrací se do civilizace

 
Kniha džunglí, známé dílo spisovatele Rudyarda Kiplinga, se dočkala další filmové adaptace. Mezi nejznámější verze patří animované zpracování z roku 1967, na které odkazuje písní i nový spot ke Knize džunglí. Snímek vypráví o opuštěném chlapci Mauglím (Neel Sethi), kterého se ujme černý panter Baghíra (Ben Kingsley), medvěd Balú (Bill Murray) a další zvířata, se kterými prožívá různá dobrodružství. Snímek kombinuje hraný film s animací. Režisérem je Jon Favreau, který za sebou má například Iron Mana (2008), sci-fi Kovbojové a vetřelci (2011) a naposledy komedii Šéf (2014). Kniha džunglí dorazí do českých kin 21. dubna.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jon Favreau (3 články) , Rudyard Kipling (10 článků)

Točí se hollywoodská Kniha džunglí. Mauglího obklopí digitální šelmy

 
Studio Disney zveřejnilo první ukázku z dobrodružného filmu Kniha džunglí. Známý příběh podle stejnojmenné knižní předlohy Rudyarda Kiplinga vypráví o chlapci vychovávaném vlky. Režisérem filmu je...
17.09.2015 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Rudyard Kipling (10 článků)

Točí se Kniha džunglí s Blanchettovou či Cumberbatchem

 
V těchto dnech se začal natáčet celovečerní 3D film na motivy oblíbené klasiky Rudyarda Kiplinga Kniha džunglí. Režisér Andy Serkis spojí herecké výkony s technikou snímání pohybu.
11.03.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Rudyard Kipling (10 článků) , Andy Serkis (6 článků)

Muzikál Mauglí pro děti i dospělé

 
Muzikál Mauglí, který na motivy populární Knihy džunglí Rudyarda Kipling napsali Ondřej Soukup (hudba), Gabriela Osvaldová (libreto a texty písní) a Miroslav D. Mirčev (spolupráce na libretu), představili tvůrci v pražském Divadle Kalich poprvé novinářům.
04.09.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Soukup (344 článků) , Gabriela Osvaldová (35 článků) , Rudyard Kipling (10 článků) , Miroslav Mirčev (5 článků)
« Předchozí 1 Další »